Jump to content

zieminiai mieziai


Pofke

Recommended Posts

On 2022-09-05 at 06:49, JCB pranešimas:

Nebent pas tave sėjomaina iš daug narių, tada galima ir mandravot, pas ką kviečiai sniegas, taip nepasišvaistysi :)

Taip sėjomaina gera. Būna niuansas kas šiuo atveju buvo silpnesnės žemės, praktika rodo kad ž miežis pelningiau auginti nei kviečius nors ir priešsėlis geras buvo ;)

Kitas žingsnis bus i sėjomaina isivest liucerna 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Vilius pranešimas:

Taip sėjomaina gera. Būna niuansas kas šiuo atveju buvo silpnesnės žemės, praktika rodo kad ž miežis pelningiau auginti nei kviečius nors ir priešsėlis geras buvo ;)

Kitas žingsnis bus i sėjomaina isivest liucerna 

O kodel ne dobilus? Eile metu vis tuos tarpinius per ziema sazininga miksa seju - zemes kaip ir taisosi, bet po dideliu diskusiju su misiniu pardaveju - isvada senas agronomas pateike - nei vienas misinys neatstos i sejomaina vieniems metams ileidus raudonuosius dobilus. Tai va kazkaip baigiasi isipareigojimai tarpiniu - yra pamastymu kaip 5 ar 6 sejomainos dali seti rudeni raudonuosius dobilus, pavasary sienaut, o rugseji dar nuimt seklas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, dzipas pranešimas:

O kodel ne dobilus? Eile metu vis tuos tarpinius per ziema sazininga miksa seju - zemes kaip ir taisosi, bet po dideliu diskusiju su misiniu pardaveju - isvada senas agronomas pateike - nei vienas misinys neatstos i sejomaina vieniems metams ileidus raudonuosius dobilus. Tai va kazkaip baigiasi isipareigojimai tarpiniu - yra pamastymu kaip 5 ar 6 sejomainos dali seti rudeni raudonuosius dobilus, pavasary sienaut, o rugseji dar nuimt seklas. 

Nera taip paprasta.dar iš pirmos zoles nenukulias, o jau kviecius laikas seti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Augis100 pranešimas:

Nera taip paprasta.dar iš pirmos zoles nenukulias, o jau kviecius laikas seti.

Na kiek technologiskai sudetinga nezinau dar patirties nera, bet yra netoliese bent du ar trys ukiai - i vasarinius kaip iseli seja, seja po ankstyvu zieminiu kvieciu is karto ir kitais metais po pirmos ankstyvos pjuties geguzes pabaigoj, juos dar speja nukult iki rugsejo 15-20 ir ant rytojaus skuta ir seja z kviecius. Man paranku butu - galvijams pasaras ir sejomaina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 23 valandas, Vilius pranešimas:

Taip sėjomaina gera. Būna niuansas kas šiuo atveju buvo silpnesnės žemės, praktika rodo kad ž miežis pelningiau auginti nei kviečius nors ir priešsėlis geras buvo ;)

Kitas žingsnis bus i sėjomaina isivest liucerna 

Dėl pelningumo sutinku. Kur liucerną dėsi? Kokia technologija?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, Witalikas pranešimas:

Du metus auginau, vienais Rugsèjo 15d nusikūliau, kitais Rugpjūčio 25d. 
Viskas su jais gerai, tik relizacija sèklos stringa. 

Na is esmes man tai kaip ir nedaug liktu parduoti - tik koks 70 proc :) nes ir i ganyklas iseti vistiek reikia. Beje realizacija turbut sudetinga del kainos, nes kiek suprantu zoliu misiniu pardavejai tikrai jas nupirktu, tik gal ne uz tokia kaina kokia noretusi :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 26 minutes , dzipas pranešimas:

Na is esmes man tai kaip ir nedaug liktu parduoti - tik koks 70 proc :) nes ir i ganyklas iseti vistiek reikia. Beje realizacija turbut sudetinga del kainos, nes kiek suprantu zoliu misiniu pardavejai tikrai jas nupirktu, tik gal ne uz tokia kaina kokia noretusi :) 

Tas nedaug 70%, gausis 5t. Nes manau, ne 10ha sèsit. 
Čia kaip ir su kekviena produkcija, perikūpas duoda tik pusiau. 
Šiaip “Dotnuva” gera kainą, duoda. Bet reik iš jų sėklos auginti. Ir pagal jų technologiją…..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Witalikas pranešimas:

Tas nedaug 70%, gausis 5t. Nes manau, ne 10ha sèsit. 
Čia kaip ir su kekviena produkcija, perikūpas duoda tik pusiau. 
Šiaip “Dotnuva” gera kainą, duoda. Bet reik iš jų sėklos auginti. Ir pagal jų technologiją…..

Tai va maisiukais tas 5 tonas isparduot sunkiau, bet kaip ir minejau, man daugiau reikia kaip dirvozemio "gerintojo" maisto medziagu kaupejo ir kaip pasaras galvijams. Tie visi tarpiniai ir ju misiniai - kaip ir viskas ok, bet va kaip sie metai - javapjute veluoja, tarpiniu seja veluoja ir pyst sausra - vieni dabar i skutima paseti, kiti tiesiai su diskine i raziena, nu bet ziauriai veluoja ir is ju naudos kaip ir gali nebebut. Dar vienas pliusas man kaip gyvulininkui pusiau - tai kad jei matysiu kad su pievom blogai, kad pasarai neparuosti - nelaukiu dobilu seklos tais metais, o suku i rulonus antra pjutimi, nes irgi buvo rizikingu metu kai pasaru paruosta 95 proc. Kad ir sie metai - lenkai iesko sienainio jau nuo rugpjucio vidurio - tai gal esant tokiai situacijai, ju nekulti o i pasara susukti ir parduot. Aisku gal man lengviau ir technika yra - augalininikystes ukis neprisipirks sienapjoviu ir presu, o su paslaugom ne kazka dar.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , dzipas pranešimas:

Tai va maisiukais tas 5 tonas isparduot sunkiau, bet kaip ir minejau, man daugiau reikia kaip dirvozemio "gerintojo" maisto medziagu kaupejo ir kaip pasaras galvijams. Tie visi tarpiniai ir ju misiniai - kaip ir viskas ok, bet va kaip sie metai - javapjute veluoja, tarpiniu seja veluoja ir pyst sausra - vieni dabar i skutima paseti, kiti tiesiai su diskine i raziena, nu bet ziauriai veluoja ir is ju naudos kaip ir gali nebebut. Dar vienas pliusas man kaip gyvulininkui pusiau - tai kad jei matysiu kad su pievom blogai, kad pasarai neparuosti - nelaukiu dobilu seklos tais metais, o suku i rulonus antra pjutimi, nes irgi buvo rizikingu metu kai pasaru paruosta 95 proc. Kad ir sie metai - lenkai iesko sienainio jau nuo rugpjucio vidurio - tai gal esant tokiai situacijai, ju nekulti o i pasara susukti ir parduot. Aisku gal man lengviau ir technika yra - augalininikystes ukis neprisipirks sienapjoviu ir presu, o su paslaugom ne kazka dar.

Tikrai taip, miršriam ūkį. Daug lengviau su jais. Pašaras arba sėkla. Priklauso nuo situacijos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
prieš 8 minutes , stapcius pranešimas:

Kaip ž. Miežiams vėlyva sėja, o kaip tyčia dar istoriškai šaltas rugsėjis pasitaikė, tai ko norit vyrai :)

nuo kada 7 vėlai/. pernai 15 sėjau :D   viskas gerai su tais miežiais nuotraukoje. mano prasčiau atrodė pernai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, JCB pranešimas:

O pagal planą pavasarį važiuosi? 

Aš nei pernai nevažiavau, nei šiemet nevažiuosiu. Pavasarį pats pirmas purškimas miežiuose, paskui jau į kviečius.

Čia laukai buvę apleisti, treti metai bet gyvo velnio pilni. Viena apariau miežiam, bet pasigailėjau. Pigiu gal kokiu prasilėksiu jei dar bus ko, bet jei miežiai užstelbia tai gal ir nebus. 😄

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...