Jump to content

Zirniai


valstietis

Recommended Posts

Drapox, galite placiau pakomentuoti, kodėl rinkotes sulfatą o ne paprastą salietrą?

1.Žirniams irgi reikia sieros.

2.Su kompleksinėm gauta 6 azoto, o nerekomenduojama daugiau nei 30VM, todėl salietros reiktų išberti 24VM apie 70 kg, kas barstant ant arimo komplikuota dėl važiavimo greičio.

3.Trąšos perkamos fūrom o ne po toną kitą, todėl tręšimus tenka išdalinti ant visų augalų atsižvelgiant į turimus trąšų kiekius.

 

gal kartais esate issityres dirvozemi kur derejo 6 ir kur 5 t/ha?

 

Taip. Kur buvo geresnis derlius pati geriausia žemė, tas irgi įtakojo be abejo.

Apie 6 t/ha - P 230, K 170. Priemolis, didesnė dalis sunkus.

Apie 5 t/ha kelių laukų P 110-180, K 110-180. Priemolis, didesnė dalis lengvas.

Humusas visur apie 2,0.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O mikroelementu nesityret? Greiciausiai toki derliu itakojo didelis fosforo kiekis. Nebent dar itakos galejo tureti mikroelementai ir dirvos pH.

Fosforo kiekis didelis tik kur didesnis derlius, kitur net gi po 110 VM tėra, bet derlius irgi nėra mažas. Manau derlių apsprendė visų pirma idealios sąlygos žirnių auginimui, ypač brendimo, nes nesugulė. Geri sėjos terminai. Normalus tręšimas. Gera apsauga nuo žolių. Fungicidas ir 2 insekticidai be abejo padėjo išsaugoti tai kas užaugo. Molibdenas. Žodžiu atiduota viskas ko reikia ir nieko bereikalingo.

Bet kaip bebūtų man žirniai yra ta kultūra kuri kelia daugiausiai nerimo, nes iš skaudžios patirties žinau kad kažkada ateis tie skausmingi metai, kai gal būt nesurinksim net sėklos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O Kaip istikro vadinasi , net googlas neranda tokios veisles , kaip man pasake taip ir as uzklausiau :eusa-think: Tai kaip ji vadinasi ir ar turi pranasumu uz respecta?

Henrikas ta savo Astronauta, labai išgyrė. Ale respektui slėptis po lapais . Bet reiktu pabandyti palyginti lauke tame pačiame. Po bandymo butu aišku. Turi vertinimo lentele žirniu ? BA siuntė.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu žirniams berti po 300-350 kg kompleksinių, tai čia vaikščiojimas peilių ašmenimis. Gerai kad pasisekė kad tokie metai buvo. Kitaip būtų garantuota špyga, juo lab kad ir azoto jau gaunasi per 40 VM.

edviuxx15, būtum atsisakęs bent 100 kg kompleksinių ir vietoj to nupurškęs dar ir fungicidu, būtum ir kūlęs kokiu pustoniu daugiau, ir rizika dėl sugulimo mažesnė dešimteriopai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu žirniams berti po 300-350 kg kompleksinių, tai čia vaikščiojimas peilių ašmenimis. Gerai kad pasisekė kad tokie metai buvo. Kitaip būtų garantuota špyga, juo lab kad ir azoto jau gaunasi per 40 VM.

edviuxx15, būtum atsisakęs bent 100 kg kompleksinių ir vietoj to nupurškęs dar ir fungicidu, būtum ir kūlęs kokiu pustoniu daugiau, ir rizika dėl sugulimo mažesnė dešimteriopai.

Tai kad ir taip negule. Sejau 300kg/ha. Ateinanti pavasari sesiu 330.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Drapox, ar tikrai fosforas ir kalis įtakoją žirnių sugulimą? Gal labiau įtakoja azoto kiekis,herbicidų, insekticidų,fungicidų panaudojimas.

Labai pritariu paskutiniam sakiniui. O NPK manau įtakoja sugulimą jei gaunasi daugiau nei reikia azoto. Vienas dalykas NPK 300 kg prie 20 N ir visai kitas dalykas prie 40 N. Jei jau berti žirniam kokį penkioliktuką, šešioliktuką 14-14-18 ar panašiai tai tikrai nereiktų pilti per 200 kg. Visai kitas dalykas su mažu azoto kiekiu kur 4, 5, 6 azoto. Net gi iš patirties galiu pasakyti kad mažiau suguls gavę 20-30 N ir PK, negu kad negavę visai PK.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aišku, metai metams nelygu, bet mano trumpa patirtis kolkas žirnių auginime, vos keli metai, bet duodacau npk 8-20-30 280 kg/ha ir herbicidai, insekticidai, fungicidai bei boras su molibdenu, derliaus pastarųjų metų vidurkis 4,8 t/ha. Ir tą sugulimą,mano nuomone, labiau įtakoja drėgmės kiekis, fungicidai ir apskritai, augalo būklė. Jei jis "sotus" ir "patenkintas" viskuo, tai ir negriūna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi žiūriu daug norinčių žirnius gerai patręšti, tai priminsiu vieną dalyką. Žirnių derliaus potencialas lauke gal 12 t/ha, o gal ir dar daugiau, bet potencialas lauke ir potencialas aruode būtent žirnių gali labai skirtis priklausomai nuo susiklosčiusių sąlygų. Įvertinkim riziką. Tiesiog šiaip patarimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aišku, metai metams nelygu, bet mano trumpa patirtis kolkas žirnių auginime, vos keli metai, bet duodacau npk 8-20-30 280 kg/ha ir herbicidai, insekticidai, fungicidai bei boras su molibdenu, derliaus pastarųjų metų vidurkis 4,8 t/ha. Ir tą sugulimą,mano nuomone, labiau įtakoja drėgmės kiekis, fungicidai ir apskritai, augalo būklė. Jei jis "sotus" ir "patenkintas" viskuo, tai ir negriūna.

sveiki,

Simet sejau zirnius i priesmelius - smelius, daviau 300kg/ha NPK 5-15-25 +12S, herbicidas MCPA, sejos data berods balandzio 11d. Viskas buvo grazu iki birzelio pabaigos. Nuo Joniniu nebelijo beveik iki javapjutes. Derlius 1,1t/ha uzskaitomo. UZ 10km pas pazistamus ukius jaurazemiuose stabiliai biro ne maziau 4t/ha.

Sesiu vistiek pavasari, mano manymu reiketu ivertinti bioazoto nauda, priesseli ir kita.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

Simet sejau zirnius i priesmelius - smelius, daviau 300kg/ha NPK 5-15-25 +12S, herbicidas MCPA, sejos data berods balandzio 11d. Viskas buvo grazu iki birzelio pabaigos. Nuo Joniniu nebelijo beveik iki javapjutes. Derlius 1,1t/ha uzskaitomo. UZ 10km pas pazistamus ukius jaurazemiuose stabiliai biro ne maziau 4t/ha.

Sesiu vistiek pavasari, mano manymu reiketu ivertinti bioazoto nauda, priesseli ir kita.

Manau tokią žemę geriau užsodinti beržais ir pušynu ir eiti voveruškų rinkti. Nu pačiam neteks gal, bet vaikams tikrai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...