Jump to content

Ozku serimas nestumo laiku


Gosa

Recommended Posts

Prabangiose gyvulininkystės fermose , taip , sutinku , skaičiuoja kiekvieną 'kaloriją' ,ir tai dažniausia daro kompiuteris, bet kalbam apie smulkutėlius ožkų augintojus Lietuvoje :) Pabandykit paskaičiuoti trijų bulvių , karklo šakutės , kiekvieno šimtgramio grūdų miltų , šieno ar šienainio, daržovių įvairių ir dar visokių skanumynų kuo neretas savo ožkutes palepinam :icon-eek: Gal visus pašarus pašarėlius vežti į laboratoriją kad ištirtų maistingumą , ar geriau samdyti konsultantą ir jam susimokėti? Kažin kiek kainuotų? :icon-eek: Ar neatšoktų fantazija augint ožką :lol: ?

Ar nelieka geriausia bežiūrint į savi ožką , ( kartais ko nors neįžiūri , arba pastebi per vėlai :( ) per eilę metų atsirinkti tinkamiausią šėrimo varijantą.

PS. O tie gyvūniniai pašarai tai kas būtų - kaulų ar kraujo miltai (ožkoms??) ar vištienos sultinukas kasdien pusryčiams :) ?

PS. Ožka yra toks specifinis gyvulys kuriam reikia kuo daugiau skirtingų pašarų . Ne veltui yra posakis , kad ožkai per dieną reikia 15 patiekalų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 62
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Isiterpsiu i jusu diskusija :sveikiausia nenutukint po to lengviau gimdo(normalus vaisius) del vitaminu mineralu na kurie geri jusu manymu ..Calwet.. Calfostonic ... laizomoji druska - dar koks biesas ... Calweto pastudijavus sudeti augima skatinanciu hormonu prideta ko kitose nera arba mazesni kiekiai...beje tu vitaminu yra juk siene ir koncentratuose ir tose bulvese ... kada keli gyvuliukai tai neasijaucia gal ju stygius kada keliasdesimt tai aktualu ..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai įmitusios ožkos kūdikiai po gimimo stojasi ant kojų praėjus 5-oms minutėms ir griebia bet ką galvodami kad tai spenys. Jie ėdrūs ir iš karto godžiai žinda :) Tokie ir augimą greičiau pagauna.

Kad lengviau ožka ožkuotųsi pirmiausia reikia parinkti jai ožį. Tikrai ne visi ožiai tinka veislei , nesvarbu kad gražiai atodo. Kartais ir broliai tos pačios tėvų poros ne kiekvienas tinka veislei. Nesu už tai kad ožkas penėti , nuo to tik ligos puola , bet "ant dietos " besilaukiančią ožkutę laikyti negalima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai įmitusios ožkos kūdikiai po gimimo stojasi ant kojų praėjus 5-oms minutėms ir griebia bet ką galvodami kad tai spenys. Jie ėdrūs ir iš karto godžiai žinda :) Tokie ir augimą greičiau pagauna.

Kad lengviau ožka ožkuotųsi pirmiausia reikia parinkti jai ožį. Tikrai ne visi ožiai tinka veislei , nesvarbu kad gražiai atodo. Kartais ir broliai tos pačios tėvų poros ne kiekvienas tinka veislei. Nesu už tai kad ožkas penėti , nuo to tik ligos puola , bet "ant dietos " besilaukiančią ožkutę laikyti negalima.

O kaip renkat ozkytei jauniki ??? pas mane viena vesdavo iskart menesio laiko stambu bet jis galvojau kad numirs nes tik zysdavo ir guledavo paslikas ikrites kur i bala :) net viena kart galvojau kad numire.. imite -geros konstitucijos .sportiski judrus , beje su tuo paciu jaunikiu ir mamka vis kitokie gaunas :eusa-think: cia gal dar seneliai savo daro .Man viena karta kietas arklininkas sake:tevai grazus o vaikas kreivas gavosi ...grazus is desimt vienas buna ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mus lietuvoi čia ant kiekvieno kampo betkas su betkuo kergiama.

Tinkamo ožio/avino parinkimas bandai yra pats atsakingiausias momentas nulemiantis tolimesnį ūkio vystymasį.Tai patvirtins manau visi turintys praktikos augintojai. Idealiausias varjantas rinktis jau išbandytą kandidatą,kurio palikuonis galima apžiūrėti. ne visi elitinio eksterjero individai gerai perduoda savo genus.

Kalbant apie lietuvišką pasirinkimą- situacija liūdna. :( jei žmogui nėra svarbu tam tikra veislė- ir tai neturi normalaus pasirinkimo iš Lietuvos Vietinių ožių,nes beveik visi yra apleistos būklės. Teko matyti tik kelis gerai nuaugusius ir prižiūrėtus LV ožius.

Vengčiau pirktis ir naudoti veislei ožius didelėm galvos,trumpo korpuso ilgom kojom,prasto įmitimo,neproporcionaliai padidėjusiais kojų sanariais,pasišiaušusio nelygaus ir neblizgaus kailio,silpno kanopų rago.Taip pat jei yra įtarimas dėl giminingo kergimo kilmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mus lietuvoi čia ant kiekvieno kampo betkas su betkuo kergiama.

Tinkamo ožio/avino parinkimas bandai yra pats atsakingiausias momentas nulemiantis tolimesnį ūkio vystymasį.Tai patvirtins manau visi turintys praktikos augintojai. Idealiausias varjantas rinktis jau išbandytą kandidatą,kurio palikuonis galima apžiūrėti. ne visi elitinio eksterjero individai gerai perduoda savo genus.

Kalbant apie lietuvišką pasirinkimą- situacija liūdna. :( jei žmogui nėra svarbu tam tikra veislė- ir tai neturi normalaus pasirinkimo iš Lietuvos Vietinių ožių,nes beveik visi yra apleistos būklės. Teko matyti tik kelis gerai nuaugusius ir prižiūrėtus LV ožius.

Vengčiau pirktis ir naudoti veislei ožius didelėm galvos,trumpo korpuso ilgom kojom,prasto įmitimo,neproporcionaliai padidėjusiais kojų sanariais,pasišiaušusio nelygaus ir neblizgaus kailio,silpno kanopų rago.Taip pat jei yra įtarimas dėl giminingo kergimo kilmės.

Vos nenugaišusio ožio aprašymas. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o prie ko vėl visa šita diskusija šėrimo temoje?
Kadangi nuo serimo prikllauso gimdymas- kokybiskas islindimas -tai issirutuliavom iki ,,Dizainerio,, isrinkimo kadangi ponas ..Mikau..mes nenusisnekejom tai jus nepykit nesinervuokit ir neprasykit kad istrintu tu mintciu issakytu ..Satyro..
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vos nenugaišusio ožio aprašymas.

Galima išsirinkti tik kelis varjantus iš minėtu faktorių :D Nebūtinai turi būti visi kartu viename...

Ir pereinant prie temos- prastas ne tik ožkos bet ir ožio šėrimas reprodukcijos/kergimo laikotarpiu- priveda prie silpnų,neišsivysčiusių jauniklių gimimo. :) Taigi net gerai šeriama ožka nėštumo metu gali atsivesti silpnus jauniklius jei buvo kergta su prastu nuvargusiu ligotu ožiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bijau, Satyrai, kad šėrimas genų nelabai įtakoja. nekalbu apie genetinius susirgimus ir visai paliegusius ožius, kurie nė nepastovi ant kojų. Tik galvoju kaži toks ar dar ką apvaisintų dėl jėgų trūkumo. Pažiūrim kaip biedni ir nedavalgę žmonės vaikus gimdo...ir nėra vaikai ligoniai, na nebent juos tokius patys tėvai vėliau padaro nemokėdami auklėti. ne ką kitaip su gyvūnais. nereikškia prašmatniai atrodantis patinas, kad jis bus vaisingas, sveikas ir visoks kitoks. nė nekalbu apie giminingus kergimus.

patelėms, žinoma, šėrimas labai svarbus, nes jaunikliai augdami motiną "ėste ėda". Tad kas be ko maistinių medžiagų reikia.

Nekvailas žmogus yra pasakęs, kad paskutinę savaitę, o gal net kelias nereikia persistengti, nes kas augo tas užaugo ir per didelis mineralų skyrimas gali būti pavojingas pačioms patelėms, kurios paskui net atsikelti nesugeba dėl visokių parezių dėl medžiagų negebėjimo įsisavinti, nes tiek gautų mineralų nenatūraliai iš pašarų neskatina jų rezorbuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu niekaip nerandu kur Satyras būtų pasakius kad šėrimas įtakoja genetiką. Skaičiau net kelis kartus jos postuką nuo pradžios iki galo ir net nuo galo iki pradžios , arba aš ko nors nesuprantu :icon-eek:

Geras ožys - pusė bandos - ir tai yra tiesa. Galima tokį vadinti prašmatniu ar elegantišku , ar dar kokiu biesu , o jeigu jis nevaisingas , tai jau visai kiti dalykai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

biedni ir nedavalgę žmonės vaikus gimdo...ir nėra vaikai ligoniai
Su 'biednom ir nedavalgiusiom' šeimom tenka susidurti dažniau nei galit įsivaizduoti. 80% vaikų yra su krūva ligų kurios įgimtos dėl tėvų gyvenimo būdo (netinkamo maitinimosi tame tarpe irgi).taigi čia jau patys paskaitykit kokią nesamonę parašėt. nebent gal ne taip suformulavot. :icon-eek:

Apie genetikos įtakojimą nieko nesakiau ir net neturėjau to omeny. Tačiau jokie genetiniai duomenys nepadės ožiukui kurio tėvas buvo ne tik neprašmatnus bet ir nedavalges. Visame pasaulyje būtent ožiai yra renkami genetiniam gerinimui o ne ožkos. Ir kiek supratau Jūs nesutinkate su mano teiginiu,kad kergimui turi būti naudojamas pagal galimybes maksimaliai gerai išsivystes ir įmites patinas?? Pataisykit mane jei ne taip supratau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esmė tokia ir buvo kalbama, kad nesveika permylėti gyvulį, nes dėl to daug ligų atsiranda. Nereikia būti paliegusiam. kaip žinoma, kad tiek gyvūnai, tirk žmonės nuo per didelio nesaiko turi daugiau problemų. Anaiptol retkarčiais (neperlenkus lazdos) geriau pabadavus. Kad ožkomis domiuosi tai nereiškia, kad nieko nežinau apie vaikus. 10 metų su jais dirbu ir tikrai matau, kad ir kaip būtų gaila, bet palepintose šeimose vaikai nėra sveikesni. o tėvų vaisingumas, na pripažinkim, kad tų "sveikųjų" nėra jau taip didesnis nei asocialių šeimų. Ligos kitas dalykas. tai visokie kvaišalai ir toksinės medžiagos patenkančios nėštumo metu į organizmą pasekmė. taigi gyvūliai permylėti dažniausiai nė nerujoja. o atsivesti jauniklius taip pat sunkiai gali,serga parezėm, nes naudoja po atvedimo savo riebalus, kuriuose nėra mineralų ir nepasikelia. na kaip sakoma - viskas su saiku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O Kur,sakykit buvo apie 'permylėjimą' kalbėta? :icon-rolleyes: Kad kraštutinumai yra nesveika tai čia kiekvienam aišku,apie juos ir nekalbėjau. O jei jums subalansuotas pašaras ir sveiko patino parinkimas yra 'permylėjimas',tai nėra apie ką kalbėti tada :)

Satyras, nesusireikšminkit, eilinį kartą. Su jum ginčytis neturio jokio reikalo. Tai buvo patarimas Mikui, kurio racionas toks įspūdingas pasirodė. Nieko ypatingo. išsakiau savo nuomonę, o kiekvienas atsirenka. Manau kiti neturi teksto suvokimo problemų. Tiesiog kiekvienas skaito, o jau šeria kaip išmano ir kaip kiekvienam patogiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pakoregavau šėrimą, gauna 200 g grūdų plius 100 g saulėgrąžų rupinių. Nu aišku šienas ir šienainis. Pažystamas veterinaras patarė vengti angliavandenių, jie tukina ( bulvės,kukurūzai), o baltymai- statybinė medžiaga. Ką manot ar gerai ? Mineralų blokas kabo po nosim visada.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas jus ožkų racione nematau jokių daržovių. Šienainis tikrai jų nepakeičia. Jūsų pažįstamas veterinaras gal ir obuolį ar pašarinį buroką , morką laiko kenksmingais? Gal šituos dalykus jis rekomenduoja kompensuoti premiksais ir papildais? Dideliuose pienininkystės ūkiuose taip patogiau , bet pieningumas kur kas mažesnis ir gyvulių mirtingumas didelis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas jus ožkų racione nematau jokių daržovių. Šienainis tikrai jų nepakeičia. Jūsų pažįstamas veterinaras gal ir obuolį ar pašarinį buroką , morką laiko kenksmingais? Gal šituos dalykus jis rekomenduoja kompensuoti premiksais ir papildais? Dideliuose pienininkystės ūkiuose taip patogiau , bet pieningumas kur kas mažesnis ir gyvulių mirtingumas didelis.

Regina, tik kažkur minėjote, kad kai viena ožka tai galima žaisti su ja ir visokiais skanėstais šerti. Kai jų daug tai niekas nežaidžia su jokiom daržovėm. pasaka, kad jos būtinos?kam..? kad butų dvylika patiekalų, kaip kad minėjot kažkur taip pat. jei energijos iš gaunamų pašarų pakanka viskas ok, trūkumus mineralų pasisavina su papildais, o kartu ir vitaminus, kurių gauna nepakankamai su maistu. manau visi sumaitina, kas iš daržo atlieka, gal kas ir papildomai morkų paperka, kokį runkelį sugraužti duoda, bet tai tikrai nėra privaloma, jei racionas tinkamas.

Man rodos primaišius visko ir ne išeitis, nes jei vienaip gerai tai kitos bėdos prasideda - prieskrandžių ligos ir pan.

Sakykit, o koks jūsų gyvuliukų sergamumas procentaliai...įvairiom virškinimo ligom?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patikėkit , jūsų klausimas suglumino. Visą dieną galvojau ir nesugalvojau atsakymo :lol: Manau , jeigu virškinimo sutrikimas nuo šviežios žolės yra liga , tai taip , pavasariais išleistos ganyklon , mano ožkos serga maždaug 70 proc. Minkštašikyste :(

Karvių ūkiuose pieningumas keliamas sultingaisiais pašarais- kukurūzų silosu ( žolę dabar jau niekas nesilosuoja) , o kas ožkoms tie sultingieji pašarai ? Šiaip jau apie karves aš mažai nutuokiu - nesu net mačiusi jų iš arti :D , bet ožkoms prieš keliolika metų esu siūliusi kukurūzų siloso. Nesimokinkit iš mano klaidų :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš žinoma blogas patarėjas ,nes ožkutės tik treti metai pas mane . Nežinau kokius jūs čia balansus suvesdinejat :) bet aš visa žiema šeriu šienuku ,daržovem/runkliai ir morkos -perku jau,moliūgais/ apmaišau miltų mišinuku ,kartais partysiu egliu šakučių arba einam po egle pasivaikščiot. Sergamumo jokio ,ptfu ptfu . Man atrodo kuo daugiau balansų ,tuo daugiau bėdų. O kad daržovių reikia tai manau net ginčytis nereikia, paukščiai ir tie net kyla ,kai pamato daržoves -visi ju nori .

Kaip sakoma-kap šeri,tep turi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš žinoma blogas patarėjas ,nes ožkutės tik treti metai pas mane . Nežinau kokius jūs čia balansus suvesdinejat :) bet aš visa žiema šeriu šienuku ,daržovem/runkliai ir morkos -perku jau,moliūgais/ apmaišau miltų mišinuku ,kartais partysiu egliu šakučių arba einam po egle pasivaikščiot. Sergamumo jokio ,ptfu ptfu . Man atrodo kuo daugiau balansų ,tuo daugiau bėdų. O kad daržovių reikia tai manau net ginčytis nereikia, paukščiai ir tie net kyla ,kai pamato daržoves -visi ju nori .

Kaip sakoma-kap šeri,tep turi :)

Va va tos egliu sakutes ir gelbsti ;)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš žinoma blogas patarėjas ,nes ožkutės tik treti metai pas mane . Nežinau kokius jūs čia balansus suvesdinejat :) bet aš visa žiema šeriu šienuku ,daržovem/runkliai ir morkos -perku jau,moliūgais/ apmaišau miltų mišinuku ,kartais partysiu egliu šakučių arba einam po egle pasivaikščiot. Sergamumo jokio ,ptfu ptfu . Man atrodo kuo daugiau balansų ,tuo daugiau bėdų. O kad daržovių reikia tai manau net ginčytis nereikia, paukščiai ir tie net kyla ,kai pamato daržoves -visi ju nori .

Kaip sakoma-kap šeri,tep turi :)

Va va tos egliu sakutes ir gelbsti ;)

Nežinau, kaip su eglėmis, jų niekad nesiūliau, tačiau pušis visas patvarko apie namus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomi diskusija išsivystė, neparašiau savo poste, kad ryte gauna burokėlių su morkomis 1 kg kiekviena.Pašarinių runkelių mūsų krašte pirkti nė su žiburiu nerasi, o obuolius savus jau baigiau,ir kadangi pats neperku sau tai ožkoms tuo labiau nepirksiu :). eglišakių gauna visi ir avys ir ožkos, nerašiau apie tai nes ir taip aišku, kad vis duoda šakas graužti. va klausimas ar raudoni burokėliai joms gerai ir kas buvo blogai su kukurūzų silosu ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane gauna kopustu , morku , pasariniu buroku , kadangi pirktos atskirose vietose tai viena bulviu virtu ne , ne , o kita cukiniju ar moliugu , bet jau baigiau. Kaikada pavaisinu agurkais is stiklainio , ar kokia misraine is rusio , bendrai rusi valo labai gerai , i kompasta is rusio nieks nepakliuna .Gauna ir sluoteliu bet nuskabo tik lapus o sakuciu ni , ni .Sienuko turi visa laika. Tikros ozkos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

klausimas ar raudoni burokėliai joms gerai

Raudonų burokėlių kategoriškai nerekomenduoja ožkoms tiek mano veterinaras,tiek nemažai lietuvos ir užsienio augintojų. :) Jei yra galimybė- tai žiema idealiausia pašariniai runkeliai,dėl cukraus juose,ketozės prevencijai,morkos dėl vitamino A...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...