Jump to content

Rapsų plotai


arturelis

Recommended Posts

as taip pat juos vadinu tik pardavejais ir 10%konsultantais, nes i laukus retas kuris atvaziuoja, o produktus siulo visada pagal programa maximum. Toks ju darbas, daugiau parduoda, daugiau uzdirba. papasakosiu atsitikima, atvaziavo konsultantasX pasiule visa purskimu programa z. rapsui , programa rudeniui t.y. visi purskimai kiek imanoma, sako ir mes purskiam visa ta pati savo laukuose tipo motivuoja , kad tai reikia daryti, po to nuvare pas mano kaimyna ta pati pavare per ausis. Po poros dienu sutinku konsultanto vaika kuris vadovauja ju minetam nuosavam ukiui,paklausiau,ka ir kaip purske rapsa, ai sako tik nuo zoliu ir pabiru nupurskem ir daugiau is rudens nutarem neinvestuoti. Tai va kazkuris melavo, as manu tas kuris buvo suinteresuotas parduoti produktus :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 100
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Zinot, as ne agronomas. Todel man tu dvieju vyru ir dar keletos smulkesniu vyruku kalbos idomios. Ir galiu pasakyti, jog as naudojuosi ju rekomendacijomis. Gal cia taip su tampa, jog man patogiausia chemija pirkti is LA ir Kustodijos, todel visai nieko pries neturiu ju minimus produktu pavadinimus. As sakyciau, jog jie per savo gyvenima nuveike nemazai agronomijos naudai. Nors siuo metu kalba kryptingai, taciau jie vis del to zmones su moksliniais laipsniais. Ir jei kazkas mano, jog jie nesamones sneka galetu imtis bandymu, tyrimu ir paneigti ju tiesas. Tada galbut ir pradeciau nenaudoti Aventrol ar TSF. O dabar, kol tai man duoda naudos as uz ju snekas ir uz siuos produktus.

Pritariu kolegai, ir aš naudoju daugelį tų rekomendacijų, ir kiti šiam forume matyt taip pat, tik labai jau matos jų rekomendacijose spardymas į vienus vartus, tų pačių firmų protegavimas. Tik tai ir jokiu būdu ne kita. Tai yra visiška nesąmonė. Produktų pasirinkimas platus. Tikrai nieko blogo nenutiks jei panaudosi kitos firmos trąšas su panašiu v.m. santykiu, tas pats ir su pesticidais...

Ech,naivuoliai jūs...Pasakykit man,ko vertas,kad ir pats didžiausias mokslinis laipsnis,nuopelnai (praeityje) agronomijai,jei pastaruoju metu,jau eilę metų jie sėdi giliai kažkam į vieną vietą sulindę?Aišku,aš jų už tai nesmerkiu-gerai gyventi visiems norisi,bet prie ko čia mokslas,kam reikia tuo prisidengiant "runkelius" mulkinti?Mokslas turėtų įvardinti veikliąsias medžiagas,o ne "trade mark" ir,be abejo,pasiūlyti alternatyvą.O ką turim dabar?Ant šaknies parašyta,kad augaliukas pavalgė arvi trąšų,be pušų spyglių klijų rapsai taip išbyrės,kad jų net auginti neapsimoka,o be amino rūgščių iš viso niekas neauga.Ir šitaip kalba docentas ir profesorius.Arimas labai taikliai parašė,juos reikėtų produktų vadybininkais vadinti,o ne mokslininkais.Labai atsiprašau,bet riebiau keiktis savigarba neleidžia,nors ir labai norėtųsi.

P.S.Daugumą derliaus parduodu LA,su vienu iš kustodijos konsultantų kartais laisvalaikį kartu leidžiu,kasmet pasikviečiu savus laukus parodyti (dažniausiai sako,kad nėra prie ko prikibti) ,bet,bent iki šiol,iš jų nesu nieko nė už centą nieko nupirkęs.

Ir galiausiai,šita įmonių grupė išties yra tikrai solidi,su jais (LA) labai malonu bendrauti,bet tokie veikėjai,kaip Liakas ir Šuliauskas,jiems prestižo tikrai nekelia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zinot, as ne agronomas. Todel man tu dvieju vyru ir dar keletos smulkesniu vyruku kalbos idomios. Ir galiu pasakyti, jog as naudojuosi ju rekomendacijomis. Gal cia taip su tampa, jog man patogiausia chemija pirkti is LA ir Kustodijos, todel visai nieko pries neturiu ju minimus produktu pavadinimus. As sakyciau, jog jie per savo gyvenima nuveike nemazai agronomijos naudai. Nors siuo metu kalba kryptingai, taciau jie vis del to zmones su moksliniais laipsniais. Ir jei kazkas mano, jog jie nesamones sneka galetu imtis bandymu, tyrimu ir paneigti ju tiesas. Tada galbut ir pradeciau nenaudoti Aventrol ar TSF. O dabar, kol tai man duoda naudos as uz ju snekas ir uz siuos produktus.

Pritariu kolegai, ir aš naudoju daugelį tų rekomendacijų, ir kiti šiam forume matyt taip pat, tik labai jau matos jų rekomendacijose spardymas į vienus vartus, tų pačių firmų protegavimas. Tik tai ir jokiu būdu ne kita. Tai yra visiška nesąmonė. Produktų pasirinkimas platus. Tikrai nieko blogo nenutiks jei panaudosi kitos firmos trąšas su panašiu v.m. santykiu, tas pats ir su pesticidais...

Ech,naivuoliai jūs...Pasakykit man,ko vertas,kad ir pats didžiausias mokslinis laipsnis,nuopelnai (praeityje) agronomijai,jei pastaruoju metu,jau eilę metų jie sėdi giliai kažkam į vieną vietą sulindę?Aišku,aš jų už tai nesmerkiu-gerai gyventi visiems norisi,bet prie ko čia mokslas,kam reikia tuo prisidengiant "runkelius" mulkinti?Mokslas turėtų įvardinti veikliąsias medžiagas,o ne "trade mark" ir,be abejo,pasiūlyti alternatyvą.O ką turim dabar?Ant šaknies parašyta,kad augaliukas pavalgė arvi trąšų,be pušų spyglių klijų rapsai taip išbyrės,kad jų net auginti neapsimoka,o be amino rūgščių iš viso niekas neauga.Ir šitaip kalba docentas ir profesorius.Arimas labai taikliai parašė,juos reikėtų produktų vadybininkais vadinti,o ne mokslininkais.Labai atsiprašau,bet riebiau keiktis savigarba neleidžia,nors ir labai norėtųsi.

P.S.Daugumą derliaus parduodu LA,su vienu iš kustodijos konsultantų kartais laisvalaikį kartu leidžiu,kasmet pasikviečiu savus laukus parodyti (dažniausiai sako,kad nėra prie ko prikibti) ,bet,bent iki šiol,iš jų nesu nieko nė už centą nieko nupirkęs.

Ir galiausiai,šita įmonių grupė išties yra tikrai solidi,su jais (LA) labai malonu bendrauti,bet tokie veikėjai,kaip Liakas ir Šuliauskas,jiems prestižo tikrai nekelia.

as nematau cia bedos, kad sie mokslo zmones siulo tas trasos ir chemija, tiesiog jie su tom trasos ir chemija atlikineja tyrimus, bandymus. o nustate pateikia gautus rezultatus placiai visuomeniai. as nesu girdejes is ju kad butinai turit pirkti ta produkta,kad gautumet toki ar toki derliu... tiesiog jie pateikia tokiu ir tokiu metu tokiom salygom atliktus tyrimus. zinoma daugelis tu tyrimu atlikta mazuose plotuose,todel trup. skiresi nuo musu ukiu salygu.

niekada nesakykit niekada,jei kustodije pasiulytu pigiau tapati produkta nepirktumet? :eusa-think::)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as gyvenu ir dirbu salia tu ukiu kurie priklauso LA, is pradziu bande dirbt pagal ju metodus,pagal ju plotus ir vaziavimo skaiciu uzluzo fiziskai,plius keli metai i minusa,paskui darydavo atskirus laukus mums ziopliukams akis paganyt, na o dabar ,kai juos pastate ant ukiskaitos,tai dirba ryskiai kitaip.As nesakau, kad viena ar kita firma pardavineja bloga produkcija, ne, jos yra visokios, bet jei sezonui baigiantis vadybininkas primigtinai siulo ypatinga produkta, reiktu zvilgtelt i tos firmos sandelius per kita vadibininka, ka jie turi pasiulyt,Tankiausiai tai buna likuciu issipardavimas. Tai va,mano pasiulymas, nepasitikekit aklai simpatiskais vadybininkais,atsirinkit tuos produktus kurie skaitot kad yra reikalingi,paciu bandymai yra patys patikimiausi, nors kartais buna ir skaudus. O dabar paziurekit is kitos puses i pacius vadybininkus, jie irgi zmones dirba del algos, Vieni bankrutave ukininkai,kiti buve muitininkai,treti is pasaukimo, bet tokiu labai nedaug. Firmos juos ruosia,ne tik kaip parduot gera produkta bet ir kaip parduot nelabai populiaru produkta. Lanko po menesi psichologinius kursus, kad gerai sektusi vadyba, cia as nepilu pamazgu ant firmu vadybininku, as tik destau ju darbo niuansus, o kam su kuo dirbt ir kaip, mes manau atsirinksim patys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
gal kas zinote kas galetu platinti vasariniu rapsu veisles plius gal kas jau sejot: fenja, Osorno ar Kaliber.

Osorno šįmet turėjau pasisėjęs. Geras hibridas. Pavasarį platino DP. Ar vėl turės dar nežinau, bet pirkčiau.

Gal galima placiau kuo jis geras. Kiek auginu rapsa tik viena karta buvau pasejes hibrida. Derlingume jokio skirtumo su linijine. Kokia veisle labiausiai toleruotu aukstus gruntinius vandenis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas zinote kas galetu platinti vasariniu rapsu veisles plius gal kas jau sejot: fenja, Osorno ar Kaliber.

Osorno šįmet turėjau pasisėjęs. Geras hibridas. Pavasarį platino DP. Ar vėl turės dar nežinau, bet pirkčiau.

Gal galima placiau kuo jis geras. Kiek auginu rapsa tik viena karta buvau pasejes hibrida. Derlingume jokio skirtumo su linijine. Kokia veisle labiausiai toleruotu aukstus gruntinius vandenis?

pas tave tikrai gruntinis vanduo aukstai randasi ar drenazai pasikise? :eusa-think: ir kuriam cia lietuvos kraste?

pernai sejom osorno hibrida 35ha tai visas apie 3t/ha dave aisku zeme gera,nes po zieminio rapso issalusio buvo seta.kitiems metams pasilikau jos trup. pabandyti savos seklos. jei tikrai aukstas vanduo gruntinis tadu siulyciau pameginti landmark linijine veisle...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal galima placiau kuo jis geras. Kiek auginu rapsa tik viena karta buvau pasejes hibrida. Derlingume jokio skirtumo su linijine. Kokia veisle labiausiai toleruotu aukstus gruntinius vandenis?

pas tave tikrai gruntinis vanduo aukstai randasi ar drenazai pasikise? :eusa-think: ir kuriam cia lietuvos kraste?

pernai sejom osorno hibrida 35ha tai visas apie 3t/ha dave aisku zeme gera,nes po zieminio rapso issalusio buvo seta.kitiems metams pasilikau jos trup. pabandyti savos seklos. jei tikrai aukstas vanduo gruntinis tadu siulyciau pameginti landmark linijine veisle...

Tikrai gruntinis aukstai, yra keletas lauku nemelioruotu. Landmarka (pirma rapso veisle kuri atseikejo ~ tris tonus is ha) seju jau 4 metus ir kiekvienais metais pabandau kokia nors kita, kol kas geresnes neradau tik galetu buti ankstyvesne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas tave tikrai gruntinis vanduo aukstai randasi ar drenazai pasikise? :eusa-think: ir kuriam cia lietuvos kraste?

pernai sejom osorno hibrida 35ha tai visas apie 3t/ha dave aisku zeme gera,nes po zieminio rapso issalusio buvo seta.kitiems metams pasilikau jos trup. pabandyti savos seklos. jei tikrai aukstas vanduo gruntinis tadu siulyciau pameginti landmark linijine veisle...

Tikrai gruntinis aukstai, yra keletas lauku nemelioruotu. Landmarka (pirma rapso veisle kuri atseikejo ~ tris tonus is ha) seju jau 4 metus ir kiekvienais metais pabandau kokia nors kita, kol kas geresnes neradau tik galetu buti ankstyvesne.

landmarkas tikrai gera veisle, siemet 2,9t/ha kuliau, campino irgi apie 3t/ha ir campino kas patiko tai kad zemauge gan tai nesigule siemet po audros priesingai nei landmarkas, dar sejau forte, derlius panasus, aukstauge

siemet ir landmarko tik ~ 1,5 t/ha vidurkis, labai numirko...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip gavosi kad neseniai zmogus isnuomavo zeme man,o ten buvo rapasas nukultas ir suleksciuotas todel sudygo pabiros sauniai.aciu uz patarimus. :icon-wink:

O aš patarčiau apart ir pasėt ką nors kito. Kalbu iš patirties, nupirkau tokį lauką, su tokia pat situacija, 4hą buvo, susijunė su šalia esančiu žieminiu rapsu lauku, tai nutariau palikt. Grynas vargas, nei technologinių vėžų, iškart skirias kur "naminė" nebeicuota sėkla, plius antri metai iš eilės rapsas. Žodžiu derliaus gal tik po 1,5t. Faktiškai veltui praleisti metai. O dėl situacijos, kad kai savininkas atsiima žemę su įdėtom trąšom, tai reik proitingai sudarytą sutartį pakišt pasirašyt, kur sutarties nutraukimo atvėju kompensuojami patirti nuostoliai. Turiu advokato sudarytą, galiu duot

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas zinote kas galetu platinti vasariniu rapsu veisles plius gal kas jau sejot: fenja, Osorno ar Kaliber.

Osorno šįmet turėjau pasisėjęs. Geras hibridas. Pavasarį platino DP. Ar vėl turės dar nežinau, bet pirkčiau.

Gal galima placiau kuo jis geras. Kiek auginu rapsa tik viena karta buvau pasejes hibrida. Derlingume jokio skirtumo su linijine. Kokia veisle labiausiai toleruotu aukstus gruntinius vandenis?

Abejoju, kad vasariniams rapsams būtų labai aktualu tie gruntiniai vandenys. Tuo laiku, kai jie sudygsta dažniausiai jau būna sausa. Per keliolika metų, kiek sėju vasarinius rapsus, neteko nukentėti nuo perdidelės drėgmės. Atvirkščiai, dažniausiai nukenčiama nuo sausros.

Landmark man labiausiai patinka iš linijinių veislių. Bet, bent jau šįmet, tame pat lauke, su vienodu įdirbimu, patręšimu ir visa kita, Osorno hibridas Landmark,ą "perspjovė" beveik tona. Byrėjo apie 3,5 t/ha. Kulimas buvo kiek sunkesnis, nes hibridas buvo aukštesnis ir pagulęs. Sunku ką spręsti iš vienų metų. Kitais metais gali būti kitaip. Rapsai įnoringi augalai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...