Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

O pagal bandymus kokiu metu laiku ar kokiais menesiais daugiausia isplaunama ir kokias maziausiai?

Tokių duomenų manau nėra , nes išplovimą lemią daugybė kintančių faktorių . Esmė tame , kad laisvi NO3 jonai su kiekvienu pertekliniu kritulių kiekių negrįžtamai migruoja žemyn , nuplauti gilyn , bet dar neišsiplovę nepasiekiami varpiniams augalams , todėl ir sėjami bastutiniai augalai , kad juos gražinti .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekas čia nieko į bala neišmetė, ir nereikia ironizuot.

per kiek laiko patresus azotu augalas ji pradeda pasisavinti, kodel klausiu, netoli yra pora intensyviai ukininkaujamu lauku, vienas pries tuos sniegus(mazdaug pries 10 dienu) gavo trasos, o salia esantis dar ne, siaip abu gyvi, tik trestas pilnumoj is geltono pasidare zalias, o va netrestas tai tik kai kur ta zalia dar tik musasi, ar gali buti cia tik to ankstyvo tresimo klausimas? galbut pas jus irgi yra tokiu kontrastuojanciu lauku, tik maziau klausimu del veisles ir auginomo technologiju skirtumo...

tikrai taip kur patrešti (kovo 10d) ir kur netrešti iki šiol, skirtumas akivaizdus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokių duomenų manau nėra , nes išplovimą lemią daugybė kintančių faktorių . Esmė tame , kad laisvi NO3 jonai su kiekvienu pertekliniu kritulių kiekių negrįžtamai migruoja žemyn , nuplauti gilyn , bet dar neišsiplovę nepasiekiami varpiniams augalams , todėl ir sėjami bastutiniai augalai , kad juos gražinti .

Na, tai jei netręštume, dirvos paviršiuje visada būtų nulinis N ? :) Taip pat, dėl pateiktų išplovimo normų, tai taip išeitų, jog šiuo metu galime iš rimto drenažo, kuris išteka iš "rimtai" patręšto lauko, siurbti vandenį ir purkšti kaip mokslinėje literatūroje įvardijamą azoto "gaiviklį" ant augalų :) nėra "kiaura" ta žemė...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane tai tikrai viskas i nauda, net rapsas tas kuris turejo deti i aki atsigavo ir pradejo zaliuoti eiluties, kvieciai taip pat gyvi ir tikrai neteks atseti nei vieno ha, taip kad mano galvo reikia duoti azoto tada kada reikia, o ne tada kai per pamoksla pasako, nesakau kad nuostoliai nuliniai, bet priemus demesin kad galejo buti ir atsejama viskas tai tie nuostoliai labai jau nezenklus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane tai tikrai viskas i nauda, net rapsas tas kuris turejo deti i aki atsigavo ir pradejo zaliuoti eiluties, kvieciai taip pat gyvi ir tikrai neteks atseti nei vieno ha, taip kad mano galvo reikia duoti azoto tada kada reikia, o ne tada kai per pamoksla pasako, nesakau kad nuostoliai nuliniai, bet priemus demesin kad galejo buti ir atsejama viskas tai tie nuostoliai labai jau nezenklus

Kodel tos naudos as nematau? 200kg pries pora sav jau turejo pasimatyt bent jau spalvos pokyciais.... Sniegu luciu nebuvo, silumos truksta...?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane tai tikrai viskas i nauda, net rapsas tas kuris turejo deti i aki atsigavo ir pradejo zaliuoti eiluties, kvieciai taip pat gyvi ir tikrai neteks atseti nei vieno ha, taip kad mano galvo reikia duoti azoto tada kada reikia, o ne tada kai per pamoksla pasako, nesakau kad nuostoliai nuliniai, bet priemus demesin kad galejo buti ir atsejama viskas tai tie nuostoliai labai jau nezenklus

Paskaicius atrodo, kad del anksti ispilto azoto atsigavo issale paseliai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesiog parodė, kas yra kas. Prikelt iš numirusių tik pats aukščiausias gali, salietra nepadės ;)

siandien teko pakeliauti iki Kedainiu krasto, tai vaizdas daug maz toks: nuo Birzu iki Pasvalio visi laukai rudi, jokios gyvybes nerodo, o jau nuo Panevezio, Kedainuose visur zalia net grazu paziuret toks jausmas kaip i kita zemyna buvau pakliuves :) pas mus nei vienas hektaras neatsigavo :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nereikia tik, gal turejom sniego kiek daugiau, kvieciai seta tik apie 170 kg i ha o rapso su vienu sejos vienetu 7 ha, taigi retas paselis mano atveju pasiteisino, nebuvo vietos shutimui ir tarpusavio konkurencijai.

Kvieciai Skagen 100% gyvi, rapsai Visby ir Ideal irgi gyvi tik jau ne 100% bet manau

gyvens

Doncai, pas mane tresimas buvo kovo 4 d 100kgha fs

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as penktadieni salietra rugiams ir pievom isbarsciau..ir lb dziaugiuosi,kad isberiau :D sestadienis su sekmadieniu labai grazus buvo,o lyt tik pirmadieni pradejo.tj i paselius turbut ve kokia savaite neivaziuociau,o pievos kiekviena ryta vis zalesnes :D tj jom kjp tik geram startui ta salietrike :icon-wink: plius juk jau ir diena ilgeja,o tj manau augaliukam ir geras zadintuvas tj ir neber ko snaust kjp toks grazus pavasaris

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as penktadieni salietra rugiams ir pievom isbarsciau..ir lb dziaugiuosi,kad isberiau :D sestadienis su sekmadieniu labai grazus buvo,o lyt tik pirmadieni pradejo.tj i paselius turbut ve kokia savaite neivaziuociau,o pievos kiekviena ryta vis zalesnes :D tj jom kjp tik geram startui ta salietrike :icon-wink: plius juk jau ir diena ilgeja,o tj manau augaliukam ir geras zadintuvas tj ir neber ko snaust kjp toks grazus pavasaris

Kvieciai akyse auga, jau eiluciu beveik nesimato...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na mes apie 180-200 atidavėm salietros prieš dvi savaites , tačiau, situacija laukuose yra skirtinga... viename lauke prieš savaitę beveik žalios spalvos nebuvo, tačiau "baltos" šaknys kaip voratinklis išsiraizgiusios buvo apžiūrint... šiuo metu laukas kiekvieną dieną vis žalesnis... keletas kviečių laukų tai iki šiol neatsigauna... su kvietrugiais viskas gerai, , nugeltusių lapų kovo pradžioje apie 20 % tebuvo...

vienas laukas liko "pusiau" patręštas, todėl nesulaukiu kol galėsiu su savo audi Quatro įvažiuoti palyginti - davė naudos tręšimas ar ne... (tręšiant kviečių laukas atrodė visiškai miręs.. )

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As ir buvau tikras kad N33 200kg turi situacija pagerint, o gavosi priesingai, per savaite zalumos ne padaugejo o pamazejo. Nerandu kito paaiskinimo kaip perdozavimas. Kartu gavo ir 16tuko su 8sieros 300kg, taciau jas valgys tik kai bus normaliai silta. WTF ! Dabar vienitele viltis gaivinantis purskimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O as tai tik pasimokyti ir kitus perspet ateiciai galiu: kai javai silpni pirmas ankstyvas tresimas azotu iki 100kg/ha. Siemet su 200kg pakenkiau o ne pagelbejau.

Kodel taip nusprendei? Savo tresiau pries savaite ,siandien apziurejau kur per balas greitis sumazejes, kvieciai zalesni.tresta buvo 120kg\ha.Darau isvada kad galejau 250 duoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai gal salcio gavo

Na buvo saltukas gal pora kart bet nedidelis iki -3 gal maziau. Kita vertus salta, dregna, slapdriba, kaip ir mineralizacija nevyksta, tai augalas intensyviai nevegetuoja, vadinas gurksniais azoto negeria.

Nepabandziau po 100 pabarstyt, butu buve aisku kas cia nutiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...