Jump to content

Alus


Haris_vairuoja_brun_deere

Recommended Posts

Darytinis buna sviesus alus. daromas jis įkaitintus almenis leidžiant į skystą tešlą ar kažkaip panašiai. Aš tik nuogirdas girdejau. Dėl mielių tai tu teisus, bet kad aš negaunu alinių, tai darau su paprastom.Tai jei pili jau išrūgusį alų, kaip tada susidaro spaudimas bačkoj?

Ant bačkos eidavo stikline cukraus ir lyg viskas tvarkoj budavo, nu kai likdavo koks pusviedris tai reikėdavo per kranelį "padūduot" kad kompresija susikeltų ir alų lauk išprašyti :lol:

Kaip sprendžiat apinių problemą ekstraktas ar tikri apiniai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 104
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Va kur kolegos kalė :) .... Tai jau galima pavadint senolių palikimo paslapties išdavimu . Dabar tik viena problema - lyg tyčia neturiu užsiauginęs ekologiškų miežių .... Klausimėlis dar , ar kartais ne nuo apynių pasidaro karstelėjes ? Ir kiek šitos receptūros produktas gali išsilaikyt nesuvartotas ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va kur kolegos kalė :) .... Tai jau galima pavadint senolių palikimo paslapties išdavimu . Dabar tik viena problema - lyg tyčia neturiu užsiauginęs ekologiškų miežių .... Klausimėlis dar , ar kartais ne nuo apynių pasidaro karstelėjes ? Ir kiek šitos receptūros produktas gali išsilaikyt nesuvartotas ?

Tai ir apinys yra dedamas dėl kartumo ir gaivumo. Produktas vėsiai laikomas iki 2 mėn. Bet techniškai to neišeina padaryt :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai aš bokalu prieš miegą pasitenkinčiau , tai domiuosi kiek galima užsitaisyt ....Ytariu didesniais kiekiais vartojant gali priklausomybė išsivystyt :) Pažystamas pasakojo , kaip į Biržų krašta į veseilija buvo papuolęs - pirmiausiai pyktelėjo , kad ant stalo tik ąsočiai puikavosi , bet po trijų bokalų pabudęs ryte buvo maloniai nustebęs ...Ten irgi buvo kažkokia senolių receptūra .

Man įdomiai čia su tuo kepalų skrudinimu (jei gerai supratau ) ir nupylinėjimu per kelis kartus , reikės būtinai pabandyt ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bandyt aišku galima ir reikia, bet mano pasakojimo tikrai dar mažoka norint bandyt. Geriausiai rasti žmogų kuris parodytų kas ir kaip. Prieš bandant reikia turėt duonkelį pečių, girinę ir katilą, kad vienu metu paruoštum ne mažiau 40litrų verdančio vandens(čia priklauso nuo girinės talpos). Aš perkart darau 3-4 bačkutes po 40 litrų. Nes daryt mažiau tai nepatarčiau, vistik vargo kol padarai nemažai. O paskui sėkmingai rūsyje bačkutė gali stovėt pora mėnesių. Apinys dedamas ne del kartumo, bet kad virškintų skrandis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bandyt aišku galima ir reikia, bet mano pasakojimo tikrai dar mažoka norint bandyt. Geriausiai rasti žmogų kuris parodytų kas ir kaip. Prieš bandant reikia turėt duonkelį pečių, girinę ir katilą, kad vienu metu paruoštum ne mažiau 40litrų verdančio vandens(čia priklauso nuo girinės talpos). Aš perkart darau 3-4 bačkutes po 40 litrų. Nes daryt mažiau tai nepatarčiau, vistik vargo kol padarai nemažai. O paskui sėkmingai rūsyje bačkutė gali stovėt pora mėnesių.

Duonkepis yra , dvi bačkutės 40 ir 120 Ltr . Manau tik noro reikia . Vietoj katilo manau du dideli puodai po 30 Ltr praeis ...Vistiek dar lieka problema - miežiai .... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bandyt aišku galima ir reikia, bet mano pasakojimo tikrai dar mažoka norint bandyt. Geriausiai rasti žmogų kuris parodytų kas ir kaip. Prieš bandant reikia turėt duonkelį pečių, girinę ir katilą, kad vienu metu paruoštum ne mažiau 40litrų verdančio vandens(čia priklauso nuo girinės talpos). Aš perkart darau 3-4 bačkutes po 40 litrų. Nes daryt mažiau tai nepatarčiau, vistik vargo kol padarai nemažai. O paskui sėkmingai rūsyje bačkutė gali stovėt pora mėnesių.

Duonkepis yra , dvi bačkutės 40 ir 120 Ltr . Manau tik noro reikia . Vietoj katilo manau du dideli puodai po 30 Ltr praeis ...Vistiek dar lieka problema - miežiai .... :)

o girinė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:lol::lol::lol:

Vaidai,

pas mane irgi tokio žodžio nėr, nors aš iš Rokiškio krašto kilęs. Šimtą metų ruošiuos alų virt, ir šimtą metų neprisiruošiu. Prisiskaičiau galybę forumų (lyderis "alutis.lt"). Turiu bačką, tik vieną kol kas. Nežinau ko dar man reikia. Miežių visada beveik po ranka, duonkepis, malūnas irgi. Savadarbę girą raugiu dažnai, bet kaip gurmanas, manau, kad tai visai kitas reikalas. O apie tą "girinę" ką tik pirmąkart išgirdau. Įtariu, kad kalba eina apie "tekinimo kubilą".

Kadangi šitoj temoj reiškiasi ir Rokiškio krašto atstovai, manau reiks prisijungti į Rokiškio krašto aludarių entuziastų būrelį ir pradėt gamint savo alų ir man.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip girinė yra tekinimo kubilas. Tai yra medinis kubilas, kurio dugne yra skylė. Tą skylę užkiši ažuoliniu pagaliu. Pgalį reikia aprišti šiaudais.( aš prisipjaunu rugių kelis pėdus prieš kūlimą), nes šiaudas turi būt nesulamdytas. Įkišus tą kuolą, girinės dugną išdėlioji taipogi ažuoliniais pagaliukais. Pagaliukus kryžiuoji viens ant kito, kad susidarytų kuo daugiau tarpų.( jei nebus tarpų, užsikiš, ir nebėgs misa.) Ant pagalių kloji šiaudus. Čia jau tinka visokie, aš paimu iš kitkos. Tada jau dedi duoną ir pili vandenį. Misa išleidžiama pakeliant kuolą. Tada šiaudai, kuriais aprištas kuolas, tarnauja kaip filtras. Taigi šis visas aparatas vadinamas girine. Man sakė, kad girinė, ir aš jums sakau. Geriausia pasiruošimą pradėt vasarą. Lengviau pasiruošt salyklo. Sudaigint, tai sudygs maišas apklotas, bet pagalvokit, kaip jūs išdžiovinsit salyklą? Turiu karčios patirties džiovinimo. Vasarą tai išdžiūna lengvai prieš saulę, o jei norit žiemą, tai vargsit ilgai, prisieis tą patį pečių kurt ir džiovint.

O kur tas aludarių burelis rokiškyje yra? Nesu apie tokį girdėjąs?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:eusa-think: Ažuolinių reikalų , sakyčiau reikia brendžiui , kur vyksta brandinimas metais . Čia tik prabėga , turėtų girinę atstot ir špižinė paliavota vonia . Būtų įdomu palygint grynai senovišku būdu ir dabartiniu supaprastintu būdu pagamintus produktus ... Ryškiai trūksta technologinių žinių ....
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes i dugną kubilo dėdavom paskaldytus alksninius pagaliukus, po to višnių šakeles ir miežinius šiaudus. Misa bėgdavo kaip pasiutus. :)

daug ant Lietuvos receptu.kaikas deda avieciu lazdu ant dugno.kiek rajonu,tiek receptu.ir tai dar skirtumu simtai,kuriu ne kiekvienas savu ir nenori atskleist :icon-cool: as salykla uzpyles laikau 3val.tada pirmoka 2.5val ir antroka2.5val viska supilu i 1kubila,dedu apiniu nuovira,mieles,cukru(150ltr-1kg cukr)ir laukiu kada reiks kosti i backas.labai svarbu raugimo temperatura,kad "nesuvirtu".smagu kad dar yra puoselejanciu sias musu tevu,seneliu,proseneliu tradicijas!as savo kraste gal kokius 2-3zmones pazistu kurie dar kartais praverda miezio sulciu,daug daugiau ju karstavot megstanciu yra :P

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 mėnesių...
  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...