Jump to content

Banko paskolu palukanos


daikom

Recommended Posts

tai kad laukt negaliu , reikia pinigų mėnesio bėgyje, o kol bankai apsvarsto gali ir mėnuo praeit , taip man sakė DnB, kai ką irgi panašaus planuojat?

Dabar klausimas pačiam: ar su garantijų fondų bus paskola ar be? Jei su fondo garantija, 4 savaitės-labai normalus terminas. Deja... Skaičiuočiau taip:1 savaitė vadybininkui surinkti duomenis ir paruošti teikimas, 1 savaitė-sprendimo priėmimui (priklausomai, nuo to, kaip pataikysi, gali būti ir trumpiau), 1 savaitę NMA tikrins, ar nesi gavę paramos tam projektui (deja, bet toks yra biurokratizmas), 1 savaitė garfonde.

Jei be garfondo (gali dėti 30 proc. ir daugiau nuosavų lėšų arba gali įkeisti kito papildomo turto), tad skaičiuočiau 2, max.3 savaites.

Kas man įdomiausia būtų tavo vietoje, tai sužinoti kiek ir kokio reikės užstato, koks paskolos grąžinimo grafikas /kaip jis atitinka tavo poreikius, o tada jau žiūrėčiau palūkanų dydžio.:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 225
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

tai kad laukt negaliu , reikia pinigų mėnesio bėgyje, o kol bankai apsvarsto gali ir mėnuo praeit , taip man sakė DnB, kai ką irgi panašaus planuojat?

Dabar klausimas pačiam: ar su garantijų fondų bus paskola ar be? Jei su fondo garantija, 4 savaitės-labai normalus terminas. Deja... Skaičiuočiau taip:1 savaitė vadybininkui surinkti duomenis ir paruošti teikimas, 1 savaitė-sprendimo priėmimui (priklausomai, nuo to, kaip pataikysi, gali būti ir trumpiau), 1 savaitę NMA tikrins, ar nesi gavę paramos tam projektui (deja, bet toks yra biurokratizmas), 1 savaitė garfonde.

Jei be garfondo (gali dėti 30 proc. ir daugiau nuosavų lėšų arba gali įkeisti kito papildomo turto), tad skaičiuočiau 2, max.3 savaites.

Kas man įdomiausia būtų tavo vietoje, tai sužinoti kiek ir kokio reikės užstato, koks paskolos grąžinimo grafikas /kaip jis atitinka tavo poreikius, o tada jau žiūrėčiau palūkanų dydžio.:)

vis dėl to eurais , be garfondo , užteks žemės,5 m., sutarty numatomas grąžinimas prieš terminą ( be baudų) na kaip??? ...kaip manot ... fiksuot ar ne, 5 m. ar trumpesniam ? :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vis dėl to eurais , be garfondo , užteks žemės,5 m., sutarty numatomas grąžinimas prieš terminą ( be baudų) na kaip??? ...kaip manot ... fiksuot ar ne, 5 m. ar trumpesniam ? :icon-confused:

Jei jokių apribojimų dėl išankstinio grąžinimo nėra, gal ir fiksuočiau. Vien dėl to, kad būtų lengviau susiskaičiuoti, kiek palūkanų reikės mokėti. Na, o jei palūkanos nukris, parašysit prašymą pakeisti į kintamas. Teks susimokėti pakeitimo mokestį, bet jei taip nukris, kad vertės pereiti prie kintamų palūkanų, susimokėsim...:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ačiū zmogui_is_miesto , malonu ,kad atkreipėt dėmesį į mano kreipimąsį,

kaip supratau , mano sprendimas -teisingas :)

Manau, kad taip.:) Blogiausiu atveju (kaip jau minėjau), susimokėsi kokį 1000 lt ir pakeis tau tas palūkanas. O jei tas bankelis laužysis, refinansuosim.:)

Žodžiu, galimybių yra ir bus. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-arrow: galvoju imti kitais metais paskola,yra daug neaiskumu.Bankui domina II lygio paskola.Pinigai reikalingi sodybai pastatu statymui ,galvoju eiti per ES parama todel reikalinga banko garantija paskolai,1-ar tai sudetingas procesas?2-bankas reikalaus uzstato(manau cia be abejoniu)?3-Ar bankas ,,pasirasys,, finansuoti 100 proc. is ES prasomu lesu?...esme tame ,kad jei kartais mano ES projektas ,,mirtu,, ar pan.,kad galeciau savo jegomis isikapstyti is ,,backos,, .3-Bankas prasytu pateikti ES lesu investicini plana ir t.t. ? 4-gal kas galite trumpai paaiskinti apie grantini fonda? :icon-rolleyes:

aciu uz info.. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-arrow: galvoju imti kitais metais paskola,yra daug neaiskumu.Bankui domina II lygio paskola.Pinigai reikalingi sodybai pastatu statymui ,galvoju eiti per ES parama todel reikalinga banko garantija paskolai,1-ar tai sudetingas procesas?2-bankas reikalaus uzstato(manau cia be abejoniu)?3-Ar bankas ,,pasirasys,, finansuoti 100 proc. is ES prasomu lesu?...esme tame ,kad jei kartais mano ES projektas ,,mirtu,, ar pan.,kad galeciau savo jegomis isikapstyti is ,,backos,, .3-Bankas prasytu pateikti ES lesu investicini plana ir t.t. ? 4-gal kas galite trumpai paaiskinti apie grantini fonda? :icon-rolleyes:

aciu uz info.. :icon-wink:

1. Kad eiti per ES paramą, projektukas gana mažokas. Nes paprastai konsultantai pasiima fiksuotą XX t. Lt mokestį, nesvarbu ar 0,5 mln., ar 1,5 mln.Lt projektas. Todėl "savikaina" gana didžiulė gaunasi.:) Nu, jei pats pasirašysi, tada kitas reikalas.

2.Paprastai prašoma bent 10 proc. savų dėti, bet atskirais atvejais galimi atskiri sprendimai.

3.Bankui (kaip ir garantijų fondui) tinka tas planas, kuris bus paruoštas ES paramai gauti.

4. Garantuoja tam tikrą paskolos dalį. Bankas patenkintas, nes sumažėja jo rizika. O ji agroturizme tikrai nemaža...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Imt paskola kaimo turizmui pletoti tai tas pats kas kilpa ant kaklo uzsinerti. (na nebent kokia labai maza, tai dar dar). Labai jau ilgas didesniu sumu "atsipirkimas". Ir aplamai daug cia visokiu niuansu, pvz.: ar bus klientu pakankamas kiekis, kad normaliai gyvuotu sodyba, nepaslaptis, kad siu sodybu kasmet vis daugeja, kokioje vietoje planuojama (nes Vilnieciui ar Kaunieciui vaziuot i koki uzkampi nesinores nes netoli ras) ir taip toliau ir panasiai.

Aisku cia as nieko nei atkalbineju nei ka, tik savas mintis truputi isdesciau, nes as pats i si , galima sakyti versliuka, baigiu visas santaupas sukist ir dar galo nesimato, kad padaryt sadyba grazia su nors kokiom nors minimaliom paslaugom (pvz. jodinejimu, keturaciais, valtim ir pan), nes be papildomai teikiamu anksciau isvardintu paslaugu nelabai prisitrauksi klientu. "Pliku" namu ant vandens telkinio kranto isinuomot pilna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

čia jau priklauso nuo tavo kaip vadybininko gabumų. Jei sugebėsi suorganizuoti, taip, kad savaitgaliais vestuvės darbo dienomis mokymai seminarai ir šiaip firmų pasisėdėjimai per metus atsipirks (be motociklų ir arklių) bet kaip ir sakei priklauso nuo vietos. Nors tų sodybų ir daugėja bet vis dar trūksta. Vestuvėms šia vasarą jau dabar turbūt sunkei rastum.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-rolleyes: esme ir yra tame ,kad musu raj. truksta net ,,pliku,,namu ..o normalesnioje vietoje net nera,o jei yra keli tai uzsakyti jau siu metu savaitgaliams..Na del projekto rasymo paciam nzn.. uosviams ,,suburem,, pagal nitratus,o kaimo turizmui neteko vartyti :icon-confused: ..velnias ji zino su ta ES parama,gal ir geriau vartojamaja,bet kai pagalvoji jog gali puse susigrazinti vel kazkaip :icon-rolleyes: ..Kazi bankams reikia atsiskaityneti darant uzpirkimus ar uztenka su NMA?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas tai jo taip jei nuomosi renginiam (vestuvem ir pan) ir bus klientu tai apsipirkines greitai (gal). Mano atveju to nebus (nes reikia renginiam atitinkamu patalpu ir atitinkamai kitokios investicijos), nes statoma grynai kaip sodyba: namas, pirtis, pavesine ir viskas. Ir tos sodybos vizija pas mane, kad zmogus atvaziaves galetu pilnai pailseti nuo miesto surmulio, pazvejotu, paplaukiotu valtim ar dar uzsiimtu kokiu mielu jo sirdziai uzsiemimu.

Beto regioniniam parke ir tai kol gavau projektus rekonstrukcijai (nes ta buvusi sodyba buvo sudegusi) kryziaus kelius nuejau.

Ir manau reikia baikti su sia tema, nes ne i tema cia. Kalba eina apie banko paskolas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kodel ne i tema jei imi paskola tai ir galvot kaip ja atiduosi reikia. Siaip tai tokiu sodybu kurios turetu kazka savito ir grynai poilsiui tikrai truksta, bet su atsipirkimu sunkiau, todel ir pasinese visi ant tu vestuviu

As paskolu neimu ir neimsiu (asmenine nuostata). Nematau prasmes uzdirbineti kitiems ne uz nieka pinigus. Jei nesugebi issiverst be banku reiskia ne tame vezime sedi. Siais laikais tik spek suktis vienas pinigas uzdirba kita tik nereikia tinget ir uzsibrest maksimaliu kazkokiu superiniu pelnu. "Litas prie lito ir svajones pildos"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-wink: Del paskolu su koliega nesutikciau...dabartinio verslo viena is taisykliu-neinvestuok savo pinigu jei gali pasiskolinti is banko..ir jei atkreipsit demesi didieji save vdinantys ,,verslininkai,, kiek turi milijonu,tiek ir paskolu :lol: ...

ir cia ne is pirsto lauzta o paskaicuota analitiku ir ekonomistu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai tokie laikai kada infliacija Lietuvoj apie 10% o banku palukanos apie 7-8% tai pagal aukstaicio nuostata (nesupyk nieko asmenisko pries neturiu, jeigu sugebi susisukt liuks) duodi uzdirbt prekybininkams ir visiem kitiem. Kaip pavizdi pries 4metus pirkau mtz 1025 kainavo 65000 su pvm okiek dabar tokios pat komplektacijos? Dar vieno mano kolegos nuostata tokia buvo "su banku susidesi bedos turesi" ir kagi zmogelis vargsta su bielkiu po siai dienai :) Mano nuostata butu "su banku susidesi naudos turesi" tik neperlenkt lazdos ir devynis kartus pamatuok o desimta imk paskola :) Jau nebe smetonos laikai kaip budavo prie musu tevu ir seneliu :icon-confused: Gyvenimas keiciasi :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kaip paskui is tos veiklos isimti pvz limona tipo veikla sustabdyti ar cia veikla tokia kuri ir be pinigusukasi o gal ji ant tiek pelninga kad uzdirba tiek Na nebet narkotikai arba ginklai

is narkotiku ar ginklu kogero dar sunkiau tuos pinigus isimti :lol: O seip ta kolegos mintis, mane suintrigavo. Faktas kad reikia paskirstyti investicijas (nelaikyt visu kiausiniu vienam krepsi). Pilnai tikiu kad Fiato grupe (75%pinigu sukasi financinej veikloj like masinu biznyja cia su case NH iveco ir visom kitom ka turi) gali sau leisti sitaip daryt is vienos veiklos maitinti kita ir atvirksciai. Bet ne milijardiniam biznyje tai sunkiau isivaizduoti (gal del to ir mindau banku slenkscius)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viespatie tu mano, nieko as cia nei agituoju nei ka, tik pasakiau savo nuomone ir kaip darau. Kiekvienas dirbam taip kaip paciam atrodo geriau. Ir nesiruosiu as cia kazko irodinet ir tuo labiau kazko mokyt.

Bet man asmeniskai susidaro toks vaizdas, kad jei paskolos neturi tai kazkos jau nezmogus ar kaip, ir nebeimanoma kazkokiu investiciju daryt ukyje, "navarotas" taip iseina but skolingam kazkam.

Jau daug krypstam i lankas nuo temos tai ir siulau baigt.

P.S. Del narkotiku ir ginklu tai geriau nenusisnekekit, yra begale legaliu budu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...