Jump to content

Japoniskas traktoriukas v.s. Sodo traktorius JD


TTM

Recommended Posts

Sukuriau tema, nes nezinau ka isigyti sodybai tvarkyti. Sodyba 2ha , kalnai, pakalnes, daug medziu, sodas ir keletas pieveliu. Darzams vietos tikrai nera labai daug ir tai nera mano tikslas, taciau darza ateityje tikrai turesiu... Pradziai planuoju issirankioti visus akmenis ir issirauti kelmus, apdirbti zeme , islyginti ir uzseti zole ( dabar auga garkstvos ir dilgeles). Neskubant - ara po aro. Maniau, isigysiu paprasta zoliapjove, kad nereiktu su trimeriu vargti, po to vienas pardavejas man patare pasieskoti naudotos, bet rimtesnes zoliapjoves ar taip vadinamu sodo traktoriuku PVZ. John Deere x300, x 400 ar x500 serijos. Geras dakykas, kad prie siu traktoriuku galima tvirtinti ir zemes dirbimo frezas apie 1m plocio, kaip beja ir kitus padargus. Japoniski traktoriukai atrodo rimciau, bet ar to man reikia??? Tikimybe, kad ir ges ir su dalimis bus problemos t.p. didesne... Kaina japonisku apie 30-50% didesne uz mano norimus JD traktorius ir kaip zinia, JD imontuoti benzininiai varikliai 20-26 ag. Perskaiciau forume visaas temas apie traktoriukus, kazkas minejo, kad su Japonisku vejos nenupjausi tik pieva. Kol kas tai neaktualu man, taciau veliau jau bus. Faktas, kad zemes dirbimo freza pas japona bus kurkas rimtesne , nei JD, taciau to man reikes tik iki sutvvarkysiu sodyba, veliau tik darziukui apdirbti, ir gal dar sodo tarpueiliams. Pagrinde pjausiu zole, gal dar iki misko malku... Kiek domejausi, amerikieciai su savo JD ir aria is su freza zeme dirba. Kazin ar neapsiriksiu isigijes John Deere???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Trumpai iš patirties galiu pasakyti :)

Turėjau kubota 16 ag, pasirodė per silpna

Turiu Mitsubishi 20 ag jau vėl per silpna.

:)

Dėl vejapjovės ji ir liks vejapjovė, nes visi priedai tikrai pasirodys neverti niekam nes skirti bus lengvai žemei ir lengvam darbui. Benzininis variklis ir virs 20 ag srėbs benziną ojojoi. Nes mano naudojama stiga park 16 ag jau ta srebia, nupjauti 30-40 aru suvalgo iki 15 litru, ko nepasakysi apie japoną kuris važiuoja dyzeliu. Jis puikiai tinka pjauti vejai jei naudosim smulkintuvą taip pas mus visi vadina ta įrenginį o iš tikrųjų tai yra vėjapjovė plaktukinė. Tik tokiu atveju reikia traktoriuką apauti lygiais batais , tai yra padangų protektorius nekarbuotas ir puikiai tiks pačio paminėtiems darbams: pjauti veja, susivežti reikalingus daigtus ir frezuoti žemė su freza nes ji pati stumia traktoriu kaip dirba.

Tad tiek trumpai info jei kas domins rašom, traktorių rekomenduoju ne mažiau 15 ag nes paskui teks keisti, o tai jau papildomos išlaidos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi turiu ir japoną ir nediduką žoliapjovę- traktoriuką, tai vienareikšmiškai- japoniukas.

Vejos traktorius- vejai. Tai jo pagrindinė paskirtis, o priedai jam- tik žaidimas. O jei dar ateity atsiras miškas, daržai, kokios avys...

Net neįsivaizduoju kaip su žoliapjove -traktoriuku važiuot į mišką, nebent į parką su veja tarp medžių.

Pjauti veją galima ir su japonu, tik reikia, kaip minėjo, kolega, pakeisti padangas į lygias, nebent tai nėra labai dekoratyvi veja ir esamas traktorinis protektorius nesudarkys vejos.

Su tuo žoliapjove- traktoriuku, tai niekur ir nepavažiuosi normaliai, jis juk žemas. O dar benzinas...

Įsigijus japoniuką, žoliapjovė kainuoja nuo kokių 2 tūkst. Už kokius 2-4 tūkst. galima nusipirkti ir atskirai traktoriuką- žoliapjovę tik žolei pjauti.

O jei paskubėsi į Uteną "Gringrasą", tai dar ir spėsi kokį japoniuką gerą nusipirkti kokiais 30-50 procentų pigiau nei kokioj Litechnijoj:-) Kaip tik konteineris naujas atvykęs. Gal japoniuko kaina ten bus kaip žoliapjovės- traktoriuko

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu Mikus ir Miskui uz patarimus. Pats traktoriuose ne velnio nesigaudau ( tik tiek kiek perskaiciau forumuose), tai jusu mintys man padejo apsipresti... Ieskosiu japonisko traktoriuko! O plaktukine zoliapjove, ar kitaip smulkintuvas, jau anksciau man buvo kritusi i aki. Kiek maciau youtube, tai su ja vaziuoja kiaurai per avietes, visokius krumus ir t.t. Man tai aktualu, nes zoles beveik visoje sodybos teritotijoj jau virs mano ugio! ( su trimeriu kovoju jau 3 metus, bet pralosiu) Ir dar krumu visokiu pilna ir visokiu medeliu ugliukai auga... Kiek domejausi, tai tuose smulkintuvuose , plaktukai tvirtinasi ant sarnyriuku, tai tikraisusiai jiems nebaisu ir kelmai visokie, kurmiarausiai ir akmenukai???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomu, visgi, kokie tie argumentai 2 ha ūkyje geriau naudoti T-25 nei japoniuką? Kaip sukiotis po sodą su kabina pjaunant žolę? Be to- vientiltis, kuro sąnaudos didesnės. Japonas tokios pat variklio galios bus mažesnių gabaritų, ekonomiškesnis. Na, dar patikimumo, ergonomikos, valdymo skirtumai vienašališkai japoniškos technikos naudai.

Tokiam plote gal užtektų iki 20 AG traktoriuko. Paprastai perkant japonišką traktoriuką, freza jau būna komplekte.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu Mikus ir Miskui uz patarimus. Pats traktoriuose ne velnio nesigaudau ( tik tiek kiek perskaiciau forumuose), tai jusu mintys man padejo apsipresti... Ieskosiu japonisko traktoriuko! O plaktukine zoliapjove, ar kitaip smulkintuvas, jau anksciau man buvo kritusi i aki. Kiek maciau youtube, tai su ja vaziuoja kiaurai per avietes, visokius krumus ir t.t. Man tai aktualu, nes zoles beveik visoje sodybos teritotijoj jau virs mano ugio! ( su trimeriu kovoju jau 3 metus, bet pralosiu) Ir dar krumu visokiu pilna ir visokiu medeliu ugliukai auga... Kiek domejausi, tai tuose smulkintuvuose , plaktukai tvirtinasi ant sarnyriuku, tai tikraisusiai jiems nebaisu ir kelmai visokie, kurmiarausiai ir akmenukai???

Taip, manau teisingas sprendimas, nes, kad ir nedidelis ūkis, bet reikia technikos žemės ūkiui, o ne žoliapjovės, skirtos lygios vejos priežiūrai.

Na, o tas smulkintuvas, dar vadinamas mulčiatoriu, nebijo nelygumų ir kliučių, nors piktnaudžiauti tuo nereiktų- gali ir nulėkti plaktukėliai. Ir kiek teko pabandyti, plaktukėliai lygiais kraštais yra geriau nei "y" formos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, manau teisingas sprendimas, nes, kad ir nedidelis ūkis, bet reikia technikos žemės ūkiui, o ne žoliapjovės, skirtos lygios vejos priežiūrai.

Na, o tas smulkintuvas, dar vadinamas mulčiatoriu, nebijo nelygumų ir kliučių, nors piktnaudžiauti tuo nereiktų- gali ir nulėkti plaktukėliai. Ir kiek teko pabandyti, plaktukėliai lygiais kraštais yra geriau nei "y" formos.

Aš turiu "agma" mulčiatorių su plaktukiniais peiliukais. Į nušienautą pievą panašu pasidaro tik po kokio 4 karto-labai daug lieka stovėti. Toks vaizdas, kad paprasčiau nušienauti su rotacine šienapjove, įšdžiovinti o šieną nurinkti ar sudeginti. Nebijo tie plaktukai tik kurmiarausių ir minkštos žemės, smulkius krūmus nukerta, bet tik iki piršto storio, stambesnius, reikia sustoti ir nuleidinėti smulkintuvą kelis kartus bet gali peiliukai lankstytis, akmenų bijo-nusilanksto arba nusimuša plaktukai. Kai žolė aukšta, tai smulkinimas pareikalauja nemažai kuro ir laiko. Be to, susmulkinta žolė gula tankiu sluoksniu ir vietomis nauja žolė sunkiai ir ilgai prasikalinėja. Pliusas, kad nulygina kupstus, kurie susidaro, jei žolė sena, kurmiarausius ir pan. Tas smulkintuvas tik grubiam darbui bet ne per grubiam vis tik jis yra lengvo tipo ir tikėtis iš jo to, ką gali padaryti sunkaus tipo nevertėtų. Vejai arba panašiai į veją pievai gauti, reikia kito padargo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Turiu japoną YM2020D

Ir turiu smulkintuvą Orsi Garden 130

Vejos su tokiu padargu neturėsi. Tiesiog nušienautą pievą. O ir su tais mažaisiais smulkintuvais (nesvarbu kokio gamintojo) irgi reikia atsargiai. Neskirtos jos pjovimui bet kur, bet ką ir bet kaip. Naudojant neprotingai ir ne pagal paskirtį naudojant - viskas lūžta.

Šiemet paskolinau vienam pažįstamui pabandymui smulkintuvą - davė darbininkams savo, o tie kaip su tanku matyt galvojo pavarys kokiuose nors apleistuose šabakštynuose.

Liūdnas vaizdas kai grąžino ir pamačiau. Nežiūrint, kad ir darbinį veleną sugebėjo sulankstyt. Vis dar tikiuosi, kad smulkintuvo rotorius nesulenktas. Nes priešingu atveju smulkintuvui greitai bus šakės. Nesupratau kaip tai pavyko, bet virš rotoriaus metalo lakšto korpuse pusės kumščio dydžio gumbas išpūstas ir dar keletas mažesnių papūtimų.

O šiaip japonu labai patenkintas. Gyvenu vienkiemyje. Ir malkas atsivežu, ir sniegą nusivalau (700 metrų), ir žolę apsipjaunu, ir daržus, bulves apdirbu, ir tvartą išmiežiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Kas cia siulo ta t25- kosmaras kazkoks, vairo nein pasukti, nepatogus, nepravazus del to kad priekis nekabina, krato. Ka 25 tai geriau t40 4wd. Jis tik neisvaizdus, bet kabinoj sedint kurkas patogiau- bent man, juk jie labai panasus tik vienas 2 kitas 4 cilindru, o jega ir pravazumas tai diena ir naktis.

Teko vaziuot tiek su vienu tiek su kitu. Nors nesu didelis traktoristas.

Del japonu nieko dar negaliu pasakyti - neciupinejau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 11 mėnesių...

darbe naudoju nuo balandžio men prasukau apie 500 val kolkas nebuvo sugedes degalu naudoja nedaug pilna baka per dvi dienas 23 ltr .traktrorius iseki 16,9 kw.su t25 tokiu darbu nepadirbčiau ka galima su japonu kad ir sniega stumdyti jei išjungi priekini tilta tada ragai nieko nepastumi,ir nedaug lengvesnis už 25 teko sverti 1300kg su buldozeriu ir kabina tik padargai nekokie plaktukine agma šudo gabalas rotacine lenkiša irgi nekažkas nupjoviau apie 20 ha teko du kartus virinti bliudus viena karta keisti guolius tris kartus peiliuku laikiklius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
Japonas super traktoriukas kol nereikia remonto. Detaliu kainos kosmosas ir problema rast. Buvau labai laimingas kai nupirkau, busiu dar laimingesnis kai parduosiu arba iskeisiu i T-25.

Gal gali konkreciau kokių detalių nėjo rast ir kas daugiausia kainavo?

Originaliu daliu, bent jau mano varikliu jokiu nera. Viska reikejo parinkt, jej ziedu deametras tinka tai storis netinka, reikia pratekint stumoklius. Pirma karta, pakeiciau vien ziedus mazai tai padejo. Dabar padariau pilna kapitaline variklio remonta, alkuninio slifavimas, indiklai pagal uzsakima is Lenkijos, stumoklius naujus pagamino, naujos gilzes, galvos remontas pakeite voztuvus, vienas voztuvas po menesio sudege. Remontas kainavo apie 4tks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...

Po ilgu svarstymu ir palyginimu visdelto isigijau John Deere X540. Turejau sau pripazinti, kad pagrindinis dalykas, kam man jis bus reikalingas, tai vejos pjovimas... Nei dideliu darzu , nei kazkokiu kitokiu uzduociu nelabai nusimato ir manau, kad ateityje nenusimatys... Beja, kaip ir minejau savo pirmame poste, prie sio traktoriuko galima pritaisyti JD hidrauline freza. Ne pasaulio stebuklas, bet reikalui esant , nedideli ploteli butu galima apdirbti. Dar viena priezastis kodel as pasirinkau amerikieti, tai galimybe isigyti detales. Su technika nedraugauju, pazystamu auksarankiu meistru neturiu todel atsarginiu daliu modifikavimu ir pritaikymu perspektyva japoniukui manes nesuzavejo. Dabar, vienos visiems zinomos firmos atstovybe reikalingas detales pristate poros dienu laikotarpyje. Kadangi jau pradejau snekas apie detales, tai turiu pripazinti, kad turejau bedu su pavaros dirzu ( nutruko) ir PTO sankaba. Kad ir kaip galinagai atrodytu sis aparatas, tai yra subtilus kurinys ir su juo reikia elgtis pagarbiai. O t.y. nepjauti labai aukstos zoles, visokiu varnalesu ir t.t.pasisaugoti akmenu ir kelmu, nebandyti islyginti vejos nelygumu peiliais ( kurmiarausisi ir skruzdelynai ne beda ;) ir t.t. Kadangi sklypas nebuvo idealiai suvarkytas, teko pieva nupjauti su trimeriu , neturejau jokiu iliuziju kad sis traktoriukas galetu iveikti 1,5m sabakstynus... Dabar dalis mano sklypo is dziungliu pradeda panaseti i veja, svarbu tik neapleisti ir laiku nupjauti, nes kaip minejau su aukstesne zole jau buna vargo. Kadangi sodyboje turiu keleta gana nemazu slaitu, tai galinio tilto blokiratorius, tikrai padeda bedoje. Is leto vis bandau ribas kokio statumo slaita galetciau pjauti su juo , nes pietvakariniame slaite planuoju pasodinti vynuogiu, o su trimeriu nebenoriu daugiau draugauti... Kai pagalvoji, kad anksciau visa ta plota pjaudavau su trimeriu, tai net bloga pasidaro. Ankstesni savaites darba, dabar iveikiu per kelias valandas:) Vienu zodziu esu patenkintas, degalu sanaudos tikrai nera baisos - 1ha/ +- 10 ltr. Cia , kai zole pakankamai auksta. Su trimeriu isnaudodavau daugiau. Is minusu butu tai, kad zole pjauna ne visai idealiai, buna ruozelis lieka nenupjautas, neisivaizduoju, kas per problema, taciau peiliu pagalandijimas, kartais padeda ispresti. Ypac tai akivaizdu, kai pjaunu ne normalia zole, o su placiais lapais- dilgeles visokias ir t.t. Matyt sugula po ratais. Siaip tikra zole pjauna beveik idealiai. Apibendrinimui pasakyciau, gal pries Japoniska traktoriu ir atrodo, kaip zaislas, taciau mano poreikius kol kas tenkina. Vienas is japonu privalumu, kad tie zymiai universalesni ir skirti sunkiasniam darbui ( kardaninis velenas v.s dirzine pavara,dyzelinis variklis v.s. benzininis ir t.t.)Taciau as kol kas patenkintas - pradirbes su juo visa vasara dar nei karto nepagavau saves galvojant, kad isigijau ne tai ko reikia:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Tai idomu kokia kaina gavosi JD, būtų tada galima palyginti su japono kokio plius žoliapjovė?

Na dar kitas reikalas, vejos padangų gauti japonams sudėtinga.

Po ilgu svarstymu ir palyginimu visdelto isigijau John Deere X540. Turejau sau pripazinti, kad pagrindinis dalykas, kam man jis bus reikalingas, tai vejos pjovimas... Nei dideliu darzu , nei kazkokiu kitokiu uzduociu nelabai nusimato ir manau, kad ateityje nenusimatys... Beja, kaip ir minejau savo pirmame poste, prie sio traktoriuko galima pritaisyti JD hidrauline freza. Ne pasaulio stebuklas, bet reikalui esant , nedideli ploteli butu galima apdirbti. Dar viena priezastis kodel as pasirinkau amerikieti, tai galimybe isigyti detales. Su technika nedraugauju, pazystamu auksarankiu meistru neturiu todel atsarginiu daliu modifikavimu ir pritaikymu perspektyva japoniukui manes nesuzavejo. Dabar, vienos visiems zinomos firmos atstovybe reikalingas detales pristate poros dienu laikotarpyje. Kadangi jau pradejau snekas apie detales, tai turiu pripazinti, kad turejau bedu su pavaros dirzu ( nutruko) ir PTO sankaba. Kad ir kaip galinagai atrodytu sis aparatas, tai yra subtilus kurinys ir su juo reikia elgtis pagarbiai. O t.y. nepjauti labai aukstos zoles, visokiu varnalesu ir t.t.pasisaugoti akmenu ir kelmu, nebandyti islyginti vejos nelygumu peiliais ( kurmiarausisi ir skruzdelynai ne beda ;) ir t.t. Kadangi sklypas nebuvo idealiai suvarkytas, teko pieva nupjauti su trimeriu , neturejau jokiu iliuziju kad sis traktoriukas galetu iveikti 1,5m sabakstynus... Dabar dalis mano sklypo is dziungliu pradeda panaseti i veja, svarbu tik neapleisti ir laiku nupjauti, nes kaip minejau su aukstesne zole jau buna vargo. Kadangi sodyboje turiu keleta gana nemazu slaitu, tai galinio tilto blokiratorius, tikrai padeda bedoje. Is leto vis bandau ribas kokio statumo slaita galetciau pjauti su juo , nes pietvakariniame slaite planuoju pasodinti vynuogiu, o su trimeriu nebenoriu daugiau draugauti... Kai pagalvoji, kad anksciau visa ta plota pjaudavau su trimeriu, tai net bloga pasidaro. Ankstesni savaites darba, dabar iveikiu per kelias valandas:) Vienu zodziu esu patenkintas, degalu sanaudos tikrai nera baisos - 1ha/ +- 10 ltr. Cia , kai zole pakankamai auksta. Su trimeriu isnaudodavau daugiau. Is minusu butu tai, kad zole pjauna ne visai idealiai, buna ruozelis lieka nenupjautas, neisivaizduoju, kas per problema, taciau peiliu pagalandijimas, kartais padeda ispresti. Ypac tai akivaizdu, kai pjaunu ne normalia zole, o su placiais lapais- dilgeles visokias ir t.t. Matyt sugula po ratais. Siaip tikra zole pjauna beveik idealiai. Apibendrinimui pasakyciau, gal pries Japoniska traktoriu ir atrodo, kaip zaislas, taciau mano poreikius kol kas tenkina. Vienas is japonu privalumu, kad tie zymiai universalesni ir skirti sunkiasniam darbui ( kardaninis velenas v.s dirzine pavara,dyzelinis variklis v.s. benzininis ir t.t.)Taciau as kol kas patenkintas - pradirbes su juo visa vasara dar nei karto nepagavau saves galvojant, kad isigijau ne tai ko reikia:)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...