Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Nu jo, kuo toliau tuo labiau man ta kontora pradeda nepatikti.Is pradziu dar buvo minciu bandyti istot, bet dabar kaz kaipnetraukia.

P.S. butu idomu sudalyvauti kokioje parodoje, kaip dalyviui.

Cia irgi ne labai lengva. Reikia ne vienus metus dirbti, kad isaugint gera kolekcija i paroda. Tai tik atrodo, kad nupirkai pora grynaveisliu triusiu, isauginai ju vaikus ir viskas. Taip ne buna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O pas mane patirtis 20 metu niekada nepalieku atskirai triusiuku 2 lizduose nes visada kazkuriuos paskiau palieka na turbut pas mane durnos visada tebunie pameginsit vienaip kita karta bus aisku cia gyveni ir mokaisi :) o triusiai atsirade rudeni ju augimas yra letesnis negu pavasariniu as rudeni is viso darau pertraukas ir kai perku ziuriu nerudeniniu... Jai kas nuolat maitina juos tik sienu ir kombinuoti pasarai gal ir nesijaucia skirtumo o kada serma vasara zole man ju augimas labiau patinka negu sienu aisku plius visa kita.. :)

Mantas33 buvo teisus, susale tie du atskirtieji. jei dar taip bus geriau jau meginsiu sukelt i viena lizda. Tik kaip apsisaugot kad svetimo kvapo triuse nepajustu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O pas mane patirtis 20 metu niekada nepalieku atskirai triusiuku 2 lizduose nes visada kazkuriuos paskiau palieka na turbut pas mane durnos visada tebunie pameginsit vienaip kita karta bus aisku cia gyveni ir mokaisi :) o triusiai atsirade rudeni ju augimas yra letesnis negu pavasariniu as rudeni is viso darau pertraukas ir kai perku ziuriu nerudeniniu... Jai kas nuolat maitina juos tik sienu ir kombinuoti pasarai gal ir nesijaucia skirtumo o kada serma vasara zole man ju augimas labiau patinka negu sienu aisku plius visa kita.. :)

Mantas33 buvo teisus, susale tie du atskirtieji. jei dar taip bus geriau jau meginsiu sukelt i viena lizda. Tik kaip apsisaugot kad svetimo kvapo triuse nepajustu?

As pries lendant i lizda tiesiog visada pagrostau triuse ir tiek :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va gaila seip mazgiu bet nieko tokio taip jau kartais buna dabar jau zinot kaip buna bet galvokite taip dabar tures daugiau pieno likusie geriau augs...O i lizda lendant nieko nereikia daryti tik ziureti ranku savo nes buna triuses kurios kanda ir gina arba kad nebegiotu per vaikus jai baili kada ziurit...Manau tai mitas yra kad lieka kvapas kazkoks ir triuse neziuri arba buvo kazkam sutapimas tiesiog...Pasikartosiu pazureti butina visada kai atsiveda buti gali lizde negyvu kurie paskiau kirmys ten o prie ju gules gyvi triusiukai arba seip kokiu nesvarumu bus tai patvarkai ta lizda sudedi juos graziai ant puku...O paskiau ryta , vakara ar kada ir diena uzmetat aki pirma savaite kad neisnestu kur kokio vieno nes buna kad jie uzmiega zyzdami o tada triuse issinesa ir susala... Cia dar va kaip pavyzdys del to kvapo kada sudedi palygini skaiciumi triusiuku leidi 2 ar daugiau pateles vienodu laiku kad atvestu ir paskiau pas viena buna 12 pas kita 5 tai is tos 12 kur paimi 3 triusiukus be jokiu puku be nieko ir idedi pas tuos 5 zinoma na biski ten ne tiesiog va juos ant virsaus ir viskas imaisai juos tarp tu 5 uzdengi pukais ir palieki taip palengvini vienai patelei is 12 lieka 9 o kita su 8 triusiukais ir nepersiples...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Seip tai nezinau ar taip labai kas megine laikyti bandoj viska ir triuse ir kitas triuses kartu ir patinus...Tiesiog jau patinai kurie subresta tarpusavi pjaunasi ka maziukams daryt gali net nezinau as asmeniskai.Buve tokiu dalyku man kazkada senai i garda kurem buvo 20-30 triusiu pateliu suaugusiu isoko veislinis patinas nes pasilakstyt po sodyba paleizdavau ir tada jos ten nezinau gal 8 ar kazkas tokio atvede triusiuku bet as nedrysau jau tada ten ju skirstyt nes nezinojau nei kas kur kurios ten :) Tada jie uzaugo kartu kitos nieko nedarydavo... Bet manau del ramios galvos geriau kai jau ji buna viena su triusiukais yra gi visokiu charakteriu ir triusiu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Seip tai nezinau ar taip labai kas megine laikyti bandoj viska ir triuse ir kitas triuses kartu ir patinus...Tiesiog jau patinai kurie subresta tarpusavi pjaunasi ka maziukams daryt gali net nezinau as asmeniskai.Buve tokiu dalyku man kazkada senai i garda kurem buvo 20-30 triusiu pateliu suaugusiu isoko veislinis patinas nes pasilakstyt po sodyba paleizdavau ir tada jos ten nezinau gal 8 ar kazkas tokio atvede triusiuku bet as nedrysau jau tada ten ju skirstyt nes nezinojau nei kas kur kurios ten :) Tada jie uzaugo kartu kitos nieko nedarydavo... Bet manau del ramios galvos geriau kai jau ji buna viena su triusiukais yra gi visokiu charakteriu ir triusiu...

Mano triušė voljere iškniso urvą ir atsivedė triušiukų ir nei patinas, nei kitos patelės nieko jiem nedarė. Pamatėm, kai jau lakstyt pradėjo. Tiesa, neaišku, kiek jų atvedė. O dar vasarą 4 sav. mažiukus su patelėm paleidau voljere. Viena patelė krito. Kitos jos vaikus maitino -pati mačiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na taip dar viena istorija tinkanti i si pokalbi...Buvau sodyboj paleides 5 pateles ir patina vaiksciojo laisvej visiskai nakti lyzdavo i ukini pastata o po ukiniu tai labirintu rojus ir issivedziojo vaikus is 5 lakstanciu rudeniop gavosi apie 30 viskas grazu visi grazus laukinukai aisku kas zino kiek neisgyveno ten ju ir kas kaip bet kurie augo tai faina buvo aisku gelynu siaubas jie buvo... :D Tik paskiau is tokio grozio nesigavo jokios naudos nes i pavasari visus iki vieno isgaude nezinau kiaunes ar lapes...Tai reikia zinoma pasirupint ju saugumu tvora...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Turiu klausima sendiena belgu milzine atsivede triusiuku, bet iskilo problema kad viena triusiuka idejus i lizda iskart man nuejus ismeta.. :eusa-doh: kame saknys ??? Padekite :)

Ta prasme, jūs įdedate, o ji išmeta?

Manau, gali būti 2 priežastys.

1. Tas triušiukas silpnesnis ir ji nenori jau auginti.

2. Patelė nutarė, kad jai perdaug vaikų ir neišmaitins visų. Kiek jų turi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Turiu klausima sendiena belgu milzine atsivede triusiuku, bet iskilo problema kad viena triusiuka idejus i lizda iskart man nuejus ismeta.. :eusa-doh: kame saknys ??? Padekite :)

Ta prasme, jūs įdedate, o ji išmeta?

Manau, gali būti 2 priežastys.

1. Tas triušiukas silpnesnis ir ji nenori jau auginti.

2. Patelė nutarė, kad jai perdaug vaikų ir neišmaitins visų. Kiek jų turi?

Liko 6 ish 7 nes nelaimelis jau konteineryja kad ir kaip gaila :) manu kad ji uzmyne sita triusiuka nes jis tik ant sono gulejo ir garsiai reke priekines kojas judindamas. Tai teko naikinti ir nesukt sau galvos :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki kolegos kas auginat patalpoi tai yra ukinem nes norejau is lauko persikraustit I ukini tai vieni sako bus labia dauk blogo kvapo kiti sako jok triusiai labiau sirks net nezinau ko klausit

:o

Nera skirtumo, kur gyvens triusiai. Reikia tinkamai valyt, dezinfikuoti narvus ir viskas bus gerai. Pas mane triusiai gyvena ukiniam pastate, jokio kvapo nera. Navose turi but visada sausa. Na ir tinkama ventiliacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki kolegos kas auginat patalpoi tai yra ukinem nes norejau is lauko persikraustit I ukini tai vieni sako bus labia dauk blogo kvapo kiti sako jok triusiai labiau sirks net nezinau ko klausit

:o

Nera skirtumo, kur gyvens triusiai. Reikia tinkamai valyt, dezinfikuoti narvus ir viskas bus gerai. Pas mane triusiai gyvena ukiniam pastate, jokio kvapo nera. Navose turi but visada sausa. Na ir tinkama ventiliacija.

gal galit foto savo narvu imest aciu ic anksto

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki kolegos kas auginat patalpoi tai yra ukinem nes norejau is lauko persikraustit I ukini tai vieni sako bus labia dauk blogo kvapo kiti sako jok triusiai labiau sirks net nezinau ko klausit

:o

Nera skirtumo, kur gyvens triusiai. Reikia tinkamai valyt, dezinfikuoti narvus ir viskas bus gerai. Pas mane triusiai gyvena ukiniam pastate, jokio kvapo nera. Navose turi but visada sausa. Na ir tinkama ventiliacija.

man kaip tik perkelus i patalpa sumazejo sergamumas tokia liga kaip mixas nes ant langu uzdejau tinkliuka ir jokiu uodu vidui ar musiu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...