Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki

Kaip suprantu nelabai, kas zino atsakymu, arba nesilanko kas supranta :)

Tai bent jau parodysiu pora foto

cia mano flandras

http://picasaweb.google.lt/vpaknys/Desktop#5327255504049189362

http://picasaweb.google.lt/vpaknys/Desktop#5327586234970553074

Sveikas rabbirodzeri

Kas liecia ausu erkutes visu pigiausias budas gyditi yra paimi paprasciausia pusu terpentina ir valgomo aliejaus sumaisai lygiomis dalimis gerai isplaki ir ipurski i ausies landa ,kad nebutu saltas

ir triusiai puikiausiai issivalo jei isisenejusi padetis biski turi prikibt pats ispest is ausies.Taip patare senas vet.gydytojas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas liecia ausu erkutes visu pigiausias budas gyditi yra paimi paprasciausia pusu terpentina ir valgomo aliejaus sumaisai lygiomis dalimis gerai isplaki ir ipurski i ausies landa ,kad nebutu saltas

ir triusiai puikiausiai issivalo jei isisenejusi padetis biski turi prikibt pats ispest is ausies.Taip patare senas vet.gydytojas.

Taip, girdejau apie si recepta, bet suabejojau, nes terpentino mediciniinio vaistinese nebeparduoda, tai nebuvau tikras ar galima naudot, ta dazam skiesti :)

Tai gavau patarima, is vieno triusininko, naudoti BIO KILL, o paskui pakalbejes su rimtesniu Vetu, jis irgi patare naudoti si preparata, aisku ne visur dar jo gausi. Bet yra vaistiniu kurios turi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triusininkai

Perskaiciau viska, kas cia per tiek laiko prirasyta, ir turiu pastebet, kad didzioji dauguma jusu diskusiju panasios i chata, nei i diskusija. Tai tiek kritikos,noretusi matyt daugiau pasisakymu is zmoniu kurie turi patyrimo ir supranta ka sneka.

Apie save, nusprendziau uzsiveisti triusiu pries pora menesiu, kadangi gyvenu sodyboje, turiu tam salygas, ir pakankamai laisvo laiko. Triusius laikau lauke, tikslas uzsiauginti sau ir seimynai mesytes, na ir vaikams dziaugsmas.

Turiu du patinus, grynaveislius Flandras ir Kalifornas.

Pateles grynaveisliai du californai, zelandas, na ir dar dvi pateles flandru tipo, tikiuosi isgryninti per laika. Flandras mano nuomone pakankamai ispudingas, pardaves zmogus sake, kad atveztas is lenkijos.

Informacija apie auginima susirinkau is internetiniu puslapiu, daugiausiai anglu kalba.

Bet kaip isitikinau praktika siek tiek kitokia, nei teorija, nors aisku su youtube ir google pagalba, manau dauguma dalyku atrinkau, ka reikia zinoti.

Dabar klausimai kas man neaisku.

Skiepijau pats, ir vienam triusiui, radau gumbeli odoje, na pupos dydzio, po oda, manau kad toje vietoje kur leidau skiepa. Ar teisingai galvoju, ar tai gali but kazhkas kitka >?

Viena flandru patele, gavau su ausu erkemis, ir kaipastebejau, jau buvo isplite pakankamai nemazai, veterinaras patare naudoti NEOSTAMOSAN, visiem triusiam isvaliau ausis, o serganciam sake valyti desimt dienu is eiles, bet kaip issireishke, gali ir neishnaikinti, tada reiktu naudoti, purshkala sunims ar katems, bet jo kaina gal 30LT, tai susilaikiau, nes nusprendizau kad turi buti geresnis sprendimas. Gavau jau patarima, kaip gydyti, bet noriu ishgirsti profu nuomone.

Kitas klausimas, kergimas. Kaip as skaiciau, pateles rujoja, taip daznai, kad net nereikia ziureti pries kergiant. Kergiau jau tris pateles, tai as kiek ileidziu, tiek jos nekelia uodegos, tai emiausi iniaciatyvos, ir padejau jas ishprievartauti  Ar gerai pasielgiau? Zodziu is tryju kergtu pateliu tik viena pati leidosi, kitom pakeliau uzpakaliuka I geresne padeti  kai kergiu, leidziu patinui kergtis 3 kartus per diena. Po 10 ileidziu vel I narva patikrint ar nenori kergtis vel.

Na rodos tiek klausimu 

Nu kas liecia kergima buna tokiu pateliu kurios kelia savo marke ir reik tam varksui patinui prikibt ,o patinui jei pagal literatura leidziama du kart dienoj ryte ir vakare o is praktikos geriau viena kart dienoj na o jei kelias pateles teturit tai tas patinas ir taip be darbo dziuna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, ka tik siandien is cekijos parlekiau. Buvau i Hyla genetikos centra nulekes, dar ir vienoj fermoj kur mesai augina Hyla hibridus buvau. Na zinot, likau be amo kaip sugeba zmones taip viska daryt. Ar yra cia bent vienas kuris is mesines triusininkystes duona valgo, ar visi cia megeju lygio? Nes is daugelio pasisakymu tai jiems iki rimtu augintoju, kurie zada is to gyvent, tai daugumai toli kaip iki menulio peskom. (cia mano nuomone kuri nebutinai teisinga). O siaip parsiveziau Hyla teviniu liniju suaugusiu triusiu, jei ka domina galim pabendraut:)

http://www.ipix.lt/desc/83977935/

http://www.ipix.lt/desc/63917956/

http://www.ipix.lt/desc/12689938/

Manau reik naujo forumo, kuriam galetume bendraut kitom aktualijom. Neturiu nieko pries megejus, bet man nepakeliui...

rabbirogger dek ta triusi su erke i puoda, viska dezinfekuok ir vargo nematysi, nes jei uznesi ant kitu triusiu, tai visus reiks isvirt, nepamirsk kad ausu erke gyva aplinkoj isbuna iki 3 savaiciu. Austi nesilygiuok i tokius kurie augina nesveikus triusius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bent jau man megejui, tai tik balti triusiai ir nieko daugiau :) nei as zinau kuo jie geri ar blogi. Na siek tiek suprantu, ko siekiama ir kas slepiasi uz tu HYPLUS, paprasciausiai viskas optimatizuojama iki beprotybes, ir skaiciuojamas kiekvienas gramas,bet paprastam megejui ar to reikia, gal klystu >?

O kiek gyvenanciu is triusininkystes, tai manau vienetai, o ir tie cia nesedi, nes jei keli simtai triusiu laukia, nemanau, kad turi daug laisvo laiko :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

rabbirroger, jei tik keli simtai, tai ir cia pasedest turesi laiko ir dar bele ka veikt bet pragyvent is keliu simtu kazin ar iseis??. Ir ne Hyplus cia, o HYLA. Tarp kitko cekijoj jau nemazai ir megeju laiko tik hibridus ir sake kad susidomejimas grynaveisliais nukrites smarkiai, na nebent del grozio ar idomumo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, ka tik siandien is cekijos parlekiau. Buvau i Hyla genetikos centra nulekes, dar ir vienoj fermoj kur mesai augina Hyla hibridus buvau. Na zinot, likau be amo kaip sugeba zmones taip viska daryt. Ar yra cia bent vienas kuris is mesines triusininkystes duona valgo, ar visi cia megeju lygio? Nes is daugelio pasisakymu tai jiems iki rimtu augintoju, kurie zada is to gyvent, tai daugumai toli kaip iki menulio peskom. (cia mano nuomone kuri nebutinai teisinga). O siaip parsiveziau Hyla teviniu liniju suaugusiu triusiu, jei ka domina galim pabendraut:)

http://www.ipix.lt/desc/83977935/

http://www.ipix.lt/desc/63917956/

http://www.ipix.lt/desc/12689938/

Manau reik naujo forumo, kuriam galetume bendraut kitom aktualijom. Neturiu nieko pries megejus, bet man nepakeliui...

rabbirogger dek ta triusi su erke i puoda, viska dezinfekuok ir vargo nematysi, nes jei uznesi ant kitu triusiu, tai visus reiks isvirt, nepamirsk kad ausu erke gyva aplinkoj isbuna iki 3 savaiciu. Austi nesilygiuok i tokius kurie augina nesveikus triusius.

to tomeliss - teisingas požiūris: reikia naujos temos;)

visi šitie hylai, hyplai kai KOSMOSAS ;) Šitie yra ne triušiai, o AUGINIMO TECHNOLOGIJOS ( kol kas ne genetinė inžinerija, bet) dalis. Ir rezultatus jie gali parodyti tik prie kosminės (žiūrint iš eilinio LT augintojo pozicijų) griežtos technologijos: daug chemijos, dirbtinis sėklinimas, temperatūrų laikymasis ir t.t.

Išvada: bijau, kad forumo gerbėjai šiems triušiams ,,pasiūlę savo salygas" gali ir stipriai nusivilti :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sarai, galiu papriestaraut tamstai. bet koki triusi kad ir grynaveisli ikisi i blogas salygas, rezultato negausi, tada belieka lenciuginiai. del ventiliacijos (mikroklimato), tai HYLA ir buvo kuriami kad nereiktu dirbtines ventiliacijos, pats savo akim maciau. del dirbtinio apseklinimo, tai jie birbinasi geriau uz grynaveislius, tik apseklinimas taikomas del to kad pasiekt gerenio rezultato didelese fermose. Del chemijos irgi jokiu antibiotiku ir pan. be to nebuna problemu del ausu ir kailio nugarinej dali kas budinga NZ baltiems. Dar cekai sake kad pas juos panasi situaciaja buvo pries kelis metus, kaip pas mus lietuvoj dabar, o dabar kas laiko grynaveislius ir platina veisliai sunkus tiem laikai, nes net smulkieji augintojai pereina ant hibridu, nezinau gal cekai skiedzia, bet sakau ka girdejau. Sekmes visiem kolegom. Beje uzvedziau nauja foruma versline triusininkyste, jei kam idomu uzbekit:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet man tai prie sirdies flandrai :):)

Na jei prie sirdies ir galvoji tik apie megejiska triusininkyste, ta prasme stumdyt jauniklius kur Aleksoto turgui, tai tada saunu. Kiekvienas daarydamas tai kas jam prie sirdies turetu jaustis laimingas.

O siaip del Flandru, tai sutinku kad jie ispudingi, bet kiek tas ispudis kainuoja? Juk triuseliu musu auginamu galutine paskirtis puodas:). Didziausi minusai flandru, tai kad negalima laikyt ant tinklo, tai tu isivaizduok 100 veisliniu pateliu ferma (cia visai nedidele) ir kelis kartus per savaite turi isvalyt narvelius, kokios darbo sanaudos. O dar prieauglio narveliai. Negano to 1kg gyvo svorio ir del pasaru gausis dideles sanaudos ir sanaudas kels velyvas flandru brendimas ir nekazin kokia skerdienos iseiga. zodziu nekokios perspektyvos jei flandrus parduot mesai kazin ar i savikana tilpsi, nebent tavo darbas nieko nekainuoja, o veislei daug neparduosi. As laikausi nuomones, kad flandras tai megejiskos (hobio) triusininkystes objektas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...