Jump to content

Lietuvos pieniniu galviju savininku asociacija


Bliumas

Recommended Posts

Gerb. lankytojai, as esu smulkus Lietuvos zemes vabalas, kuriam nusibodo taikstytis su esama padetini Lietuvos pieno sektoriuje. Todel noreciau inicijuoti, pradzioje bent diskusija,  apie reikalingas permainais Lietuvos pieniniu galviju savininku gretose kovojant, del savo teises gauti nezeminanti atlyginima ..t.y (europines kainas uz parduodama piena). 

 

Pradzioje noreciau, kad Jus issakytumete nuomone apie pasiulyma kurti LIETUVOS PIENINIU GALVIJU SAVININKU ASOCIACIJA. Manau, kad atejo laikas kovoti uz save, o ne laukti, kad kazkas padarys tai uz mus. Nei valstybe, nei pieno perdirbejai to nepadarys. Todel siulau kurti asociacija, po kurios sparnu visi kartu  pradetume  kovoti del savo teisiu, teisiu siekiant pagerinti Lietuvos pieno sektoriaus merdejancia bukle. 

 

Noreciau, kad atsirastu aktyviu zmoniu, kuriems priimtina solidarumo siekis. 

Gal yra asmenu kurie turi kokios nors patirties organizavimo srityje? Prasau, nebukite abejingi, padekite. Pradzioje, bent patarimai ir paaiskinimai. 

Noreciau, kad visi neabejingi esamai padeciai pieno sektoriuje ,prisidetu prie sios diskusijos ir issakytu savo nuomone: Ar pritariate ASOCIACIJOS steigimui? Kokiu tikslu siekti pirmiausia reiktu? Ir svarbiausia - ar busime vieningi? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

energijos rasčiau, jei matyčiau prasmę. Patirties tame reikale yra, bet ji didžiąja dalimi neigiama, -nesėkminga... Atsirasiantys organizatoriai(aktyvistai) pasmerkti... Sudirbs juos su žeme sulygins ta pusė, prieš kurią norėtųsi kovoti, o į nugarą smeigs tie, už kuriuos bus dedamos pastangos... Va, jei paprastai ir tiesiai šviesiai, mano nuomonė yra tokia. Išvada,-jei gali be pieno ūkio, tai be jo ir gyvuok, jei negali, -tai imkis pertvarkos, reorganizavimosi, vidinių resursų analizės, investicijų į ateitį pieno savikainos sumažinimui. Dar kita išeitis, investicijos į perdirbimą, tiesioginę prekybą ir dar galai žino į ką, kad tik pasiekti galutinį vartotoją. Tiesiog mums trūksta lankstumo, norime, kad mums mokėtu kaip kažkur pasaulyje, bet patys tokie kaip jame negyvename... Ar manote, kad tenai jie tas kainas streikais išsimušinėjo...? Nebenoriu plėstis, nes čia jau nukrypstu nuo temos, bet paryškintus paskutinius sakinius, galiu argumentuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

energijos rasčiau, jei matyčiau prasmę. Patirties tame reikale yra, bet ji didžiąja dalimi neigiama, -nesėkminga... Atsirasiantys organizatoriai(aktyvistai) pasmerkti... Sudirbs juos su žeme sulygins ta pusė, prieš kurią norėtųsi kovoti, o į nugarą smeigs tie, už kuriuos bus dedamos pastangos... Va, jei paprastai ir tiesiai šviesiai, mano nuomonė yra tokia. Išvada,-jei gali be pieno ūkio, tai be jo ir gyvuok, jei negali, -tai imkis pertvarkos, reorganizavimosi, vidinių resursų analizės, investicijų į ateitį pieno savikainos sumažinimui. Dar kita išeitis, investicijos į perdirbimą, tiesioginę prekybą ir dar galai žino į ką, kad tik pasiekti galutinį vartotoją. Tiesiog mums trūksta lankstumo, norime, kad mums mokėtu kaip kažkur pasaulyje, bet patys tokie kaip jame negyvename... Ar manote, kad tenai jie tas kainas streikais išsimušinėjo...? Nebenoriu plėstis, nes čia jau nukrypstu nuo temos, bet paryškintus paskutinius sakinius, galiu argumentuoti.

Iskart pesimizmas. Nieko nekeiskim gyvenkim kaip dabar ir melskim, kad visokie Bertasiai ir Trumpos is musu darbo pinigus krautus.. 

REIKIA SNEKET SU KAIMYNAI, PAZYSTAMAI.. IR VIENYTIS, o ne ilindus i kampa tupet ir drebet.. Nepasiseke, reikia bandyt... O ne..pasiduot... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teisingai, reikia vienytis... bet ne pliurpologijai, kaip kad yra asociacijos, o ekonomikai, kooperatyvams... Šiame pasaulyje veikia tik pinigai... Ir tikrai nedrįstų perdirbėjai galingam žemdirbių kooperatyvui grašių mokėti, jei žinotų, kad atsiradus pieno trūkumui, pieno negaus..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iskart pesimizmas. Nieko nekeiskim gyvenkim kaip dabar ir melskim, kad visokie Bertasiai ir Trumpos is musu darbo pinigus krautus.. 

REIKIA SNEKET SU KAIMYNAI, PAZYSTAMAI.. IR VIENYTIS, o ne ilindus i kampa tupet ir drebet.. Nepasiseke, reikia bandyt... O ne..pasiduot... 

Iš kurios mano posto vietos matai, kad siūlau nieko nedaryti...? Kaip tik žinau, kad niekas nieko tikrai nedarys, apart kalbų čia. Norite kurti asociacija? Gerai, -klausimas, kiek centų nuo litro, ir keli iš mūsų sutiksime skirti jos išlaikymui...? Siūlysite ieškoti entuziastų kurie dirbtu dykai....? Manau dauguma pagalvos, kad visai neblogai būtų... O aš žinau, kaip bus tokiu atveju, -vienas dalykas, visi mes užsiėmę, ir neturime laiko. Jei atsiras kažkoks nemenko ūkio savininkas, kur ūkyje mažai jis ir reikalingas, tai jis ar jie, tikrai neiškovos nieko visiems, nebent tik sau... Įsivaizduoju, -įkūrėme asociaciją, aš tampu kažkokiu pirmininku jos. išsireklamuoju, prisiskelbiu visur, gražiai pakalbu kokiame susirinkime, ir pradedu žygius per pienines. Aplakstau visus, pavaizduoju kiek daug dirbu, ir sušaukęs susirinkimą gražiai išdėstau "politinę pieno rinkos situaciją" Reziumuoju, kad šiuo metu niekaip daugiau perdirbėjai nepajėgūs mokėti, ir pridedu visokiu pavyzdžių ir faktu, vaizduoju, kad toliau dirbu mūsų labui, ir kai kažkada pakyla kaina, prisiimu nuopelnus, bet niekam nesigiriu, kad nuo mūsų veiklos pradžios, mano ūkis stabiliai gauna +5 euro centus prie tuometinės kainos. Čia toks pigusis asociacijos variantas... O jei aš noriu būti sąžiningas, ir tikrai kovoti už mus visus? Jei aš nebijau būti terorizuojamas perdirbėjų ir esu pasiruošęs patirti nuostolius? Tokiu atveju aš nori ir atlygio analogiško... Ir tarkim pareiškiu, kad man reikalingas atlyginimas (beje, tik taip ir turėtu būti) kokie 5000 eurų į mėnesį pradžiai...? Pasakykit visi asociacijos entuziastai, kaip į mane pažiūrėsit...? Sakysit ,-pirma padaryk kažką dėl mūsų, o tada matysim... Ir mes tokiu atveju grįžtame prie pirmojo pigaus varianto, nes žinau, kad tik maža dalis sutiktu skirti tam pinigų... Asociacija galėtu gal pradžiai kokius rėmėjus susirasti...? O tai visai realu, -bet jau žinau, kas tie rėmėjai būtų, tik lieka klausimas, kam žmogus dirbtu, ar pagal idėją, ar tam kas moka atlyginimą...? Va kokios durnos mano mintys...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kowboi zinoma su didele patirtim,bet nedideliam ukiui tikrai nera tokiu taupymo ir tobulejimo galimybiu ,kaip didelio ukio.

 Jau nuo embargo pradzios kalbu apie streiko butinybe ir matau ,kad jau ir bendraminciu atsiranda.

 Manau nereikia bijoti priesintis ir kovoti uz savo ateiti. Ar dar viena asociacija kazka pakeis,kai neveikia esamos ,ce jau kitas klausimas.

Buciau linkes i tai kad reikia pradet reikalaut is esamu organizaciju veiklos ir rezultatu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kowboi zinoma su didele patirtim,bet nedideliam ukiui tikrai nera tokiu taupymo ir tobulejimo galimybiu ,kaip didelio ukio.

 Jau nuo embargo pradzios kalbu apie streiko butinybe ir matau ,kad jau ir bendraminciu atsiranda.

 Manau nereikia bijoti priesintis ir kovoti uz savo ateiti. Ar dar viena asociacija kazka pakeis,kai neveikia esamos ,ce jau kitas klausimas.

Buciau linkes i tai kad reikia pradet reikalaut is esamu organizaciju veiklos ir rezultatu.

Postu aukščiau, manau atsakiau, kodėl neveikia asociacijos... Jei nesutinkate, tai pasakykite, kiek kas kokiai asociacijai skiriate lėšų...? Kiek žemės ūkio rūmams, kurie realiai galėtu mus atstovauti ir pagelbėti? O tada pagalvokite, iš kokių lėšų jie gyvuoja? Ir bus aišku, kam jie dirba...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atvirai kalbant kolkas nemoku nei vienai. Kai pradejau ukininkauti labai domejausi ir ukininku sajunga ir pieno gamintoju asociacija ir padariau isvada jog jos ,(kokios jos dabar yra ) tikrai nera vertos nei vieno mano cento.

 Ce manau ir yra didele problema jog organizaciju yra, bet naudos is ju eiliniam ukininkuo, kaip is ozio pieno.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atvirai kalbant kolkas nemoku nei vienai. Kai pradejau ukininkauti labai domejausi ir ukininku sajunga ir pieno gamintoju asociacija ir padariau isvada jog jos ,(kokios jos dabar yra ) tikrai nera vertos nei vieno mano cento.

Ce manau ir yra didele problema jog organizaciju yra, bet naudos is ju eiliniam ukininkuo, kaip is ozio pieno.

Čia kaip kovbojus ir sakė mes po pirmą prašom rezultato o po to sakom jei gerai dirbsi GAL gausi ir atligi.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai jus siulot uz dabartinius rezultatus gera atlygi kazkam moket.Tikrai abejoju. Nei ukininku sajunga nei pieno gamintoju asociacija sendien neatlieka savo funkciju ir negina visu musu interesu ir tuo paciu nekelia jokio noro i jas stoti. Jos gyvuoja n metus ir ne du ir manau jau turejo susikurti toki ivaizdi kad zmogus noretu jompriklausyt ir matytu tame realia nauda. Dabar ,stokit, mokekit mokesti ir tuom viskas baigiasi. Ce tokia mano nuomone.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O gal reik į esamas asociacijas stoti ir ten mutinti vandenį, o ne naujas kurti...

Jus visiskai teisus.Nauju kurt tikrai nereikia,o i esamas stot kol kas ner lesu. Rudeni buvo atvaziavusi ZUM delegacija i kelme ,mes keliese kreipemes i ukininku sajungos pirmininka,kad pateiktume rezoliucija su zemdirbiu parasais ,tai pagalbos 0,o per pati susirinkima ponas pirmininkas sugebejo tik paverkslent kad zemdirbiam blogai. Blogiausia tai jog bent pas mus ukininku sajunga tai senos chebros samburis,kuris sprendzia tik tai chebrai aktualius klausimus,o je beveik visi grudininkai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai taip iseina - kad senose asociacijose sedi seni pirdziai. Situacija panasi i Lietuvos futbolo federacija. Tai kokia iseitis? Siekti pakeisti asociaciju vadovybes? O gal vis del to kurti nauja...? Zinot yra tokia nuomone visuomenej, kad statyti nauja lengviau nei remontuoti sena. 

O del inaso as tikrai sutinku ir sumoket nuo pieno pristatomo litro tarkim 1 euro ct. kad tik pieno perdirbejams kas nors i siknas durtu. Isivaizduokit vakaru europoje pieno supirkimo kainos apie 30ct pas mus ant popieriaus 20-22 ct, o realybeja 13-17, as asmeniskai bent realybej tuos 22 noreciau gaut... manau, kad cia reikia tik vienybes, siam tikslui pasiekt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

graziai galvojam bet nieko nedarom mano siulymes zenes ukio rumus imt i savo rankas  ukininku sajunga irgi imti i rankas susitinkam visi visuose rajonuose vienu metu pvz ukininku sajunga pateikiam bendra rezoliucija beje ukininku sajungos suvaziavime buvau pasikelem savo mokescius truputuka zinoma nepakaknkamai kiek galtumem bet vis sis tas kaubojau suvardink dabar visas asociacijas as net nezinau visu ju ir imam kokia viena visi pienininkai sutvarkom asocacijos istatus finansinius svertus nes reiktu pinigu ne tik pirmininkui ir padejejams bet reiktu ir teisininku nemazi pinigai gautuosi bet kaubojau siulyk patirties turi 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pieno gamybos sektoriuje susidariusi išskirtinai nepalanki gamintojams situacija... Jei panagrinėtume kitą gyvulininkystę, tai jos šakos gerokai daugiau koncentruotos.. Pvz, kiaulininkystėje du danai ir kokie trys ar keturi lietuviai (susitarti ir atstovauti lengva) broileriai KG ir Jag....as (na Nematekas truputį) irgi susitarti galima, kalakutiena vien Arvi, vištkiaušiai truputį labiau pasisklaidę, bet ten Vičiūnai tuoj sukoncentruos viską... vien pienininkai daugybė smulkių negalinčių prieiti bendros nuomonės..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va... Driucha įvardino mano manymu, vieną didžiausių pieno gamintojų problemą.. Visų žemdirbių organizacijų viršūnėse - grūdininkai... ir pieno gamintojų problemos jiems- svetimos..

Uzvakar musu ukininku sajunga sugebejo suorganizuoti susitikima su zu ministerijos atstovais del zalininmo ir kuro akcizo. Nezinau ar buvo paliestos pienininku problemos nes neturejau galimybes nuvykt. suzinojau tik kelios valandos iki susitikimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia iš blogiuko pusės žiūrint, tai kaip ir į naudą, tos mažos kainos, smulkieji išnyks, tai nepasirašinės kur papuola ir neneš pieno į punktus, per streikus, tik kažin ar patys neišnyksim, nes nesugebam 3-5 tonų per dieną pagaminti....

[/quote)

Tokiu laiku (kai kainos mažos) yra du variantai... Taupyti kur tik įmanoma (deja pirmiausia taupoma pašarams ir nukenčia karvės) ir antras variantas kiek tik įmanoma spausti pieno gamybą, kad per gamybos didėjimą sumažinti kainos mažėjimo poveikį..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...