Jump to content

Ėriukų penėjimas avių šėrimas


Loreta

Recommended Posts

Sveiki visi, dėkui už atsakymus ir patarimus, jei eriukų būčiau napaėmus jie butų jau mirę. Niekam jų nereikia , niekas nenori, kam vargas , o naudos jokios.Sąlygos buvo tokios pačios kaip ir kitam garde avies, ten radau eriukus kuriems dabar 2 sav. Tokie mieli, ir linksmi avis kuri mane ir pakvietė , labai rūpestinga.Gerasukis , laikausi Jūsų patarimo rišu griežtu būdu,o kojas ar reikia supančioti?Toliau girdau nabagus, ir kaip bus taip jau bus.RYTASAS , dėkui bandau ieškoti kibiro, ir kabinti ant sienos kur nors.Mantas33 prašau vaikų kad pagirdytų 12, ir 16 val.Didysis jau kaip reikiant bėgioja, o mažasis blogiau, kažkoks išsiskėtęs. Jei bus kam įdomu parašysiu kaip toliau einasi.

 

 

Rišimmo tikslas, kad nesutryptų ėriukų ir nesibaidytų jų tuo met kaip jie bandys avį žysti. Kojų rišti nereikia, tik patį kūną geriausiai prie medinės sienos, kad ne peršaltų ir žiūrėti jog jai neveržtų, visuomet turėtų maisto po nosimi ir atsigerti, po kelių dienų turėtų tapti ramesnė. Taip pat reikėtų užmauti ant akių kokių senų kelnių dalį, kad nieko nematytų ir nesibaidytų. Bet kokiu atveju pačioje pradžioje per prievartą reikės ėriukus kišti po speniais.

 

 

Praėjusiais metais aš dariau truputi kitaip - pasigaudavau 4 kartus į dieną avį ėriukai patys iš karto pribėgdavo ir išgerdavo visą pieną ir dar papildomai duodavau standartinę normą miltelių su mažiau vandens - nes nuo vandens tikrai svorio nepriaugs. Tačiau šiemet jei taip bus rišiu, kadangi gaudimai atima daug laiko. Tarp kitko po kažkur 2-3 savaičių pačios avys pradėjo kviestis ėriukus, kad pieną išvalgytų. Matyt pritvingdavo speniai ir skaudėdavo :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va nieko neišejo, arba kantrybės neturiu , kišu eriukus , bet , jie nesupranta ką ten jie turi daryti, avis neatrodo kad nerami būtų. Taip kad dabar abu apsitriedę, atrodo kaip katė su kačiuku, toks tarp abiejų , kaip dabar išaiškėjo, avyčių skirtumas. Varau į miestą (Alytus) , Litagroje ieškau kibiro, Kauno grūduose kombikormo, vet. vaistineje vitaminų ir nuo viduriavimo ko nors, manau  nuo karvės peno vidurioja. Jiems 6  dienos. Rytoj į darbą , pagirdys vaikai, kokia 12 -13 val. Tiesa kažkur radau kad reikia cukraus dėti į pieną. Parašyta taip kad galima net kvietinių miltų šaukštelį išplakti ir cukraus įdėti.

Šovė mintis , bet turbūt absurdiška. O jei vandenuko šilto su kalio permanganatu pagirdžius .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va nieko neišejo, arba kantrybės neturiu , kišu eriukus , bet , jie nesupranta ką ten jie turi daryti, avis neatrodo kad nerami būtų. Taip kad dabar abu apsitriedę, atrodo kaip katė su kačiuku, toks tarp abiejų , kaip dabar išaiškėjo, avyčių skirtumas. Varau į miestą (Alytus) , Litagroje ieškau kibiro, Kauno grūduose kombikormo, vet. vaistineje vitaminų ir nuo viduriavimo ko nors, manau  nuo karvės peno vidurioja. Jiems 6  dienos. Rytoj į darbą , pagirdys vaikai, kokia 12 -13 val. Tiesa kažkur radau kad reikia cukraus dėti į pieną. Parašyta taip kad galima net kvietinių miltų šaukštelį išplakti ir cukraus įdėti.

Šovė mintis , bet turbūt absurdiška. O jei vandenuko šilto su kalio permanganatu pagirdžius .

As neduodu jokio pieno karves man nuo jo nugaiso kazkada kai tik padaviau.Tai nusiperkat pieno milteliu na ir jau dabar tabletukes veterinarijoj buna kazkokios ten nuo vidurevimo sutrini gal ketverti koki tik kai eriuku mazam na pasako kas kaip daryt.O apsitriest gali ir nuo perdidelio kiekio prigirdyto labai reikia ziureti pagal pati eriuka pagal jo dydi pagal viska nes kiekviena karta vis kitaip ir skirtingai vieni labai gert nori kiti nesipuola labai na cia tik is praktikos jau papasakoti nesigauna net...Beprasmis jau ten bus kisimas po tiek paru netikiu kad dar imanoma pripratint butu kad jie patys zystu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esam ir mes girdę ėriukus karvės pienu, kartais darydavau mišinuką su aliejumi, kartais išvirdavau kokių kruopų (miežinių , kvietinių, grikių, ryžių ( beje ryžiai gerai , jei ėriukas viduriuoja)) jas sutrindavau su elektriniu trintuvu, kartais įmušdavau kiaušinio trynį, galima įlašinti vitaminų. Visa tai tam , kad sočiau būtų ir nereiktų dažnai maitinti ( 2-3 kartus) per dieną, jokio maitinimo naktį :icon-rolleyes: , nes reikėjo važiuoti į darbą ir nebuvo kada ir kaip žaisti. Ėriukai visad būdavo bandoje su jau apsiėriavusiom avim, tai manau , kad kai labai išalkdavo ,visad rasdavo kokią užsižiopsojusią mamą( ir nebūtinai savo) ir nors kelis gurkšnius nusiurbdavo.

Iš patirties galiu pasakyti, kad jei ėriukas stiprus ir alkanas , jam nesvarbu ar jo mama ar ne, svarbu kad pieno kombinate būtų nors lašelis. O jei jis nenori traukti, tai visad bandau priversti : išžiodau ėriuką ir įkišu avies spenį į burną, tada kelis kartus paspaudžiu, kad ištrykštų pieno. Jei jis alkanas,jis supras ir imsis darbo. Vėliau užteks tik avį palaikyti arba pririšti ir pakviest ėriuką (mes maitinamiems ėriukams duodam vardus  :icon-wink: )Žinoma tai nėra lengva, reikia 2 žmonių, vienas laiko avį, kitas besispyriojantį ėriuką kiša po ja, bet .... iš tų su kuriais (pamestinukais) teko vargti, nei vieno nepraradom, visus išmaitinom  ir nei kiek nesigailim :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo trydos kažkokių pardavė indiškų žolinių miltelių,sugirdžiau, o kombikormo tai pardavėjas Kauno grūdų pasakė taip visi perka skirtą  veršeliams startą tai tas pats, nes atskirai eriukams nebūna pas mus.Va kaip.Kibiras bus pritvirtintas šeštadienį ir vaikų daržas atitvertas, vyras taip pat dirba. Ir aš Tomukas1996 girdau karvės pienu ir cukraus dedu, 1 šaukštą, gal per daug. vet vaistinėja pasakė kad karvės pienas yra riebesnis už avies ar tiesa?Atseit reikia skiesti vandeniu , nupirkau ir pieno mltelių 2 šaukštus liepė maišyti litrui vandens. Ausrele555 tiek privargom su tuo eriuko kišimu, svarbiausiai jie nesupranta ko aš iš jų noriu. Avis blauna, ėriukiui galvojau ir sparną nusuksiu įsispyręs nelenda.Nu gal supratot 1 metai ūkininkauju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane buna kad jaunikliai motinos piena zindymi suviduriuoja ir praeina ... as viena kart daviau piena kuri pardeje keturkampiuose pakeliuose parduoda -ir nieko viskas gerai .. Matot kai gimsta eriukas jis iskart kazko iesko o motina ji stumia prie papo tas matyt uzuodzia piena ir zynda -jei praejo keleta dienu jam jau jus mama :) vargu ar jau pripratinsit zysti mama .. as viena turejau tokia kad uzdarius su eriukais viena atstume tai ji taip puldavo ji su galva kad tas net isskrisdavo is gardo (sunku buvo priimti sprendima bet gamta)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo trydos kažkokių pardavė indiškų žolinių miltelių,sugirdžiau, o kombikormo tai pardavėjas Kauno grūdų pasakė taip visi perka skirtą  veršeliams startą tai tas pats, nes atskirai eriukams nebūna pas mus.Va kaip.Kibiras bus pritvirtintas šeštadienį ir vaikų daržas atitvertas, vyras taip pat dirba. Ir aš Tomukas1996 girdau karvės pienu ir cukraus dedu, 1 šaukštą, gal per daug. vet vaistinėja pasakė kad karvės pienas yra riebesnis už avies ar tiesa?Atseit reikia skiesti vandeniu , nupirkau ir pieno mltelių 2 šaukštus liepė maišyti litrui vandens. Ausrele555 tiek privargom su tuo eriuko kišimu, svarbiausiai jie nesupranta ko aš iš jų noriu. Avis blauna, ėriukiui galvojau ir sparną nusuksiu įsispyręs nelenda.Nu gal supratot 1 metai ūkininkauju.

 

Karvės pienas yra vanduo palyginus su avies pienu, dėl to ėriukai dažnai triedžia. Į karvės pieną pridėjus pieno miltelių būtų gamima pašalinti triedimą ir sočiau primaitinti. Ėriukus galėsi pradėti maitinti kombikorma geriausiu atveju nuo kokių 2 mėn. Nors aš niekad nemaitinau ir neketinu matinti dėl to, kad neapsimoka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ėriukai triedžia ne nuo karvės pieno, o dėl to, kad negavo laiku ir pakankamai avies krekenų.... Bet kokio "kombikormo" šerti tikrai nepatariu, bet papildyti racioną savo pasigamintais koncentratais tikrai galima... Ypač, jei laikote aukšto genetinio augimo potencialo  veisles...pvz, tekselius ar sufolkus... Jie be koncentratų augs pusdvasiu....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Gerasukis, na ir aš taip galvojau, aš nebaigiau veterinarijos, tiktai buhlteriją , bet tokį dalykai perskaičiau prieš pradėdama auginti avis, tiesiog knygą apie avininkystę. Bet kai solidaus amžiaus moteris vet. paduotuvėje pasako kad akademijoje mokė, kad karvės pienas yra riebesnis, o kita moteriškaitė , dar paporino, kad jos močiutė dar vandeniu skiesdavo, kad reibu nebūtų. na taip sakant nesiginčijau.Manau kom.veršelių startą pradėsiu duoti po 50 gr kai jiems sukaks 10 dienų.O dabar gal ir labai ne į temą, bet galvoju kad jie neišnešioti pilnai. Einu sau kiemu, žiūriu mano avys laksto kaip išprotėję, tai buvo rugsėjo 3 dieną. Vyras parvažiuoja iš darbo sako kada baroną pirkai?Na aš akis išpūtus , nieko nesupratau,pasirodo, kad kaimynų baronas pabėgo, o matyt mano rujojo, jis rupūžė įšoko per piemenį, ir atliko savo purviną darbelį. Savininkas atsirado, kokia vesilė barono turbūt ir pats nežino. sako mešalka. Na kita avis tai nieko neturi , bet ir ta stora. O aš ieškojau pirkti barono veislinio, ir skelbimusbuvau davus, galvoju kad balandžio mėn gimtų būtų liuks. Avys dokumentuose prekosai. viena tai tikrai panaši, stambi, o kita tai tik prie prekoso stovėjo. Labai jau i romanovo užneša.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Gerasukis, na ir aš taip galvojau, aš nebaigiau veterinarijos, tiktai buhlteriją , bet tokį dalykai perskaičiau prieš pradėdama auginti avis, tiesiog knygą apie avininkystę. Bet kai solidaus amžiaus moteris vet. paduotuvėje pasako kad akademijoje mokė, kad karvės pienas yra riebesnis, o kita moteriškaitė , dar paporino, kad jos močiutė dar vandeniu skiesdavo, kad reibu nebūtų. na taip sakant nesiginčijau.Manau kom.veršelių startą pradėsiu duoti po 50 gr kai jiems sukaks 10 dienų.O dabar gal ir labai ne į temą, bet galvoju kad jie neišnešioti pilnai. Einu sau kiemu, žiūriu mano avys laksto kaip išprotėję, tai buvo rugsėjo 3 dieną. Vyras parvažiuoja iš darbo sako kada baroną pirkai?Na aš akis išpūtus , nieko nesupratau,pasirodo, kad kaimynų baronas pabėgo, o matyt mano rujojo, jis rupūžė įšoko per piemenį, ir atliko savo purviną darbelį. Savininkas atsirado, kokia vesilė barono turbūt ir pats nežino. sako mešalka. Na kita avis tai nieko neturi , bet ir ta stora. O aš ieškojau pirkti barono veislinio, ir skelbimusbuvau davus, galvoju kad balandžio mėn gimtų būtų liuks. Avys dokumentuose prekosai. viena tai tikrai panaši, stambi, o kita tai tik prie prekoso stovėjo. Labai jau i romanovo užneša.

Pradzioje visada sunku ,vat uztai geri gyvuliai ir kainuoja as gal koki 3m laksciau kol atsisijojo geros mamkos daba jokiu bedu -dirba kaip automatai .. siemet kazkaip neplanavau gimdymu bet taip gavosi kad kiekviena diena po eriuka :) kombe verseliu netiks jei yra vario .. pas mane is bendro puodo (mieziai ar avizos tryntos ) ir mamkos ir tie maziukai bando esti nuo kokios 2-3 savaites bet piena vistiek zynda .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

štai ką užtikau savo užrašuose iš įvairių seminarų: jei aviai trūksta vit. D, dalis ėriavedžių neprisiima ėriukų (čia žinoma ne tas atvejis, kai ėriuką tenka gelbėti dėl silpnumo)

 

12 dieną nuo gimimo galima duoti smulkaus šieno, nes tada pradeda vystytis didysis prieskrandis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Gerasukis, na ir aš taip galvojau, aš nebaigiau veterinarijos, tiktai buhlteriją , bet tokį dalykai perskaičiau prieš pradėdama auginti avis, tiesiog knygą apie avininkystę. Bet kai solidaus amžiaus moteris vet. paduotuvėje pasako kad akademijoje mokė, kad karvės pienas yra riebesnis, o kita moteriškaitė , dar paporino, kad jos močiutė dar vandeniu skiesdavo, kad reibu nebūtų. na taip sakant nesiginčijau.Manau kom.veršelių startą pradėsiu duoti po 50 gr kai jiems sukaks 10 dienų.O dabar gal ir labai ne į temą, bet galvoju kad jie neišnešioti pilnai. Einu sau kiemu, žiūriu mano avys laksto kaip išprotėję, tai buvo rugsėjo 3 dieną. Vyras parvažiuoja iš darbo sako kada baroną pirkai?Na aš akis išpūtus , nieko nesupratau,pasirodo, kad kaimynų baronas pabėgo, o matyt mano rujojo, jis rupūžė įšoko per piemenį, ir atliko savo purviną darbelį. Savininkas atsirado, kokia vesilė barono turbūt ir pats nežino. sako mešalka. Na kita avis tai nieko neturi , bet ir ta stora. O aš ieškojau pirkti barono veislinio, ir skelbimusbuvau davus, galvoju kad balandžio mėn gimtų būtų liuks. Avys dokumentuose prekosai. viena tai tikrai panaši, stambi, o kita tai tik prie prekoso stovėjo. Labai jau i romanovo užneša.

 

 

Nepriimkite asmeniškai, bet ar kas nors maitina vaikus dešrainiais, traškučiais ir kepsniais praėjus 2 mėn po gimimo? Ėriukas, dar nespėjo susigaudyti kas įvyko o jūs norite jam duoti kombikormo. Puikiai suprantu jūsų rūpestį, norite, kad kuo greičiau užaugtų ir jis taptu savarankišku. Jo skrandis dar tik pradeda vystytis o norite, kad virškintų tokį maistą, su nosimi kapstys, gal kokią 3 savaitę, bet pradės valgyti nuo 2 mėn. Kodėl manote ėriukai laikomi su avimis minimum 3-4 mėn? Šiaip sau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nepriimkite asmeniškai, bet ar kas nors maitina vaikus dešrainiais, traškučiais ir kepsniais praėjus 2 mėn po gimimo? Ėriukas, dar nespėjo susigaudyti kas įvyko o jūs norite jam duoti kombikormo. Puikiai suprantu jūsų rūpestį, norite, kad kuo greičiau užaugtų ir jis taptu savarankišku. Jo skrandis dar tik pradeda vystytis o norite, kad virškintų tokį maistą, su nosimi kapstys, gal kokią 3 savaitę, bet pradės valgyti nuo 2 mėn. Kodėl manote ėriukai laikomi su avimis minimum 3-4 mėn? Šiaip sau?

Šiaip eriukai pradeda domėtis kitu pašaru nuo dviejų savaičių,ir,jiems reikia leisiti tai daryti-jų biologinis laikrodis stipriai skyriasi nuo žmogaus:)

pas mane eriokai  šešių savaičių kapoja šienainį nepraščiau už mamas,aš jau nekalbu apie grudus ir koncentruotus pašarus,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki,gal galite pasidalinti savo nuomone ir patirtimi apie kombinuotus pašarus avims ir ėriukams,kuriuos gamina Kauno grūdai ir Ukmergės biofabrikas. Kaina beveik vienoda -0,46 eur./kg. Kas lemia jusų pasirinkimą? Gal esate išbandę abiejų gamintojų ir galite palyginti,kurie priimtinesni ėriukams ir avims. Būtų įdomu sužinoti,nes,kaip suprantu,daugelis jais šeriate savo augintinius...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jai nesunku imeskite ju sudedamasias dalis ir tada galesime pakomentuoti ka rinktis, as asmeniskai lietuviko nieko neturiu pas mane siai dienai graikiski angliski ir dar trecio nzn nes popieru po ranka neturiu, kaina 1.27+pvm kg tris kart brangiau nei lt bet manau mikro elementai ir visi kiti didesnes koncentracijos nei lt pasarai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...