Jump to content

AVIU GANYMAS


loreta1122

Recommended Posts

  • Atsakymai 119
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Del piemens tinklo tai turiu siokiu tokiu pastebejimu. Siemet kas pora savaiciu vis lape rasdavau aptvare taip jos ir nepavyko sumedzioti nes kol medziotojai atvykdavo pabegdavo rudoji. Tai tinkla ji pragriauzdavo apatinia linija (laida).

iskyla klausimas koki piemeni naudoji? kiek pamatavus rodo? gal per silpnas piemuo ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na tai apatinis gi neelektrifikuotas būna, tai ir kanda per jį. Pas mane palei apačią nemažai nukastų vertikalių yra, nzn kieno tai darbas, gal kokių pelįų?

bet bandant lysti apatinu nukandus vistiek nuo antro gautu o kas juos grauzia tai as nzn bet jai tik paliekam kokia para piemens nepajunge tai pacios avys pradeda grauzt tinkla

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, retokai tinklą jungiant, tai lapėm tikrai nekerta. Aš tinkle per 4 metus esu radęs 2 pasikorusias lapes, vieną stirniuką ir 2 pasikorusias avis/ėriukus. Na dar vieną kartą negyvą ežiuką radau. O piemens neišjungiu net rudenį naktį, kai avys tvarte uždarytos nakvoja.

Tiesą pasakius yra ir man lapė tinklą apkramčiusi, bet ta pati ir pasikorė per 3 metrus nuo nugraužto tinklo. :) o avims gerai įskiepyta yra, kad piemens liesti nevalia. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Ar tam specialiam tinklui avims reikia kazko papildomo, piemens ar dar kazko? Planuoju pradziai tris aveles pirkti, kiek man to tinklo reiktu?Suprantu, kad kuo daugiau, tuo geriau, bet noreciau minimaliai kiek uztektu. :) Ka turiu isigyti, kad galeciau be baimes jas ganyt pavasari? Aciu. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar tam specialiam tinklui avims reikia kazko papildomo, piemens ar dar kazko? Planuoju pradziai tris aveles pirkti, kiek man to tinklo reiktu?Suprantu, kad kuo daugiau, tuo geriau, bet noreciau minimaliai kiek uztektu. :) Ka turiu isigyti, kad galeciau be baimes jas ganyt pavasari? Aciu. :)

Taip, prie tinklo reikia el.piemens. Ne tik dėl to, kad avys galvų į kilpas nekaišiotų, bet kad ir plėšrūnai noro pas avis eiti netektų. :) O šiaip trim avim kokių 4ių tinklų gal reikėtų. Bus 50m x 50m dydžio aptvarėlis. Geriau šiaip atitaikyti tokio dydžio aptvarą, kad avys jame ne ilgiau kaip 3 savaites užsilaikytų. Sunku pasakyti, kiek žolės, ar avys "alkanos". :) na, jei per daug investicijų nenorit, pirkit 3 tinklus, o jei reikės, 4-ą bet kada dasipirktis. O el.piemenį patarčiau bet 3-4J. Geriau su rezervu, nei per silpną. Kainuotų apie 300-400 lt. ir iki 8 tinklų atlaikytų. Na dėl kainos nesu tikras, nes senokai pirkau tokį silpnesnį. Bet gal 360 mokėjau.

Gal aiškiau kažkas ir pasidarė? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 savaičių...
  • po 2 mėnesių...
Lambyland as labai atsiprasau o kodel tu taip piktai atsakai visada sia zmones paprasti bendrauja ir tiek visada sutokia pagieza lig kazkuom mandresnis butum as labai taves atsiprasau kad drisau tau tai pasakiti.

Kur matom pagieza?

Buvo klausimas,yra atsakymas mano nuomone atitinkantis klausimą,

Visi šie klausimai yra aprašyti bent 10 kartu visuose temose,tiesiog jei žmogus perskaitė viską,ir jam vis vien kyla klausimu,aš pasiūliau alternatyva,kaip augina dauguma Prancūzijos ūkininkų.

:icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Laukem tos zoles,kaip isganymo... Dabar jos pakankamai,net per daug,tik lietus vis lyja ir lyja... Avys pradejo tustintis,kaip karves. Vel beda. Kaip su tuo tvarkotes,ar leidziate i slapia zole? Mes ganome tik apdziuvusioje pievoje ir sieno visa laika prikrauta,ir nukirmintos... Bet vaizdelis ne koks... Gal joms ko truksta arba persiryja zoles. Kai tvarte,tai tokios tvarkingos ir grazios,o dabar... :(:icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas, idomu kaip sekasi dirbti su borderkoliu?ar pirkai jau paruosta suni ir idomu is kur?

As auginu du, tam tikslui pirkau aviu, galvoju ar atisrastu bendraminciu Lietuvoje aviu ganymui naudoti tokius sunis? T.Y treniruotis, daryti ganymo seminarus, pasidalinti patirtimi.....

Idomu būtų išgirsti visų nuomonę :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...