Jump to content

Kas užsiima augalininkystę durpžemiuose, PAKOMENTUOKIT KAIP SEKASI


Tarp Miškų

Recommended Posts

Sveiki, 

 

Nuo pavasario planuoju sukultūrinti melioruotus durpžemio laukus (durpės sluoksnis mažas), bet apie juos mažai žinau.

Būtų labai naudinga ir smalsu sužinoti, kas su kokiomis problemomis susidūrė ar susiduria :)  

Gal galite pasidalinti, kokias kultūras sėjate, kas Jūsų manimu geriausiai duoda naudos? 

Su kokia technika juos kontroliuojat?

Su kokiais padargais jas dirbat? 

post-10959-0-34412300-1424986913_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau buvo tema apie sėjimus durpyne, ten galima rasti daugiau informacijos. Visų pirma durpynas durpynui irgi nelygu. Pas mus durpynai daugiausiai gilūs, t.y. storas durpės sluoksnis iki 1,5 ir daugiau. Tokie yra drėgni ir rūgštūs, todėl gerai tinka tik rugiams ir avižoms. Iš bėdos tinka kvietrugiam, rapsam kai pasiseka kad nesugula, tik jokiu būdu ne kviečiam ir ne miežiams. Bet jei durpės plonas sluoksnis, o po juo dažniausiai tada eina smėlis, tai jau kita kalba. Netiktų tokie dirpynai tik žieminiam kviečiam.

Įdirbimui jau daug metų naudoju vien skutimą, jei nevelka ir kultivatorių. Arimas yra beprasmiškas, nes žemė limpa prie verstuvių, neslysta, neverčia, tai kam toks arimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiūrint ką sėsi. Sėk vasarinius rapsus. Nusipurkši nuo žolių ir nuo varpinių ir kuli po 3 t/ha be vargo. Tik nepertręšk.

 

Su rapso nukūlimu problema, neturiu kuo, nes neauginu rapso. Gal bandyti kukurūzus auginti ir ūkininkams siūyti kaip pašarą? Girdėjau jog sėja savo reikmėms.

Nors gal geriau bandyti pasisamdyti, kad nukultų rapsą, papraščiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tik ziurek, kad prie misko nebutu kukuruzai, bet 1km spinduliu, nes sernai nukuls tau juos ne tas zodis. Pas mus  vienas ukininkas seja, tai kai duoda sernai, gali i lauka lektuvu nusileist, tik nuo kelio atrodo, kad yra kukuruzu, o vidurys visas sujovalytas :)

Del kukuruzu, tai turi isanksto sutarti su ukininku kuris paims pasarui, nes veliau gali but problema prakist juos :) 

Mano manymu geriau rapsa sek, juk kukuruzu sejamos reik ir smulkintuvo arba kombaino, nzn kam auginsi ar grudam ar silusui, plius juk jiems daug trasos reik, jai nori mases uzgaugint :)

Mano galva su rapsu, bus maziau galvos sukimo:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki, su tokiu plūgu nebandėte durpės? 

 

150 S modelio plūgai skirti darbui su mažesnio galingumo traktoriais lengvose dirvose ir turi laispniškai keičiamą užgriebio plotį (35 cm, 40 cm, 45 cm, 50 cm) vienam korpusui. Gaminami 3-jų arba 4-ių korpusų plūgai skirti traktoriams iki 150 AG

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

durpynuose sėjam tik kukurūzus..derlius neblogas auga gerai su piktžolėm susitvarkom. dalis ž rapso pasėtas..neiššalo ir atrodo gerai..bet retai taip būna

Nu nesu matęs jūsų kraštuose nei vieno durpyno, juk lygu kaip Londono oro uoste iš kur ten durpės gali būt. Gal maišai su juodžemiu? Neauga durpėj nei žieminiai rapsai nei kviečiai žieminiai, tik vasariniai kažkiek ir tai nekas. Tą puikiai žino mūsų krašto ūkininkai, nes nėr to lauko kur durpynėlio nors menkiausio nebūtų. Jei kviečiai, tose vietose nieko nebūna. Kviečiai sunyksta, žolės vėliau aišku suveši, tuščios vietos gamtoj nebūna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gražiai atrodo :)

Su kokiais plugais sudirbai durpę?

Kada isėjai į durpę ž.rapsą? ar po sėkla įterpinėjot trašas? 

arta kuhn plūgu. sėta rugpjūčio 20 d. trąšos buvo išbertos prieš sėja. šeip šitoj vietoj ilgą laiką pieva, pora metų kukurūzai ir dabar rapsas. po tokios žiemos atrodo gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...