Jump to content

Termovizorius guoliu tikrinimui


dvidas

Recommended Posts

Aš kiekvienais metais kombainui tikrinu guolius su tuo lazeriniu termometru. Kokia temperatūra tikrai neatgaminu, tačiau visų skirtinga, priklauso nuo apkrovos. Gal nepameluosiu sakydamas, kad gero guolio darbinė temperatūra yra 35-65 laipsniai priklausomai nuo apkrovos. Smulkintuvo lygtais apie 65 laipsnius ir būna...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsiprasau kartais visiems pasitaiko ,bet kad bandziau istaisyti pavadinima,po patalpinimo tai neradau kaip

:icon-mrgreen:  pavadinime bado aki  :icon-wink:    o siaip i tas prietaisas geras dalykas ,as siemet su lazeriniu namo siena nusprendziau patikrint ,ir radau siltesne dviem laipsniais , o  ta temperatura tai ivairi dar nuo oro priklauso ..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš kur jūs ištraukėte, kad tai "lazerinis" termometras ? Lazeris jame naudojamas tik kaip žymeklis, su temperatūros matavimu jis nesusijęs.  Jis matuoja infraraudonųjų spindulių (IR) intensyvumą, palyginus su aplinkos intensyvumu. Ir, teisingai, kuo didesnis atstumas iki matuojamo objekto, tuo didesnio ploto temperatūra matuojama. Aš naudoju iš maximos, pirkau už 40 lt kažkada, jau du metus atlaikė. Ir tikslumas pusėtinas. Tik nereikia matuoti blizgančių paviršių, o ypač "metalinio blizgesio", nes tada rodo nesamones. Jeigu jau reikia matuoti tokį daiktą, reikėtų užklijuoti juodos izoliacinės juostos gabaliuką ant matuojamos vietos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš kiekvienais metais kombainui tikrinu guolius su tuo lazeriniu termometru. Kokia temperatūra tikrai neatgaminu, tačiau visų skirtinga, priklauso nuo apkrovos. Gal nepameluosiu sakydamas, kad gero guolio darbinė temperatūra yra 35-65 laipsniai priklausomai nuo apkrovos. Smulkintuvo lygtais apie 65 laipsnius ir būna...

cia tavo kaip eksperto nuomone ar siaip nori pasisakyt? klausiu rimtai nes serviso vyrukai kitokius skaicius sako.

butu gerai kad apseitume su "gal nepameluosiu" " lygtais ir buna..." tai kekvienais metais ka tu ten matuoji jei negali atsiminti? :) kam tada isvis tokia informacija kad zinotume jog tu matuoji ar kad skleroze... zodziu tikslumo. Taika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia tavo kaip eksperto nuomone ar siaip nori pasisakyt? klausiu rimtai nes serviso vyrukai kitokius skaicius sako.

butu gerai kad apseitume su "gal nepameluosiu" " lygtais ir buna..." tai kekvienais metais ka tu ten matuoji jei negali atsiminti? :) kam tada isvis tokia informacija kad zinotume jog tu matuoji ar kad skleroze... zodziu tikslumo. Taika.

Na čia turbūt tu ekspertas esi :D Žmogus klausia apie tokį daiktą, aš pasisakau, kad matuoju, kokios temperatūros būna. Kam man jas tiksliai atsiminti, pamatuoji tarkim keturis guolius kurie stovi elevatoriuose ir jei vieno temperatūra smarkiai didesnė negu kitų yra aišku katrą pakeisti.

Servisų vyrukai visada viską puikiai išmano ;) Dar pasakyk, kad ir temperatūra visų guolių vienoda būna kombaine :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš kur jūs ištraukėte, kad tai "lazerinis" termometras ? Lazeris jame naudojamas tik kaip žymeklis, su temperatūros matavimu jis nesusijęs.  Jis matuoja infraraudonųjų spindulių (IR) intensyvumą, palyginus su aplinkos intensyvumu. Ir, teisingai, kuo didesnis atstumas iki matuojamo objekto, tuo didesnio ploto temperatūra matuojama. Aš naudoju iš maximos, pirkau už 40 lt kažkada, jau du metus atlaikė. Ir tikslumas pusėtinas. Tik nereikia matuoti blizgančių paviršių, o ypač "metalinio blizgesio", nes tada rodo nesamones. Jeigu jau reikia matuoti tokį daiktą, reikėtų užklijuoti juodos izoliacinės juostos gabaliuką ant matuojamos vietos.

Kaip pirstu i aki  ,net neapsigincysi ,  tai kokia ta teperatura ,pamenu  karsta diena rankos neina prikist prie skardu o ka ten guoliai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 tai kokia ta teperatura ,pamenu  karsta diena rankos neina prikist prie skardu o ka ten guoliai.

 

Kiek matavau, tai pvz. kūlimo būgno ir smulkintuvo būna apie 60 laipsnių (nes jie kaip ir labiausiai apkrauti). Visi kiti svyruoja nuo 30 iki 45 laipsnių. Dalgio pavaros pradėjo rodyti 110. Pakeičiau guolį, tada iki 50 užkaista, o guolis buvo toks plius minus kaip ir neblogas dar. Du sezonai jau taip. Šiaip dar pastebėjau, kad temperatūra priklauso nuo tepalo, kuriuo guoliai tepami. Pradėjau naudoti kokį tai su aliuminio priedais, darbinė temperatūra iki +190 laipsnių, tai pvz. kratiklių kaladukų temperatūra nukrito 20 laipsnių, lyginant su paprastu "solidolu".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Infrared temperatūros matuoklis tikrai geras ir patogus dalykas. Visų pirma su juo gali pamatuoti temperatūrą kur nėra gero priėjimo net su ranka prieiti patikrint. Nežinau aš tiksliai kiek ta temperatūra turi būti. Bet pagal viską kai pažiūri tvarkingų guolių temperatūrą, tai jinai nelabai viršyja aplinkos temperatūra kokiais 10 laipsnių, smulkintuvo gal 20 laipsnių. Buvo pvz įtartinas garsas vienam šone ir nelabai eina ir suprasti iš kur. Perėjau su termometru guolius ir ašis, vienas įtempimo ratukas karštas. Nuimiau diržą, jau garsas ko tai sausas. Su švirkštu tepaliuko pro dangtelio šoną ir sezonas be problemų, o kitaip ko gero būtų subyrėjęs.

Panašiai su kaladukais kratiklių buvo. Perėjau per ašį. Ties vienais kaladukais ašies temperatūra 30, ties kitais 70 laipsnių. Po sutvarkymo visur temperatūra vienoda.

Manau geras prietaisas diagnostikai. Vienam ir kitam gale ašies temperatūros būna panašios. Jei kažkur būtų didesnė, jau manau galima įtarti kad kažkas negerai su guoliu.

Pabandysiu paieškoti kokį aš naudoju prietaisą.

Štai toks:

http://www.evita.lt/ms6530-ir-spinduliu-termometras-20c-iki-320c-mastech-ms6530b

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man aktuali tema, tai ir aš pasireikšiu :) Iki šiol kombaino guolius tikrindavau ranka, pakūlęs stabdydavau pora kartų sezone ir čiupinėdavau. Jau kelis guolius taip laiku pakeičiau, tik ranka ne visur eina įkišt ir purvais tepliotis nesinori. Tai po sezono sugalvojau iš kiniečių už 10eur parsisiųst tą IR termometrą pabandymui. Galvojau bus nekokybiškas žaisliukas, bet apsirikau. Dabar jį naudoju dažnai ir visur, ir šildymo sistemos vamzdžius tikrinu, ir namo sienų temperatūrą matuoju, ir girą ar dar ką raugiant labai padeda temperatūras atitaikyt ir šiaip kur reikia ar nereikia, viską matuoju :)

Turiu va tokį: http://www.ebay.com/itm/310814026843?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Beje savo bakalaurui dariau kombaino ašių/guolių stebėjimo sistemą, tik dar neįdiegiau į kombainą, gal vasarą pasitaikius progai netingėsiu pasikrapštyt :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na čia turbūt tu ekspertas esi :D Žmogus klausia apie tokį daiktą, aš pasisakau, kad matuoju, kokios temperatūros būna. Kam man jas tiksliai atsiminti, pamatuoji tarkim keturis guolius kurie stovi elevatoriuose ir jei vieno temperatūra smarkiai didesnė negu kitų yra aišku katrą pakeisti.

Servisų vyrukai visada viską puikiai išmano ;) Dar pasakyk, kad ir temperatūra visų guolių vienoda būna kombaine :D

jei buciau ekspertas kaip mat isvardinciau tuos guoliu laipsnius, be to jei servizo vyrukai butu panaceja nuo bet kokio gedimo taip pat nesukciau galvos. pvz jei abu smulkintuvo guoliai ikaista taip kad rankos neina prikist tai cia jau reik keist abu ar dar ne?  o anot serviso visaziniu net 80-90 laipsiu darbine GALI buti kad viskas normalu? :)  . Taigi, skaiciai  yra labai svarbus. ir siaip as megstu tiksluma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...