Jump to content

Pieno kainos


Pofke

Recommended Posts

Manau ,kad nesąmones vyksta ant svieto: Nežinau ne vieno tikro ūkininkų kooperatyvo (aplinkui tik "perekupai" perpardupdantys pieną perdirbėjams).Ir man keista kai Valstybės mastu vyksta skatinimas parduoti pieną "perekupams".

O be to ,kai buvo normali pieno supirkimo kaina , "perekupams" parduodantys pieną ūkininkai gaudavo daugiau negu tiesiogiai parduodantys perdirbėjams. Tai kodėl dabar pirmiesiems taikomas 10% didesnis rėmimas jei antrieji ansciau gaudavo mažiau...?

Čia tik pasvarstymai iš nuobodulio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bijau sumeluot.. bet ta 10% daugiau gauna tik ar ne 4 kooperatyvai per visa lt.. ?? Nes kiti, kaip ir sakot, pieno neperdirba.. o likusieji pradeda patapt "šašu" visiems.. dėl to norima atsipurtyt nuo smulkiuju, tuo pačiu ir nereikalingu narių šitoje grandinėje...

Galiu 100 procentų garantuotai pasakyti, kad mūsų krašte  gavo ir tie kurie stato pieną perekupams, nes ten tie kooperatyvai kurie TIKRAI neperdirba pieno anei lašo, o tik nuperka pigiau o parduoda brangiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos, kas išvis yra kooperatyvas? Pvz. PIENO gėlė. Pagal jus, tai perkūpas, bet man jis kooperatyvas, nes padeda žemdirbiui: galima įsigyti premiksus, pašarų ruošimo medžiagas, trąšas palankiomis kainomis, o pinigus išskaito dalimis iš supirkto pieno. Viskas iš vienų rankų. Metų gale kooperatyvui dirbant pelningai nariai gauna dividendų pagal parduoto pieno kiekį. Kaina iš principo moka rinkos. O kad parduoda brangiau, tai itaip ir būti negali, nes jeigu parduotų už tiek pat, kas mokėtų darbuotojams algas, kas į pienovežius kurą piltų ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zinau kas laiko 60 karviu ir tik sekmadieniais savo piena ir tai ne visa, kelis simtus litru parduodavo supirkejam o visa kita parduoda tiesiogai. Parama paskaiciavo pilnai ir tokiems, ju per lietuva tokiu ne vienas. Parama neteisingai ismoketa, i tai nekreipciau demesio jei tie kur tiesiogiai parduoda piena, nesijuoktu man i veida jog gaunu grasius is perdirbeju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zinau kas laiko 60 karviu ir tik sekmadieniais savo piena ir tai ne visa, kelis simtus litru parduodavo supirkejam o visa kita parduoda tiesiogai. Parama paskaiciavo pilnai ir tokiems, ju per lietuva tokiu ne vienas. Parama neteisingai ismoketa, i tai nekreipciau demesio jei tie kur tiesiogiai parduoda piena, nesijuoktu man i veida jog gaunu grasius is perdirbeju.

Seip palaikau labiau JCB negu Ramzos blevyzgas. Bet Sitas pastebejimas JCB labai i "pievas". tas 60 karviu turetojas tiesiog padare 20skambuciu, 10 vizitu ir reziume turi 3 klientus kuriems tiesiogiai parduoda Piena seneliams gerti, grietinele kepti pyragams ir liesa saldzia varske darželinukams. ir gauna po 1eur uz litra. aisku turi n islaidu elektrai, irangos ispirkimui ir transportavimui. bet balansas pas ji puikus.

Dar, patikekit, varineti pienovzy po kaimus kainuoja piniga ir nemaza. Nepykit bet nesuprantu kodel trys piendaviai kurie priduoda po 200tr atnese i supirkimo punkta, nepadaro taip kad  Petras priduoda 550ltr o jonas ir Antanas po 25ltr (del ismoku ar ukio apyvartos palaikymo) po apmokejimo Petras atiduoda pinigus uz 175ltr Jonui ir Antanui. ir Jonas su antanu gauna po 1-2ct daugiau.  Aisku paskui turi buteli statyt Jonui:)

 

JCB, gal teko skaityt Delfi, kad miescionis kepa pyraga ir ima po 4-5eur uz gabaliuka prie kavos. O jis sako mano darbas sunkus, dar perku žaliavas iš ukininko.... Ar iš Taves perka ar iš to kur 60karviu turi tavo kaimyno???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Seip palaikau labiau JCB negu Ramzos blevyzgas. Bet Sitas pastebejimas JCB labai i "pievas". tas 60 karviu turetojas tiesiog padare 20skambuciu, 10 vizitu ir reziume turi 3 klientus kuriems tiesiogiai parduoda Piena seneliams gerti, grietinele kepti pyragams ir liesa saldzia varske darželinukams. ir gauna po 1eur uz litra. aisku turi n islaidu elektrai, irangos ispirkimui ir transportavimui. bet balansas pas ji puikus.

Dar, patikekit, varineti pienovzy po kaimus kainuoja piniga ir nemaza. Nepykit bet nesuprantu kodel trys piendaviai kurie priduoda po 200tr atnese i supirkimo punkta, nepadaro taip kad  Petras priduoda 550ltr o jonas ir Antanas po 25ltr (del ismoku ar ukio apyvartos palaikymo) po apmokejimo Petras atiduoda pinigus uz 175ltr Jonui ir Antanui. ir Jonas su antanu gauna po 1-2ct daugiau.  Aisku paskui turi buteli statyt Jonui:)

 

JCB, gal teko skaityt Delfi, kad miescionis kepa pyraga ir ima po 4-5eur uz gabaliuka prie kavos. O jis sako mano darbas sunkus, dar perku žaliavas iš ukininko.... Ar iš Taves perka ar iš to kur 60karviu turi tavo kaimyno???

jo dar vienas miestietis- proto bokstas valgantis kokioje kavineje, pyrago gabaliuka uz 5 eurus, nusprende , kad ir ukininkas parduodantis piena tam pyragui iskept gauna 1 eura uz litra .Tipiska delfyje komentarus rasancio miestiecio rasliava- blevyzga, stengiantis pazemint ir pamokyti kaimo ukininkus , nors aiskiai matosi, kad pats esama padeti kaime zinai tik is ziniasklaidos,brangaus torto gabaliuko ar is tu paciu miestieciu naiviu pliurpalu, fantaziju ir klaidingo suvokimo kas yra kaimas . ukininkai ir kokios ju problemos.O kas del JCB ar Ramzos ,tai normali ismananciu padeti ukininku, issakyta nuomone. Su ja galima sutikt ar nesutikt ce jau kiekvieno musu reikalas ko tikrai nepasakysi apie jusu ce parasytas fantazijas- blevyzgas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos, kas išvis yra kooperatyvas? Pvz. PIENO gėlė. Pagal jus, tai perkūpas, bet man jis kooperatyvas, nes padeda žemdirbiui: galima įsigyti premiksus, pašarų ruošimo medžiagas, trąšas palankiomis kainomis, o pinigus išskaito dalimis iš supirkto pieno. Viskas iš vienų rankų. Metų gale kooperatyvui dirbant pelningai nariai gauna dividendų pagal parduoto pieno kiekį. Kaina iš principo moka rinkos. O kad parduoda brangiau, tai itaip ir būti negali, nes jeigu parduotų už tiek pat, kas mokėtų darbuotojams algas, kas į pienovežius kurą piltų ir t.t.

viskas čia gerai kad padeda žemdirbiui pigiau (tikiuosiu) nusipirkti. Bet mano supratimu kooperatyvo didžiausias tikslas yra kad ūkininkas gautų didesnę pieno kainą. Ar aš klystu? Juk pirmieji kooperatyvai kai kūrėsi rėkė šaukė visi , kad va sunešite visi į vieną vietą bus didesnis kiekis pieno, galėsime gauti didesnę kainą. O šiandieną kaip yra? Moka tą patį ką ir perdirbėjas, tai pasakykit man naiviai blondinei -  nafik tokie kooperatyvai ??? Kad dar vieni pasipelnytų iš ūkininko?  Savo komentaro netaikau tiems kop kurie perdirba ar perdirbs pieną.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo dar vienas miestietis- proto bokstas valgantis kokioje kavineje, pyrago gabaliuka uz 5 eurus, nusprende , kad ir ukininkas parduodantis piena tam pyragui iskept gauna 1 eura uz litra .Tipiska delfyje komentarus rasancio miestiecio rasliava- blevyzga, stengiantis pazemint ir pamokyti kaimo ukininkus , nors aiskiai matosi, kad pats esama padeti kaime zinai tik is ziniasklaidos,brangaus torto gabaliuko ar is tu paciu miestieciu naiviu pliurpalu, fantaziju ir klaidingo suvokimo kas yra kaimas . ukininkai ir kokios ju problemos.O kas del JCB ar Ramzos ,tai normali ismananciu padeti ukininku, issakyta nuomone. Su ja galima sutikt ar nesutikt ce jau kiekvieno musu reikalas ko tikrai nepasakysi apie jusu ce parasytas fantazijas- blevyzgas. 

Brangusis Stasy,

jei tau rupejo - paklausk pradziai is kur zinau, o paskui drabstykis. antrai pradziai - nuvaziuok ir suvalgyk ta pyragely, ir pasiulyk savo grietines, grietineles, o kai pabandysi 10 kartu ir nieko nepavyks, tada galesi rasyt kad MIESCIONIS mokina matai. del manes tai tu gali uzsikr....t su tom karvem. ir fantazuok. tik pries fantazuodamas pabandyk.

nes matai tas miescionis nera turejes daugiau kaip 4-5karves, ir nera pardaves pigiau kaip 1,5lt uz litra pieno. tas miescionis kas menesi pirko 4 parsiukus ir po 4,5menesio po 120kg parduodavo - pora supirkejui, pora - skersta.

tiek tos patirties 15metu

O tu bent pabandei pries rasydamas??????

isiskaitei kas parasyta?????

kurioj vietoj tau netinka pasakyti zodziai ar skaiciai?

jei mano "miescionio" netinka - nueik i turgeli, kur stovi šikinykas 2x2m su šaldytuvu ir is ten prekiauja grietine, 2 rušiu varske ir pienu supilstytu i litrinius butelius tik Dievaži, ne po 0,12ct uz litr o 1,2eur prašo. ir net pažiurek už kampo PERKA, ir perka ne bet kas o MIEŠČIONYS

 

susirasysim kaip pabandysi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viskas čia gerai kad padeda žemdirbiui pigiau (tikiuosiu) nusipirkti. Bet mano supratimu kooperatyvo didžiausias tikslas yra kad ūkininkas gautų didesnę pieno kainą. Ar aš klystu? Juk pirmieji kooperatyvai kai kūrėsi rėkė šaukė visi , kad va sunešite visi į vieną vietą bus didesnis kiekis pieno, galėsime gauti didesnę kainą. O šiandieną kaip yra? Moka tą patį ką ir perdirbėjas, tai pasakykit man naiviai blondinei -  nafik tokie kooperatyvai ??? Kad dar vieni pasipelnytų iš ūkininko?  Savo komentaro netaikau tiems kop kurie perdirba ar perdirbs pieną.

Siandienos kooperatyvai tai perekupai,siekiantis is zemdirbio uzsidirt,jiems tik pelnas rupi,savi interesai.

Kooperatyvas buvo Aukstaitijos pienas supirko piena,gamino sviesta,varske,pieno miltelius,mokejo pagal rusi pirma,antra,trecia,kaina pirma daugiau kitos maziau,deje tas kooperatyvas pries 18 metu bankrutavo,tiksliau pasipelnymo tikslu,kazkam naudinga buvo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laimik, pats esi pieva arba joje parkrites.

JCB, kad piktiniesi tuom kad tu vaziuoji Opel o kaimynas Mercedes, o benzino kaina vienoda. tu nepyk, o dirbk lygiai taip pat kaip kaimynas, uzdirbk tiek pat ir nusipirk ta pati Mrcedes. Kas trukdo? kur "pieva" parasiau?

tas pats klausimas: pabandei bent 10 kartu parduot savo produkcija?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viskas čia gerai kad padeda žemdirbiui pigiau (tikiuosiu) nusipirkti. Bet mano supratimu kooperatyvo didžiausias tikslas yra kad ūkininkas gautų didesnę pieno kainą. Ar aš klystu? Juk pirmieji kooperatyvai kai kūrėsi rėkė šaukė visi , kad va sunešite visi į vieną vietą bus didesnis kiekis pieno, galėsime gauti didesnę kainą. O šiandieną kaip yra? Moka tą patį ką ir perdirbėjas, tai pasakykit man naiviai blondinei -  nafik tokie kooperatyvai ??? Kad dar vieni pasipelnytų iš ūkininko?  Savo komentaro netaikau tiems kop kurie perdirba ar perdirbs pieną.

Aukstaite, suneskit trys kaimynai i nupirkta 1 saldytuva ir parduokit brangiau, ir pasiimkit ta atlygi kury gauna koop darbuotojai. (koop investavo i pienovežy, jus susimeskit ant saldytuvo ir jau + 2ar 3ct uz litra)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viskas čia gerai kad padeda žemdirbiui pigiau (tikiuosiu) nusipirkti. Bet mano supratimu kooperatyvo didžiausias tikslas yra kad ūkininkas gautų didesnę pieno kainą. Ar aš klystu? Juk pirmieji kooperatyvai kai kūrėsi rėkė šaukė visi , kad va sunešite visi į vieną vietą bus didesnis kiekis pieno, galėsime gauti didesnę kainą. O šiandieną kaip yra? Moka tą patį ką ir perdirbėjas, tai pasakykit man naiviai blondinei -  nafik tokie kooperatyvai ??? Kad dar vieni pasipelnytų iš ūkininko?  Savo komentaro netaikau tiems kop kurie perdirba ar perdirbs pieną.

 

Mano kuklia nuomone, atsakymas į šitą klausimą būtų aiškus kai nebeliktų nė vieno kooperatyvo. Kai turi koki 40 tonų pieno, gali kelti savo salygas ir esi paklausus, jeigu ne į vieną vietą nuveši, tai į kitą, o kai turėsi 500 l, perdirbėjas tau duos kiek jam patinka, jeigu išvis pirks. Kol yra konkurencija, tie patys perdirbėjai turi palaikyti kainą.

 

jeigu tokiem "perekūpam" lietuviai parduotų kokį 60 proc pieno ir perekupai turėtų vieningą poziciją, tai su laikinais nuostoliais pašokdintų bet kurį perdirbėją ar net galėtų paliktį jį be žaliavos, bet iš jūsų pozicijos matau, kad dar ilgai nesikooperuosit ir taip mąstančių dar labai daug.

 

Ir paskaitykit savo postus aukščiau, kaip pieninė iš jūsų išsidirbinėja su savom taisyklėm. Kooperatyve tokių nesamonių niekad nebuvo. Bet kokiu keliu eiti, čia kiekvieno reikalas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aukstaite, suneskit trys kaimynai i nupirkta 1 saldytuva ir parduokit brangiau, ir pasiimkit ta atlygi kury gauna koop darbuotojai. (koop investavo i pienovežy, jus susimeskit ant saldytuvo ir jau + 2ar 3ct uz litra)

 

laimik, tavo planas gerai tik tuom atveju, jeigu turi blatą pieno tyrimuose, kitu atveju tavo biznis iškeliaus už somatus, bakterijas ir t.t. :)) kokybės kontrolė išties reikalauja kruopštumo, priežiūros. retas atvejis, kada karvių nekontroliuojantis, vos kelias karvutes turintis turi tokius pat kokybės rodiklius kaip ir didesnis, modernesnis ūkis. O jei dar kokį inhibitorių ras..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei jau psichologinę pagalbą sau taikote "pieno kainose",tai "laimik,pastebėjimas,kad reikia įsiskaityti į kitų parašymą ir KITĄ GERBTI labai vietoje.Dėl kooperatyvų jau kiek prirašyta...,tai savo seną mintį-tarp pienininkų kooperatyvai atsirado dėl nemokšiško pieno perdirbėjų darbo.Kooperatyvai (kiekvienas turite pieno supirkimo sutartis,kuriose pagal parduoto pieno kiekį ir iš to sekančią kainą esame sugrupuoti į 10 grupių)pieno parduoda daugiau nei atskirai kiekvienas ūkininkas.O tas laimik parašymas:" suneskit trys kaimynai i nupirkta 1 saldytuva ir parduokit brangiau" truputi sutrikdė.Šaldytuvai jau  praeitas etapas.Pieno supirkimo taisyklėse parašyta ,kad pienas turi būti ....temperatūros.Savo šaldytuvus turbūt visi nusistatę ant 5-6 tarpo.Dėl ūkininko,turinčio 60 karvių ir parduodančio pieną tiesiogiai-net suėmė baimė,pagalvojus kiek reikia darbo(aišku jei melžia ne "srutinį" pieną)sutvarkyti ir parduoti 1,5-3 tonas pieno kasdien.Apie kainas-kaip straipsnelis Mano ūkyje apie vokiečių pieno ūkius?Rašo,kad jiems sunku.Beje,pelno mokesčio daug už pernai teko mokėti ar minuso ženkliuką jau dėjote?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

JCB, kad piktiniesi tuom kad tu vaziuoji Opel o kaimynas Mercedes, o benzino kaina vienoda. tu nepyk, o dirbk lygiai taip pat kaip kaimynas, uzdirbk tiek pat ir nusipirk ta pati Mrcedes. Kas trukdo? kur "pieva" parasiau?

tas pats klausimas: pabandei bent 10 kartu parduot savo produkcija?

Kartais ar nebūsi Ramzos giminaitis, tik dar labiau nusišneki, nes nerauki aplamai apie ką kalbu, o tik iš konteksto trauki žodžius. O siūlydamas savo idėjas apie kaimynų kooperaciją ar tiesioginį pardavimą, tai čia mum "naujieną" pasakoji, manau ne vienas rimtai apie tai pagalvos.  Apie savo produkcijos pardavimą tiesiogiai, esu ne kartą išsireiškęs, nesiruošiu kartotis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kartais ar nebūsi Ramzos giminaitis, tik dar labiau nusišneki, nes nerauki aplamai apie ką kalbu, o tik iš konteksto trauki žodžius. O siūlydamas savo idėjas apie kaimynų kooperaciją ar tiesioginį pardavimą, tai čia mum "naujieną" pasakoji, manau ne vienas rimtai apie tai pagalvos.  Apie savo produkcijos pardavimą tiesiogiai, esu ne kartą išsireiškęs, nesiruošiu kartotis.

Visi jus cia giminaiciai,kalbat,diskutuojant,traukiat visokias nesamones kurios senai visiems zinomos nieko naujo.

Streikavom,ka is to gavom ar tik labai idomu buvo pradet dabar vel nutilom,atrodo patenkinti jei jau pradejom gal jau reik eit iki galo o ne erzint.

Del somatu,bakteriju yra politika kaip nori gali padaryt siandien tau rytoj kitiem reikia kad butu nuoskaitos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

laimik, tavo planas gerai tik tuom atveju, jeigu turi blatą pieno tyrimuose, kitu atveju tavo biznis iškeliaus už somatus, bakterijas ir t.t. :)) kokybės kontrolė išties reikalauja kruopštumo, priežiūros. retas atvejis, kada karvių nekontroliuojantis, vos kelias karvutes turintis turi tokius pat kokybės rodiklius kaip ir didesnis, modernesnis ūkis. O jei dar kokį inhibitorių ras..

tai dabar pats deklaruoji kad kokybės padarymas , vos neįminaomu tampa, tai kaip tada visi pieno gamintojai telpa į nustatytus somatų ir bakterijų rėmus? Duodami iš stiklainio, arba geru atveju kibiro "tyrimam" tai ko jūs tada tikitės kad kas skaitysis su gamintojais kai atsiprašant nesusitvarkot savam kieme? Kai pataps normaliai imami mėginiai, mokama už realią pieno kokybę, tada ir skeričiokitės kad pas vienus geras pienas, pas kitus blogas, vemt verčia kai rašo kad >40-50 karvių ūkiai tik teveža kokybišką pieną, kiek žinau tokių, beveik visi duoda iš stiklainuko :D būkim biedni bet teisingi, nedaug kas sąžiningai padaro pieną su mažai bakterijų, o somatus reikia reguliuot, nes somatai kaip žinia iš karvės, o bakterijos tai jau melžėjos nuopelnas,(nors ir somatai ilgainiui neprižiūrint iš to paties išplaukia). Sutinku tik su vienu aspektu, kad lietuviai tingi, padaryt kokybišką pieną, o ūkiam kurie neturi savo šaldymo įrengimų, tą padaryt BEVEIK neįmanoma, beveik nes buvo laikai kai patys veždavom su bidonais į punktą, imdavo iš visų analizus ir tilpdavom dar tais laikais į aukščiausią rūšį, kai pusė kaimynų nešdavo tai atvirintą pieną tai dar visokiom chaltūrom užsiimdavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...