Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

Prieš 2 valandų, Vilmukė pranešimas:

Šitos šilauogės stiebai man jau labai didelį nerimą kelia... :( Turbūt teks panaudoti kokį Previcur'ą... :( 

IMG_3235.thumb.JPG.df856b92548fb5bd44467e2e45f4967d.JPGIMG_3236.thumb.JPG.a1e62e5fa8f9f0cb8d89157a8bbb9000.JPG

Aš kažkodėl anksčiau galvodavau, kad tai yra normalus reiškinys ir stiebo toks rudavimas reiškia jo medėjima. Bet yra ir panaši liga "Phomopsis canker" ir, kaip suprantu previcuras čia tikrai nepadės ir joks kitas fungicidas... Bet iš nuotraukų tai man nelabai panašu į šią ligą, nes stiebai labiau raudonesni nei parudave, kaip tavo nuotraukose. O kito panašaus atvejaus bent jau aš neradau. Įdomu ką vk pasakys šiuo klausimu.

Šaltinis https://pnwhandbooks.org/node/2311/print

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandų, Vilmukė pranešimas:

O Patriot iš juodų viršūnėlių pradėjo augti žali lapeliai. Pastarasias kelias dienas laisčiau mažiau. Greičiausiai aš ją perlaisčiau.

Viršūnėlės džiūsta ne dėl perlaistymo ar per mažo laistymo. Bent man tai šiemet jau ilgą laiką vyksta - paauga, paruduoja, nauji pumpuriukai ir vėl auga, o kažkada vėl paruduoja. Didelės įtakos augalui tai nedaro. Tai pirmiausia sustabdo ūglio augimą, bet po to tai paskatina šoninių ūglių augimą. Teoriškai ant tokių šoninių antrinių ūglių kitais metais jau turėtų būti derlius.

Dėl stiebų turiu mintį, bet dar noriu vakare apžiūrėti savo šilauogių stiebus prieš ką nors sakydamas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, lunacy pranešimas:

Aš kažkodėl anksčiau galvodavau, kad tai yra normalus reiškinys ir stiebo toks rudavimas reiškia jo medėjima. Bet yra ir panaši liga "Phomopsis canker" ir, kaip suprantu previcuras čia tikrai nepadės ir joks kitas fungicidas... Bet iš nuotraukų tai man nelabai panašu į šią ligą, nes stiebai labiau raudonesni nei parudave, kaip tavo nuotraukose. O kito panašaus atvejaus bent jau aš neradau. Įdomu ką vk pasakys šiuo klausimu.

Šaltinis https://pnwhandbooks.org/node/2311/print

 

Taip, stiebas raudonos spalvos... :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tokie parudavimai negali būti nuo saulės nudeginimo arba nuo to, kad augalas džiūva? Viena šaka šilauogės tai mano akimis atrodo, kaip išdžiūvus arba nebuvo nugenėtos pašalusios šakos ir jos yra paliktos. Labai su panašiu vaizdu buvau susidūres ir aš, bet pas mane visas augalas nudžiūvo labai panašiai atrodė. O jeigu atmetant tokį veiksnį ir grįžtant prie ligos tai aš labiau linkčiau prie paprasto "stiebų vėžio", kuris nėra toks labai jau ir baisus ir yra lengviau apgydomas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 17 valandų, vk_ pranešimas:

Dėl stiebų turiu mintį, bet dar noriu vakare apžiūrėti savo šilauogių stiebus prieš ką nors sakydamas.

Pas mane šiemet negražių įtartinų stiebų parudavimų buvo ant:

1) žiemą pašalusių šilauogių (dvi šilauogės pernai labai stipriai ūgtelėjo tik rugpjūtį-rugsėjį, po to nespėjo sumedėti ir apšalo);

2) šiemet pirktų Rekų (kurios atvežtos iš Vokietijos). Jau ką tik gauti sodinukai turėjo parudavusių šakų galiukų ir vėliau, kai jos ilgai žydėjo ir neturėjo lapų, tai toliau šakelės džiūvo ir rudavo, galite kažkiek tai matyti šioje nuotraukoje.

Vakar apžiūrėjau visas šilauoges, įskaitant minėtas, tai viskas gražu, auga gerai, stiebai atrodo normaliai, nieko baisaus ar įtartino neradau.

Tad realiai aš neturiu jokios patirties su šilauogių ligomis ir jų gydymu.

Mano klausimas būtų kaip auga tos Vilmukės šilauogės, dėl kurių stiebų kyla abejonės? Kaip atrodo lapai, kaip auga nauji ūgliai, ar yra kokių nors augimo sutrikimo požymių?

Kartais mes visai be reikalo pergyvename dėl to, kaip atrodo šilauogės. Parausta kokia šilauogės šaka ir jau galvojame, kad tuoj kažkas blogo atsitiks. Video su Česonienės pasakojimais apie šilauogių ligas yra kadrai, kai ruošiamasi sodinti sodinukus (pažiūrėkite apie 7:20). Ten pilna stipriai paraudusių sodinukų, sodinukai iš profesionalaus ūkio, o ne mūsų mėgėjiškai auginti, ir niekas dėl jų nepergyvena, viskas ten gerai ir kaip vėliau parodoma, tie pasodinti sodinukai auga puikiai.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš kažkaip dėlto parudavimo per daug ir nesukau galvos, nes kiek žiūrėjas vaizdo įrašų tai visur labai daug tokių pasitaiko tai man pasirodė, kaip ir normalus dalykas ir savo šilauogėse kažkaip nekreipiau dėmesio į tai. :D O čia tas toks perdėtas rūpinimasis augalais ir atsiranda dėl per mažo kiekio šilauogių manau :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, lunacy pranešimas:

O tokie parudavimai negali būti nuo saulės nudeginimo arba nuo to, kad augalas džiūva? Viena šaka šilauogės tai mano akimis atrodo, kaip išdžiūvus arba nebuvo nugenėtos pašalusios šakos ir jos yra paliktos. Labai su panašiu vaizdu buvau susidūres ir aš, bet pas mane visas augalas nudžiūvo labai panašiai atrodė. O jeigu atmetant tokį veiksnį ir grįžtant prie ligos tai aš labiau linkčiau prie paprasto "stiebų vėžio", kuris nėra toks labai jau ir baisus ir yra lengviau apgydomas.

Tų paraudonavusių šakų viršūnės yra su lapeliais. Kai kurios iš jų augina naujus lapelius, nors jų kol kas nedaug. Šį pavasarį aš šitą šilauogę persodinau į saulėtą vietą, su specialiu durpių mišiniu, nes augo ne tokioj geroj žemėj. Tai kai roviau, matyt, nutraukiau dalį pagrindinės šaknies, girdėjau, kad nutrūko. Suprantu, kad jai dėl to stresas ir kurį laiką neaugino nei naujų šakelių, nei lapelių - stovėjo  ,,ant vietos". Dabar kai kurios šakelės jau pradėjo auginti naujus lapelius ir kai kur išaugo nauji stiebai. Bet atsirado raudonų dėmių ant stiebų ir bijau, kad nenudžiūtų... :( Įkeliu foto, kaip atrodo visa šilauogė ir atskiros šakos. 

IMG_3247.thumb.JPG.5f64a5fe07aec1f4e6a15350a29f7be0.JPG
IMG_3254.thumb.JPG.eae367dc461d9877353928b0b8c42610.JPG

IMG_3251.thumb.JPG.f2cb68428cddb2e8ad90342e428603bb.JPG

IMG_3249.thumb.JPG.2247012ec93e4e65f2543f42fb681460.JPG

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , Vilmukė pranešimas:

Tų paraudonavusių šakų viršūnės yra su lapeliais. Kai kurios iš jų augina naujus lapelius, nors jų kol kas nedaug. Šį pavasarį aš šitą šilauogę persodinau į saulėtą vietą, su specialiu durpių mišiniu, nes augo ne tokioj geroj žemėj. Tai kai roviau, matyt, nutraukiau dalį pagrindinės šaknies, girdėjau, kad nutrūko. Suprantu, kad jai dėl to stresas ir kurį laiką neaugino nei naujų šakelių, nei lapelių - stovėjo  ,,ant vietos". Dabar kai kurios šakelės jau pradėjo auginti naujus lapelius ir kai kur išaugo nauji stiebai. Bet atsirado raudonų dėmių ant stiebų ir bijau, kad nenudžiūtų... :( Įkeliu foto, kaip atrodo visa šilauogė ir atskiros šakos. 

Pas šilauoges nėra svarbios "pagrindinės šaknies", pas jas svarbiausias yra paviršinis šaknynas, kuris atrodo kaip kempinė, o gilyn gali eiti kelios inkarinės šaknys kaip pieštukas. Tad nieko baisaus, jei nutraukei kokią nors tokią inkarinę šaknį, daug svarbiau, ar pernešei visą paviršinį šaknyną, ar jį apipjaustei iškasdama. Persodintas sodinukas pradžioje gali bandyti auginti šaknis, jam naujoje vietoje reikia atstatyti buvusią mikorizę/išauginti grybieną ir tuo metu beveik neaugs nei lapai, nei šakelės ir tai ne dėl to, kad būtum nutraukusi svarbią pagrindinę šaknį. Tavo šilauogių lapai gražūs, normalūs, juose nematau jokių problemų. Tai, kad persodinus didelį sodinuką jis nepuola greit vėl augti yra visai normalu. Tad šiuo atveju išvis nematau nieko ypatingo ar stebinančio, išskyrus stiebų vaizdą. Dėl stiebų vaizdo nuomonės neturiu - gal tai liga, o gal ir nieko ypatingo, laikas parodys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, lunacy pranešimas:

Aš kažkaip dėlto parudavimo per daug ir nesukau galvos, nes kiek žiūrėjas vaizdo įrašų tai visur labai daug tokių pasitaiko tai man pasirodė, kaip ir normalus dalykas ir savo šilauogėse kažkaip nekreipiau dėmesio į tai. :D O čia tas toks perdėtas rūpinimasis augalais ir atsiranda dėl per mažo kiekio šilauogių manau :D

Susirūpinau, nes viena šiemet pirkta nemaža šilauogė Meader žydėjo, užmezgė uogas, tačiau neaugino naujų lapelių ir pradėjo džiūti. Dabar stovi rudi stiebai, bet jie, pakirpus matosi, kad yra viduj dar žali. Neraunu aš jos kol kas, palaistau, gal pradės leisti stiebelius.

Įkeliu foto, kaip viskas buvo. 

IMG_2938.thumb.JPG.644739938381b36dc668f036cc4a5d95.JPGIMG_2941.thumb.JPG.eb36a16076a619cb0dd73ef9ed19a3e1.JPG

IMG_2963.thumb.JPG.d28d1e1d90059b237ceb750d2ff56574.JPGIMG_2965.thumb.JPG.dcdc0e3b3679c35785e5f555173fd9d1.JPGIMG_2966.thumb.JPG.ff9d99edcbff5f303f7b0e08dc2dd026.JPG

Iš va štai dabartinė situacija (stiebai palikti kokių 20 cm aukščio):

IMG_3234.thumb.JPG.3edea312456453e67b911f00ac6efca0.JPG

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , vk_ pranešimas:

Pas šilauoges nėra svarbios "pagrindinės šaknies", pas jas svarbiausias yra paviršinis šaknynas, kuris atrodo kaip kempinė, o gilyn gali eiti kelios inkarinės šaknys kaip pieštukas. Tad nieko baisaus, jei nutraukei kokią nors tokią inkarinę šaknį, daug svarbiau, ar pernešei visą paviršinį šaknyną, ar jį apipjaustei iškasdama. Persodintas sodinukas pradžioje gali bandyti auginti šaknis, jam naujoje vietoje reikia atstatyti buvusią mikorizę/išauginti grybieną ir tuo metu beveik neaugs nei lapai, nei šakelės ir tai ne dėl to, kad būtum nutraukusi svarbią pagrindinę šaknį. Tavo šilauogių lapai gražūs, normalūs, juose nematau jokių problemų. Tai, kad persodinus didelį sodinuką jis nepuola greit vėl augti yra visai normalu. Tad šiuo atveju išvis nematau nieko ypatingo ar stebinančio, išskyrus stiebų vaizdą. Dėl stiebų vaizdo nuomonės neturiu - gal tai liga, o gal ir nieko ypatingo, laikas parodys.

Labai ačiū už padrąsinimą :) Iškasusi tą šilauogę, šiek tiek su pirštais nukapsčiau senų žemių, bet šaknų negnaibiau, neplėšiau. Šiek tiek jų su senom žemėm turbūt nusiėmė. O kai kasiau, tai ratas aplink ją buvo maždaug 60-70 cm skersmens - kokių 30 cm atstumas nuo stiebo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , Vilmukė pranešimas:

Susirūpinau, nes viena šiemet pirkta nemaža šilauogė Meader žydėjo, užmezgė uogas, tačiau neaugino naujų lapelių ir pradėjo džiūti. Dabar stovi rudi stiebai, bet jie, pakirpus matosi, kad yra viduj dar žali. Neraunu aš jos kol kas, palaistau, gal pradės leisti stiebelius.

Siūlau parašyti emailą Laimai Česonienei ir jos paklausti. Tikėtina, kad ji, turėdama tiek patirties, iškart viską supras pagal tavo pakankamai išsamias nuotraukas. Laimos Česonienės emailas ir telefonas yra viešai paskelbti čia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-06-08 at 20:26, lunacy pranešimas:

 

70A9D449-F96C-4859-B3A3-B1BDD7DBA881.jpeg

 

Paskutinės nuotraukos tai priminė mano vaizdą tik, kad be uogų ir žymiai jaunesnis augalas, bet šiuo atveju apkaltinau netinkamą mulčiavimą (kurio iš viso nebuvo) ir savo sodinimą, kad netinkamai pasirūpinau drėgme. Tai pamulčiavus apkarpiau stiebus, kurie buvo labiau apdžiūve ir palikau. Kaip dabar atrodo tai bijau ką nors pasakyt reikėtų apžiūrėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Azotinėmis trąšomis šilauogių tręšti nebegalima nuo liepos pradžios,  o kitų trąšų, remiantis čia pateiktu video, joms nė nereikia. Todėl aš jų po birželio mėnesio niekuo netręšiu.

Tiesa, prieš kelias dienas kalio sulfatu patręšiau tik šiemet pasodintas šilauoges, bet tai tik bandymas patikrinti versiją dėl paruduojančių viršūnėlių, o seniau pasodintų šilauogių niekuo netręšiau ir neplanuoju tręšti, nematau tam jokio poreikio.

Norint kažką gero šilauogėms padaryti galima būtų joms papildomai mulčio uždėti, o trąšų nereikia. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, stirnas pranešimas:

Kaip su šilauogių tręšimu po derliaus nuėmimo, papildomai tręšite? Kokias naudojate ir kokiu tikslu? Per lapus purkšti jau gal per vėlu, nes nespės sumedėti iki rudens jauni ūgliai..

Na, aš dar mažai patyrusi šilauogių auginime, bet labai noriu, kad mano šilauogėms nieko netrūktų, tai pagalvojusi, kad uogų auginimas krūmelius kažkiek išsekino, neseniai patręšiau jas skystomis kompleksinėmis trąšomis. Jeigu iki šalnų nauji ūgliai nespės sumedėti, apsuksiu krūmelius su spec. agroplėvele ir tikiuos, kad šalnos nebus pavojingos :) 

Skystos trąšos man patinka, nes galima greitai pagaminti tirpalą ir, manau, kad tokia forma jos geriau įsisavinamos.

IMG_3258.thumb.JPG.2a7b6f30fc6210616580a252c086ab27.JPGIMG_3259.thumb.JPG.6835c70cfc03b29b628999ab01ec8e44.JPG

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 37 minutes , Vilmukė pranešimas:

Na, aš dar mažai patyrusi šilauogių auginime, bet labai noriu, kad mano šilauogėms nieko netrūktų, tai pagalvojusi, kad uogų auginimas krūmelius kažkiek išsekino, neseniai patręšiau jas skystomis kompleksinėmis trąšomis. Jeigu iki šalnų nauji ūgliai nespės sumedėti, apsuksiu krūmelius su spec. agroplėvele ir tikiuos, kad šalnos nebus pavojingos :) 

Skystos trąšos man patinka, nes galima greitai pagaminti tirpalą ir, manau, kad tokia forma jos geriau įsisavinamos.

IMG_3258.thumb.JPG.2a7b6f30fc6210616580a252c086ab27.JPGIMG_3259.thumb.JPG.6835c70cfc03b29b628999ab01ec8e44.JPG

šiomis trąšomis birželį tręšiau. Tiek kad gana brangios jei didesnio kiekio reikia, pigiau apsimoka pirkti sausas trąšas, ir tirpinti vandenyje. Šiame tirpale procentinė medžiagų dalis gana maža.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 23 valandų, stirnas pranešimas:

šiomis trąšomis birželį tręšiau. Tiek kad gana brangios jei didesnio kiekio reikia, pigiau apsimoka pirkti sausas trąšas, ir tirpinti vandenyje. Šiame tirpale procentinė medžiagų dalis gana maža.

Taip, brangoka, bet aš nemėgstu laukti, kol ištirps sausos trąšos :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Puiku, kad bandote kažką naujo ir dalinatės savo patirtimi. :)

Skystų trąšų pliusas, kad jos iškart pasiekia augalo šaknis ir efektas gali būti greitas. O minusas, kad jomis palaisčius dalis jų iškart gali nusisunkti per giliai, kur jų augalas nepasiekia bei vėliau gausiau laistant ar palijus vanduo lengvai jas gali išplauti. Kitas jų trūkumas, kad augalui maistinių medžiagų reikia nuolatos, o naudojant skystas trąšas gaunasi labai didelis netolygumas - tik paliejus trąšomis maistinių medžiagų bus labai daug, bet vėliau jos gali greitai išsiplauti ir jų nebeliks. Tokį netolygumą galima sumažinti naudojant kietas trąšas, kurios kas kartą pakliuvus vandens truputį patirpsta ir taip ilgą laiką duoda po truputį maistinių medžiagų. Dabar yra sukurta specialių trąšų, kurios taip tirpsta kelis mėnesius ir gali augalą aprūpinti, pavyzdžiui, visą šiltąjį augimo sezoną. Tokias trąšas naudoja sodinukų augintojai, įmaišydami jas į sodinuko substratą.

Dar geresnis variantas, kai maistines medžiagas augalas gauna iš yrančio mulčiaus. Šiuo atveju visos medžiagos bus natūralios organinės ir, kas dar labai svarbu, mulčiuje bei po juo bus labai daug gyvybės - mikroorganizmų ir didesnių vabaliukų, sliekiukų ir pan. Derlinga sveika dirva visada pasižymi dideliu gyvybės kiekiu. Tai sudarys idealias sąlygas augti tiek šilauogėms, tiek grybienai, kuri su šilauogėmis sudaro mikorizę. O mineralinių trąšų perteklius kenkia grybienai.

Be to, reikia priminti, kad šilauogės įpratusios augti skurdžiose dirvose ir todėl yra nereiklios maistinėms medžiagoms. Patarimuose dėl jų auginimo visad įspėjama, kad tręšti reikia mažai, o pertręšus gausis daugiau žalos nei naudos.

Neturėkite iliuzijų, kad nesumedėjusius ūglius galima kaip nors išsaugoti. Jei šilauogė atlaiko minus 30 laipsnių šaltį, tai nesumedėjęs ūglys nušals jau per pirmą šalną esant minus porai laipsnių. Turiu vieną idėją - matant, kad sezonas eina į pabaigą, o ūglys labai auga, galima nugnybti jo viršūnę. Tada ūglys negalės augti ir, matyt, medės. Pernai taip dariau, lyg ir veikia, bet nežinau, prieš kiek laiko reikia nugnybti viršūnėles, kad dar spėtų gerai sumedėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

On 2018-08-02 at 22:00, vk_ pranešimas:

Karolynai, kaip auga tavo šilauogė, kuri tau atrodė įtartina beveik prieš 3 mėnesius?

Chandler kolkas dar gyva, vienintele is zemes neisleido ataugu, atrodo graziai neskaitant stiebo. buvau stipriai apgenejes, net norejau ismest vienu metu kad kitos neapsikrestu, bet vietoj to nupurskiau visu stiebus vario sulfatu, ir idomu ar isgyvens per ziema. laistau pakankamai retaiIMG_20180809_153203.thumb.jpg.dbd6425782db7aab02c436e8bcd30d52.jpg

toro ant zemes gulaIMG_20180809_153224.thumb.jpg.46a2686d9440b594fef7c36c3c38866e.jpgIMG_20180809_153357.thumb.jpg.81e9afbdfdef072cf291ee98723f12fc.jpg

nelabai gavosi foto, labiausiai augios patriot ir reka

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-08-02 at 12:43, Vilmukė pranešimas:

Šitos šilauogės stiebai man jau labai didelį nerimą kelia... :(  

IMG_3235.thumb.JPG.df856b92548fb5bd44467e2e45f4967d.JPGIMG_3236.thumb.JPG.a1e62e5fa8f9f0cb8d89157a8bbb9000.JPG

Gavau Česonienės atsakymą dėl šitos šilauogės, tai įkeliu visą jos laišką:

,,Laba diena,

Visų pirma, jūsų šilauogė turi per mažą maitinimo plotą: duobė augalui turi būti 1 m skersmens. Dabar matosi, kad krūmas sparčiai sensta, ant šakų blogiausios yra ne rudos, o rausvos dėmelės. Jei veislė atspari, gali padėti stiprus genėjimas, geros durpės (ne kokio nors specialaus substrato, bet paprastos rūgščios durpės) papildymas. Greičiausiai, sodinukas buvo nelabai sveikas, galėjo paveikti ir šių metų sausra.

 Šiaip telefonu ar el. paštu nekonsultuoju, nes nematau visos problemos, nesinori spėlioti."

Tai va, pasirodo, mano nerimas buvo pagrįstas, tai kasiu papildomą plotą aplink šilauoges ir pilsiu durpes. Dabar mano šilauogės pasodintos į kokių 60 cm skersmens duobes.... O genėti tai žiauriai gaila, tad palauksiu, pažiūrėsiu, kokia situacija bus po papildymo durpėmis :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, karolynas pranešimas:

 

Chandler kolkas dar gyva, vienintele is zemes neisleido ataugu, atrodo graziai neskaitant stiebo. buvau stipriai apgenejes, net norejau ismest vienu metu kad kitos neapsikrestu, bet vietoj to nupurskiau visu stiebus vario sulfatu, ir idomu ar isgyvens per ziema. laistau pakankamai retaiIMG_20180809_153203.thumb.jpg.dbd6425782db7aab02c436e8bcd30d52.jpg

toro ant zemes gulaIMG_20180809_153224.thumb.jpg.46a2686d9440b594fef7c36c3c38866e.jpgIMG_20180809_153357.thumb.jpg.81e9afbdfdef072cf291ee98723f12fc.jpg

nelabai gavosi foto, labiausiai augios patriot ir reka

Smagu, kad šilauogės gerai laikosi ir nenunyko :) Linkiu, kad àugtų dar geriau :) O raudonų dėmių ant stiebų nebeliko? Turbūt padėjo genėjimas, kaip man parašė Česonienė (jos atsakymą jau įkėliau į šią temą). 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-08-09 at 16:25, karolynas pranešimas:

 

Chandler kolkas dar gyva, vienintele is zemes neisleido ataugu, atrodo graziai neskaitant stiebo. buvau stipriai apgenejes, net norejau ismest vienu metu kad kitos neapsikrestu, bet vietoj to nupurskiau visu stiebus vario sulfatu, ir idomu ar isgyvens per ziema. laistau pakankamai retaiIMG_20180809_153203.thumb.jpg.dbd6425782db7aab02c436e8bcd30d52.jpg

toro ant zemes gulaIMG_20180809_153224.thumb.jpg.46a2686d9440b594fef7c36c3c38866e.jpgIMG_20180809_153357.thumb.jpg.81e9afbdfdef072cf291ee98723f12fc.jpg

nelabai gavosi foto, labiausiai augios patriot ir reka

Šilauogės tikrai turėtų sėkmingai peržiemoti, nes šie ūgliai turi normaliai sumedėti.

Ant žemės besigulančią ploną šaką nugenėčiau, o storesnį besigulantį ūglį verta pririšti pakėlus vertikaliai prie kuoliuko.

Patriot ir Reka nereikliausios, todėl greit prisitaiko ir ima augti bei derėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, Vilmukė pranešimas:

Smagu, kad šilauogės gerai laikosi ir nenunyko :) Linkiu, kad àugtų dar geriau :) O raudonų dėmių ant stiebų nebeliko? Turbūt padėjo genėjimas, kaip man parašė Česonienė (jos atsakymą jau įkėliau į šią temą). 

ant rekos buvo raudonu demiu daug bet labai graziai sumedejo, galbut tai tik nudegimai nuo saules

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...