Jump to content

russian VS vakarietiska


giedrazaz

Recommended Posts

8 minutes ago, Egida said:

Povilai,kalbu apie buvuse federatyvine vokietija.Nes tuo metu labai matėsi važiuojant per visa šalį kur buvo rusas koja įkėles o kur ne.Kelio danga ir ta skyrėsi.Nes kolūkiuose Forštritų kombainų ir šienapjovių buvo.O jokio Class man neteko matyti dirbant kolūkiuose.Bet čia tik gal aš nemačiau.

Na tai nemaišom pavadinimų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Smagiai jus visi komentuojat.,i viska ziurit is savo varpines,peikiat viska kas buvo  anais laikais.Bet paziurekit visos Lietuvos mastu-ar pavyko sukurti  efektyvu gyvibinga  zemes uki.Aisku kad nepavyko.Taip dabar kai kas dirba nauja vakarietiska technika,naudojasi ES parama.Bet gal palyginkit 1999m ir dabartinius zeme ukio pasiekimus ir viskas bus ankstesniu metu naudai.Kalbu apie bendra z.u grudu derliu.apie karviu ir buliu skaiciu,apie linu ir cukriniu runkeliu plotus,apie auginamus paukscius ,apie mesos,pieno ir grudu  kombinatuose superkama produkcijos kieki. Tada taps aisku kad zemes ukis Lietuvoje vystomas,neefktyviai,zemas darbo nasumas,daug zemiu nedirbama,tik gaunamos ismokos uz ta nedirbima Taigi nors ir turim geresnes technikos ,bet geresnio zemes ukio neturim

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

10 valandas ago , gabijasu said:

Smagiai jus visi komentuojat.,i viska ziurit is savo varpines,peikiat viska kas buvo  anais laikais.Bet paziurekit visos Lietuvos mastu-ar pavyko sukurti  efektyvu gyvibinga  zemes uki.Aisku kad nepavyko.Taip dabar kai kas dirba nauja vakarietiska technika,naudojasi ES parama.Bet gal palyginkit 1999m ir dabartinius zeme ukio pasiekimus ir viskas bus ankstesniu metu naudai.Kalbu apie bendra z.u grudu derliu.apie karviu ir buliu skaiciu,apie linu ir cukriniu runkeliu plotus,apie auginamus paukscius ,apie mesos,pieno ir grudu  kombinatuose superkama produkcijos kieki. Tada taps aisku kad zemes ukis Lietuvoje vystomas,neefktyviai,zemas darbo nasumas,daug zemiu nedirbama,tik gaunamos ismokos uz ta nedirbima Taigi nors ir turim geresnes technikos ,bet geresnio zemes ukio neturim

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

11 valandas ago , gabijasu said:

Smagiai jus visi komentuojat.,i viska ziurit is savo varpines,peikiat viska kas buvo  anais laikais.Bet paziurekit visos Lietuvos mastu-ar pavyko sukurti  efektyvu gyvibinga  zemes uki.Aisku kad nepavyko.Taip dabar kai kas dirba nauja vakarietiska technika,naudojasi ES parama.Bet gal palyginkit 1999m ir dabartinius zeme ukio pasiekimus ir viskas bus ankstesniu metu naudai.Kalbu apie bendra z.u grudu derliu.apie karviu ir buliu skaiciu,apie linu ir cukriniu runkeliu plotus,apie auginamus paukscius ,apie mesos,pieno ir grudu  kombinatuose superkama produkcijos kieki. Tada taps aisku kad zemes ukis Lietuvoje vystomas,neefktyviai,zemas darbo nasumas,daug zemiu nedirbama,tik gaunamos ismokos uz ta nedirbima Taigi nors ir turim geresnes technikos ,bet geresnio zemes ukio neturim

O gal tu mus, neypatingai apdovanotus, apšviesk, išmesk kažkokių lentelių, skaičių... nepalik nežinioje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Video geri :) Apie ZIL jau buvau matęs, kitų dviejų ne. Ir rusai patys pripažysta, kad viskas nukopijuota: Ford, Studebaker, Chevrolet, Deutz... Tik, žinoma, visi vakarietiški gaminiai buvo nedadaryti, o jų tarybiniai klonai pavyko vos ne tobulai. Daug kas mes žinom, ar labai tobulai :) Inžinieriai gal ir buvo idėjiniai, norėjo kažką pagerinti, bet kai viską šitiek metų apžiojusi parcija, kuriai rūpi popieriniai planai ir ginklavimasis, ką jau ten bepagerinsi. Dabar video iš 2015 metų - UAZ apžvalga:

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

ponai broliai,

jei jus visus dabar suleistų į vieną patalpą, tai Lietuvoje laisvos žemės padaugėtų keliais tūkstančiais ha.

O kas geriau vakarietiška ar rusiška technika, klausimas iš prigimties klaidingas.

Toks pvz.: jaučiu silpnybę žmonių talentams. Vieną kartą, kur kas už kitas didesnę silpnybę pajutau medžio apdirbėjams - staliams. Leidau sau apsilankyti svečioje ir tolimoje šalyje, kuri mačiusi vargo, bet komunistų nevaldyta. Aš pas tokį dieduką, jo paslaptis profesines domėn kroviausi. O šalia naują namą kaimynams statė. Atvyko jaunuolis, gražiai ir saugiai aprengtas, traukia iš naujo furgono Festoolą, Hilti, vieną už kitą išmanesnius įrankius. Modulio žingsnį su lazeriniu matuokliu matuoja. Įranga leidžia net staliaus pieštuko nenaudot..... .

O tuo tarpu, mano minėtas senukas, pasidėjęs mums visiems pažįstamus įrankius, kaip kaltas, rankinis oblius, pabaigė gaminti komodą su įleidžiamais stalčių fasadais ir figūriniais raižiniais juose.

Apie tą senuką ir dabar parašo laikraščiai ir žurnalai. O apie tą žaliūką su išmaniais plaktukais, niekas niekur dar ilgai neužsimins.

mano moralas:

-Jei turi kantrybę ir stiprų norą, atsiras pašaukimas, kai atsiras pašaukimas atsiras ir talentas. O jei dar turėsi prigimtinę "uoslę" kada reikia "akmenis rinkti o kada geriau jų neliesti" tada aplink tavo aruodus banko sąskaitoje pradės skraidyti aitvarai.

Manau, kad viską reikia rinktis su galvą ir skaičiais joje. Nes kur netinka Niva tinka JD o kur betinka pastarieji, ten tinka MF ir t.t. ir nebūtinai panašiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Biesas, statybose staliams nėra kas veikt, statybose dirba dailidės. Staliais dažniausiai save vadina tie kas gamina baldus, duris, langus. Beje rankinis oblius yra presciziškas įrankis, iš teisingos vietos augančiom rankom galima daryti stebuklus, o kas yra kirviu tašyta dažniausiai ir atrodo taip lyg kirviu tašyta, nes taip ir turi būt, tokia prigimtis ir paskirtis. 

Nereikia lyginti nesulyginamų, nors ir giminingų, dalykų.... niva turi ratus ir JD turi... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 minutes ago, jevgenijus said:

Biesas, statybose staliams nėra kas veikt, statybose dirba dailidės. Staliais dažniausiai save vadina tie kas gamina baldus, duris, langus. Beje rankinis oblius yra presciziškas įrankis, iš teisingos vietos augančiom rankom galima daryti stebuklus, o kas yra kirviu tašyta dažniausiai ir atrodo taip lyg kirviu tašyta, nes taip ir turi būt, tokia prigimtis ir paskirtis. 

Nereikia lyginti nesulyginamų, nors ir giminingų, dalykų.... niva turi ratus ir JD turi... 

kiekvienas pagal save(galimybes,meno supratima) renkasi ,manau tai turejo mintyje 

net rusai turi grazu posaki-кому то и кабила жена........

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, jevgenijus said:

Biesas, statybose staliams nėra kas veikt, statybose dirba dailidės. Staliais dažniausiai save vadina tie kas gamina baldus, duris, langus. Beje rankinis oblius yra presciziškas įrankis, iš teisingos vietos augančiom rankom galima daryti stebuklus, o kas yra kirviu tašyta dažniausiai ir atrodo taip lyg kirviu tašyta, nes taip ir turi būt, tokia prigimtis ir paskirtis. 

Nereikia lyginti nesulyginamų, nors ir giminingų, dalykų.... niva turi ratus ir JD turi... 

Oij Jevgenijau. Slankioja tavo budri mintis man iš paskos kaip piktas likimas. O su likimu reikia taikytis.

Gal taip principingai nereikėjo į tos tos istorijos detales pasinerti. Mintį tokią turėjau, kad nesvarbu kokiu įrankiu dirbi. Svarbu kaip tu įvaldęs procesus. Juk lengviau dirbti su tiksliomis staklėmis, kurios už meistrą padaro pusę darbo. Bet to senuko darbų žmonės laukia gal net kelis metus eilėje. Nes tai išskirtinumas. Antro tokio grilio namelio ar baldo pasaulyje nebus.

Na žemės ūkyje su išskirtinumais nepašokinėsi. Bet vedant minties analogiją, man pačiam svarbu kokią veiklos nišą renkiesi. Į ką koncentruojiesi. Ūkininkavimas man yra tokia margaspalvė veiksnių visumos puokštė. Aš susiorentuoju į veiklą, patį procesą. Jis teikia malonumą. Kai jis malonus, man nelabai svarbu, kai kokią nors vieną funkciją atlieku su MTZ traktorium.

Nes tai tik įrankis rezultatui siekti. O kai tikslas yra tas jausmas sieloje, kai tartum ne dirbi o ant sparnų sklendi, nes aš esu laisvas pasirinkimuose ir dirbu patį maloniausią pasaulyje darbą. Tada atsiranda natūraliai subtikslas, aukštos kokybės produkcinis rezultatas, kuris analogiškai susietas su financine grąža.

Todėl mažas žingsnis po mažo žingsnio ūkis eina pirmyn. Todėl neįmanoma prisilaikant daugiau nei vidutinių kokybinių ir kiekybinių, ekologinių bei ergonominių standartų dirbti tik su pasenusia morališkai technika.

Kai kurie jau vakarietiškos technikos sprendimai atrodo senoki. Ką kalbėti apie tarybinius įnagius.

Čia kas kokį kelią renkasi, tam tas ir patogu. Man ašmeniškai yra tik įrankiai karjieros pakopoms skobti. Tam tinka ir tarybinė technika, bet tik dažniausiai kaip pagrindas atsispirti nuo dugno.

Niekada nusuprasčiau tokių, kurie po seno Kvernerlando pirktų seną PLN. Bent jau aš taip supratau temos pavadinimą ir pagrindinę autoriaus mintį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , Biesas said:

Oij Jevgenijau. Slankioja tavo budri mintis man iš paskos kaip piktas likimas. O su likimu reikia taikytis.....

 

Piktas likimas :D:D Pasakysiu tokį dalyką. Yra čia tokių, kurie parašo dvi eilutes ir neina suprast apie ką jis ten, o jus .... Jūs mintis dėstot visada vienodai aiškiai ar "paklodę" prirašęs ar tik porą taiklių žodžių. Malonumas skaityt ;) O dėl tų stalių ...čia ne aš, čia tos dulkės, kurios per 12 metų staliavimo manyje kaupėsi, vis dar duoda apie save žinot :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prie sovieto buvau 9 menesius ir 8 dienas, kazkaip nostalgija nesusirgau, patinka kad dare rusai patinka ka daro europieciai. rusu technika patvari kirviu pataisoma nes kirviu nutasyta, bet ir tai kainuoja daug kart maziau lyginant su vakarietiska, tiek pramoneje tiek zemes ukyje ar kur kitur jie atsilike bet atsilike ne zmones o naujoviu kurimas, naujoves kuriamos tik karineje pramoneje niekur kitur nera laisves taip kaip vakaru pasaulyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, jevgenijus said:

kad nebūtu galutinai off topic ...niva buvo, yra ir bus ...kirviu tašyta :D

Ne nu aisku, kad nebutu geda, siais laikais, uz tvarto reikia ja laikyt :) arba papympint  -nudazyt kitokia spalva ,lietus ratus uzdet ,uzkist visas skyles kad nepustu pelu ...

as kazkada jona ziurejau kazkoki tai ,tai jis man labai primine niva ,tik tas sostas grazus ir per vidury stovi :)

o ,,astrosas,, ar ,,actrosas,, irgi ....su plaktuku darytas

Blyn ,kai kirtau 4m zemes ukio masinu derintojo specialybe ir taip butu isjuoke rosen kurinius ........as jamvava.gif

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-01-27 at 11:28, Vilius said:

Ir atsakant i temos klausima. Visgi nera privalumu tarp seno rusiško kombaino ir seno vakarietiško ;)

Karinėj technikoje spėju tokio atotrūkio nėra dešimtmečiais ;) 

NU NU nėra. kiečiausias ruso don 1500 1990m ir clas ar d9000 ar džionis ir tt tu pačių metų, manau nėvienas i dona nebeliptu jai vakarietis šale stovėtu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...