Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki.Pasakykit ar galima vienus triusiukus perdet i kita lizda jeigu tarp ju poros dienu skirtumas, viena patele atsivede du, kitos dvi dvieju dienu begi turi triusiuotis tai noreciau palygint triusiu sk lizduose kai kitos apsitriusiuos kaip manot ar bus gerai?

Sveikas, man irgi būna dažnai tokios situacijos, bet dažniausiai kergiu dvi pateles vienu metu, kad nebūtų kokių nesamonių su triušiuku skaičiumi.

Į tą lizdą į kurį dėsį triušiukus išimk patelę ir įdėk į kita narva porai minučių, kad neužmatytu. Triušiukus dedamas būtinai nuimk pūkelius likusius iš kito lizdo. Kai nuvalysi, įdėk triušiukus į lizdą ir apklok pūkais, palaikyk minutę dėl kvapo įsigerimo taip sakant ir įdėk patelę. Pokolkas man taip darant viskas sėkmingai baigiasi. pfu pfu pfu ;)

Pagal viska reikėtų gerai tik su vandeniu nusiplaut rankas, tada gerai pačiupint patelę pas kuria dėsi , ir kaip minėjo kolega nurinkus visus pūkus perkelti .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki kolegos.

Reikia labai rimto patarimo. :)

Situacija tokia kad uošvienė nori triušiukų didelių ir gražių. Tad pagalvojau apie belgų baltuosius milžinus, na ji čia daugiau pasiūlė turguj pamačius. :)

Bet esmė tame kad manau jog jie gan lepus triušiai ir ar nebūtų geriau nuo mažiau lepesnių jai pradėt?

Nes poto kaip ir aš likčiau kaltas jai kas netaip :D

augino triušius prieš 20 metų.

Ačiū už patarimus. :)

Jei uosviene nori baltu belgu, tai taip ir bus, tu, cia bejegis :). O jie lepus, kaip ir visi grynaveisliai.Grozis reikalauja auku :).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki kolegos.

Reikia labai rimto patarimo. :)

Situacija tokia kad uošvienė nori triušiukų didelių ir gražių. Tad pagalvojau apie belgų baltuosius milžinus, na ji čia daugiau pasiūlė turguj pamačius. :)

Bet esmė tame kad manau jog jie gan lepus triušiai ir ar nebūtų geriau nuo mažiau lepesnių jai pradėt?

Nes poto kaip ir aš likčiau kaltas jai kas netaip :D

augino triušius prieš 20 metų.

Ačiū už patarimus. :)

Šiaip iš savo pusės galėčiau pasakyt kad man mažiausiai lepūs yra mišrūnai. Paprasti mirgu margu triušiai, kur net nežinai kas per veislė jo yra :) treti metai auginam triušius, turim grynaveislių ir keletą mišrūnų kurių vaikai keliauja į mėsą. Tai per visa tą auginimą su mišrūnais jokių bėdų nebuvo. ( pfu pfu pfu). Šiaip ir patys įstojom į triušininkų gretas, kai gavom dovanų 2 mišrūnus triušiukus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki mano nuomone del lepumo..Lepumas lygus kam...? Visus triusius serti reikia nesvarbu ar veislinis ar ne visiems reikia valyti gardus visiems del siokios tokios ramybes reikia vakcinuoti nuo maro ir maksimatozes...Auginu ir misrunus ir 4 veisles dabar turiu vokietijos demetieji,prancuzijos avinai,didieji sviesiai sidabriniai ir belgu milzinai rudi.Na pastebejimas koks sviesiai sidabriniai buna biski tokie baikstesni ne taip einantys i rankas bent pas mane bet siek tiek gal per metus maziau sergantys uz vokietijos demetus ar prancuzu avinus is situ 4 veisliu man regis pas mane blogiausiai sekasi su vokietijos demetais na nezinau kol kas kaip su belgais seksis bet del streso jiems problemu nera nes vieni is ramiausiu... Misrunai triusiai pas mane pastebejas lyg greiciau auga negu veisliniai.Bet vel gi visada gali buti tik sutapimas kas pas mane taip gal but pas kita jau kitaip yra...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Norėjau paklaust, kokio laiko triušiukus reikia atskirti nuo motinos ir kokio po to patinukus nuo patelių?

Galėtum paskaitinėti biški :eusa-hand:

triušiukus gali atskirinėti nuo pusantro mėnėsio amžiaus. (kiti laiko ir ilgiau iki dviejų ir daugiau)

Patinukus nuo patelių atskirinėjų aš kokių 3-4 mėnesių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki, reikia skubios pagalbos... Niekaip nesuprantu kas dabar dedas, mėn laiko triušiukus atskyriau nuo motinų ir 2-3sav jie man laimingi gyvena gražūs ir t.t o dabar prieš pora dienu pradėjo pora viduriuot, vizualiai neatrodo, kad ispustais pilvais butu, bet paemus i rankas pilvas atrodo kiek per didelis gal net siek tiek kliunksi... nuo ko tai? Mažus triušiukus šėriu tik šienu ir kombikormu. Tik va prieš kelias dienas idėjau saujele grūdų i kombikorma ar gali būti nuo to? Išviriau karčiųjų kiečių arbatos nuo viduriavimo, ką dar galima duoti?

P.S-kombikormas de heus gal jis netinka ar kaip? koki jus duodat? Labai reikia patarimo, nenoriu, kad mažyliai iškeliautu anapilin.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Sveiki, reikia skubios pagalbos... Niekaip nesuprantu kas dabar dedas, mėn laiko triušiukus atskyriau nuo motinų ir 2-3sav jie man laimingi gyvena gražūs ir t.t o dabar prieš pora dienu pradėjo pora viduriuot, vizualiai neatrodo, kad ispustais pilvais butu, bet paemus i rankas pilvas atrodo kiek per didelis gal net siek tiek kliunksi... nuo ko tai? Mažus triušiukus šėriu tik šienu ir kombikormu. Tik va prieš kelias dienas idėjau saujele grūdų i kombikorma ar gali būti nuo to? Išviriau karčiųjų kiečių arbatos nuo viduriavimo, ką dar galima duoti?

P.S-kombikormas de heus gal jis netinka ar kaip? koki jus duodat? Labai reikia patarimo, nenoriu, kad mažyliai iškeliautu anapilin.

Kai as atskirdavau vaikus menesio laiko tai tokiu bedu daug turedavau. Tiesiog pradejau atskirti nuo motinos 6-8 savaiciu (priklauso nuo vaiku skaiciaus ir dydzio) ir tu viduriavimu-kritimu mazgiu beveik nepasitaiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki, mano viena triušė neseniai atsivedė triušiukų. Jau antrą dieną jiems pradėjo augti kailiukas ir jau visi buvo su dantukais. Dabar jau ketvirta diena ir visi triušiukai yra su kailiuku. Anksčiau nežiūrėdavau, kada pradeda augti plaukai, tačiau juk paprastai jie turėtų pradėti augti tik 5 dieną. Ar normalu, kad taip anksti pradėjo augti kailiukas? Patelė laukėsi 30d, jai čia 4 vada.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, mano viena triušė neseniai atsivedė triušiukų. Jau antrą dieną jiems pradėjo augti kailiukas ir jau visi buvo su dantukais. Dabar jau ketvirta diena ir visi triušiukai yra su kailiuku. Anksčiau nežiūrėdavau, kada pradeda augti plaukai, tačiau juk paprastai jie turėtų pradėti augti tik 5 dieną. Ar normalu, kad taip anksti pradėjo augti kailiukas? Patelė laukėsi 30d, jai čia 4 vada.

O koks jum skirtumas kada jis augt pradeda svarbu grazus,sveiki ir kad juos priziuri triuse kam is dalies dometis net nelabai as suprantu tokiu dalyku... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Padekite,mano kralike atsivede triusiuku ir nesunesa i lizda ka patartumet gal paciam surinkti ir sudeti..?

Tai faktas kad sudet i lizda pasiziurek dar kas kaip lizde ar nera negyvu kokiu patvarkyk lizda ir sudek triusiukus visus.Pacios jos nemates dar kad nesiotu juos i lizda jai jau is karto nebuna lizde.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki,

Man toks klausimas iskilo. Ka mes blogai darome,kad musu triusiai taip apauga riebalais? Nekalbu apie jaunima. Turejom siemet papjauti patina su patele, nes patele niekaip vaiku neatvede tris kartus suleista, o patinas niekaip vaiku mergom nepadarydavo. papjovus paaiskejo,kad patinas be proto apauges riebalais visas. O pateles gimda irgi riebalais apaugus. Dar taip nemacius. Seriame sienu, zole, sakniavaisiais, salta ziema gauna ciut sutintu bulviu, grudai. Gal per mazai veiklos jiems duodame? Nes per metus tik dvi vadas pateles atsiveda? Ziemai jaunimo nepasiliekam, nes ziema sunkiau jie auga kazkaip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Man toks klausimas iskilo. Ka mes blogai darome,kad musu triusiai taip apauga riebalais? Nekalbu apie jaunima. Turejom siemet papjauti patina su patele, nes patele niekaip vaiku neatvede tris kartus suleista, o patinas niekaip vaiku mergom nepadarydavo. papjovus paaiskejo,kad patinas be proto apauges riebalais visas. O pateles gimda irgi riebalais apaugus. Dar taip nemacius. Seriame sienu, zole, sakniavaisiais, salta ziema gauna ciut sutintu bulviu, grudai. Gal per mazai veiklos jiems duodame? Nes per metus tik dvi vadas pateles atsiveda? Ziemai jaunimo nepasiliekam, nes ziema sunkiau jie auga kazkaip.

O tai kurioj čia vietoj išvis jų kažkokia veikla ??? Jeigu patins nieko neveikė, o patelė nevedė triušiukų tai normalu, kad abu nuo tokių pašarų gulėdami apaugo riebalais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Man toks klausimas iskilo. Ka mes blogai darome,kad musu triusiai taip apauga riebalais? Nekalbu apie jaunima. Turejom siemet papjauti patina su patele, nes patele niekaip vaiku neatvede tris kartus suleista, o patinas niekaip vaiku mergom nepadarydavo. papjovus paaiskejo,kad patinas be proto apauges riebalais visas. O pateles gimda irgi riebalais apaugus. Dar taip nemacius. Seriame sienu, zole, sakniavaisiais, salta ziema gauna ciut sutintu bulviu, grudai. Gal per mazai veiklos jiems duodame? Nes per metus tik dvi vadas pateles atsiveda? Ziemai jaunimo nepasiliekam, nes ziema sunkiau jie auga kazkaip.

O tai kurioj čia vietoj išvis jų kažkokia veikla ??? Jeigu patins nieko neveikė, o patelė nevedė triušiukų tai normalu, kad abu nuo tokių pašarų gulėdami apaugo riebalais.

Patele buvo bandyta su normaliai darbingais patinais leisti. Bet kai trecia karta neatsivede nieko, tai dingo kantrybe. O patinas suleistas su skirtingom patelem nieko doro nenuveike irgi. Kiek per metus siulytumete tada vadu tureti? Nes pradedam kergima nuo vasario ir baigiam geguze. Tai realiai kokie du kartai tik gaunasi. Turbut per mazai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patele buvo bandyta su normaliai darbingais patinais leisti. Bet kai trecia karta neatsivede nieko, tai dingo kantrybe. O patinas suleistas su skirtingom patelem nieko doro nenuveike irgi. Kiek per metus siulytumete tada vadu tureti? Nes pradedam kergima nuo vasario ir baigiam geguze. Tai realiai kokie du kartai tik gaunasi. Turbut per mazai...

4-6 vados per metus būtų normaliai mano supratimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patele buvo bandyta su normaliai darbingais patinais leisti. Bet kai trecia karta neatsivede nieko, tai dingo kantrybe. O patinas suleistas su skirtingom patelem nieko doro nenuveike irgi. Kiek per metus siulytumete tada vadu tureti? Nes pradedam kergima nuo vasario ir baigiam geguze. Tai realiai kokie du kartai tik gaunasi. Turbut per mazai...

4-6 vados per metus būtų normaliai mano supratimu.

Viskas aisku :icon-rolleyes: Didelis dekui :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...