Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

o kodel blogai sesiolitukas? rudeni netresiau pilnos nor mos npk tai sakau pavasary pabarstysiu

Ne, blogai nebus,bet bereikalingas tresimas PK, nes ju normaliai patreses is rudens ir zemele ner muskurdusi visai as manau ;) geriau N dadesi prie pirmo tresimo ir bus gerai. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane tai Mulan veisles kvieciai daug prasciau atrodo nei ada , nors ada mano jau ir sekla labai sena, jau gal C10 o mulan C2 pernai pirkau. bet vat idomu nuo ko tie kvieciai paruduoja ? nes kiek maciau daug umoi pas visus zaliuoja laukai, o pas mane daug rudu plemu yra, ir ne vien pas mane o ir aplink kas zemes turi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane tai Mulan veisles kvieciai daug prasciau atrodo nei ada , nors ada mano jau ir sekla labai sena, jau gal C10 o mulan C2 pernai pirkau. bet vat idomu nuo ko tie kvieciai paruduoja ? nes kiek maciau daug umoi pas visus zaliuoja laukai, o pas mane daug rudu plemu yra, ir ne vien pas mane o ir aplink kas zemes turi.

Tai gal aplinkui smėlynai kokie tai paruduoja anksčiau laiko, antras reikalas ko gero nuo ligu kuliai purški.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane tai Mulan veisles kvieciai daug prasciau atrodo nei ada , nors ada mano jau ir sekla labai sena, jau gal C10 o mulan C2 pernai pirkau. bet vat idomu nuo ko tie kvieciai paruduoja ? nes kiek maciau daug umoi pas visus zaliuoja laukai, o pas mane daug rudu plemu yra, ir ne vien pas mane o ir aplink kas zemes turi.

Na tai panašu i pavasarinį pelėsi, galbūt beico norma numažinta, ar anksti sėta, arba greičiausiai per tankus pasėlis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kvieciai Leiffer,4 naktis buvo -29,sniego apie 25-30 cm,vaizdelis skaitau neblogas

cia gal su agrisemu seta? :eusa-think:

kodel taip sprendi?manau kad rudens sejai nelabai yra skirtumo su kokia seji,nebent del to kad sunkesne sejamoji privoluoja pasely ir jis pradeda dust,ypatingai rudeny mates galulaukese kur buvo seta vaderiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na npk ir rudens viena meta esam netrese kai labai brangios trasos buvo, o vat siemet taip sugalvojau, lygtais atsimenu kad pernai zvanas yra pavasary anksti treses azafoska ar kuo ten :)

ne bent jau as tokio tresimo nedaryciau, kas kaip ismano tas taip tresia ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ne bent jau as tokio tresimo nedaryciau, kas kaip ismano tas taip tresia ;)

O jei skystas NPK ? :icon-rolleyes:

siek tiek geriau gal, bet reikia neuzmirsti, kad PK trasos labai nejudrios dirvoje.

Nu tikrai darosi labai idomu. Zmones augina kviecius ir kitas kulturas virs 20 metu ir klausia apie tresima su azofoska rudeni. Kas yra pilna nesamone klausti ar tinka 15-15-15 arba azofoska pavasari.

Bandymu rezultatu galima rasti visur internete - nesvarbu Lietuvoje ar kitose Europos salyse. Visur skaiciai panasus, kad vienai tonai kvieciu uzauginti reikia 20-23 kg N, 10-12 kg P ir 18-20 kg K. Tai ir skaiciuokite - jeigu is rudens nieko nebuvo duota, bet jus prikulet nebloga derliu, tai tik del to, kad jusu zemeje buvo P ir K rezervas nuo praejusiu keliu metu.

Jeigu jus planuojat isauginti apie 5 tonas (ankstyvos veisles Aronas, Ada ir kt.), tai ir planuokite, kad jums reikia apie 50-60 kg P ir 95-100 kg K. Tai tokios trasos kaip 15-15-15 arba azofoska siuo atveju netinka.

Kitas atvejas zieminiai paseliai. Rudeni panaudota 300 kg 8-20-30. Pavasari duodam startui 200 kg 15-15-15 arba azofoska ir turim labai grazius skaicius: P 90 kg ir K 120 kg, ko uztenka 7-8 tonoms kvieciu. Ir jeigu Dievas neduos ir gamta neleis, gausit tik 5-6 tonas, tai tas P ir K niekur nepabegs ir lauks kitu metu jusu zemej.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo apie ta ankstyva tresima daug kas skeptiskai pradejo kalbet :) kita savaite pradesiu po truputy ruostis, pirmam tresimui 300kg/ha salietros, o antram dar nezinau, dar tresiu 200kg/ha NPK 16-16-16 ir 100kg/ha amonio sulfato, is rudens buvo tresta NPK 5-15-30 250kg/ha, ka manot apie toki plana? :D ir kiek antram kartui kazin salietros uzmest?

kam tas sesioliktukas? ir amonio sulfato ne per mazai? :eusa-think:

o kodel blogai sesiolitukas? rudeni netresiau pilnos nor mos npk tai sakau pavasary pabarstysiu

Yra buve situaciju kai iš rudens nepatrešdavaom žieminiu tai pavasasri su azofoske trešdavom ir viskas buvo gerai, vietoi pirmo važevimo su salietra važiuodavom su 16-16-16.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai vat, prisiskaiciau karbauskio straipsniu kad reikia dalinti rizika, zieminiam kvieciam rudeni paduot puse normos PK o pavasari jei viskas gerai antra puse PK, zinau kas taip daro, bet yra kas skeptiskai vertina, bet kad ir koks tas PK nejudrus bet vis vien jo kazkiek dar panaudos o jei ir nepanaudos tai liks zemej, manau vis vien mazesni nuostoliai nei visa PK isberus rudeni

O kada svarbiausias augalui PKkai pasisavina.. fosforas reikalingas ypac rudeniui ir dalis kalio ;) pavasari dar kazkiek suvalgys kalio.... Del to pilti NPK reikia rudeni visa paskaiciuota norma... ir rizikos jokios cia nera nes PK nedingsta... :icon-wink: Bent jau as pavasariui azafoskes neduodu nebent yra noro dar ant virsaus uzmest kad riebiau butu anksti pavasari nes kazkiek pasiims kalio augalas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai vat, prisiskaiciau karbauskio straipsniu kad reikia dalinti rizika, zieminiam kvieciam rudeni paduot puse normos PK o pavasari jei viskas gerai antra puse PK, zinau kas taip daro, bet yra kas skeptiskai vertina, bet kad ir koks tas PK nejudrus bet vis vien jo kazkiek dar panaudos o jei ir nepanaudos tai liks zemej, manau vis vien mazesni nuostoliai nei visa PK isberus rudeni

Taip galima daryti jei dirvoj nemažiau 150mg/kg PK elemento , priešingu atveju visa ta teorija netinka....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vietomis kvieciu virsuneles vidurinis lapelii fioletinis (tikrai ne maisto medziagu trukumas o stresine situacijos pozimis kada augalas bando apsiginti) o pagrioviuose jau vegetacija buvo prasidejusi , kad sie salciai kirto zieminiams per smegenine tai tikrai , esme tame jog jei tie salciai butu anksciau savaite butu dzin o va kai vegetacija buvo ant ribos ir siuo metu naktimis po 10, ir tai kartosis dar 3 naktis bus ne i sveikata , galimi praretejimai , mane tas neramina...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

fosforas reikalingas ypac rudeniui ir dalis kalio ;) pavasari dar kazkiek suvalgys kalio.... Del to pilti NPK reikia rudeni visa paskaiciuota norma... ir rizikos jokios cia nera nes PK nedingsta... :icon-wink: Bent jau as pavasariui azafoskes neduodu nebent yra noro dar ant virsaus uzmest kad riebiau butu anksti pavasari nes kazkiek pasiims kalio augalas

Tai kad pernai teko buti keliuose seminaruose kur kaip tik buvo šnekta apie kalio atidavima pavasari negu rudeni .Ten garbus užsieniečiai aiškino tep tai yra visiškai priešingai negu kad mes elgemės iki šiol.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bandau vertinti situaciją laukuose.

Tame pat lauke su vienodu įdirbimu, tręšimu ir kt., sėta Ada ir Kovas. Iš rudens situacija buvo daug maž vienoda. Sniego danga, kaip jau minėjau kažkur, buvo nuo 4 iki 12 cm, šalčio iki 31.

Prieš 10 dienų išsikaliau vienos ir kitos veislės. Pasodinau į vazonėlius. Padžiuvus palaistau. Situacija dabar tokia. Tiek Ada tiek Kovas varijante kur šalčio pažeidimų beveik nebuvo, parudavus viena kita lapų viršūnė, dabar atsigavę ir išleidę po 1 naują lapą. Kitam varijantui imti augalai iš ten kur sniego danga buvo plona. Lapeliai buvo rudi pilnai arba per pusę. Pradžioj lyg bandė leisti lapelį, bet šiuo metu iš panašiai 10 augalų atsigavę tik po 1 tiek Ada tiek ir Kovas. :icon-evil: Matyt buvo per silpni, neužteko energijos. Gaila, kad nebandžiau varijanto su patręšimu. Gal tręšimas kiek būtų padėjęs.

O situacija lauke dabar irgi keista. Ada situacija per tas 10 dienų ne ką pablogėjo. Silpnai parudavę lapelių viršūnės. Jei per šias dienas labai nepablogės, manau prognozė daugiau optimistinė. Turėtų išgyventi. O va Kovas stipriai nurudavo. Prognozė labiau pesimistinė, galimas atsėjimas.

Ilgalaikė meteo prognozė nuo kovo 10d. rodo nuo +2 iki +10 dienomis ir apie 0 naktimis. Palaistys ir lietaus. Didelė tikimybė, kad prasidės vegetacija. Dabar didelis galvos skausmas tręšiam N, ar laukiam. :icon-rolleyes::icon-question: Gali būti, kad penktadienį paskutinė galimybė patręšti ant sušalusios žemės. Patręšus kviečiai lengviau atsigautų. Bet jei kovo pabaigoj spustels bent 10 šalčio, kaput. Nepatręšus vėl gi sunkiai atsigaus. Šiaip lyg šiol anksčiausiai esu tręšęs kovo 25d.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...