Jump to content

Avys pagal programa


stasys-jonas

Recommended Posts

Gita, aš irgi manau, kad žmonės nekvaili ir atsirinks, vieni pasiklausę, kiti sudalyvavę. Tegu būna visa ta info, tik geriau būtų, kad visi savo pasakojimus pateiktumėm be keiksmažodžių ir apsivardžiavimų :) Po to dar paaiškės, kad vis tik turime bendrų pažįstamų, susidursime kaktomuša toje pačioje bažnyčioje ir t.t. - ir kaip tada? :icon-eek:

Mano patirtis rodo, kad koordinatoriai labai mieli žmonės, kaip ir, tikiu, pati Insama su savo kilniais projektais. Taip pat mano patirtis rodo, o ir pati pamatei, taisyklės interpretuojamos gana laisvai, todėl ir avių yra visokių, tad turi apsispręsti, ar tau tai tinka, ar ne. Aš šitam nebuvau pasiruošusi. O visa prasideda nuo galvos, todėl ir prasidėjo puolimas per suklaidintus žmones, todėl ir ant Insamos visai nepykstu :)

Lietuviai sugeba sugadinti bet kokią gerą idėją, todėl Lietuva taip sunkiai ir kapanojasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 66
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Loreta, o aš ant jūsų tikrai pykstu, mat viena yra rašyti projektus ir juos vykdyti, kita yra pult, susigrobt neišsiaiškinus ir vėliau kaltinti visus ką įmanoma. O savo problemų neižvelgiat? Gal todėl Lt tikrai taip sunku, kad kažkas savanoriauja ir bando nors kažką daryt, o kiti tikisi gaut veltui ir žiūri kaip pasipelnyti?

Pradedam nuo pradžių, Loreta patvirtinkite, kad išdalinome jūsų avis nieko nenutuokiantiems senukams. Nepatvirtinsite, nes yra kitaip. Reiškia jus melavote ir aš turiu teisę tai sakyti.

Sakote Heifer propaguoja itin žemus avininkystės standartus. Meluojate, arba švelniai tariant neįsigilinote. Projektus rašo bendruomenės. Jei bendruomenės projektas butų veislinei avininkystei skatint, tai tokį fondas ir finansuotu arba ne. ar jūsų bendruomenes projektas buvo toks? Gal jūsų lūkesčiai ir bendruomenės projektas nesutapo? Kas kaltas?

Rašėte kad blogi veislinkystės principai, mat reikia atiduot eriuką is pirmos vados. Melas arba eilinis neisigilinimas, mat nebūtinai is pirmos.

Rašėte kad gavot avis 8-9 metai, bergždžios, be pieno, be dantų. Atsiverciam pažyma, skaitome- yra senų yra jaunų, 11 ėriukų, tai kur čia bergždžios. Reiškia švelniausiai tariant - nutylite visus faktus.

Del trukstamų dantų,nagi augintojai, atsispausdinam avių dantų schemas ir varom į tvartus pas saviškes skaičiuoti? Gerai apžiūrime savo bandose avių nagus, pas ką puvinys ir nėr kelių dantų - brokuojam! :))))))

Del plikimo :) Mineralų trukumas ir tiek.

Ilga verksminga litanija apie tai kiek ponia laiko sugaišo ir kiek jai lėšų kainavo. Būkim biedni bet teisingi. Parsiveži avis, nu gerai neapsižiūrėjai imdamas, kita dieną eini tvartan, nusirasai numerius, patikrini duomenis apie avis, suskaiciuoji dantis, issikvieti veterinarą, apžiūrite kartu, dar 2-3 dienas pagalvoji, paskaičiuoji, susisieki su bendruomene, jie kontaktuoja su fondu, grąžini, keiti ar dar kažką darai.

O jei pati šitiek laiko delsėte tai kodėl dabar visas pasaulis kaltas dėl Jūsų išlaidų?

Galiausiai bandote didžiąją gautų avių išbrokuot, kam? Kad nereikėtų ėriukų atiduot?

Aj žmonės, aš suprantu, kad pasisakymas prieš visiems avininkystės klausimais patarinėjančia Loreta yra nepopuliarus, bet na negalima taip į vienus vartus. Jai blogas avis įkišo, ji pusmetį laikė šėrė mat anksčiau negalėjo išsiaiškinti, o tada blogi žmonės atėmė ir senukus pakartotinai išdūrė. Ir dar blogį Lietuvos avininkystei daro, mat netinkamus principus propaguoja.

Aha....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jokiu būdu negalima ištrinti tokių diskusijų, net ir neigiamų :icon-exclaim:

perskaitę žmonės susidarys savo nuomonę ir patys apsispręs...

man irgi kliūna tai, kad gauni avytę ir atiduodi avytę, tai iš kur tos senės.Loretos pasakojimais net neabejoju :icon-exclaim: nors nepažystu nei vienos , nei kitos pusės.

beto , kai paskambinau ponui stasiui-jonui, tai abejonių irgi kilo...pvz. reik dovanoti avytę, o man kiša avytę ir baroniuką :icon-exclaim: nori imk abu, nori neimk nieko :icon-exclaim:

rašo , kad avys LJ, o ištikro velnias žino kokia ten veislė-mešanka kokia tai, gal ten visi duodasi kas su kuom netingi :icon-rolleyes:

žodžiu, spragų fonde yra, tik įdomu ar oficialūs vadai žino tokias ir panašias istorijas, o gal visko galva tik bendruomeniu išrinktieji(tiksliau kas garsiau rėkia tas ir vadas, patys save renka, patys balsuoja, kaimiečiai nei sutinka su jų kandidatūromis nei ką).

žmonės pasiskaitę fondo nuostatas sutinka ir nori dalyvauti programoje, bet kaip ir visur ant LT reik ieškoti "kur paslaptis" :lol:

papildau savo atvirą klausimą :icon-redface: jei fondas dovanoja avis biedniems, tai nuo kada MIŠKAS biednas, turi ir taip daug avių, o dar 10gavo?

Ponia Gita, jūs kažką sumaišėte. Aš tų fondo avių negavau, mano bendruomenė tas avis perėmė ir išdalino 4 šeimoms. Visa mano banda- kitos veislės avys ir jos mano asmeninės. Ponia Loreta gavo tas 10 avių, nors jau ir turėjo 10 savų. Įsigilinkit į situaciją prieš rašant ir mažiau bus pliotkų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Esu vartotojas "Miškas". Kadangi jau esu dažnai minimas šioje diskusijoje kaip pats blogiausias asmuo, tai norėčiau pasakyti ir savo nuomonę, bei paminėti kai kuriuos faktus. Kitoje temoje diskusijoje apie fondą mano visi pasisakymai buvo ištrinti, tikiuosi šį kartą taip neatsitiks.

Nesu Heiferio fondo darbuotojas ar atstovas. Pats auginu pusšimtį avių, atstovauju vienai avių augintojų asociacijai, dalyvauju bendruomenės veikloje, tad savo nuomonę ir supratimą šiokį tokį turiu. Bendruomenė, kurios veikloje dalyvauju, be kitų veiklų vykdo ir programą su Heiferiu, todėl mes dėkingi šiam fondui už galimybę padėti savo krašto žmonėms ir jau esam išdalinę pusšimtį gyvulių, bei visokių priedų, vaistų, įrangos šeimoms. Kadangi pats matau ir tiesiogiai dalyvauju bendroje programoje, beto ir mūsų bendruomenė perėmė iš ponios Loretos tas avis, tad, tiesiog, negaliu klausytis to šmeižto ir melo fondo, bendruomenių ir jų veiklos atžvilgiu.

Fondas nuperka avis tokias, kokias augina tie patys mirtingi žmonės. Ir perdovanoja prieauglį taip pat tokį, kokį išaugina toks pat mirtingas paramos gavėjas. Tad jei kokia avis ir šlubuos, ar bus ausis nulėpus, ar uodega kreiva, dantis nulūžęs, tai nereikia kaltinti už tai Heiferio fondo ar pono Landsbergio. Šiuo atveju avys buvo nupirktos iš tūkstantinės bandos, kur tos avys buvo naudojamos ir žmogus iš to verslą darė.

Ponia Loreta pati išsirinko tas avis. Po to buvo vieši kaltinimai, jog avys senos, be dantų, praplikusios, bergždžios. 6 avys iš tos bandos buvo nuo 1-4 metų amžiaus, keturios- 6-8 metų. Netgi viena iš tų avių 7 metų amžiaus turėjo 3 ėriukus. Akivaizdu, jog per anksti nurašyti bandą kaip seną. Visos su dantimis. Vienas kitas dantis pas kai kurias gal ir buvo nulūžęs, ar iškritęs, bet tai nebuvo bedantės klipatos.

Taip pat kaltinimai buvo dėl to, jog jos bergždžios. 10 avių-11 ėriukų. Nei kergti, nei laukti- gavai jau ėringas avis ir po mėnesio kito banda dvigubėja- 21 avis. Viena avis net 3 ėriukai. Tai ar bergždžios? Dėl kelių neatsivedusių gal nereikia brokuoti visos bandos, nes tūkstantinėje bandoje nesusikergusių avių visada būna.

Dėl nuplikimo. Labiausiai nuplikusi buvo 3 ėriukus turinti avis, kitos 3 mažiau. Mes perėmę tas avis iškarto suleidome vitaminų, į pašarą- priedų su mineralais, žinoma ir druskos. Kai perdavėme šeimoms avis, kartu įdavėme ir druską, bei mineralus. Dabar slinkimas jau sustojęs, nes mes palaikome ryšį su tom šeimom. Tai nebuvo, kaip teigė ponia Loreta, joks kailiagraužis ar dar visokios anomalijos. Ir bandoje, kai išsirinko, avys nebuvo nuplikusios. Tai prasidėjo vėliau, kai atsivedė palikuonių. Avies būklę ir sveikatą lemia priežiūra, bei šėrimo kokybė. Ir nuplikimas buvo dėl papraščiausių mineralų trūkumo. Atvežus avis pas mus, jos intensyviai puolė graužti papraščiausią druską. Tad jei jos būtų gavusios pilnavertį maistą, nebūtų ir praplikusios, taip pat ir pieno trūkumo gal nebūtų, nors auginantys avis turbūt žino, jog primaitinti ėriukus, ypač jei jų aviai yra net 3, nėra retenybė, greičiau normali praktika.

Na, dėl mano elgesio pasiimant avis. Perskaičiau ponios Loretos versiją apie tai , tai net pats išsigandau savęs. Pasirodo, įvariau visiems baimės, šeimininkai slėpėsi už nugarų kitos bendruomenės atstovams, kai aš po jų tvartus vaikščiojau, net nekalbėjau, nesisveikinau.

Gerai, kad galite klaviatūra barškinti, ponia Loreta, o tai liežuvis jau būtų jums nuo melo nudžiuvęs. Tikrai, atvažiavęs nepuoliau džiaugsmingai šnekučiuotis ar glebėsčiuotis, bet ar nepamenant kaip pasisveikinom? Kaip parodėt kur priekabą pristumti? O kai iš kitos bendruomenės pirmininkės sužinojote, kas aš, tai juk ištarėte "malonu susipažinti". Pas jus atminties spragos? O kai aš perdaviau nuo Heiferio fondo jums dezinfekcinio tepalo ir mineralų, tai visai neatrodė, kad išsigandusi esate ir paėmėte visa tai , ir pakalbėjote, o rankos, lyg ir nedrebėjo iš baimės.

Tai kiek dar jūs čia ruošiatės tyčiotis ir kaltinti?

Kai išvežėme, o po to išdalinome avis , tai su ponia Loreta vėl įvyko konfliktas, kai atsisakė įregistruoti ėriukus, o mes dėl to jų negalėjome registruoti pas naujus šeimininkus. Po isteriško pokalbio telefoną išjungė, ir tik po antro skambučio pavyko susitarti ir nuraminti. Ir tai nepamenat, ponia Loreta?

Visai šiai velniavai sutvarkyti lakstė, derino, derėjosi 2 bendruomenės, fondas, keturios šeimos negalėjo registruoti prieauglio.

Netiesa ir tai, jog fondas nebendravo ir ignoravo- jau nuo pat pradžių siūlė atsiimti avis, bet buvo sulaukta iš ponios Loretos atsakymo, jog papjaus avis, po to atiduos, po to vėl neatiduos. Tokios šeimos Heiferis dar nėra turėjęs, tad jau esate pakliuvusi į istoriją, ponia Loreta.

Jūs viešoje erdvėje šmeižėte fondo direktorių, jog jis nupirko tas avis iš savo draugelio. Jis to ūkininko net nepažįsta, pagal skelbimą surado ir nupirko. Ir tik vienintelei iš visų šeimų jums jos negeros.

Dabar kliuvo ir mūsų bendruomenei, kad išdalino avis nieko nenutuokiančioms bobutėms. Ar jūs nustosit pagaliau? Nejaučiat saiko ir atsakomybės? Ar tik iš to ir gyvenat, kad kuriat intrigas ir šmeižiat visus savo kelyje?

Yra toks linksmas posakis: nedaryk niekam gero, ir pačiam nieko blogo neatsitiks. Tai labai tinka šiai situacijai.

Aš čia išvardinau tik faktus. Tai ką mačiau ir čiupinėjau.

Kas labai tiki tokiom sąmokslo teorijom apie begėdį fondą siūlau tiesiog nuvykti pas šeimas, jau gavusias paramą. Jei konkrečiai šioje situacijoje aš galiu privačiai duoti ir tų šeimų, kurios gavo Loretos avis kontaktus.

Dar išklausykit pačio fondo nuomonę.

Dvi bendruomenės taip pat gali paliudyti apie šią maišalynę.

O tada ir spręskite apie bergždžias avis su 11 ėriukų

Pagarbiai

Kęstutis Samušis

Lietuvos škudžių avių augintojų asociacijos pirmininkas

Kaimų bendruomenė "Alksnas"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gita, aš irgi manau, kad žmonės nekvaili ir atsirinks, vieni pasiklausę, kiti sudalyvavę. Tegu būna visa ta info, tik geriau būtų, kad visi savo pasakojimus pateiktumėm be keiksmažodžių ir apsivardžiavimų :) Po to dar paaiškės, kad vis tik turime bendrų pažįstamų, susidursime kaktomuša toje pačioje bažnyčioje ir t.t. - ir kaip tada? :icon-eek:

Mano patirtis rodo, kad koordinatoriai labai mieli žmonės, kaip ir, tikiu, pati Insama su savo kilniais projektais. Taip pat mano patirtis rodo, o ir pati pamatei, taisyklės interpretuojamos gana laisvai, todėl ir avių yra visokių, tad turi apsispręsti, ar tau tai tinka, ar ne. Aš šitam nebuvau pasiruošusi. O visa prasideda nuo galvos, todėl ir prasidėjo puolimas per suklaidintus žmones, todėl ir ant Insamos visai nepykstu :)

Lietuviai sugeba sugadinti bet kokią gerą idėją, todėl Lietuva taip sunkiai ir kapanojasi.

"Lietuviai sugeba sugadinti bet kokią gerą idėją, todėl Lietuva taip sunkiai ir kapanojasi."- kaip pirštu į akį, bet tokios savikritikos nesitikėjau iš jūsų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū, Kęstai, labai nuraminote dėl tų kailiagraužių, nes žiemą kailių kritimas man buvo įvairęs labia daug streso. Matyt toms avims pas mane tikrai nebuvo lemta būti, nes maniškių kailis kuo puikiausias, o visos gavo viską tą patį.

Matau, kad esate, geras organizatorius, lyderis, idėjinis, teisingas (ar teisuolis) - vienu žodžiu, stipri asmenybė, juo labiau turėtumėt santūriau elgtis ir kitą kartą rinktis žodžius, kad nepasirodytumėt nesolidžiai. Aš tai ką, - paparasta kaimo bobelė, kurią fondas tikėjosi "sutvarkyti" ir nutyldyti.

O mes likusieji, prieš pradėdami dalyvauti programoje turime žinoti, kokios avys cirkuliuja, koks yra fondo požiūris į avis, kaip interpretuojamos taisyklės. O tada jau žmonės atsirinks patys.

Liekame kiekvienas prie savo tiesos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar pabarškinsiu klaviatūra, kad liežuvį patausočiau:

Kęstuti, apie kokius skelbimus Jūs kalbate, ar pats jį radote? Vietinė koordinatarė jau buvo susitarusi dėl avių su ūkininku ir jau beveik pas jį važiavome pasiimti avių, buvo tik dienos ir valandos klausimas. Iš čia staiga fondo direktorius, kuris, kaip suprantu, labai užsiėmęs žmogus ir mano problemai išspręsti laiko nerado, ieško skelbimų, vieną suranda ir sušunka "Eeureka!". Vietinei koordinatorei skubiai liepia atšaukti jos susitarimą su ūkininkų (tai bent į kokią padėtį buvo pastatyti žmonės!) ir liepia visiems operatyviai važiuoti pagal tą naują sklebimą. Ten susirenka žmonių grupelė kas su koiu transportu, džipu atginama didžiulė avių banda, bandos savininkas visiems vis kartoja, kad reikia saugoti gerbiamą direktorių mokslų daktarą , kad tik jis neišsiteptų avių mėšlu (suprask, visi kit gali teptis, nors toje grupelėje man regis, visi buvo gerbtini žmonės - įdomus požiūris į žmogų apskritai). Banda buvo didžiulė, būčiau turėjusi tranpsortą, ir būčiau paprašiusi 20, man tiek ir būtų davę, nė kiek tuo neabejoju, nes čia tikslas buvo išdalinti bandą.

Ne vakar gimėm, kokie skelbimai! :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponia, Jūs esate melagė. Vietoj to kad atsiprašytumet mano bendruomenės( tai kaip ten su senukais?, tai visos avys bergždžios ir senės?) jus remiantis nuogirdimis eilinį kartą prisigalvojote sąmokslo teorijų ir apdrabstėte mešlu aplinkinius. Skelbimas buvo. Avys rastos pagal skelbimą o jus gal susisiekti su savo bendruomenes pirmininke ir paskaitykit, ką čia priraset ir paziurekit jai į akis. Fui jus tokia melagė, net koktu! Žodžiu,yra žmonių kuriems jokių būdu padėti negalima, nes turėsi labai labai daug problemų.

Ir nespekuliuokite čia kažkokiais keiksmažodžiais, nieko panašaus iš mūsų pusės nebuvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ziurekit i viska per verslo prizme,ir,nieks ant nieko nepyks

X nusipirko 100 aviu po 100 litu ir isdalino vargdieniams pagal skolos rasteli,kad grazins jauna grazu gyvuli,kuri X pardaves gaus pelno 200-300 %,

Tai vadinasi KAPITALIZMAS ir jis EU neuzdraustas,o vergove deja uzdrausta,bet lietuviai nuo seno mego laza.

Galima ir Poncijaus schema pritaikyti,emigracija poto irgi galima:)

Todel siulau tiesiog Viska Vaidinti Savo Vardais.

Peace

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tarpezere, įsiskaityk ir prasiplauk akis nuo melo, nieks gyvulių nepardavinės, jie bus perduoti kitoms šeimoms.

O štai ponia Loreta yra melagė, ji norėjo pasipelnyti ir apgauti savo bendruomenę ir labdaros fondą. Gavus avis buvo galima per kelias dienas apsižiūrėt ir viską sutvarkyti, net jeigu ir buvo padaryta klaidų jai perduodant avis, gi nereikėjo laukti pusmečio ir po to pradėti mėšlo pilti ant visų aplinkui - kaip ji vargšė vergavo pusmetį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Insam, šitame forume niekas taip nesispjaudo kaip Jūs ir Kęstutis-Miškas. Ir aš nevartoju tokių žodžių kaip jud abu, nors galėčiau. Kadangi žodžiai, tekstai yra mano duona, geriau suprantu jų vertę ir svorį.

Kalbate kaip nepraustaburnė turginė boba (nesakau, kad tokia esate, bet tik sakau, kad taip kalbate), o juk esate bendruomenės pirmimininkė (įdomu, kaip vyksta jūsų bendruomenės susirinkimai?!).

Gal ir buvo tas skelbimas, atsiradęs po to, kai avis jau buvo suorganizavusi mano koordinatorė, gal bandos šeimininkas ir nebuvo fondo draugas, o tik malonus naujas pažįstamas (per skelbimą). Galima pirkti avis ir iš draugo, nieko tame blogo, jeigu tos avys yra geros ir neapgaudinėjami žmonės.

Jau anksčiau rašiau, kad bent jau tų keturių senų avių neturėjo būti tame pulke, iš kurio žmonės jas rinkosi. Arba, bandos šeimininkas, kuris rašė kas ką išsirinko, turėjo pasakyti, kad šitos senos, geriau imkite kitas. Bet matyt, pamanė: "Ai, sueis tia kaimo bobelei." Tik papuolė ne ant tirkos nulankos kaimo bobelės.

Didžiausia bėda, kaip dabar matau, buvo ta, kad fondo direktorius visai nesiteikė spręsti tos problemos, tūnojo kažkur užkulisiuose, o mudvi su koordinatore išsižiojusios laukdavome žintuės, ką jsi galvoja. Žinoam, taip ir praėjo tas pusmetis.

Iš pradžių per savo mielą padėjėją jis atsiuntė padriką laiškelį. Aš visą laiką laukiau, kad jis, kaip pasaulio matęs, tarptautinėse komandose dirbęs žmogus, aš irgi nemažai svieto išmaišiusi, kartu pasiklabėsime kaip kultūringi, civilizuoti žmonės.

Parašiau porą laiškų jam, perduodavau žinutes per koordinatorę - ir nieko, nei ką jis galvoja, nei ką jis ruošiasi daryti. Pagaliau, kai prajėjo beveik tie pusė metų, jis teikėsi atsiųsti savo žmones į vietą įvertinti padėtį, ir tai buvo padaryta man pakvietus.

Nebūtų buvę problemos, jeigu problema būtų sprendžiama operatyviau, civilizuotai, draugiškai ir gerbiant tuos "bukus" kaimiečius.

Bet kai į diskusiją forume anąkart įšoko anonimas Miškas (dabar jau jis prisistatė) ir taip nekultūringai rašė, kad jo pasisakymus administratorius net ištrynė (aš to tikrai neprašiau, bet to anąkart ta diskusija buvo ne pagal temą), o vėliau įsikišote ir Jūs su turginės bobos žodynu, tai ši istorija įgavo komiškų bruožų. Moljerui tikrai patiktų.

Keistai atrodo ne tas, kuris yra pravardžiuojamas, o tas, kuris tai daro. Dar kartą sakau, kad nei ant Jūsų, nei ant Kęstučio nepykstu (nors niekam nelinkėčiau užsitraukti jo rūstybės), dėl visos šios istorijos nejaučiu nė lašo savo kaltės. Gaila, kad dėl fondo vadovo pasyvumo ir ar kaimo bobelių ignoravimo, ši istorija išvirto į tai, į ką ji išvirto, su reikšmingu Jūsų, Insam, ir Kęstučio indėliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Ponia Loreta, matau nenusiteikusi užbaigti savo nusišnekėjimų, nuo bergždžių avių su ėriukais vėl pereinate jau ir prie asmeninių užgauliojimų.

Nebenorėčiau čia sugrįžti į šią temą ir toliau įrodinėti ką pats mačiau, veikiau ir supratau.

Ką atsakyti tiems, kas pirmą kartą išgirdo apie Heiferio fondą, o jau spėjo apkaltinti finansinių piramidžių aferomis ir pasijausti apgautais bei išdurtais????

Jei norite gauti paramą iš fondo ir, kad fondo veikla būtų kilni, padedanti tai ir patys elkitės kilniai, sąžiningai ir laikykitės fondo taisyklių. O kai kurių noras ir ieškojimas galimybės fondo pagalba prisigrobti ir pasipelnyti ir priveda prie finansinių piramidžių ar bergždžių avių su ėriukais. Gaila, bet turiu nuvilti, jog fondo veikla turi būti tęstinė ir jei tamstoms taisyklė atiduoti gautos paramos vieną vienintelį prieauglį kitiems žmonėms(ne fondui!!!!!!!), kurie taip pat nori gauti paramos, atrodo išnaudojimas, tai tik lieka apgailestauti tamstų ribotumu ir savanaudiškumu. O kur dar dovanojamos bulvės, sodinukai, medikamentai, priedai , aptvarai, rengiami mokymai? Norite gauti paramą- ir patys po to paremkite tokius pat kaip ir jūs, nes ir jūs gavote tą paramą iš tokios pat paramos gavėjų. Mums, mūsų bendruomenei tai visai priimtina ir todėl jau esame išdalinę žmonėms pusšimtį gyvulių (avys, ožkos), bei medikamentų, priedų, mineralų, aptvarų. Ir mes mielai priimame ir išdaliname tai, ką Heiferio fondas pasiūlo, bet jokiu būdu nenurodinėjame kaip dirbti ir kokias avis pirkti. Na, nei vienas paramos gavėjas nesikreipė su pretenzijomis ir kaltinimais bei įžeidinėjimais ar nurodymais kokias avis pirkti. O gal po pusmečio pradės kreiptis? O gal išimtinai tik mūsų bendruomenėje tokia situacija ir geri santykiai tiek su fondu, tiek su paramos gavėjais?

Po galais, na neimkit jūs nieko iš to fondo. Ramiau gyvensit. Kodėl neleidžiat kitiems žmonėms naudotis parama?

P.S. ar tas administratorius kartais ne jūs pati, Loreta?

P.P.S. kadangi jūs, ponia Loreta, geriausiai iš visų išmanote ir apie veislininkystę,ir apie avininkystę, ir apie Heiferio fondo darbą, tai gal tiesiog perimkite vadovauti tam fondui? Tada įsivyrautų taika ir ramybė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kuom turginės bobos yra blogos? :) tai irgi profesija :)

Nors žinokit, man jau nusibodo.

Užtenka emociju, atsakykite trumpai ir faktais

žodis yra jūsų profesija, reiškia jus nesuklydote netycia deliodama zodzius :) reiskia savo pirmoje zinuteje jus pasakete butent tai ka norejote pasakyti. jūsų pirma žinute šioje temoje tai 100% tiesa?

Ta vieta, kur jus rašote kam buvo jūsų avys padalintos, arba įrodykite arba paneikite! Jeigu negalite patvirtinti savo žodžiu, aš viešai prašau adminstratoriu ištrinti ponios Loretos pasisakymą kaip šmeižtą mano bendruomenės atžvilgiu.

Rašėte kad jūsų avys buvo 8-9 metu bergždžios... Nerašėte, kad kelios avys senos ar dar kažkaip, nežinantis situacijos suprastų kad visos senos ir bergždžios ir taip toliau.

Įrodykite arba prašau administratoriaus trinti.

Irodykite apie Heifer principus, arba prašau administratoriaus trinti.

Kad buvo keiktasi, įrodykite, arba prašau trinti. Čia toj vietoj turiu pasakyt, kad pokalbį telefonu aš girdėjau, buvo įjungta laisvu rankų įranga.

Kad pas jus kieme taip buvo elgiasi - arba trinkite.

Irodykite, kad visa laiką avys pas jus išbuvo išbuvo del fondo neveiksnumo arba viską trinkite.

Atsibodo. Jus vis tiek nieko nesuprasite.

J

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausimas šios temos įkūrėjui Stasiui- Jonui.

Pasakykite, prašau, ar jūs savo prieauglį atiduodate dėl to, jog įžvelgiate, jog esate apgauti, ar netinkami, bergždi, bedančiai gyvuliai? Gal fondas su jumis netinkamai elgėsi?

Norėtųsi aiškumo ir nuomonės iš žmonių, tiesiogiai dalyvavusių šiame projekte. Ar fondas teikia pagalbą ar tik užsiiminėja aferomis? Ar gavote tinkamą paramą ar netinkamą? Ar normalus bendravimas su fondo atstovais?

Norėtusi išgirsti motyvuotos nuomonės, net jei ji ir neigiama. Nes jau atsibodo diskutuoti su isteriška klykiančia ir įžeidinėjančia asmenybe.

Gal tikrai Heiferis- tik aferistų kompanija ir jau laikas mūsų bendruomenei baigti bendradarbiavimą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Ponia Loreta, matau nenusiteikusi užbaigti savo nusišnekėjimų, nuo bergždžių avių su ėriukais vėl pereinate jau ir prie asmeninių užgauliojimų.

Nebenorėčiau čia sugrįžti į šią temą ir toliau įrodinėti ką pats mačiau, veikiau ir supratau.

Ką atsakyti tiems, kas pirmą kartą išgirdo apie Heiferio fondą, o jau spėjo apkaltinti finansinių piramidžių aferomis ir pasijausti apgautais bei išdurtais????

Jei norite gauti paramą iš fondo ir, kad fondo veikla būtų kilni, padedanti tai ir patys elkitės kilniai, sąžiningai ir laikykitės fondo taisyklių. O kai kurių noras ir ieškojimas galimybės fondo pagalba prisigrobti ir pasipelnyti ir priveda prie finansinių piramidžių ar bergždžių avių su ėriukais. Gaila, bet turiu nuvilti, jog fondo veikla turi būti tęstinė ir jei tamstoms taisyklė atiduoti gautos paramos vieną vienintelį prieauglį kitiems žmonėms(ne fondui!!!!!!!), kurie taip pat nori gauti paramos, atrodo išnaudojimas, tai tik lieka apgailestauti tamstų ribotumu ir savanaudiškumu. O kur dar dovanojamos bulvės, sodinukai, medikamentai, priedai , aptvarai, rengiami mokymai? Norite gauti paramą- ir patys po to paremkite tokius pat kaip ir jūs, nes ir jūs gavote tą paramą iš tokios pat paramos gavėjų. Mums, mūsų bendruomenei tai visai priimtina ir todėl jau esame išdalinę žmonėms pusšimtį gyvulių (avys, ožkos), bei medikamentų, priedų, mineralų, aptvarų. Ir mes mielai priimame ir išdaliname tai, ką Heiferio fondas pasiūlo, bet jokiu būdu nenurodinėjame kaip dirbti ir kokias avis pirkti. Na, nei vienas paramos gavėjas nesikreipė su pretenzijomis ir kaltinimais bei įžeidinėjimais ar nurodymais kokias avis pirkti. O gal po pusmečio pradės kreiptis? O gal išimtinai tik mūsų bendruomenėje tokia situacija ir geri santykiai tiek su fondu, tiek su paramos gavėjais?

Po galais, na neimkit jūs nieko iš to fondo. Ramiau gyvensit. Kodėl neleidžiat kitiems žmonėms naudotis parama?

P.S. ar tas administratorius kartais ne jūs pati, Loreta?

P.P.S. kadangi jūs, ponia Loreta, geriausiai iš visų išmanote ir apie veislininkystę,ir apie avininkystę, ir apie Heiferio fondo darbą, tai gal tiesiog perimkite vadovauti tam fondui? Tada įsivyrautų taika ir ramybė.

Kęstuti, nė kiek nesišaipydama sakau ačiū, - tai yra pirma Jūsų žinutė, kur normaliai išdėstėte savo mintis, be įžeidžiančių žodžių, ir jau beveik būtų galima kalbėtis, bet kad lyg ir viskas pasakyta, tik gaila, kad tokiais pakeltais tonais.

Insam, gal neskaitėte tos ištrinots diskusijos ir nepažvelgėte į mano pirkabintus dokumentus ir neskaitėte mano žinutės šioje diskusijooe - gavau keturis senas avis, dvi bepienes, tris bergždias (,čia kai kas sutampa) ir tik tris tikrai normalias, kurias būčiau norėjusi pasilikti.

"Turginė boba" nėra profesija, "turgaus prekeivis ar prekiautojas ar ūkininkas" yra užsiėmimas, verlsas ir t.t. Rašydama "tuginės bobos kalba" turėjau minty nekultūringą, užgaulų, isterišką kalbėjimo būdą.

Tiktai nesu šio forumo administratorė.

Kai kalbėjomės tą nelemtą kartą telefonu, KĘstutis vairavo, prastai girdėjosi ir jis manęs visai nesiklausė. Tai yra užgaulu. Šalia stovėjo mano vyras, nebuvau įsijungusi garsiakalbio, tad jis negali paliudyti, kas mane taip išmušė iš vėžių.

Na, gal gana. Dabar tegu kalba kiti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ponia Loreta, tebunie, aš turginė :) tai jau atleiskit už toną ir tiesiog atsakykit į klausimą apie senukus. Galite įrodyti ar ne?

Kalbame apie pirmą pasisakymą šioje temoje.

Tada įrodyti, kad jūsų gautos avys yra 8-9 metai, bergždžios ir t.p pažyma sako kad buvo visokių avių. Beje veterinaro pažymoje daug žodžių kurie rodo labiau spėjimą (remiantis jūsų teiginiais o ne ilgalaikių nuolatiniu gyvuliu stebejimu) nei teiginį.

Įrodykite apie fondo principus ir kitą.

Jei įrodyti negalite, prašau administratorius trinti, mat faktai neatitinka tikrovės, ir aš kaip bendruomenės pirmininkė negaliu leisti šitaip šmeižti bendruomenę.

Ačiū.

Pokalbis telefonu buvo tiesiog chrestomatinis kalbėjimosi su ponia Loreta pvz. Paskambiname, bandom išdėstyti problemą,dalykiškai. ponia rėkia apie savo išlaidas ir kad kalbėtojo tonas netinkamas kalbėti su jaja :) fone girdime pokalbio nepuošiančius ponios vyro pasisakymus :) tada ponia išsijungia. Štai taip mes bandėme spręsti ponios problemas....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau temos trinti tikrai neverta. Gavosi tikrai idomi diskusija per "PULINIUS". As pats kaip aviu augintojas matau pagrinde ta beda kad fondas pirko banda neissiaiskines kokios toje bandoje avys. Dar nepatiko viena fraze ten suskambejo panasiai tokiam stiliuj na ir kas kad ten papuole kelios avys su keliais iskritusiais dantimis ir pan.... Tai palaukit as nematau logikos fondas priperka 7-8 metu aviu, nesakau kad visos avys tokios.... Bet su 7-8 metu ribinemis avimis jau tikrai zmonems nepadesit. Tokios avys jei atves tai sekmes dalykas, o toliau jau tik i mesa. Tai kaip tada is tokiu aviu kazka sugrazinti jums ir dar susikurti savo bandai jei ta sena avi jau reiks pjauti?

Isvada ir pasiulymas fondui griezciau rinktis ir pirkti avis kurios bus dovanojamos. Turetu buti amziaus cenzas pvz avys iki 3-4metu, tada ir nebutu tokiu problemu iskile. Ir zmogus gaves ne tokias avis zinotu kad jam bus perspektyva ir toliau, o ne vien ant eriuko isauginimo fondui.

Taip pat ten kazkur minejote kad geriau sugebate rasyti projektus nei realiai ukininkauti ar kazka panasaus. Todel kiekvienas doras aviu augintojas pasakytu is 10 eriavedziu tik 11 eriuku yra apmaudus rezultatas, o jus taip aukstinate ta bendra skaiciu 21. Ten joks tokiu atveju ne 21 skaicius. Nes tokiu atveju Loreta perspektyvoje atidavus 10 eriuku pasiliktu su vienu nauju eriuku, dar 4 ar 5 avys butu papjautos ir beliktu tik 5-6 avys uz visa triusa.

Ka as laikau geru rezultatu pas mus siemet eriavosi 17 aviu, eriuku turim ~28. Pernai aviu 16, eriuku atvede 24.

Biski santykiai skyriasi nuo jusu dovanotu aviu?

As asmeniskai nieko neturiu pries fonda, bet manau sis atsitikimas paskatins ir fonda paskatinti ne tik kad dovanoti del dovanojimo, bet ir atsizvelgti ateiciai ir del to ka dovanoja kokybes. Jei jau dovanojate ir norite kad grazintu jauna grazia stipria avyte , tai ir fondas tokiu atveju neturetu dovanoti senu aviu. Beje siap del idomumo man irgi vat idomus klausimas jei jau fondas keleta metu taip viska dovanoja ir jau kaimuose puse zmoniu gave jusu aviu kur tas jaunas grazintas prieauglis, kad tenka pirkti urmu kitas svetimas neaisku kokias avis? Vat sito as nesupratau ir nebuvo kaip ir normaliai i tai atsakyta kai paklause Gita.

Kaip ir minejau nieko neturiu asmenisko nei pries viena puse, tik issakiau savo asmenine nuomone kokia susidariau ir patarimus i ka reiktu atkreipti demesi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Donatai, ar skaitete pirma ponios Loretos žinutę?

cituoju "Tas senas, bergždias ir bepienes avis, kurias jiems grąžinau su beveik 2 mėn. ėriukais," bergždžios su ėriukais? taip būna?

cituoju "jie be jokios sąžinės graužimo išdalino žmonėms, kurie avininkystėje išvis jokios patirites neturi, bobutėms ir pan."

tai yra melas. aš daug sykiu prašiau ponios Loretos patvirtinti arba paneigti.

cituoju "Kaip mano karti patirtis rodo, Heiferis/Baltijos labadaros fondas propaguoja labai žemus avininkystės standartus ir nė kiek dėl to nesijaudina."

Ponia Loreta, kas rašo projektus avims gauti? koks buvo Jūsų bendruomenės projektas?

Cituoju " betn jau avies amžių (aš turėjau 8-9 metų!!!)"

atsiverčiam pažymą, skaičiuojam avis, ne visos tokio amžiaus. reiškia vėl ne visa visa teisybė.

Administratoriau Donatai, šitie faktai yra neteisingi, arba bent jau kol kas neįrodyti. Kodėl poniai Loretai leidžiama meluoti?

taip galiu kiekviena ponios pasisakyma nagrinėti: gandai, pliotkai, nutylimi ir tendencingai pateikiami faktai ir daromos išvados ir prielaidos, tarpuose lyriniai nukrypimai, vis pasakojama apie blogą toną, blogą elgiasi su ja, nors yra ne vienas žmogus, kuris paliudytu priešingai ir panašiai ir panašiai.

Administratoriau Donatai, projektą rašo bendruomenės, gauna gyvulius, kai gyvuliai atsiveda palikuonis, bendruomenės sprendžia kam juos perdovanoti. Naujos bendruomenės rašo naujus projektus ir reikia pirkti naujų gyvuliu. Aš manau, kad visur pasitaiko klaidų, pasitaikė ir čia. Kodėl poniai Loretai? na aš nežinua, būčiau tikinti, sakyčiau kažkas iš aukščiau ponia už skūpumą pamokė. Ir aš manau viskas būtų pasibaigę daug gražiau, jei ponia nebūtų tiek melavusi.

o mane ši istorija pamokė, kad sutartys su parama gavusiuoju turi būti daug griežtesnės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Miela Insam, nebesikabinėkite, nes pamanysiu, kad esate neraštinga ir ir neskiriate, kur yra apibendrinanti kalba, o kur faktai. O ju, esate išsilavinusi moteris. Nebent mokykloje bėgdavote iš lietuvių kalbos pamokų!

Sutinku su Donato apibendrinančiom išvadom ir džiaugiuosi, kad jis, tikrai nešališkas žmogus, be to dar ir atsakingas už šį forumą bei jo kokybę (regis, jis forumą ir sukūrė), blaiviai įvertino padėtį.

Jums, Insam, reikėtų šioje temoje (galite kurti naują ir pavadiniti ją kokrečiia - Heifer mainų programa - ten bus ir apie buvle,s avietes, vaistus ir t.t.) imtis taisyti fondo įvaizdį, ką Kęstutis savo paskutinėje žinutėje ir parašė, ir fonde įvesti tvarką, nes, kaip matau, įtakos jame judu turite. Sėkmės ir nebesipykime.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Miela Insam, nebesikabinėkite, nes pamanysiu, kad esate neraštinga ir ir neskiriate, kur yra apibendrinanti kalba, o kur faktai. O ju, esate išsilavinusi moteris. Nebent mokykloje bėgdavote iš lietuvių kalbos pamokų!

Sutinku su Donato apibendrinančiom išvadom ir džiaugiuosi, kad jis, tikrai nešališkas žmogus, be to dar ir atsakingas už šį forumą bei jo kokybę (regis, jis forumą ir sukūrė), blaiviai įvertino padėtį.

Jums, Insam, reikėtų šioje temoje (galite kurti naują ir pavadiniti ją kokrečiia - Heifer mainų programa - ten bus ir apie buvle,s avietes, vaistus ir t.t.) imtis taisyti fondo įvaizdį, ką Kęstutis savo paskutinėje žinutėje ir parašė, ir fonde įvesti tvarką, nes, kaip matau, įtakos jame judu turite. Sėkmės ir nebesipykime.

ponia Loreta.as perskaiciau jusu gincus su insam ir viena supratau.kad jus kaip toij patarlei,'' Dovanotam arkliui i dantis neziurima ''jei tai netiesa tai reikejo atidziau avis rinktis.arba isvis nereikejo ju imti ir nebutu buve piktumu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponia Loreta, na tebunie aš turginė, galite mano klaidas ištaisyti, galite juoktis iš mano žinių, galite tyčiotis, kad iš pamokų savo kaimo mokykloje bėgdavau, nors kiek pamenu aš vienintelė ir nebėgdavau, bet aš jūsų dar kartą prašau paneigti arba patvirtinti savo pirmoje žinutėje pateikiamos faktus. Jei negalite patvirtinti, trinkite ir atsiprašykite. Principo reikalas. Atsibodo ta Jūsų beletristika, įžeidinėjimas, beletristika, tada apie toną moralas, tada nauji įžeidinėjimai ir jokių faktų, tik prielaidos, prielaidos, gandai, išsisukinėjimai.

Ir išnagrinėjam taip kiekvieną Jūsų pasisakymą čia, ar nepasirodys kad viskas ką rašote yra neįrodoma? Beje išsiunčiau Donatui konkrečiai pacituotus jūsų pasisakymus, konkrečiai, jūsų citata - paneigimas, jūsų citata - paneigimas. Dabar reikės papildyti, paskutiniame jusu pasisakyme vel neirodomos prielaidos.

Ir liudininkai yra, o ne taip kaip pas jus - su manimi nemandagiai kalbėjo, bet liudininkų aš neturiu...

Hau! :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Duokit loretai "apsigydyti žaizdas", pulkit mane :lol:

va tokia fignia ir gaunasi, kai ŽŪ tampa verslu. Sugalvoja visokius planus, o realiai apie tai nieko nesupranta, prikuria bendruomenių, apdurnina kaimo žmones...galvoja avys ėriuojasi ištisus metus kas pora mėnesių, vištos "šika" kiaušiniais kasdien gal net po du ir be perstojo.

eikit gal jūs kur kitur to "verslo" daryti, baikit "prievartauti "tą ŽŪ.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na zinote, gerbiami kolegos, ketvirtas puslapis ir vis tas pats per ta pati: o mes taip..., o jus anaip..., o mes tokie..., o jus anokie... Net bjauru skaityti, gal asmeninius santykius galite issiaiskinti per AZ? O jeigu jau taip norite viesai pasipilstyti purvais, atidarykite nauja tema '' Purvo vonia'' ar kas nos panasaus ir maudykites ten savo purvuose, o sia tema administratoriui siulau rakinti, nes jos informatyvumas lygus 0.

P.S.

Neturiu nieko asmenisko nei vienai pusiai, tiesiog nemalonu skaityti ir tiek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

netiesa, informatyvumas 100%, išklausytos abi puses, o protingas ir bent kiek besidomintis aktualijomis tūlas žmogelis pats pasidarys išvadas. Pvz. aš visą savo gyvenimą :lol: galvojau, kad gauni avyhte ir iš PIRMOS(gims antroj mergaite, vaduinasi iš antros ir t..t.) vados dovanoji mot. lyties gyvuneli...

O čia pasirodo VERSLAS :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

reikejo atidziau avis rinktis.arba isvis nereikejo ju imti ir nebutu buve piktumu.

Redzi, ne taip paprasta buvo rinktis dėl keleto priežačių. Pirma, aš pvz neturiu jokios patirties pirmą kartą pamačius 100 avių suprasti, kur kokia avis. Na, visai jaunos gal matosi, geriau įsižiūrėjus, betgi net į galvą neatėjo, kad ten gali būti senių. Juk važiavome su mintimi, kad bus 2-3 metų avys. Jau vėliau kažkas pasakė: "Kaip keista, kad tau tokios papuolė, juk visos senos avys jau buvo mėson išvežtos". O va, ėmė ir pakliuvo, ir pagal programos taisykles dar už jas ėrytes kažkas turės atiduoti.

Gal savo bandose pastėbėjote, kad avys pulkuojasi pagal bendras patirtis: kartu laikomos nuo gimimo, arba kartu laikomis su mažaisiais ir pan. Taip ir čia matyt panašiai buvo, nes šitos laikėsi vienoj krūvoj, pagal amžių, kaip ir dera.

Buvo susirinkęs būrelis žmonių, kol visi suvažiavo, praėjo valanda žvarbiame ore, paskui padėjome šeimininkui suginti tą šimtinę avių į tvartą (ne taip paprasta), paskui viskas vyko konvejeriu: vieni gaudė, kiti saugojoo, kad nepabėgtų, treti rašė, aš stovėjau prie savo priekabos, kai nešė mūsų avis, žiūrėjau, kad jos gerai įsitaisytų ir t.t. Vieni, pvz, rinkosi tik labai stambias, mes - nedideles, viena stambi pakliuvo.

Avys juk iš tūkstantinės bandos, baikščios, nemanykite, kad prie kiekvienos galėjome prieiti, pakasyti pakaušį ir patapšnoti per nugarą. Tik iš tolo buvo rodoma pirštais kurią gaudyti. Visi taip darė.Be to visi skubėjo, nes buvome suvažiavę iš toliau, o kai kam tai dar ir nemažas gabalas namo parvažiuot, nes žmonės buvo iš kelių rajonų.

Reikia būti labai patyrusiam, kaip mano vet gydytojas, kuris, pats laikęs avių, iš pirmo žvilgsnio pasakytų kas yra kas.

Jei toje bandoje būtų visos daugmaž geros, tai koks skirtumas, kurią pagauni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...