Jump to content

Išmokos 2014-2020


Jaras

Recommended Posts

Žinios iš apmokymų- vyksta seniūnijų darbuotojų mokymai ateinančių metų deklaravimui. Taigi turi tuoj pasirodyti ir naujas ministrės įsakymas . Be to , kai užklausiau NMA dėl šienų pardavimų , tai jie man atrašė , kad turėtu viskas keistis. 1 ha. - 1 sąl. gyv. - tai jau buvo- ekologiniams. Ar tai irgi keisis - nežinau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinios iš apmokymų- vyksta seniūnijų darbuotojų mokymai ateinančių metų deklaravimui. Taigi turi tuoj pasirodyti ir naujas ministrės įsakymas . Be to , kai užklausiau NMA dėl šienų pardavimų , tai jie man atrašė , kad turėtu viskas keistis. 1 ha. - 1 sąl. gyv. - tai jau buvo- ekologiniams. Ar tai irgi keisis - nežinau.

 

- Paramą už ganyklas ir pievas gali gauti pareiškėjai, kurių 2014 m. (arba einamaisiais metais naujiems laikytojams), laikytų ūkinių gyvūnų skaičiaus vidurkis sudarė ne mažiau kaip 0,3 SG/ha arba bendras tinkamų paramai ganyklų arba pievų plotas sudaro ne daugiau kaip 10 proc. bendro paramai tiesioginėmis išmokomis tinkamo ploto.

-Tokiuatveju,jeipareiškėjasnelaikėūkinių gyvūnų,paramaužganyklasirpievasjamgali būti skiriama, jei jis yra registruotas ar patvirtintas Lietuvos Respublikos pašarų ūkio subjektų registre. Tai galima įgyvendinti tik šiems subjektams:

ūkininkų ūkių valdytojams,

žemės ūkio bendrovėms,

kooperatinėms bendrovėms (kooperatyvams), vykdančioms žemės ūkio veiklą,

kitoms įmonėms, gaminančioms parduoti žolės produkciją.

Svarbu:

  •   iki einamųjų metų gruodžio 31 d. Agentūrai turi būti pateikti produkcijos pardavimo, už ne mažiau kaip 98 EUR/ha, įrodymo dokumentai;

  •   kai pareiškėjas – fizinis asmuo, žolės produkciją turės parduoti kitam subjektui, laikančiam žolėdžius ūkinius gyvūnus (galvijus, arklius, avis, ožkas), kurių vidurkis

    einamaisiais metais privalės sudaryti ne mažiau kaip 0,3 SG/ha. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

- Paramą už ganyklas ir pievas gali gauti pareiškėjai, kurių 2014 m. (arba einamaisiais metais naujiems laikytojams), laikytų ūkinių gyvūnų skaičiaus vidurkis sudarė ne mažiau kaip 0,3 SG/ha arba bendras tinkamų paramai ganyklų arba pievų plotas sudaro ne daugiau kaip 10 proc. bendro paramai tiesioginėmis išmokomis tinkamo ploto.

-Tokiuatveju,jeipareiškėjasnelaikėūkinių gyvūnų,paramaužganyklasirpievasjamgali būti skiriama, jei jis yra registruotas ar patvirtintas Lietuvos Respublikos pašarų ūkio subjektų registre. Tai galima įgyvendinti tik šiems subjektams:

ūkininkų ūkių valdytojams,

žemės ūkio bendrovėms,

kooperatinėms bendrovėms (kooperatyvams), vykdančioms žemės ūkio veiklą,

kitoms įmonėms, gaminančioms parduoti žolės produkciją.

Svarbu:

  •   iki einamųjų metų gruodžio 31 d. Agentūrai turi būti pateikti produkcijos pardavimo, už ne mažiau kaip 98 EUR/ha, įrodymo dokumentai;

  •   kai pareiškėjas – fizinis asmuo, žolės produkciją turės parduoti kitam subjektui, laikančiam žolėdžius ūkinius gyvūnus (galvijus, arklius, avis, ožkas), kurių vidurkis

    einamaisiais metais privalės sudaryti ne mažiau kaip 0,3 SG/ha. 

 

dar didesnio srifto nebuvo imanoma padaryt? Sendien Prienuose buvo NMA atstovai tai sio klausimo per daug nekomentavo, nes, anot ju, dar near galutinai aiksu kaip kas bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

NMA svetainė vėl giriasi kiek milijonų išmokėjo,bet man nei cento,o sofkiniai jau gavo. Pastebėjau,kad panašiai visose srityse-kas prie parduotuvės budi ir nieko ne dirba,tai pašalpas laiku gauna.O kas dirba,tai visai normalu,jei atlyginimas vėluoja  :icon-mrgreen:

Nei tikrinti važiuoja,nei pinigus skaičiuoja.Ar čia mane vieną pamiršo,ar daugiau tokių yra :icon-rolleyes:

irgi ne cento

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar didesnio srifto nebuvo imanoma padaryt? Sendien Prienuose buvo NMA atstovai tai sio klausimo per daug nekomentavo, nes, anot ju, dar near galutinai aiksu kaip kas bus.

na geriau matosi  :icon-biggrin:

o,šiaip ne NMA sprendžia,dėl to ir nekomentuoja,tikėtis kad bus geriau,nei parašyta spec pristatyme savivaldybėm neverta,gali būti tik blogiau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien buvau Varenoje vykusiame ZUM suvaziavime. Idomiausia man dalis,jog paskutinemis dienomis(ar naktimis)ZUM'as nusprende,jog deklaruojantiems pievas,nebekabins jokiu gyvuliu ir prekines produkcijos. Bet pievas reikes ne nusmulkinti, o nusienauti ir isvezti. Smulkinimas galimas tik kas turi 0,3 SG, arba 10 proc. nuo visos dirbamos zemes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien buvau Varenoje vykusiame ZUM suvaziavime. Idomiausia man dalis,jog paskutinemis dienomis(ar naktimis)ZUM'as nusprende,jog deklaruojantiems pievas,nebekabins jokiu gyvuliu ir prekines produkcijos. Bet pievas reikes ne nusmulkinti, o nusienauti ir isvezti. Smulkinimas galimas tik kas turi 0,3 SG, arba 10 proc. nuo visos dirbamos zemes.

gal zinai kada visa tai bus patvirtintas ir galutinis reikalas? ir cia uz nenases zemes jau nebus priedo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Uz nenasias siemet sake liks tas pats (260lt.), kitais metais berods 210lt., o toliau ateitis nezinoma. Zodziai Baublio (nenasiu zemiu direktoriaus). :)

Del patvirtinimo,tai as taip supratau kad jie cia jau patvirtino. Beje,zum atstovas visokiais zalinimo ir ekologiniais klausimais sake "esu per silpnas situose reikaluose".Todel nemazai klausimu taip ir liko neatsakytu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien buvau Varenoje vykusiame ZUM suvaziavime. Idomiausia man dalis,jog paskutinemis dienomis(ar naktimis)ZUM'as nusprende,jog deklaruojantiems pievas,nebekabins jokiu gyvuliu ir prekines produkcijos. Bet pievas reikes ne nusmulkinti, o nusienauti ir isvezti. Smulkinimas galimas tik kas turi 0,3 SG, arba 10 proc. nuo visos dirbamos zemes.

Na cia  (17 ir 26 punktas) raso  visai kitaip: http://www.infolex.lt/ta/154677

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tavo nuorodoj paskutinis pakeitimas darytas 2015-02-14. O per susirinkima aiskiai pasake,kad vazinejant po visa Lietuva buvo daug diskutuojama su ukininkais,ir paskutinem dienom nusprende tai,ka jau rasiau ankstesniam poste. Ir isviso, kaip kazkuris kolega jau minejo,ta pati isgirdom ir mes is ministerijos atstovo,kad EK deda visas pastangas jog mes negamintumem jokios produkcijos. Nezinau,ar cia juoktis,ar verkti. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakykim is zmogaus issinuomoju sklypa kuriame pieva jau kokius 20m, Tai taip iseina negaliu as jos isarti ir seti javus?Jei buvo 5 metus deklaruota pieva, ir as issinuomoju ,negaliu arti jos, ar klystu?

 

Vakar buvau susirinkime, kalbejo moteriskes is NMA, tai kaip aiskino turi ziuret ka perki ir ka nomuojies, pagal tavo pateikta situacija gaunasi kad taip. Aiskino kad pievos kurios buvo deklaruotos kaip krastovaizdzio tvarkymas iskarto bus kaip daugemetes, pievos kurios yra iki 5 metu, bus galima suarti, o pievos kurios 5 ir daugiau, nebe. Beto daugemetem padare, kad net atnaujint nebus galima, kad zeme kuo maziau nasesne butu. Jeigu butu penkmecio laikotarpy bent karta ta pieva deklaruota kad buvo surarta ar padarytas budymas, tada manau viskas gerai, bet jeigu 5 metus kaip pieva, tai ir bus pieva ( tokia pats situacija ir pas mane- jaunas ukininkas, 15 ha zemes ir nei aro negalesiu pasiset javu net del savo ukio, nes esu gyvulininkas) dar minejo, kad labai reiksmingas laikotarpis bus 12-15 ziurint pagal zemes deklaracijas. Zdz padare taip kad kas augina grudus, augina grudus, o kas zole, tas zole :eusa-think: pataisykit jeigu netaip kaska supratau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Henka,

gali arti ramia sąžine. NMA pareikalaus iš naujo apsėti žolę, jeigu Lietuvos lygiu pievų sumažės žemiau 5 proc. Šiandienos situacija yra virš 10 proc.

Atskira situacija yra jei tavo žemė yra kokioje saugotinoje ar NATURA teritorijoje, kur atskiromis taisyklėmis tokia veikla yra draudžiama. Čia tad reikia teirautis į saugomos teritorijos direkciją (mažiau laiko sugaiši beieškodamas).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tavo nuorodoj paskutinis pakeitimas darytas 2015-02-14. O per susirinkima aiskiai pasake,kad vazinejant po visa Lietuva buvo daug diskutuojama su ukininkais,ir paskutinem dienom nusprende tai,ka jau rasiau ankstesniam poste. Ir isviso, kaip kazkuris kolega jau minejo,ta pati isgirdom ir mes is ministerijos atstovo,kad EK deda visas pastangas jog mes negamintumem jokios produkcijos. Nezinau,ar cia juoktis,ar verkti. :D

 

Gal kas turite tiesioginių išmokų taisyklių projektą ? Turiu galvoje paskutinį,kur nebereikalaujama SGV dengti pievų plotus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...