Jump to content

Lėkštiniai skutikai.


darius73

Recommended Posts

Tuos lovelius tvarkingai padaro ir tx-as, bet dirbant dar gaunasi bangos panašiai , kaip jūroj. Vizualiai tas gal ir nelabai matosi, bet paskui sėjant arba ariant stiprokai krato. Mąstau gal tai  dėl per  sunkaus guminio volo? 

 

Čia problema labiau yra kraštinių diskų daromas vagos ar kaupai, nei kad volo padaryti tie loveliai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia problema labiau yra kraštinių diskų daromas vagos ar kaupai, nei kad volo padaryti tie loveliai

Diskiniai skutikai dažnai mėgsta padaryt bangu skersai važiavimo kripties, kitaip sakant skutikas šokinėja važiuojant ir dėl to gaunasi bangos per kurias važiuot antra karta nelabai smagu, matyt čia žmogus apie toki atveji kalba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rubin diskai 620 deametro, abiejų konkurentų po 510. Kai pas mane Rubin diskai nudilo iki 480-510 jau juos restauravau, nes nebekokybiškai dirbo.

Apsauga pas Rubin spyruoklinė garantuota, nebijanti net didžiausių puntukų, anų abiejų gumos, su gerokai mažesne eiga. Rėmas Rubin gerokai aukštesnis, todėl jokių šansų įstrikti kokiems akmenims. Už abiejų diskų eilių eina išlyginimo akėčios, kurios neduoda žemei sukristi dideliais kupstais.

Dėl paties lėkščių posvyrio kampo nelabai matos iš foto, bet panašu, kad Catros ir Optimeter diskai arba neturi posvyrio, arba jis labai mažas.

Todėl manau, jei naudojant grynai vien tik ražienų skutimui po kombaino, nėra didelio skirtumo, bet jei norint gilesnio ir gero įdirbimo sėjai, aš už Rubin.

 

man ir Rubinas patinka, jo kaina apie 75 procentais uz catrosa didesne, be to 4 metru JD 150 ag nepakels ir tikrai manau nepatauks :icon-idea:  idomu kaip dirba amazone? leksciu kampas 17 ir 14 proc jei neklystu, zemes pas mane akmenuotos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Diskiniai skutikai dažnai mėgsta padaryt bangu skersai važiavimo kripties, kitaip sakant skutikas šokinėja važiuojant ir dėl to gaunasi bangos per kurias važiuot antra karta nelabai smagu, matyt čia žmogus apie toki atveji kalba.

Taip , kalbu būtent apie tai. Skutikas prikabinamas 3m. pločio. Dirbu su 180ag traktoriumi. Gumuotas volas apie 70cm. skersmens. Darbinis greitis iki 11km/h. Bangų nėra nebent sausame molyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet skutant ne skersai važiavimų, tų bangų nesijaučia. Bent jau aš skutu  pirmą kartą 30 laipsniu kampu, o antrą priešingu kampu arba taip kaip sėsiu. Ir nesijaučia man tų bangų.

 

Dėl amazone catros, nežinau, stebuklų jis nedaro, man jis skuto taip pat kaip ir maniškis dal-bo, dar pas manęs diskai didesni. Tik kaip minėjau, nepatiko, kad iš tų deklaruojamo dirbamo ploto, reikia pusmetrį užkeisti, priešingu atveju neišpjauna viena eilė pilnai dirvos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip , kalbu būtent apie tai. Skutikas prikabinamas 3m. pločio. Dirbu su 180ag traktoriumi. Gumuotas volas apie 70cm. skersmens. Darbinis greitis iki 11km/h. Bangų nėra nebent sausame molyje.

Mano diskinis mars tx-4 prikabinamas taip pat darydavo tas bangas, pradžioje šiek tiek sumažindavo šokinėjima transportavimo ratu nuleidimas iki žemės (plaukiojančioji padėtis) po to reguliavau prikabinimo mechanizma tik dabar nepamenu ar trumpinau ar ilginau trauke su kuria galima reguliuot prikabinimo aukšti, nežinau ar nuo to reguliavimo ar nuo gylio pasirinkimo bet šokinėt nustojo nesvarbu ar sausa ar drėgna ar molis ar juodžemis bet dabar nebešokinėja ir jau 3 sezoni kaip puikiai dyrba su 210aj traktorium, tačiau šiemet ta skutika pabandėm užkabint ant silpnesnio valtra t-160 traktoriaus, bet gylis buvo paliktas toks kai traukdavom su nh tai valtra nepatraukė to skutiko ant to gylio tada su šlaunim truputi prikėliau skutika kad lengviau trauktu ir tada vėl prasidėjo tas šokinėjimas, nuleidžiu žemyn nešokinėja, bet nėra greičio, didelis prabuksavimas, sukeliu prieki šokinėja, todėl padariau prielaida, kad šokinėjimas atsiranda dėl netinkamo gylio sureguliavimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su minėta trauke nieko nereguliavau. Gyliais dirbau įvairiais. Mano mars tx 3m. irgi nesunkiai galima igyliti , kad nepatrauktų 180ag. Patarimas , kad šokinėjimas atsiranda dėl netinkamo gylio sureguliavimo manau bus teisingas. Su skutiku apdirbta virš 300ha. Dabar pamatavau diskus tai priekinės lėkštės sudilę maždaug 2cm. daugiau. Kai su juo dirbsiu būtinai pabandysiu pareguliuot tą traukę. Aš buvau pagalvojęs ,kad šokinėjimas atsiranda dėl per prasto volo išsivalymo tai pridėjau papildomą volo valymą.Ačiū Viktorass už praktiška patarimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Sveiki..turiu skutika pakabinama Staltech 3m su packer volu,galvoju kabint prie belarus 1025.5 traktoriaus..gal kas taip dirbat ar turite panasios galios traktoriu?,ar kels skutika hidraulas ,ar nebus problemu su pakelimu,ar nekels traktoriaus priekio? nes vien tik packer volas sveria apie 500kg..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Jeigu pirkčiau lenkiška - pinigus kaip nors susirinkčiau be banko paslaugų, o jei firmini - reikėtu dar vieną imti paskola. Skutiką naudosiu pabirom sudaiginti ir prieš žieminių kviečių sėja (sėju apie 100ha žieminiu).  Kas be ko - lenkiškas gaminys yra lenkiškas, įdomu ką kiti darytu mano vietoje? 

Jei puma 185 pačipuočiau iki 200-210ag, ar užtektu arklių 5m skutikui? ar geriau nečipuoti ir imti 4 -4,5m skutika?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu pirkčiau lenkiška - pinigus kaip nors susirinkčiau be banko paslaugų, o jei firmini - reikėtu dar vieną imti paskola. Skutiką naudosiu pabirom sudaiginti ir prieš žieminių kviečių sėja (sėju apie 100ha žieminiu).  Kas be ko - lenkiškas gaminys yra lenkiškas, įdomu ką kiti darytu mano vietoje? 

Jei puma 185 pačipuočiau iki 200-210ag, ar užtektu arklių 5m skutikui? ar geriau nečipuoti ir imti 4 -4,5m skutika?

Tokiam traktoriui iki 4 metru skutikas riba, nesvarbu, kad ir čipuotas bus. Tavo vietoje pirkčiau noragini skutika, su juo ir pabiras sudaiginsi ir žeme sėjai geriau (giliau) paruoši ir traktorius noragini lengviau traukia.

Kas liečia lenkiška, tai turiu pora diskiniu lenkišku,(unia) viena pakabinama 3 metru su mažesniais diskais kita prikabinama 4 metru su didesniais diskais, tai neturiu priekaištu nei ju darbui nei kokybe

Ir apie kokius galvoji prikabinamus ar pakabinamus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as manau kad noraginis labiau tinka tiem kas nelabai naudoja pluga, o tiem kas aria gal geriau diskinis, nes pabirom manau vis tiek jis tinkamesnis, geriau sumaiso ir pan, suarta lauka irgi gali pasiruost sejai, ypac jei sejamoji diskine, ir skutiko diskai nenudyla taip greit kaip noraginio kalteliai. tiem kas nearia priimtinesnis noraginis. cia tik mano nuomone, gali buti kad klystu, pataisykit :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pabirom daigint tai tik diskinis skutikas, jį ir traktorius lengviau tempia nei noraginį. pritariu tai nuomonei, jog noraginis daugiau beariminei technologijai tinkamas. ant kokių 100 ha pabirom daigint manau galima rinktis pigesnių variantų, pasirinkimas yra nemažas

Klystat, noragini temps lengviau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...