Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

o del ko dazniausiai gimsta negyvi eriukai? :icon-idea::icon-question:

Na jus čia gerbiamasis ir klausimą pateikėt , manau bet kuris veterinorius ilgai galvotų.

bet jei rimtai tai reikia pirma isiaiškinti ar tai vienetinis reiškinys ar pasikartojantis , ar gimdo negyvus ar abortuojasi tai yra vaisius išsivystęs ar dar ne , koks aplomai gimusių ėriukų gyvybingumas , jei šiek tiek apibūdintum šiuos ir kitus dalykus , gal galima būtų ką nors garsiai galvoti.

nu man atsivede avis (pirmakart) neseniai ir ryte negyva radau,tai ir galvojau del ko taip isejo...avi laikiau viena pacia,tik vat rudeni nebuvau vilnos nukirpes , ar del to galejo but?

Dėl vilnos tai kątik gimęs negalėjo mirti , nors teoriškai tai gali vietoj spenio čiulbti vilną jos pritraukti į skrandį ir dėl tos priežasties mirti. Tačiau taip atsitinka galbūt vienam iš tūkstančio. O priežaščių atsivesti negyvą prieauglį yra labai daug, bet pagal tavo aprašymą nelabai ką ir pasakysi .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano manymu pagrindinė priežastis ta, kad ėravedei tai buvo pirmas ėravimasis. Pirma karta patelės dar nezino kaip tinkamai elgtis su naujagimiu, dėl to jį gali pulti ragais (jei tokius turi), mindyti ar paprasciausiai ignoruoti(nepažindyti, ėriukas turi gauti krekenų kuo greičiau po gimimo). Labai tikėtina, kad apsiėravusi sekantį kartą avis elgsis rūpestingiau. Šįkart būtų buvę nauginga padaryti skrodimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:lol: durns klausimas kilo pasiskaicius jusu temos...kadangi aviu auginimas iseitu pakankamai lengva ir dar galima kazka uzdirbti..aplink busima sodyba yra laisva kazkur 1,3 ha zemes kiek galetu ganytis normaliai aviu?cia man jos turetu isspresti keleta problemu-zoles sienavima kasmetini,uzpildyti krastovaizdi :icon-wink: ar neapsimoka prasideti >?kits klausimas kazkurios gali buti laikomos ir ziema lauke?tipo deleiskim ir prie -30 ir prie +30 ?Aciu uz atsakymus :icon-wink:

Matematika sako taip 0,2 ha žemės vienai ėriavedei su ėriukais, tai yra ganyklai ir pašarams žiemai o dėl viso kito neverta diskutuoti, nes jau nekartą teko šia tema diskutuoti avininkystės temoje reiktų pasižiūrėti truputi atgal. nekantruoli :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, jeigu domina šunys siulyčiau pažiūreti LKD internetiniame puslapyje. Lietuvos kinologų draugija turi gausią informaciją apie šunis , jų vadas ir veislynus. Kodėl prakalbau aopie čekoslovakų vilkšunius, nes tai naujai atvežta veislė iį Lietuvą. Pati buvau Čekijoje ir Slovakijoje, mačiau tų šunų darbą. Ir be to patys atsivežėm patinuką, užsiauginom. Sargas super. Na, mūsų žmones nėra prie jų pripratę, nėra jie labai gražūs, tai ne komisarai Reksas ir ne Šarikas iš" Keturių tankistų..." jei kas matėte vaikystėje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, mūsų žmones nėra prie jų pripratę, nėra jie labai gražūs, tai ne komisarai Reksas ir ne Šarikas iš" Keturių tankistų..." jei kas matėte vaikystėje.

Na anokia čia naujiena tie vilkšuniai, žinom ir apie CSV ir apie Sarloso vilkšunius(tik šias veisles galima neklystant vadinti vilkšuniais). Tik va ar jie tiktų avių bandoms ganyti ir kas užsiima tokia dresūra?

siaip ieskau ir noriu -rytu europos vilksunio,jei kas turite vada prasau atsiliepti

O kodėl būtent ši veislė domina, kas nulėmė tokį apsisprendimą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
as cia kalusima avininkui norejau - maciau tavo tinklapyje avis ,ir aptvertas su tuo raudonu tinklu, tai gal gali pasakyt is kur perki toki ir kokia kaina? :icon-question:

Sveiki, gal pravers mano informacija - aš pirkau tinklą iš Vokietijos per ebay, 50m kaina 53 EUR + siuntimas (dėl siuntimo kainos į Lietuvą reikia atskirai užklausti) . Jei kam įdomu įkeliu nuorodą: http://cgi.ebay.de/SCHAFNETZ-Weidezaun- ... dZViewItem

Jie taip prekiauja ir elektriniais piemenimis, įvairaus galingumo. Patys tuo tinklu aptvėrėm 0,5 ha, kokybė tikrai gera, labai lengvai perkėlinėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...