Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

vienai patelei pradejo nuo nugaros smukt plaukai ir matosi kazkokios zaizdeles narvuose laikau po viena ta kiti nudraskyt negalejo

Nepamačius gyvilėlio labai sunku tiksliai pasakyti, bet greičiausia bus plaukų grybelis. Dėl tikslesnės diagnoės reikėtų, kad koks veterinaras apžiūrėtų. Jei grybelis, gydyti jodu, cutasept'u ar dar kokiu nors preišgrybiniu vaistu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

noriu jusu kolegos paklausti apie triusius.ydomu suzinoti kas kaip juos seria?gal kas specialu pasara duoda?duodate gal kokiu sakeliu pagriauzt?ar sveika duoti triusiams zieminiu bulviu?manishkiai ziemines bulves kerta gerai

Bent jau as, vasara zole-ziema sienas, ir atatinkama norma grudu ir kombikormos miksas. Miksuoju dvi rusis, viena nesciom ir zindancioms ir augantiems, kitas miksas patinams ir kt.

Grudai - avizos ir mieziai pagrindas, dar siek tiek kvieciu, bet mazai labai.

Ziema dar gauna sakeliu pagrauzti,na ir po gabaleli runkelio ar morkos jei yra laisva :)

Norejau dar paklaust, pasipasakokit, kiek daugiausiai jums yra atvede triusiuku, ir kokios veisles. Pvz man uzvakar 13 ishrideno kalifornas. Visi gyvi ir augantys. O seip dazniausiai po 9-10 veda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

miezius duodi?as snekejau su vienu senai auginanciu zmogumi tai sake kad mieziu negalima duoti.tipo lukstai gali zarnas pradurti ar kazkas panashaus.

as tai duodu triusine kombikorma maisyta su kvieciais.

dar tokia ydomi situacija mano uki yra.auginu N.ZELANDIJOS patina ir patele(misrune) jau apie 3sav.nupirkau avinus preitoj savaitej.tai va.patinukas 2.5men.per 3-4d.suede kombikormos daugiau nei tie mano misrunai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

miezius duodi?as snekejau su vienu senai auginanciu zmogumi tai sake kad mieziu negalima duoti.tipo lukstai gali zarnas pradurti ar kazkas panashaus.

as tai duodu triusine kombikorma maisyta su kvieciais.

dar tokia ydomi situacija mano uki yra.auginu N.ZELANDIJOS patina ir patele(misrune) jau apie 3sav.nupirkau avinus preitoj savaitej.tai va.patinukas 2.5men.per 3-4d.suede kombikormos daugiau nei tie mano misrunai

Del mieziu, negaliu garantuot, bet jau susertas ne vienas maisas, ir nei vienam nieko nepradure :) Ir teko kalbetis su senais triusininkais, tai akcentuoja, kad miezis grudas nr1 triusiams, paskui avizos, o del kvieciu kaip ishsireishke, gali ju ir nebuti. Tai nezinau kieno teisybe., Pas mane mieziai ir avizos pagrindas, kvieciu koki 10% i bendra katila imaisau.

Kas del veisliu, man asmeniskai labiausiai patinka Zelandai Kalifornai, Pvz Flandrai ispudingi paziuret, turiu viena labai grazu patina, kas pamato tie 9kg ispudi padaro :) bet daugiau tai naudos nematau. Ir kergias blogiau, bresta ilgiau, o jaunimas auga tikrai ne greiciau nei broileriai. Na ir aisku pagrindinis pliusas, tai kad galima broilerius ant tiklo laikyt, valymas malonesnis :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kad 8 lt. už gyva svorį praktiškai atitinka 20 lt. už skerdieną. tad parduodami už 6 ar 7 lt praktiškai atsisakote darbo jį papjauti ir realizuoti ir truputi paliekate uždirbti skerdikui. Spreskite patys kur čia biznis. Iš mano pastebėjimų: 2,5 kg gyvo svorio - 1 kg. skerdienos , kuo stambesnis triušis tuo santikis geresnis skerdienos atžvilgiu. Gal kas turi kitokios informacijos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano stebėjimas rėmesi avinais ir zelandais. Didelio skirtumo skerdenoje nepastebėjau. Tikriausiai pagrindas yra per kiek laiko ir kiek pašaro suėdęs pasiekia 3- 3,5 kilogramo gyvo svorio (atitinkamai 1,2 - 1,5 kg skerdienos). Laiko atžvilgiu kalifornai pirmauja, o dėl pašarų, tai mano ūkis per mažas kad galėčiau ryškai pastebėti skirtumą, bet manau kad literatūra nemeluoja sakydama kad geriausiai tai daro kalifornų - zelandų mišrūnai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jie tikrai visi vienodai neauga, todėl mažam ūkyje statistikos vesti nelabai logikos yra. Tai yra didelių tyrimų tikslas, pradinę išvada galima daryti tik iš 600 triušių sverimų (tai surišta su statistiniu matavimo patikimumu ir man rodos toks matavimas negali būti atliekamas viename ūkyje, minimum 3). Bet veislių palyginimus pagal augima tikrai galima rasti internete. Aš asmeniškai žindančias pateles šeriu kombikorma iki 45 dienų, po to triušiukus atskiriu. Patelė iškart pereina ant grudų davinio, o triušiukai iki 2 men vieną kart per diena dar gauna kombikormą. Nuo 2 mėn. vien grudai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jie tikrai visi vienodai neauga, todėl mažam ūkyje statistikos vesti nelabai logikos yra. Tai yra didelių tyrimų tikslas, pradinę išvada galima daryti tik iš 600 triušių sverimų (tai surišta su statistiniu matavimo patikimumu ir man rodos toks matavimas negali būti atliekamas viename ūkyje, minimum 3). Bet veislių palyginimus pagal augima tikrai galima rasti internete. Aš asmeniškai žindančias pateles šeriu kombikorma iki 45 dienų, po to triušiukus atskiriu. Patelė iškart pereina ant grudų davinio, o triušiukai iki 2 men vieną kart per diena dar gauna kombikormą. Nuo 2 mėn. vien grudai.

Na as nekalbu apie labai rimta statistika, bet sakysim, 30 dienu svoris daug pasako apie motina. 60 dienu apskritai apie pasharu isisavinima.

Kaip pvz, kodel is vienos triuses 30 dienu triusiukai apie 550 gr buna, o is kitos apie 650-700? Ir stabiliai. Aisku, sau veisimui pasilieku triusius is geresnes motinos. Na cia nesigilinant.

As triusiukus atjunkau 30 dienu. Bandziau laikyt iki 45, kazkodel nepajauciau skirtumo. Tai apsistojau ties 30.

Seriant, as visada maishau su grudais, tik priklauso kokiu santykiu. Vienas miksas patinams, kitas jaunikliams ir zindancioms.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai, atjunkimas 1 men laikomas intensyviu auginimu, o 45 d ekstensyviu. Lyg tai traktuojama triušiams geresnis yra antrasis. Iš kitos pusės triušiuko skrandis pradeda veikti pilnai tik 27 ar 28 dieną, o tu jį jau 30 nujunkai. Automatiškai gaunasi šokas dėl maisto pasikeitimo.

Dėl svorio skirtumu, tai skirtumas gaunasi ir pas tos pačios patelės skirtingas vadas, jei triušiukų skaičius skirtingas. Jei viena patelė turi 2, o kita 10 triušiukų, po 30 dienų skiriasi beveik dvigubai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai, atjunkimas 1 men laikomas intensyviu auginimu, o 45 d ekstensyviu. Lyg tai traktuojama triušiams geresnis yra antrasis. Iš kitos pusės triušiuko skrandis pradeda veikti pilnai tik 27 ar 28 dieną, o tu jį jau 30 nujunkai. Automatiškai gaunasi šokas dėl maisto pasikeitimo.

Dėl svorio skirtumu, tai skirtumas gaunasi ir pas tos pačios patelės skirtingas vadas, jei triušiukų skaičius skirtingas. Jei viena patelė turi 2, o kita 10 triušiukų, po 30 dienų skiriasi beveik dvigubai.

Kai kalbejau apie palyginima, turejau omenyje, kai vadoje buna 8-9 triusiukai. Bent jau pas mane tai dazniausiai toks skaicius buna.

Del atjunkymo, taip teorija taip sako, bet as sakau is savo ameninio patyrimo. Nejauciu jokio skirtumo tolesniame augine atjunkius 30 ar 45. Kas be ko atsizvelgiu ir i tai kiek triusiuku, jei sakysim 12, kas be ko duodu daugiau laiko. Teko atjunkyti ir 3 savaiciu, visi 8 gyvi sveiki, ir turi normalius svorius. Perejo prie normalaus maisto be jokiu viduriavimu ar panasiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip jei geras kombikormas, tai jis yra subalansuotas pasaras triusiams, ir jei maisot su kazkuo, vadinasi pasara isbalansuojat. Beje turiu HYLA patina viena atliekama, parent linijos, labai gerai leist pateles jei prieauglis bus mesai:) 4 Jau mano cekiskos apsivaikavo, tai 11-13 triusiuku vadose:). Patino foto. http://www.part.lt/img/c06439a69f5e5d98 ... 649933.JPG, http://www.part.lt/img/fdc32f062d3ff615 ... 043609.JPG

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip jei geras kombikormas, tai jis yra subalansuotas pasaras triusiams, ir jei maisot su kazkuo, vadinasi pasara isbalansuojat. Beje turiu HYLA patina viena atliekama, parent linijos, labai gerai leist pateles jei prieauglis bus mesai:) 4 Jau mano cekiskos apsivaikavo, tai 11-13 triusiuku vadose:). Patino foto. http://www.part.lt/img/c06439a69f5e5d98 ... 649933.JPG, http://www.part.lt/img/fdc32f062d3ff615 ... 043609.JPG

Kokia kaina HYLA patino? Koks jo amžius ir iš kur pats būsi ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...