Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Aš šituose reikaluose profanas bet šia savaite buvau lauko dienoje kuria rengė ekspertai kurie atvyke derliu paskaičiuoja ir ten prof.kuris manau ir tau Vytai dėstė žemkėj porino kad žydėjimas kviečiu prasideda jau išplaukėjant ir apsauga nuo varpu lygu reikalinga butent tada o ne tada kai jau žydi.Tai kas manot kitaip pasidalinkit mintimis kodėl :icon-question: Nors kai pažiuri iš tos pusės kad pinigai viska valdo tai gali suprasti dėl ko tas propesorius taip patarė.

P.S.o gal alus teigiamai veikė ir ausis melavo ak tiesa alus su brendžiu buvo po to tai ir ausys negalėjo meluoti. :icon-wink:

ar plaukiojant ar isplaukiojus tas laikas nera toks jau svarbus ir jis nera ilgas, mano nuomone tas purskimas isplaukiojant, tai loterija, jei kalbam apie fuzarium gryba, man padare ispudi cekijoj, horso ukyje (buvo ir nevienas forumietis ;) ) ten turi gaudykles sio grybo ir reikalui esant fungicida panaudoja 1-3kartus, ant varpos, nes jei derliu nunesti gali iki 40proc. tai manau verta pagalvoti, ateis ir pasmum tas. o purskimas is lempos, tai saves nuraminimas, kad nupurskiau ir viskas bus tvarkoje. ;)

Nesupratau apie kokią loteriją kalbi. :icon-rolleyes: Sisteminio veikimo fungicidai. Koks skirtumas kada nupurkši. Svarbu nesuvėlinti. Nupurški varpai ką tik išėjus ir kokios problemos, apsauga kelioms savaitėms varpoms yra.

hmm..na mano žieminių būklė mane tenkina ..iš rudens atidaviau npk 4-15-30 po 200...pavasarį salietros po 150 per 2k ir nuo žolių ....manau vsio 4ton bus 2kl ir kulsiu liepos pabaigoj ...šiandie .nuo viršaus tik 4-tas pradeda gelst , miltligės nėr , tai nechrien tie fungicidai ,,kai rugjūčio vidury vėl lietūs :eusa-think:

Dėl 4 t/ha gali būti ramus. Su tokiu tręšimu ir tiek kritulių iš dangaus gausi su kaupu. Tik dėl klasės negarantuok. ir kaip čia nustatei, kad lis rugpiūčio vidury, o ne liepos pabaigoj? Tuoj Šuliją perspiausi oru prognozėm. :)

Žodžiu ūkininkavimas tuo ir geras, kad kiekvienas renkamės pats kaip ir ką daryti. O man asmeniškai visai nekliūna ką ir kaip daro kaimynas, aš į kaimynus nelabai dairausi. Čia jo asmeninis reikalas kaip tvarkytis savo ūkyje. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tuoj Šuliją perspiausi oru prognozėm. :)

O man asmeniškai visai nekliūna ką ir kaip daro kaimynas, aš į kaimynus nelabai dairausi. Čia jo asmeninis reikalas kaip tvarkytis savo ūkyje. :)

:) nus nemeluok sau , man asmeniškai įdomu akį užmest ir į kaimynų laukus irrrr..kyla noras suorganizuot - kaimynų lauko dieną ....manyčiau būtų įdomu :eusa-think:

....dėl orų ...kiek pastebėta nuo rugpjūčio vidurio prasideda lietus , rytais ilga rasa , vakaras irgi kūlimui sutrumpėja dėl drėgmės taip kad :eusa-think:

Viliui -kad taip įpratęs , trąšikių jei daugiau tada chemijos irgi reiks daugiau,o man ji -nepatinka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tuoj Šuliją perspiausi oru prognozėm. :)

O man asmeniškai visai nekliūna ką ir kaip daro kaimynas, aš į kaimynus nelabai dairausi. Čia jo asmeninis reikalas kaip tvarkytis savo ūkyje. :)

:) nus nemeluok sau , man asmeniškai įdomu akį užmest ir į kaimynų laukus irrrr..kyla noras suorganizuot - kaimynų lauko dieną ....manyčiau būtų įdomu :eusa-think:

....dėl orų ...kiek pastebėta nuo rugpjūčio vidurio prasideda lietus , rytais ilga rasa , vakaras irgi kūlimui sutrumpėja dėl drėgmės taip kad :eusa-think:

Viliui -kad taip įpratęs , trąšikių jei daugiau tada chemijos irgi reiks daugiau,o man ji -nepatinka.

Kad tų lauko dienų jau tiek priorganizuota ir tiek pamatyta, savam rajone, LT ir užsienyje, kad nebežinau kuo kas gali nustebint. O į kaimynų laukus žiūrint gali pamatyt visko, žiūrint ką norėsi pamatyti, tą ir matysi. Visada yra ir bus nepavykusių bandymų ir netikusių laukų, bet kaip visada yra ir tokių laukų, kuriuos drąsiai galėtum eksponuot DLG lauko dienoj, jei tik nuvežt galėtum. :lol:

Čia kaip ir su moterimis. Kokia uošvienė ar žmona jei pikta gali verstis nors per galvą visvien bloga atrodo, o kaimyno žmona visai rodos nešpėtna, bet kad kaimynas ko tai nori skirtis su ja, tai matyt tokia pat ir ta. :lol:

Jei grįžtant prie temos. Galima tų fungicidų nenaudoti ypač auginant 4 t/ha kai metai tokie kaip buvo keletą metų, žodžiu sausi-Afrikiniai, ligų išplitimas minimalus, žala taip pat. Bet šymet metai išskirtinai drėgni, pasėliai tankūs ir nenaudoti fungicidų jau visiškas aplaidumas. Nemaži derliaus praradimai garantuoti ir kokybės taip pat.

Dėl lietų tiesos daug. Rugpiūty daugiau lietingų dienų ir didesnė tikimybė prarasti dalį derliaus ir ypač kokybę. Žemdirbystė nenuspėjama ir rizikinga, nieko nepadarysi. Tik niekas negarantuoja, kad liepos pabaigoj neužeis ilgalaikiai lietūs ir nesugadins ir tų varganų 4 t derliaus. Kas taip pat dažnai pasitaiko, kai kulti pradedam tik rugpiūtyje. O 4 t/ha pašariako, tai iš viso nežinau ką gali padengti. Neliks net ant alaus. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei jau lauki mano zodzio , galiu atsakyti tik tiek jog kiekvienam geriau matyti kaip auginti , jei tave tenkina ir esi pasiskaiciaves , kad tau tiek t/ha nesa nauda as tik sveikinu , kaip arimas paskytu "kosmosas gerai bet kosmonautu nekiekvienas gali buti" (atsiprasau arimo uz pacituota jo kazkada pasakyta panasia fraze :icon-redface: , bet ji tinka daug kur) :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm..na mano žieminių būklė mane tenkina ..iš rudens atidaviau npk 4-15-30 po 200...pavasarį salietros po 150 per 2k ir nuo žolių ....manau vsio 4ton bus 2kl ir kulsiu liepos pabaigoj ...šiandie .nuo viršaus tik 4-tas pradeda gelst , miltligės nėr , tai nechrien tie fungicidai ,,kai rugjūčio vidury vėl lietūs :eusa-think:

Prieš keturis metus bent mūsų krašte rugpjūčio pabaigoj ketures dienas išlijo be perstojo subrende grūdai pradėjo leist šaknikes tad visi nuėjo į pašareka. Per litagros seminara labai jau buvo reklamuotas Fandango tai ir susigundžiau juo nupurkšti kviečius ant varpų. Tai kai buvo tos liūtys tai mano kviečiai dar buvo nesubrende ir tie lietūs kokybei nepakenkė, ir parduodant ėjo ekstra klase.Tad manau nemums žinot kada tie lietūs bus kuriems jie padės o kuriems pakenks. Bet manau kad kiekvienas jei jau pasirinkom šį amata tai turim užaugint tokį derlių kad būtų malonu pačiam pažiūrėt į savo metų darba ir kaimynui parodyti. O kai kviečiai šiais metais taip puikiai peržiemojo tai tuo labiau reikia stenktis kuo daugiau išspausti iš hektaro.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm..na mano žieminių būklė mane tenkina ..iš rudens atidaviau npk 4-15-30 po 200...pavasarį salietros po 150 per 2k ir nuo žolių ....manau vsio 4ton bus 2kl ir kulsiu liepos pabaigoj ...šiandie .nuo viršaus tik 4-tas pradeda gelst , miltligės nėr , tai nechrien tie fungicidai ,,kai rugjūčio vidury vėl lietūs :eusa-think:

Prieš keturis metus bent mūsų krašte rugpjūčio pabaigoj ketures dienas išlijo be perstojo subrende grūdai pradėjo leist šaknikes tad visi nuėjo į pašareka. Per litagros seminara labai jau buvo reklamuotas Fandango tai ir susigundžiau juo nupurkšti kviečius ant varpų. Tai kai buvo tos liūtys tai mano kviečiai dar buvo nesubrende ir tie lietūs kokybei nepakenkė, ir parduodant ėjo ekstra klase.Tad manau nemums žinot kada tie lietūs bus kuriems jie padės o kuriems pakenks. Bet manau kad kiekvienas jei jau pasirinkom šį amata tai turim užaugint tokį derlių kad būtų malonu pačiam pažiūrėt į savo metų darba ir kaimynui parodyti. O kai kviečiai šiais metais taip puikiai peržiemojo tai tuo labiau reikia stenktis kuo daugiau išspausti iš hektaro.

Pilnai atitinka mano nuomonę, tik dėl peržiemojimo klysti, nes LT plati, pas mus peržiemojimas buvo blogiau nei vidutinis, tik ankstyvas tręšimas, gaivinimas ir lietingi palankūs krūmyjimuisi orai padėjo pasėliams atsistoti ant kojų ir dėl to jie dabar yra tokie kokie yra.

Gaila, bet šymet dėl lietaus ir vėjų ir aišku laiko stokos, neteko normaliai paskraidyti ir pafotografuoti. Iš oro matosi daug dalykų, ko nelabai pamatysi nuo žemės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Drapox'ui ;) labai daug i tai nesigilinau,bet jei buvai nupurskes ant varpos pries savaite, uzejus dideliai "bangai" fuzarium grybu, varpos suserga ir gan stipriai,pas mus dar kolkas tokiu dideliu pavoju lyg ir nepastebejau, tik pernai su v.mieziais pastebejau,kad ir purksti su stipriu fungicidu ant varpos, vistiek fuzarium grubo buvo uzkresta varpu daug. klimatas silteja vis palankesnis klimatas grybams.

beje, mano kovas atrodo geriausiai is visu veisliu.derliu sunku prognozuoti,kaip kulsim pamatysim. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Drapox'ui ;) labai daug i tai nesigilinau,bet jei buvai nupurskes ant varpos pries savaite, uzejus dideliai "bangai" fuzarium grybu, varpos suserga ir gan stipriai,pas mus dar kolkas tokiu dideliu pavoju lyg ir nepastebejau, tik pernai su v.mieziais pastebejau,kad ir purksti su stipriu fungicidu ant varpos, vistiek fuzarium grubo buvo uzkresta varpu daug. klimatas silteja vis palankesnis klimatas grybams.

beje, mano kovas atrodo geriausiai is visu veisliu.derliu sunku prognozuoti,kaip kulsim pamatysim. ;)

Sutinku, kad gali būti tiesa dėl fungicidų, kad grybai irgi prie jų pripranta matyt ir įgauna atsparumą. Bet tai nereiškia, kad jų nereikia naudoti visai. Gal tik reikia keisti į kitus. Pats ūkyje dažniausiai naudoju du fungicidus. Miltligei ir aplamai pirmam purškimui Archer, ant varpos Folicur. Bet irgi jau ieškau pamainos dėl tų pačių priežasčių kaip minėjai. Šiemet ketinu išplaukėjus išbandyti keletą, tai ir matysim. Galų gale su laiku matyt teks naudoti 3 fungicidus, bet labai to nesinorėtų. Būtų gerai dar keletą metų apsieiti su dviem.

Pas jus Kovas tikriausiai atrodo gerai, todėl kad nebuvo iššalimo. Pas mus tie plotai kur nuotraukoj matos pliki ir dabar yra pliki arba labai reti pasėliai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Drapox'ui ;) labai daug i tai nesigilinau,bet jei buvai nupurskes ant varpos pries savaite, uzejus dideliai "bangai" fuzarium grybu, varpos suserga ir gan stipriai,pas mus dar kolkas tokiu dideliu pavoju lyg ir nepastebejau, tik pernai su v.mieziais pastebejau,kad ir purksti su stipriu fungicidu ant varpos, vistiek fuzarium grubo buvo uzkresta varpu daug. klimatas silteja vis palankesnis klimatas grybams.

beje, mano kovas atrodo geriausiai is visu veisliu.derliu sunku prognozuoti,kaip kulsim pamatysim. ;)

Sutinku, kad gali būti tiesa dėl fungicidų, kad grybai irgi prie jų pripranta matyt ir įgauna atsparumą. Bet tai nereiškia, kad jų nereikia naudoti visai. Gal tik reikia keisti į kitus. Pats ūkyje dažniausiai naudoju du fungicidus. Miltligei ir aplamai pirmam purškimui Archer, ant varpos Folicur. Bet irgi jau ieškau pamainos dėl tų pačių priežasčių kaip minėjai. Šiemet ketinu išplaukėjus išbandyti keletą, tai ir matysim. Galų gale su laiku matyt teks naudoti 3 fungicidus, bet labai to nesinorėtų. Būtų gerai dar keletą metų apsieiti su dviem.

Pas jus Kovas tikriausiai atrodo gerai, todėl kad nebuvo iššalimo. Pas mus tie plotai kur nuotraukoj matos pliki ir dabar yra pliki arba labai reti pasėliai.

Iš tikro ne stebūklas tas kovas pernai auginau ir šiemet turiu tik šiemet suformavau retesnį pasėlį negu pernai, nes pernai nuo šalčių mažai nukentėję kovas kviečiai buvo tankūs ir davė 7,5 t/ha derlių bet grūdai buvo susitraukę ir ėjo tik į 3 klasę, tai šiemet retesniu pasėliu sieksiu grūdo stambumo ir nuspresiu ar verta su kovu toliau draugauti, kas dėl ligų kovas tiek pernai tiek šiemet rodo gerus rezultatus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Drapox'ui ;) labai daug i tai nesigilinau,bet jei buvai nupurskes ant varpos pries savaite, uzejus dideliai "bangai" fuzarium grybu, varpos suserga ir gan stipriai,pas mus dar kolkas tokiu dideliu pavoju lyg ir nepastebejau, tik pernai su v.mieziais pastebejau,kad ir purksti su stipriu fungicidu ant varpos, vistiek fuzarium grubo buvo uzkresta varpu daug. klimatas silteja vis palankesnis klimatas grybams.

beje, mano kovas atrodo geriausiai is visu veisliu.derliu sunku prognozuoti,kaip kulsim pamatysim. ;)

Sutinku, kad gali būti tiesa dėl fungicidų, kad grybai irgi prie jų pripranta matyt ir įgauna atsparumą. Bet tai nereiškia, kad jų nereikia naudoti visai. Gal tik reikia keisti į kitus. Pats ūkyje dažniausiai naudoju du fungicidus. Miltligei ir aplamai pirmam purškimui Archer, ant varpos Folicur. Bet irgi jau ieškau pamainos dėl tų pačių priežasčių kaip minėjai. Šiemet ketinu išplaukėjus išbandyti keletą, tai ir matysim. Galų gale su laiku matyt teks naudoti 3 fungicidus, bet labai to nesinorėtų. Būtų gerai dar keletą metų apsieiti su dviem.

Pas jus Kovas tikriausiai atrodo gerai, todėl kad nebuvo iššalimo. Pas mus tie plotai kur nuotraukoj matos pliki ir dabar yra pliki arba labai reti pasėliai.

Iš tikro ne stebūklas tas kovas pernai auginau ir šiemet turiu tik šiemet suformavau retesnį pasėlį negu pernai, nes pernai nuo šalčių mažai nukentėję kovas kviečiai buvo tankūs ir davė 7,5 t/ha derlių bet grūdai buvo susitraukę ir ėjo tik į 3 klasę, tai šiemet retesniu pasėliu sieksiu grūdo stambumo ir nuspresiu ar verta su kovu toliau draugauti, kas dėl ligų kovas tiek pernai tiek šiemet rodo gerus rezultatus.

Kadangi pirmi metai su Kovu draugauju, tai visiškai dar jo nenurašau, tik nurodau trukumus. Bent pora metų reiktų pabandyti, kad įsitikinti ko verta ta veislė. Žiūrėsim rudenį ka turėsim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane adoje pastebiu, kad nuo apacios, ne visos varpos, bet daugelis po kelis segmentus atmete, kaip ir voras minejo, tai ankstyvesniu veisliu problema, kurios bunda pavasari anksciau ir reikalauja, anksciau maisto,bet kadangi, tankumas pas mane 800-1000vnt/m2 tai, kad tik ismaitintu likusius, man uztektu. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokį fungicidą pasiūlytumėt žieminių kviečių varpai apsaugoti. Dažniausiai naudoavau Folicur mišinyje su kitu fungicidu, skirtu daugiau lapų sveikumui, gal ir žalinimui. Tačiau gal jau šiandien yra naujų, įdomesnių ir stipresnių chemikalų, kurie jau išbandyti jūsų ūkiuose ??? :eusa-think: Būtų įdomu pasidalinti nuomonėmis, kol dar yra kelios dienos iki purškimo :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.manoukis.lt/?s=955&m=1&z=45 fuzariozes problema reikia sprest jau pries seja, o siaip tai si beda kaip loterija

Faktas kad arimas ir sėjomaina yra pagrindinės priemonės šios ligos išplitimui sumažinti, tik žvelgiant iš ekonominės pusės nevisada mes tos sėjomainos paisom. Prie visa to dar iš straipsnio matom, kad ir kaimyniniai pasėliai paskleidžia užkratą. Nu ir pabandyk dabar žmogus kaimynui pasakyti, kad naudotų fungicidus jei jam ir taip gerai, juk laisvė, lygybė, brolybė, kas ką nori tas tą daro. Ekologiniai ūkiai aplamai yra ligų, kenkėjų ir piktžolių oazės, dauginimo poligonai. Tai LT bėda ir gėda. Nes niekur vakaruose tokių dalykų, kas dedasi pas mus neteko matyti. Kai tokia ŽŪ politika kai įsivyrauja nekontroliuojamųjų ir nebaudžiamųjų klanai, tai tokia ir padėtis laukuose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.manoukis.lt/?s=955&m=1&z=45 fuzariozes problema reikia sprest jau pries seja, o siaip tai si beda kaip loterija

Ekologiniai ūkiai aplamai yra ligų, kenkėjų ir piktžolių oazės, dauginimo poligonai. Tai LT bėda ir gėda. Nes niekur vakaruose tokių dalykų, kas dedasi pas mus neteko matyti.

siaip tai yra mokslininku istirta ir nustatyta, kokie augalai kaitaliodami tarpusavyje, sudaro palankiausia agroekosistema, pagrindas yra sejomaina, joje turi buti zaliasis pudymas, toliau zemes dirbimas, eko akeciu nauda yra visiem zinoma, akeja ir chemizuoti ukiai, o ligos ir kenkejai yra naikinami tuo paciu dalyku - sejomaina. Jei kas netiki, nuvaziuokit arba www.google.lt paieskokit geriausio eko ukininko Lazdiju rajone, pasirodo viskas imanoma, net ir rapsas ekologinis uzaugint.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.manoukis.lt/?s=955&m=1&z=45 fuzariozes problema reikia sprest jau pries seja, o siaip tai si beda kaip loterija

Ekologiniai ūkiai aplamai yra ligų, kenkėjų ir piktžolių oazės, dauginimo poligonai. Tai LT bėda ir gėda. Nes niekur vakaruose tokių dalykų, kas dedasi pas mus neteko matyti.

siaip tai yra mokslininku istirta ir nustatyta, kokie augalai kaitaliodami tarpusavyje, sudaro palankiausia agroekosistema, pagrindas yra sejomaina, joje turi buti zaliasis pudymas, toliau zemes dirbimas, eko akeciu nauda yra visiem zinoma, akeja ir chemizuoti ukiai, o ligos ir kenkejai yra naikinami tuo paciu dalyku - sejomaina. Jei kas netiki, nuvaziuokit arba http://www.google.lt paieskokit geriausio eko ukininko Lazdiju rajone, pasirodo viskas imanoma, net ir rapsas ekologinis uzaugint.

Kaip vakaruose užaugina ekologinius pasėlius nesiskiriančius nuo įprastų, taip ir čia įmanoma, tik..... pats žinai ką čia aiškint.

O tol kol įmanoma cheminėm priemonėm kažką įsiveikti, tol chemizuoti ūkiai tą ir darom, o kai uždraus arba nebeveiksminga taps chemija, tada niekur nedingsim be normalių sėjomainų.

pas mane adoje pastebiu, kad nuo apacios, ne visos varpos, bet daugelis po kelis segmentus atmete, kaip ir voras minejo, tai ankstyvesniu veisliu problema, kurios bunda pavasari anksciau ir reikalauja, anksciau maisto,bet kadangi, tankumas pas mane 800-1000vnt/m2 tai, kad tik ismaitintu likusius, man uztektu. ;)

Nežinau ar čia tie atmetimai tik dėl ankstyvo tręšimo. :icon-rolleyes: Pas mane patręšta buvo tikrai anksti startinis, o ir pagrindinis tręšimas laiku, o atmetimų matosi bus ir aplamai nepamenu metų, kad nebūtų atmetama apatiniai segmentai. Gal čia pačioj veislėj užkoduota ar kaip, nors ir kitų veislių buvo tas pats. Būtų kokių rytų vokiečių žemės su 80 BB gal ir kitaip būtų, o dabar 45 BB, tai ko norėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip pas jus atrodo "Ada" ? Juk jau išplaukusi pilnumoj. Tik mane šiemet ji žiauriai nuvylė. Pernai kūliau rekordinius jos derlius - apie 8 t/ha, o šiemet kai pažiūri į jų varpas, tai net baisu. Mažytės, trumpos, nors augalams tikrai nieko netrūko. Tikrai nepanašu į rekordinį derlių. Kaip pas jus ji atrodo ? :eusa-doh: Tokie metai "Adai" ar taip tik pas mane ? Kitų veislių varpos gražios, tankumas geras - turėtų būti geras derlius :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip pas jus atrodo "Ada" ? Juk jau išplaukusi pilnumoj. Tik mane šiemet ji žiauriai nuvylė. Pernai kūliau rekordinius jos derlius - apie 8 t/ha, o šiemet kai pažiūri į jų varpas, tai net baisu. Mažytės, trumpos, nors augalams tikrai nieko netrūko. Tikrai nepanašu į rekordinį derlių. Kaip pas jus ji atrodo ? :eusa-doh: Tokie metai "Adai" ar taip tik pas mane ? Kitų veislių varpos gražios, tankumas geras - turėtų būti geras derlius :eusa-think:

Šiaip esu labai nemėgėjas mikroskopinių darbų visokių, tai kol varpos normaliai neišplaukėja nieko ir neskaičiuoju, tik tankumą. Pabaigs išplaukėti pilnumoj, tada reiks primesti tankumą vidutinį, varpa primest kiek vidutiniškai gali grūdų turėti ir galima jau kažkokias prognozes minimaliai daryti. Jau ne mažai metų darau prognozes, tai galiu pasakyt, kad iš kelių augalų galima labai susiklaidinti ir derlių pasiskaičiuoti, bent 12 t/ha, arba atvirkščiai, kokius 3 t/ha. Reiktų lauke skirtingose vietose bent 10-20 vietų, pasiskaičiuoti tankumą, ir pasirinkus iš skirtingų vietų iš skirtingo aukščio augalų bent keliasdešimt varpų atrinkti vidutinę. Vidutinė būna gerokai mažesnė už didžiąsias. Tai čia tokie patarimai kas skaičiuojat, kad neprisikurtumėt labai didelių derlių iliuzijų nusiskynę pačią didžiausią visam lauke. :) Manau šiokia tokia prognozė apie būsimą žiemkenčių derlių galima maždaug už savaitės. Tik šiaip dėl smalsumo, o šiaip tai visko būna dar iki aruodo grūdui pareinant.

Aš savo žemėse kol kas tik iš Lars esu 8 t/ha vienam lauke išspaudęs, o jei Ada tiek pačiam duoda, tai puiku. Manau pas mus ir 7 t/ha iš Ados būtų gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...