Jump to content

Žemes tankinimo volai is automobilio ratų


Recommended Posts

Sveiki, noriu pasigaminti žemės tankinimo volus iš automobilio ratu. Planuojamas volu plotis 3m arba 3,6 m. Norėčiau pasiteirauti gal kas turit tokius volus pasidarę ir galėtumėt nuotraukų įkelti, ar patirtimi pasidalinti, kaip juos gaminti. Seniau matydavau, kad tokius volus kabindavo prie SZ 3,6 sėjamųjų.

Man volai reikalingi įspausti akmenis, po grūdų ir pievų pasėjimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš sutinku, kad kembridžo volai butu geriau,bet mano ūkiui užtektu ir savadarbiu volu iš automobilio ratų. Aš ratus ir metalo turiu, tai todėl ir nusprendžiau pabandyti juos pasigaminti man tie volai praktiškai nieko nekainuotu, o kiek žiūrėjau tai kembridžo volu be 3000 tūkstančių nepaimsi. Man būtu malonu jeigu kas nors galėtu pasidalinti patirtimi, kaip tuos ratus sujungti į visumą ir kaip juos pritvirtinti prie suvirinto rėmo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš sutinku, kad kembridžo volai butu geriau,bet mano ūkiui užtektu ir savadarbiu volu iš automobilio ratų. Aš ratus ir metalo turiu, tai todėl ir nusprendžiau pabandyti juos pasigaminti man tie volai praktiškai nieko nekainuotu, o kiek žiūrėjau tai kembridžo volu be 3000 tūkstančių nepaimsi. Man būtu malonu jeigu kas nors galėtu pasidalinti patirtimi, kaip tuos ratus sujungti į visumą ir kaip juos pritvirtinti prie suvirinto rėmo?

Nupirkau cambridge tipo volus rudenį, kaip tik dabar mėginisiu padaryti pakabinamus. Tai jie paprasčiausiai sumauti ant ašies, o ašis sukasi įvorėse. Tai aš darysiu naują ašį ir dėsiu galus ant guolių. Manau ir tau reikia kažką panašaus daryti.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš sutinku, kad kembridžo volai butu geriau,bet mano ūkiui užtektu ir savadarbiu volu iš automobilio ratų. Aš ratus ir metalo turiu, tai todėl ir nusprendžiau pabandyti juos pasigaminti man tie volai praktiškai nieko nekainuotu, o kiek žiūrėjau tai kembridžo volu be 3000 tūkstančių nepaimsi. Man būtu malonu jeigu kas nors galėtu pasidalinti patirtimi, kaip tuos ratus sujungti į visumą ir kaip juos pritvirtinti prie suvirinto rėmo?

Nuo kokios technikos ratai? Siaip ratai dar ne viskas,reikia stebuliu ant ko uzmauti ratus.Vienas laikyklis turetu laikyti du ratus (arba kiaturis jeigu juos galima sudvigubint).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš sutinku, kad kembridžo volai butu geriau,bet mano ūkiui užtektu ir savadarbiu volu iš automobilio ratų. Aš ratus ir metalo turiu, tai todėl ir nusprendžiau pabandyti juos pasigaminti man tie volai praktiškai nieko nekainuotu, o kiek žiūrėjau tai kembridžo volu be 3000 tūkstančių nepaimsi. Man būtu malonu jeigu kas nors galėtu pasidalinti patirtimi, kaip tuos ratus sujungti į visumą ir kaip juos pritvirtinti prie suvirinto rėmo?

Turėsi ardyti granatas kur prie rato pusės, virinti jas prie juostos rimtos, tada jau ratas laikos . Ir juosta ant spyruoklės prie rėmo kad galėtų ratai kopijuoti dirva, o jai be kopijavimo, tai virinti tiesiai prie rėmo arba ant varžtų , tada galima bus nusimti du ratus jai pradursi koki ir pakeist.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkui, visiems pasisakiusiems volu konstravimo tema. Tiek jūsų gerbiami kolegos patarimų dėka, tiek nuotraukų rastų internete, pagalba maždaug susidariau nuomone, kaip tuos volus daryti. O volus darysiu taip: sujungsiu du ratus į viena varžtu pagalba ir uždėsiu stebule, ir visus taip sujungtus ratus mausiu ant ašies kuria dėsiu ant guoliu, guoliavietės bus pritvirtintos ant suvirinto stačiakampio rėmo.

pasiūlytas variantas manau šiek tiek sudėtingesnis, bet turi viena privalumą, jeigu pradurčiau vieną ratą nereiktu ardyti visos volų konstrukcijos,bet tikiuosi, kad nereikės dažnai to daryti. Dėl Viliaus paminėto galimo žemės plutos susidarymo, tai tikiuosi dideliu problemų neiškils, ir didelio derliaus nuostolio nepatirsiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 10 mėnesių...

sveiki, kartais matau skelbimuose volu su luzusia asim ar duzusiais diskais, klausimas kaip jie nusiima? reikia kaitint ar kaip? nes pas mane yra vienas cielas tai tie diskai visi kietai stovi ant asies?

Visi diskai ten palaidi ant ašies sumauti. Gal kol nauji būna ir kiečiau stovi, bet kai dėvėti tai prabliauti nemažai.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visi diskai ten palaidi ant ašies sumauti. Gal kol nauji būna ir kiečiau stovi, bet kai dėvėti tai prabliauti nemažai.

Maladec graziai padarei volus -uzskaitom.  lekstes btr buna ir palaidos tai tada asi nupjauna ........   jos turi susiverztis i kruva ir dirbant sustoji paverzi ,tai su tais volais taip turi buti -antraip vienas sukasi kitas stovi o asis sukasi ir nupjauna asi ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

lekstes btr buna ir palaidos tai tada asi nupjauna ........   jos turi susiverztis i kruva ir dirbant sustoji paverzi ,tai su tais volais taip turi buti -antraip vienas sukasi kitas stovi o asis sukasi ir nupjauna asi ;)

 

Ašis irgi sukasi, ji gi ant guolių. Nupirkęs buvau pigiai 3 segmentus dėvėtų švediškų volų, iš jų dariau šituos. Tai ir ten buvo sumauti ant gerokai plonesnės ašies, ašis buvo ne ant guolių, o ant tokių slydimo įvorių. Ir viskas sumauta palaidai, niekas nesuveržta... Tik iš galų buvo tokios movos su varžtu, bet tai ten tik tiek susiveržia, kad didieji žiedai neįkristų į mažų tarpus, jei anie prasislinktų. Švedo ir ašys buvo ne iš kažkokio žvaigždžių metalo (pagal kibirkščių pluoštą pjaunant matėsi). Aš sudėjau 40H  plieno ašis, jas pastačiau ant guolių, o visa kita palikau kaip pas švedą. Švedui per tiek metų nenugraužė ašių, tai manau ir man laikys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man senamadiskam neisprususiam paaiskinkit: Sitokiu volu naudojimo paskirtis tokia pat kaip ir senoviniu rusisku ? naudojami pavasari po siejos ?

 

Pavasarį po sėjos ir rudenį po sėjos. Bent man moliuose tai pasiteisino, nes molį prasčiau išdirbu, todėl jame lėčiau pradeda dygti. Kaip pervažiuoju volais, visi grumstai sutrupa, susitankina žemė ir dygimas praktiškai nesiskiria nuo lengvesnės žemės. Ir akmenis nedidelius į žemę įspaudžia.

 

Kokio svorio toks volas maždaug išeina?

 

Pagal belrauso galinių padangų susiplojimą sprendžiu, kad bus kokie 600 kg.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dr.Zoidberg, o ašis darei iš paprasto plieno, ar iš kokio rimtesnio?

 

Iš rimtesnio - 40 H. Tas didysis segmentas, kur uždengia galinius ratus, gavosi 2,4 m. Tai per tokį ilgį ir ta rimtesnio plieno ašis pakėlus į transportinę padėtį truputį išlinksta nuo svorio. Bet spyruokliuoja ir nieko nenutinka. O paprastesnis plienas žiūrėk ir liktų palinkęs... O kraštiniuose segmentuose panaudotos švedo ašys (dvi kaip tik nebuvo "suėstos").

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aišku, aš kaip tik dabar irgi kažką panašaus gaminu, tik prie sėjamosios montuosiu. Dar klausimas, segmentai užmauti standžiai ant ašies ar turi kažkokio laisvumo, nes maniškiai dabar visiškai palaidi ir nesugalvoju ašį daryt tokią, kokia buvo, ar didesnio diametro, kad standžiau susimautų. koks taviškių ašies diametras?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aišku, aš kaip tik dabar irgi kažką panašaus gaminu, tik prie sėjamosios montuosiu. Dar klausimas, segmentai užmauti standžiai ant ašies ar turi kažkokio laisvumo, nes maniškiai dabar visiškai palaidi ir nesugalvoju ašį daryt tokią, kokia buvo, ar didesnio diametro, kad standžiau susimautų. koks taviškių ašies diametras?

Visi palaidi, ašies diametras 45 mm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...