Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Na tai as taip ir parasiau "Mano pastebejimu Angusai turbut man butu geriausias pasirinkimas".

Butent man ir niekam nepersu. Tiesiog susidariau tokia nuomone aiskindamasis,skaitydamas,bendraudamas su augintojais.

Jei gyvenciau palankiose vietovese gal mastyciau kitaip.

Siuo metu mano misrunes ir netgi vietines man visai tinka.

Sveicarijoje misrus ukis pienines ir mesines. Dabar netgi negaliu pasakyti kokia tiksliai veisle, bet ju(Sveicaru).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėk kitą pranešimą ir vėl 7 prikabink,manau visiems įdomu.

Drąsiai dalinkis čia savo patirtimi.Pradžiai parašyk smulkiai kiek kokios amžiaus gyvulių turi.Na pvz.karvių tiek,tiek telyčių,tiek bulių,tiek veršelių.

Dar būtų įdomu kad aprašytum kokį laikymo būdą taikai:palaidi ar pririšti,žiemą išeina į mociono aikštelę ir pan.

Kokio tipo tvartas,ar yra mėšlidė ir t.t.

Žodžiu įdomu susidaryti nuomonę apie tavo ūkį.O jei dar nuotraukų turi tai iš viso gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuotrauku kita kart imesiu daugiau. O pas mene: 3 karves, 10 telyciu, nuo 3 iki 11men amziaus. Na planuoju bent jau 30 zindeniu turet. Ganyklos leidzia.

Laikau kaip sakant naujoviskai. Padariau pasiure 6 ant 10m(apvalus rasteliai is savo misko,naudotas siferis,colines apzojines lentos),savas darbas - pigus sprendimas. Aptveriau 4ha pievu su miskeliais,balomis(aisku galima ir maziau),laidas,elektrinis piemuo,mediniai stulpeliai).Siuo metu piemuo isjungtas, nes jos ziema niekur neina,tik pagert vandenelio. Is balu geria dar ir po siai dienai,didesnes apvaiksto sulauzo leda,poto visos pageria,sniego pavalgo.

Pasiure perskirta i dvi dalis:viena dali aklinai uzdariau kad silciau butu, ar pagaut reiktu(rulonais apstaciau viena siena) tik duris idejau, o kita dalis triju sienu,atvira siena i pietryciu puse. Kaip sakant gali laisvai vaikscioti kur nori. Na siomis dienomis tik pagert nuvaro, o seip pasiureje buna, as joms ten sieno rulonu nuvezu vidun ir viskas. Na zinoma duodu miltu dabafkon. Pakratau, kad sausai atsigult bent 1kart per 3dienas.

Kol kas viskas lyg ir neblogai.

Jauciu kitiems metams dar viena reiks pastatyti.

Zinau, kad nemazai nusistaciusiu pries toki laikyma, bet kiekvieno reikalas. Nenoriu plepeti ir itikineti kiekviena, kuris mano, kad tai blogai. Gal kazkam ir geriau uz kelis milijonus statytis naujus tvartus, ar kisti simtus tukstanciu i esamus sovietu laiku. Tiesiog nesuprantu kam ir kodel? Kodel netgi jauni zmones bijo keisti ta sena poziuri...

Na jau pradejau filosofuoti...

Tuom ir baigiu si kart.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar nefotkinau pasiures. Kai nufotkinsiu idesiu. O del aptvaru, tai nemanau, kad kazka naujo pasakysiu. Tiesiog du laidai(9vieluciu,105kg nutraukimo jegos;2,58varza,baltas),lenkiski izoliatoriai.

Pasiure padariau kaip sove i galva. Galima ivairiai. Tiesiog, kad traktoriokas tilptu ivaziuot(rulona ivezt,mesla iskrapstyt...)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuotrauku kita kart imesiu daugiau. O pas mene: 3 karves, 10 telyciu, nuo 3 iki 11men amziaus. Na planuoju bent jau 30 zindeniu turet. Ganyklos leidzia.

Laikau kaip sakant naujoviskai. Padariau pasiure 6 ant 10m(apvalus rasteliai is savo misko,naudotas siferis,colines apzojines lentos),savas darbas - pigus sprendimas. Aptveriau 4ha pievu su miskeliais,balomis(aisku galima ir maziau),laidas,elektrinis piemuo,mediniai stulpeliai).Siuo metu piemuo isjungtas, nes jos ziema niekur neina,tik pagert vandenelio. Is balu geria dar ir po siai dienai,didesnes apvaiksto sulauzo leda,poto visos pageria,sniego pavalgo.

Pasiure perskirta i dvi dalis:viena dali aklinai uzdariau kad silciau butu, ar pagaut reiktu(rulonais apstaciau viena siena) tik duris idejau, o kita dalis triju sienu,atvira siena i pietryciu puse. Kaip sakant gali laisvai vaikscioti kur nori. Na siomis dienomis tik pagert nuvaro, o seip pasiureje buna, as joms ten sieno rulonu nuvezu vidun ir viskas. Na zinoma duodu miltu dabafkon. Pakratau, kad sausai atsigult bent 1kart per 3dienas.

Kol kas viskas lyg ir neblogai.

Jauciu kitiems metams dar viena reiks pastatyti.

Zinau, kad nemazai nusistaciusiu pries toki laikyma, bet kiekvieno reikalas. Nenoriu plepeti ir itikineti kiekviena, kuris mano, kad tai blogai. Gal kazkam ir geriau uz kelis milijonus statytis naujus tvartus, ar kisti simtus tukstanciu i esamus sovietu laiku. Tiesiog nesuprantu kam ir kodel? Kodel netgi jauni zmones bijo keisti ta sena poziuri...

Na jau pradejau filosofuoti...

Tuom ir baigiu si kart.

Mes irgi praktikuojam tokį laikymą jau 4 metai ir mus pasiteisino jis labai. Aišku pašaru sąnaudos tai didesnes gerokai gaunas, bet duodant šiena ne problema. :)

Vat kitu požiuris i toki laikyma tai daugumoj ne koks,nors jau vietiniai pas mus priprato ir patys pamatė kad tikrai žiema gyvuliai nešąla.

Tai aplink irgi pradėjo vienas kitas taip laikyt.Gal daugiausia problemų kelia veterinarija, nes ten žmonių mastymas dar tarybiniu laikų :(

Nu bet turi dar subręst žmones dėl tokio laikymo ir pokyčiai i geraja puse jau yra :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norejau palausti o tokiu laikymu palaidu, kaip sukontrolioujat kiek kam kokiu miltu ar kombikormu reikia duoti..na vieni pavalgo daugiau kiti maziau, nes vyresni gyvuliai nueda mazesnius..ir apskritai kaip jus paduodat tuos miltus gyvuliui, nesat kibirais laizyt? ar supilat i koki inda ir paliekat? ..per koki laika uzauginat iki 500kg?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norejau palausti o tokiu laikymu palaidu, kaip sukontrolioujat kiek kam kokiu miltu ar kombikormu reikia duoti..na vieni pavalgo daugiau kiti maziau, nes vyresni gyvuliai nueda mazesnius..ir apskritai kaip jus paduodat tuos miltus gyvuliui, nesat kibirais laizyt? ar supilat i koki inda ir paliekat? ..per koki laika uzauginat iki 500kg?

Išdėliok kuo daugiau lovių ir visi prieis prie miltų, bei paės. Mes 500kg užauginam per 12 mėn :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip pas kolegas ar pasitaiko agresyvių galvijų :icon-question: Pas mus liko 1 pernykštis buliukas grynaveislis limuzinas.Kitus buliukus pardavėm,liko 1 na per tvorą bendrauja su kitais galvijais...bailokas buvo tai pradėjau jaukintis,glostyt...iš pradžių viskas normaliai bet staiga išpiktėjo...pas jį tenka perlipti gan dažnai o jis pasitinka ragus nuleidęs ir gąsdina.Šiandien vėl kaip ir puolė...žinau kad negerai padariau-spyriau į galvą tai dar labiau užsiuto...tada teko greitai nešti rėmus...

Ar čia jam nuo tos vienatvės "stogas pavažiavo" ar taip kas.Galvojau įvairiai bet padariau išvadą kad nereikėjo jaukintis jo.Pieninių bulių visokių agresyvokų buvo o iš mėsinių čia gal pirmas toks egzempliorius...kitas pernykštis mišrūnas tai buvo atvirkštinis variantas-buvo baikštokas,neprisileisdavo ganykloje o kai parginėm į tvartą jau galėjau laisvai paglostyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su miltais velniava.Vadai kol nepaėda kiti negauna ėst tai tenka su lazdele pastovėt eismui pareguliuot.Mano nuomone tas šiaudinis laikymo budas šiaipsau,nors buvo į svečius užsukęs

italas mėsininkas sakė,kad neblogas variantas.Aš visgi už karkasinį tvartą,bet kol nėra tam centų

tiks ir taip.Dabar gyvunėliai jaučiasi puikiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane dominuoja sarole misrunai yra viena agresyvoka viena pirmaverse ganykliniu metu , del geresnio pasaro, gainiodavo visas kitas dabar laikau pririses tiesa jinai man uzaugino primestinuka ir zindymo laikotarpiu buvo labai rupestinga jam

Na čia ne agresija o noras vadovaut.Užtat bando savo aukstesnę padėti itvirtint.Čia nieko nuostabaus, taip bene visur yra. Turi but bandoj herarchija.Jei nori ja apramint tai ragus nupjauk ir iškarto ramesne taps :)

Va pas mus šiemet tai buvo ''monstras'' limuzinu mišrūnas.Jis nuo mažens buvo lygiai toks pat Kaip kad Ričardas saviški aprašė. Bet dabar kai užaugo tai pasidare piktas.Jis ne iškart ipiksta, bet kai pririši arba kai i furgoną varėm tada tai isiuto.Į orą kilo ir tralas ir Žmones puolė su isiučiu Kai kraują imėm tai nuo jo skrido į vieną puse veterinaras, į kitą žmona :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek ieskojausi informacijos,domejausi atskiru veisliu charakterio savybemis, tai limuzinai nepasizymi didelemis meilumo,bei draugiskumo savybemis. Tai kam cia stebetis?

Šita ir aš žinau ir iš atsiliepimu ir iš savo patirties su jais :) Tik vat faktiškai nei vienas grynaveislių limuzinų augintojas to nepripažysta, ne pro kur :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek ieskojausi informacijos,domejausi atskiru veisliu charakterio savybemis, tai limuzinai nepasizymi didelemis meilumo,bei draugiskumo savybemis. Tai kam cia stebetis?

Šita ir aš žinau ir iš atsiliepimu ir iš savo patirties su jais :) Tik vat faktiškai nei vienas grynaveislių limuzinų augintojas to nepripažysta, ne pro kur :lol:

Pas mane kol kas dar per mažai grynaveislių limuzinų kad galėčiau daryti tokias drąsias išvadas.Yra pavyzdžių Lietuvoje-tarkim Vaitelio limuzinai-tikrai ramūs kas matėt parodose,ant bulių net jodinėti galima.

Mano reproduktorius išskirtinai ramus.Praktiškai nebūna tokios dienos kad nepaglostyčiau,prisirišęs kaip šuniukas.Prie karvių irgi visų prieinu galiu laisvai paglostyti.Šiaip gal telyčios kiek baikštesnės,gali arti prieit bet jei glostai tau nueina,bet tai irgi ne taisyklė nes pvz viena šiemetinė irgi kaip šuniukas gali glostyt kasyt kiek nori-niekur neina,dar ir pastumt reikia kai nori praeiti.Na o tas pernykštis papuolė toks keistas...tai vat sakyčiau kaip rusai sako "v semje-ne biez uroda",visur visokių pasitaiko.Žiūrėkit žmones net "popintos" pieninės karvutės sužaloja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kuom tas debilizmas pasireiškia?
puola ant zmoniu jei bandai prei jiu prisartinti yra buvia ir tokiu kurios nenori nei y ferma isilaisti :( negana to yra buve ir tokiu kurios neprisilaidze verselio pazysti :( dar vienas kvailas limuzinu brozas kad saugo verseli bet nenori jio maitinti ko negaletsiau pasakyti apie obrahus
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...