Jump to content

Ar apsimoka laikyt žindenes?


petged

Recommended Posts

"Nuo 2012 m. sausio 1 d. keičiasi specialiųjų išmokų už bulius skyrimo principas. Jos bus atsietos nuo gamybos ir skiriamos ne už einamais metais paskerstus ar į trečiąsias šalis eksportuotus bulius nuo 9 mėnesių amžiaus, bet pagal laikytojo 2010 ir 2011 m. gautų specialiųjų išmokų už bulius skaičiaus aritmetinį vidurkį."

Plačiau:

http://www.zum.lt/index.php?579456731

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu kaip su mesines galvijininkystes perspektyvom? Ar tik nesprogs tas burbulas, visi masiskai pereina nuo pieno ukiu prie mesiniu galviju, perka mesinius buliukus ir telycaites auginimui, kazi ar nebus taip, kad po poros metu, kai jau reiks parduot uzaugintus bulius, kad kainos smuks zemyn??? :eusa-think: as ir galvojau savo kluona pritaikyt mesiniam buliam, bet matau kad ateina didele banga, todel siek tiek abejoju ar nenudegsim visi, kai jau reikes parduot sios bangos produkcija...

Čia kaip ir visur švytuoklė.

2014 metų gale galvijų kainos turėtų kristi. Su tuo mėlynuoju liežuviu užsitikrino perdirbėjai galvijų kiekius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 savaičių...

pirma, sorry uz nauja tema :)

Sveiki,

Noriu protingu žmoniu patarimu :)

Turiu ~20ha pievu. siuo metu jos isnuomotos iki 2017 metu pagal sutarti stambiam ukininkui. Siuo metu dirbu norvegijoj, tad esu sukaupes sioki toki kapitala. Dirbu fermoje, tik auginam darzoves. po 2-3 metu planuoju gryzti i lietuva visam laikui, tad noreciau naudoti žeme sau :)

Galvoju apie mesinius galvijus, aisku ne apie 100 :D noreciau patarimo, kiek galviju butu imanoma laikyti twarto salygom su turimu pievu kiekiu? ar isvis verta pradeti? apie investiciju atsipirkima greitu laiku negalvoju, tiesiog noriu isleisti pinigus (iki kol euras atkeliaus i lietuva) i megstama sriti :) gal kas gali patarti kokiu pastatu reiktu, kaip butu su eropos parama tokiam smulkiam ukininkeliui kaip as ? ar isvis verta kreitis i NMA? :) p.s nesu ukininkas (pazimejimo neturiu), zeme pakolkas ant uosvienes vardo. Turim savo maluna, likusi nuo kolkozo laiku ir kombaina DON (twarkingas). Taip pat yra sandeliai grudam laikyti, tik nera dziovyklu. uosvis is maluno gyveno daug metu, bet siuo metu sveikata nebeleidzia, tad geri metaip kaip apleistas sis verslas. bet visi irenginai pilnai veikia. O gal man tiesiog uzsodinti tuos 20ha kazkokia grudine kultura? suprantama pragyventi vien is to nesitikiu, tik noreciau patarimo i kuria puse pradeti investuoti ? aciu uz protingus patarimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O koks zemes nasumo balas? Nemanau, kad neverta su galvijais prasidet. Jei gera zeme tai ju iki 10 islaikytum su tiek zemiu, bet be savo texnikos tai nemanau, kad atsipirktu. Nebent orientuotis i labiau egzotinius galvijus, kaip hailendai, galovejai ar dar ko placiam pasauli paieskot. Tada ir pastatu rimtesniu nereiketu. Net gal uztektu tankaus misko itvert dali ir, kad koks pratekancio vandens griovys butu arba paprasta pastoge pastatyt. Zinoma cia ribota rinka jiems, bet kai ju nedaug...

Arba nusipirkai traktoriuka, pluga ir sejama su freza. Suarei, pasejai, uzdeklaravai, nukulei, pardavei. Rupesciu maziau nei su galvijais, nes kiekvienas gyvas padaras reikalauja globos ir prieziuros. Labai neaiski situacija, bet abu vartiantai kazkada gal ir atsipirktu... Bet apie tai nera ko mastyt, o toki uki laikyt kaip savo hobi. O jei plestis tai visu pirma ziuret kokia situacija su zeme. Ir cia tik mano nuomone.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O koks zemes nasumo balas? Nemanau, kad neverta su galvijais prasidet. Jei gera zeme tai ju iki 10 islaikytum su tiek zemiu, bet be savo texnikos tai nemanau, kad atsipirktu. Nebent orientuotis i labiau egzotinius galvijus, kaip hailendai, galovejai ar dar ko placiam pasauli paieskot. Tada ir pastatu rimtesniu nereiketu. Net gal uztektu tankaus misko itvert dali ir, kad koks pratekancio vandens griovys butu arba paprasta pastoge pastatyt. Zinoma cia ribota rinka jiems, bet kai ju nedaug...

Arba nusipirkai traktoriuka, pluga ir sejama su freza. Suarei, pasejai, uzdeklaravai, nukulei, pardavei. Rupesciu maziau nei su galvijais, nes kiekvienas gyvas padaras reikalauja globos ir prieziuros. Labai neaiski situacija, bet abu vartiantai kazkada gal ir atsipirktu... Bet apie tai nera ko mastyt, o toki uki laikyt kaip savo hobi. O jei plestis tai visu pirma ziuret kokia situacija su zeme. Ir cia tik mano nuomone.

technika planuoju susipirkti, tik vat reik nusprest kuria linkme, ar sienavimui, ar augalininkystei.. Beto zeme nera prie namu visai, tai manau su gyvuliai gali but problema del vazinejimo pas juos.. o ir palikt vienus be prieziuros turbut butu dovana vagims :) o kaip su grudu realizacija, ar reikia kokiu sutarciu, ar uztenka davesti iki supirktuves tiesiai is kombaino ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, pradziai bent jau augalininkyste geriau. Paziuresi kokiios kainos bus, kokia situacija zemes ukyje, o tada ziuresi. Tik pradziai gal net nereiktu pirkt visko. Pabandysi, pasamdysi ka kokiam darbui padaryt, o tada pasiskaiciuosi ir pan. Bet mastyt reik, kad issiplest iki 100 ha reiktu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skitai: Mano nuomone, geriau daryti ir gailėtis, kad neišėjo, nei nedaryti ir po to galvoti, o galbūt... Čia šiaip apie viską, Jei konkrečiai apie ūkininkavimą, tai žinau keletą ūkininkų kurie laiko melžiamas karves su ~ 20 ha žemės, uždirba, vaikus į mokslus išleido, į techniką painvestuoja ir dar žmones pasisamdo , kiti pienininkai su mažai žemės daro truputį "mandriau" jei aš neklystu su 10 ha laiko virš 30 melžiamų, vasarą tuos 10 nugano, o žiemai susiperka pašarus iš stambesnių arba tuo užsiimančių, kaina praktiškai ta pati, kas pačiam pjauti, vartyti ir samdyti, kad susuktų... Jei ūkis prie kokio miesto tai už pieną gauni 1,5 karto daugiau jei truputi pažaidi su pilstymais, seperavimais ir t.t. Su žindenėm nežinau ar apsimokėtų į tuos 20 ha paleisti kokį 30 motinų su prieaugliu, o žiemai bandyti susipirkti šieną, o laikant kokią ekstensyvią veislę dar ir kaimynų šiaudai sueitų... Na tokie mano pamastymai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skitai: Mano nuomone, geriau daryti ir gailėtis, kad neišėjo, nei nedaryti ir po to galvoti, o galbūt... Čia šiaip apie viską, Jei konkrečiai apie ūkininkavimą, tai žinau keletą ūkininkų kurie laiko melžiamas karves su ~ 20 ha žemės, uždirba, vaikus į mokslus išleido, į techniką painvestuoja ir dar žmones pasisamdo , kiti pienininkai su mažai žemės daro truputį "mandriau" jei aš neklystu su 10 ha laiko virš 30 melžiamų, vasarą tuos 10 nugano, o žiemai susiperka pašarus iš stambesnių arba tuo užsiimančių, kaina praktiškai ta pati, kas pačiam pjauti, vartyti ir samdyti, kad susuktų... Jei ūkis prie kokio miesto tai už pieną gauni 1,5 karto daugiau jei truputi pažaidi su pilstymais, seperavimais ir t.t. Su žindenėm nežinau ar apsimokėtų į tuos 20 ha paleisti kokį 30 motinų su prieaugliu, o žiemai bandyti susipirkti šieną, o laikant kokią ekstensyvią veislę dar ir kaimynų šiaudai sueitų... Na tokie mano pamastymai :)

Aisku,

O gal zinai kaip butu su jauno ukininko parama, jei bandyti pasinaudoti ? ar gyvulininkystes ukiui daugiau persperktyvos gauti negu augalininkyste ukiui ? gal kokiu isimciau, ar lengvatu kaip tarkim steigiant nauja gyvulininkyste ukeli butu galima sulaukti ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kiek žinau, tai valdžia deklaruoja paramą gyvūlininkystei ir praeitais metais, vėlgi kiek žinau, paraiškos jaunųjų ūkininkų įsikūrimui buvo renkamos tik kuriantiems gyvūlininkystės ūkius... Tai galbūt dėmesys šiai sričiai ir didesnis, nei grūdininkams... Bet pats žinai kaip skiriasi valdžios kalbos ir darbai. šiaip iš šito viso reikalo galbūt eitų uždarbį ir padidinti, jei tarkim pardavinėsi skerdieną restoranams ir pan. Neįsivaizduoju koks poreikis restoranų, bet jautienos žmonės miestuose tikrai ieško, tik nežinau ar eitų paskersti ir parduoti legaliai, na eiti tai gal ir eitų, tik vėlgi kiek popierių, laiko ir pinigų tai kainuotų, jei viską sąžiningai daryti... Na dar galima pagalvoti apie avis, Jei aš gerai teoriją pamenu, tai su 20 ha išeitų apie 100 motininių avių išlaikyti ir 30 kg avienos galbūt lengviau realizuoti, nei 500 kg jautienos, jei pačiam realizacija užsiimti :)... bet vėlgi čia tik teorija, realybė būna realesnė turbūt :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kiek žinau, tai valdžia deklaruoja paramą gyvūlininkystei ir praeitais metais, vėlgi kiek žinau, paraiškos jaunųjų ūkininkų įsikūrimui buvo renkamos tik kuriantiems gyvūlininkystės ūkius... Tai galbūt dėmesys šiai sričiai ir didesnis, nei grūdininkams... Bet pats žinai kaip skiriasi valdžios kalbos ir darbai. šiaip iš šito viso reikalo galbūt eitų uždarbį ir padidinti, jei tarkim pardavinėsi skerdieną restoranams ir pan. Neįsivaizduoju koks poreikis restoranų, bet jautienos žmonės miestuose tikrai ieško, tik nežinau ar eitų paskersti ir parduoti legaliai, na eiti tai gal ir eitų, tik vėlgi kiek popierių, laiko ir pinigų tai kainuotų, jei viską sąžiningai daryti... Na dar galima pagalvoti apie avis, Jei aš gerai teoriją pamenu, tai su 20 ha išeitų apie 100 motininių avių išlaikyti ir 30 kg avienos galbūt lengviau realizuoti, nei 500 kg jautienos, jei pačiam realizacija užsiimti :)... bet vėlgi čia tik teorija, realybė būna realesnė turbūt :)

Joa, apie avis irgi mastau. Vienas giminaitis nusipirko siemet 6 eriavedes eringas jau, tai preitos savaites begy apsieriavo jau, viena atsivede 3, kita 2, kita 1, viena dar neapsieriavo. Problema tik tokia kad zeme nuo namo mano yra apie 10km, tai svarstau apie persikelima i kaima, statyt nama ir fermike nedile ten. o gal susiduret kas su tokia sutuacija, jei zeme isnuomota penkiem metam, ar imanoma nutraukti nuoma? ar gresia kokios baudos? sutartis pasirasyta iki 2017 ir nutraukiant reiktu atsakyti teises aktu numatyta tvarka. Kas tai per twarka? kokia bauda gauciau ? :)

Ir dar klausimas, ar toje isnuomotoje zemeje galeciau pradeti statyti ferma, ar eijtu gauti leidimus ir planus kai zeme isnuomota ? ar butinai reikia laukti termino pabaigos ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Turiu 200 karvių ferma,ji beveik tusčia tik keli galvijai..Esu jaunas tad ir galvoju ar mėsiniai galvijai pelninga?Turiu auginimui neblogas sąlygas,bei žinias apie jų auginimą.Turiu žemes apie 50ha esant reikalui galiu iki 80ha pratest. Kodėt dauguma taip juos vertina? Pastebėjau kad jų pardavimo kaina ne daug skiriasi nuo paprasto jautuko,o nusipirkt mėsinį galvija be 5000lt neįmanoma.Žinau gal kur nors yra atsakymas i šiuos klausimus,bet šiuo metu nerandu,tad kai sužinosiu atsakyma ištrinsiu šita tema,Ačiū moderatoriai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki , esu pradedantis ūkininkas ir noriu paklausti , kas geriau ?

Aš galvoju laikyti bulius ir yra mintis arba paprastus su mėsiniais arba žindenius , t.y laikyti žindenių karvių ir kad man buliukai būtų su jomis ir žystų jas , nes tada sako buliukai auga kaip ant mielių . Taigi patarkite kokie yra + ir - ir ką geriau laikyti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki , esu pradedantis ūkininkas ir noriu paklausti , kas geriau ?

Aš galvoju laikyti bulius ir yra mintis arba paprastus su mėsiniais arba žindenius , t.y laikyti žindenių karvių ir kad man buliukai būtų su jomis ir žystų jas , nes tada sako buliukai auga kaip ant mielių . Taigi patarkite kokie yra + ir - ir ką geriau laikyti :)

Augti manau turėtų geriau su žindenėm, bet realiai paskui ir viduriavimai prasideda ar šiaip kas, o tada nei sugauti tuos jaunuolius nei ką, aš laikau pieninių karvių, tad mažuosius(mėsiukus) laikau atskirai nuo karvių ir maitinu 2 kartus dienoje. Auga ir puikiai, įpranta ir problemų kaip ir nėra :eusa-shifty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki. Esu kolkas abiturientas ir mąsčiau apie ateitį svetur,bet galop apsisprendžiau pameginti laimę gimtinėje ūkio srytyje. Mąsčiau apie javų auginimą,bet prisibijau didelių žemės kainų, pradinių išlaidų. Galvojau apie česnakų ūkį,bet vienam taipogi gali būti per sunku. Taigi apsisprendžiau apsistoti prie mėsinių galvijų ( Patirties turiu, tėvai turi smulkų ūkely ( 4karvutės,pora jaučiukų, ir 3veršeliai, 15-17ha dirbamos žemės)). Būtų malonu jei papasakotumėte apie pradines išlaidas,kiek pradžiai veršelių pirkti,kokio dydžio fermos reiktų, kiek viso išlaidų panašiai reikėtų? Ar įmanoma kažkaip gauti jaunojo ūkininko paramą traktoriui ir butiniems padargams ( Persirašius tėvukų tarkim ~20ha žemės). Papasakokit jaunąjam kolegai viską ką verta žinoti apie mėsinių galvyjų ūkį. :)

Dėkingas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pradziai siulau laikyt 9 karves, nereikes isirengt meslidziu. Pigiausia butu isigyt telycaites ir viena buliuka, arba versingas telycias, taip greiciau susilauksi prieauglio ir galesi isplest uki. Nors 20 ha mesiniu galviju ukiui kaip ir mazoka.

Vienam mesiniu galviju uki bus sunku, bet susitvarkyt imanoma. Islaidos ivairios, pradet nuo misrunu butu pigiau, grynaveisliai kelis kart brangesni. skelbiu.lt yra skelbimu skambink klausk domekis.

Reikes traktoriaus, ir pradziai bent jau sienapjoves su grebliuku, presa pasisamdysi. Jei tevai laiko karviu, tai turetum zinot, kad pradziai reikes bent jau sieno ir ganyklu. Laikant misrunus uztektu paprastos medines pastoges.

Del jaunojo ukininko isikurimo gali but, kad taisykles paaiskes tik kitais metais, bet kazka isigyt butu imanoma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pradziai siulau laikyt 9 karves, nereikes isirengt meslidziu. Pigiausia butu isigyt telycaites ir viena buliuka, arba versingas telycias, taip greiciau susilauksi prieauglio ir galesi isplest uki. Nors 20 ha mesiniu galviju ukiui kaip ir mazoka.

Vienam mesiniu galviju uki bus sunku, bet susitvarkyt imanoma. Islaidos ivairios, pradet nuo misrunu butu pigiau, grynaveisliai kelis kart brangesni. skelbiu.lt yra skelbimu skambink klausk domekis.

Reikes traktoriaus, ir pradziai bent jau sienapjoves su grebliuku, presa pasisamdysi. Jei tevai laiko karviu, tai turetum zinot, kad pradziai reikes bent jau sieno ir ganyklu. Laikant misrunus uztektu paprastos medines pastoges.

Del jaunojo ukininko isikurimo gali but, kad taisykles paaiskes tik kitais metais, bet kazka isigyt butu imanoma.

Ačiū. Taip,tėvukai laiko 4karvutes,pora bulių ir tris veršelius. Kadangi abu dirbantys, būna dienų kai tenka ūkyje suktis vienam,daug maš viską kaip kas su priežiūra suprantu. na žemės manau galima išsinuomoti/nusipirkti. Traktorius turim du ( Belarus 80 ir JUMZ (Transportinis),padargų taip pat yra. Pirmus metelius galima būtų ir iš tėvukų pasiskolinti;) Domėjausi ir pieninias galvyjais,bet prisibijau didelio ir punktuoalaus darbo..

Ačiū dar kartą už patarimą, labai idomu ir smalsu sužinoti kažką naujo iš patyrusių ūkininkų. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...