Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Ne, Jurgita, svarbiausia, kad būtų linksma :lol:

O dėl plovimo, tai viena mano draugė savo avių vilnas plauna žiemą, nes jų name šildomos grindys, tai tas vilnas išdėlioja ant patiestos paklodės ir po trejeto dienelių nusirenka sausas. Kita moteris sakė, kad džiovina vilnas pagalvių užvalkaliukuose pakabintuose prie pečiaus. Tai matyt kaip kam išeina...Aš ploviau nedidelį kiekį, tai irgi prie pečiaus išsidėliojau ir išdžiūvo labai greitai, tik kvapelis...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne, Jurgita, svarbiausia, kad būtų linksma :lol:

O dėl plovimo, tai viena mano draugė savo avių vilnas plauna žiemą, nes jų name šildomos grindys, tai tas vilnas išdėlioja ant patiestos paklodės ir po trejeto dienelių nusirenka sausas. Kita moteris sakė, kad džiovina vilnas pagalvių užvalkaliukuose pakabintuose prie pečiaus. Tai matyt kaip kam išeina...Aš ploviau nedidelį kiekį, tai irgi prie pečiaus išsidėliojau ir išdžiūvo labai greitai, tik kvapelis...

Aciu, Deborai uz patarima. O kvapelis tai jau isivaizduoju koks! :lol:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

sveiki, gal kas pasakytu kiek trunka avies nestumas ? Turiu tris negrynaveisles Lietuvos juodgalves avis , pagal ankstesni seimininka turejo eriuotis apie naujus +- savaite . Siandien jau sausio 27d , nieko nera . Avys ,storos , eriuku nera :icon-confused: , o jei uz kokio menesio vasario gale leisciau su avinu ?

Buciau labai dekingas uz patarimus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu as nepamenu to zmogaus pawardes jis gywena sale marijampoles gywiskiu kaime augina tik sufollkus pagrindines erawedes parwestos is wokietijos grynaweisles su dokumentais. ta awinuka as pirkau ir klause ar reikia doku sakau kam man ju. juk maza tikimybe kad atsiras norintis su dokais awinuko. awinukas apie 60kg pradeda atsigauti po wasaros darbu :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tesmenukai tampa matomi pries eriavimasi ? Pries kiek laiko panasiai ? Kokio amziaus avinuka jau galima naudoti kergimui ? Ar reiktu pasaro raciona kazkuo pagerinti pries kergima ? Dabar sieno ,sauso, i valias, miltai arba grudai kas 2-3 diena, vanduo , retkarciais pasariniai burokai. Druska pastoviai padeta , retkarciais idedu zaliu egles sakeliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o o sakyciau lepini awytes kaip reik :icon-wink: nu koks menesis kai lieka jau tesmenukai twinksta.taip matomi pasidaro wos ne kai karwes nematyti neina nors kitu buna ir mazesni bet wistiek matosi. as naudoju kazkur 6men. stengiuosi kad giminingi nebutu.kasmet keiciu awinuka.pasaro raciona nereikia keisti pries kergima jos ir taip susikerge.raciona reikia keisti po erawimosi ir pries galima truputi.su miltais atsargiai nes gali uzkisti skranti ir buti ATA awei. tikiuosi atsakiau i klausimus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

asmeniskai apie mano avis 11 aviu ir 1 avinas. kol kas siam sezonui tik viena avis atvede 2 eriukes. kitos siemet kotai stipriai uzvelavo, bent jau pernai iki sausio vidurio visos buvo issieriave nors tada tik trejeta aviu ir teturejom. Porai aviu jau testi pradejo tesmuo tai gal poros savaiciu begi pagaliau turetume sulaukti dar eriuku.

Seriam: sienas iki soties, druska su vitaminais ir vanduo. kas pora savaiciu duodam miltu ar grudu bei pasariniu buroku.

Avis pagrinde reikia gerai serti pries eriavimasi ir po jo kai buna zindymas. pries eriavimasi kad eriukai gimtu stipresni ir stambesni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...