Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

O jei rimtai tai gal kas esat kryžminę šinšilų veislę su kalifornais.Jei tokių yra tai gal papasakokit kas gavosi.Šinšilus auginu metus tai labai man jie patiko aišku negrynaveislei bet mesingi ir greitai auga + Išvaizda gera :D .O kalifornas pirmas mano triusininko karijieroje nusprendziau ismegint nes pastebejau kad dauk forumiecių juos augina ir giria.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pataisykit mane jei klystu, bet ar kergiant patinas neturetu buti didesnis uz patele arba bent tokio pat dydzio?

Seip asmenine mano patirtis rodo, kad jei ryskiai didesnis patinas uz patele, buna tik blogiau patelei vaikus atsivest.pries kokius 3metus kergiau flandra su 3zelandem, tai visos 3numire vesdamasios.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esu bandęs flandras + burgundė, flandras + zelandė. Jas dar leidau ir su prancūzų avinu. Rezultatais esu patenkintas.

As galvoju negaliu kaltinti patino kad jis nekokybiskas ar kasnors kita, pateles dvi buvo ketvirtakartes o viena antrakarte, tad ir pateliu negaliu kaltint kad jos nepatyrusios ar kas kaip, nes nuo zelandu ir kalifornu jos pirmais kartais idealiai uzaugino vaikus. kas galejo tada buti kad mire gimdydamos???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As galvoju negaliu kaltinti patino kad jis nekokybiskas ar kasnors kita, pateles dvi buvo ketvirtakartes o viena antrakarte, tad ir pateliu negaliu kaltint kad jos nepatyrusios ar kas kaip, nes nuo zelandu ir kalifornu jos pirmais kartais idealiai uzaugino vaikus. kas galejo tada buti kad mire gimdydamos???

Nežinau. Aš irgi buvau girdėjęs, kad taip būna kergiant mažas pateles su dideliais patinais, bet surizikavau ir pavyko. Bet turbūt geriau neeksperimentuoti. :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As galvoju negaliu kaltinti patino kad jis nekokybiskas ar kasnors kita, pateles dvi buvo ketvirtakartes o viena antrakarte, tad ir pateliu negaliu kaltint kad jos nepatyrusios ar kas kaip, nes nuo zelandu ir kalifornu jos pirmais kartais idealiai uzaugino vaikus. kas galejo tada buti kad mire gimdydamos???

Nežinau. Aš irgi buvau girdėjęs, kad taip būna kergiant mažas pateles su dideliais patinais, bet surizikavau ir pavyko. Bet turbūt geriau neeksperimentuoti. :(

Mano patele pernai buvo panasaus dydzio kaip patinas pirma vada paviko antroje su tuo paciu patinu mire (neissivaikavo).Padariau skrodima tai viduje buvo septyni gan dideli triusiukai nebegyvi o anga per kuria jie turejo islyst atrode kaip uzpuliavus :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As galvoju negaliu kaltinti patino kad jis nekokybiskas ar kasnors kita, pateles dvi buvo ketvirtakartes o viena antrakarte, tad ir pateliu negaliu kaltint kad jos nepatyrusios ar kas kaip, nes nuo zelandu ir kalifornu jos pirmais kartais idealiai uzaugino vaikus. kas galejo tada buti kad mire gimdydamos???

Nežinau. Aš irgi buvau girdėjęs, kad taip būna kergiant mažas pateles su dideliais patinais, bet surizikavau ir pavyko. Bet turbūt geriau neeksperimentuoti. :(

Mano patele pernai buvo panasaus dydzio kaip patinas pirma vada paviko antroje su tuo paciu patinu mire (neissivaikavo).Padariau skrodima tai viduje buvo septyni gan dideli triusiukai nebegyvi o anga per kuria jie turejo islyst atrode kaip uzpuliavus :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu tokis patebejima, kuo daugiau triusiuku vadoje, tuo ilgiau jie auga, buna smulkesni. Prisiminiau matyta video, kazkoks rusas snekejo, kad jei atsiveda daugiau nei 8 triusiukus, tai jis pats ismeta is lizdo pertekliu. Tai ir galvoju, gal ir teisingai daro? turiu dabar tris vadas 5vnt, 8vnt, 10vnt. Dydziai akivaizdziai skirias. Tai tie mazesni ir gyvens vos ne menesi ilgiau uz didesnius. Taigi kokia jusu nuomone, naikint jei daugiau 8vnt, ar ne?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pataisykit mane jei klystu, bet ar kergiant patinas neturetu buti didesnis uz patele arba bent tokio pat dydzio?

Seip asmenine mano patirtis rodo, kad jei ryskiai didesnis patinas uz patele, buna tik blogiau patelei vaikus atsivest.pries kokius 3metus kergiau flandra su 3zelandem, tai visos 3numire vesdamasios.

na aš kergiau paprasta patele su baltu belgu. atsivede 9 ir kuo puikiausei uzaugo. gal šeip kas atsitiko

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na pas mane belge atsivede 14, triju dienu begyja liko 11, kurie kuo puikiausei auga :eusa-dance:

jiems jau trys men, manau cia priklauso kaip motina juos maitina. štai burgunde atsivede 11, uzaugo 8, bet du yra daug mazesni iš kuriu vieno tik pilvas didelis :D , daugiau nelabai kas iš jo yra

na va, priklauso kaip motina juos maitina. o kaip tam video sake, pas triuse 8 papai, reiskia neturi but daugiau 8 triusiuku, nenorint turet mazesniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ar yra kokia priemone ideti i vandeni, kad neuzsaltu bent iki keliu minisu? aisku ir kad gert triusiam butu galima :)

kai patalpoj ~ -3 laipsniai, automatineje sistemoje naudoju 2 budus:

1. idedu siek tiek druskos - 1 saukstelis per 2 dienas i automatiskai pastoviai prisipldancia 10L talpa

2. I talpa idedu labai ekonomiska sildykle (5W), kuri neleidzia uzsalti vandeniui aplink save. kadangi vanduo eina ~ 50-60 triusiuku vamzdeliais, susalti nespeja.

http://smulkusukis.lt/sildykles/vandens_sildykle

Ziema, kai lauke -25 laipsniai patalpoj buna -10 ir uzsalus automatikai, naudoju atskiras girdyklas 1 litro, su nipeliu, is labai elastingo plastiko (netrukineja nuo salcio ir karscio). http://smulkusukis.lt/girdyklos/girdyklos-triusiams/DFK-10 1-2 kartus i para i talpele su ~200 ml suledejusio vandens pripilineju po 200ml verdancio vandens. per keleta minuciu atitirpsta nipelis, vanduo jau buna tik siltas. 10-20 minuciu uztenka triusiukams atsigerti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na pas mane belge atsivede 14, triju dienu begyja liko 11, kurie kuo puikiausei auga :eusa-dance:

jiems jau trys men, manau cia priklauso kaip motina juos maitina. štai burgunde atsivede 11, uzaugo 8, bet du yra daug mazesni iš kuriu vieno tik pilvas didelis :D , daugiau nelabai kas iš jo yra

na va, priklauso kaip motina juos maitina. o kaip tam video sake, pas triuse 8 papai, reiskia neturi but daugiau 8 triusiuku, nenorint turet mazesniu.

is patirties - papai daznai buna aktyvus tik 6 (is 8 galimu :D ). taigi, triuse atsivedus iki 8 triusiuku laiko viename lizde, bet kai triusiuku buna daugiau, ypac 10-12, padalina i du lizdus skirtinguose narvo kampuose ~ po lygiai. ir paeiliui maitina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ar yra kokia priemone ideti i vandeni, kad neuzsaltu bent iki keliu minisu? aisku ir kad gert triusiam butu galima :)

kai patalpoj ~ -3 laipsniai, automatineje sistemoje naudoju 2 budus:

1. idedu siek tiek druskos - 1 saukstelis per 2 dienas i automatiskai pastoviai prisipldancia 10L talpa

2. I talpa idedu labai ekonomiska sildykle (5W), kuri neleidzia uzsalti vandeniui aplink save. kadangi vanduo eina ~ 50-60 triusiuku vamzdeliais, susalti nespeja.

http://smulkusukis.lt/sildykles/vandens_sildykle

Ziema, kai lauke -25 laipsniai patalpoj buna -10 ir uzsalus automatikai, naudoju atskiras girdyklas 1 litro, su nipeliu, is labai elastingo plastiko (netrukineja nuo salcio ir karscio). http://smulkusukis.lt/girdyklos/girdyklos-triusiams/DFK-10 1-2 kartus i para i talpele su ~200 ml suledejusio vandens pripilineju po 200ml verdancio vandens. per keleta minuciu atitirpsta nipelis, vanduo jau buna tik siltas. 10-20 minuciu uztenka triusiukams atsigerti.

Tokias girdyklas ir mes turime, tik kai buvo -4 laipsniai šalčio jos net nespėjo atšilti įpylus karšto vandens. Nes užšąla pagrinde metalinis nipelis, o iki jo karštas vanduo nepraeina per ledo sluosnį. :icon-confused: O vėliau ir tas viršutinis sluoksnis užšaldavo. Ne taip greitai užšaldavo mums nipelinės girdyklos 600 ml talpos, kur būna zoo prekių parduotuvėse graužikams. Ten nipeliai su ratuku tokiu, tai kažkaip triušiai greičiau juos atšildydavo, negu šiuos, kur nipeliai slankioja į aukštyn, žemyn. O ir vanduo 600 ml. plastmasiniuose buteliuose neužšaldavo taip greitai, kaip šitose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane paskutinis vedimas buvo "ypač gausus" - vienas vienintelis triušiukas lizde. Bet užtai auga rubuilis ir sunkus kaip akmenukas, bet vistiek apmaudu, kad tik vienas....

Pas mus paskutinis vedimas buvo 4 triušiukai, bet visi tokie stori ir dideli. O kai turėjome 10 vadoje, tai keli buvo didesni, o kiti vistiek atsiliko svoriu ir per 3 mėn. auginimo skirtumas istiek išliko apie 400 gr.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ar yra kokia priemone ideti i vandeni, kad neuzsaltu bent iki keliu minisu? aisku ir kad gert triusiam butu galima :)

kai patalpoj ~ -3 laipsniai, automatineje sistemoje naudoju 2 budus:

1. idedu siek tiek druskos - 1 saukstelis per 2 dienas i automatiskai pastoviai prisipldancia 10L talpa

2. I talpa idedu labai ekonomiska sildykle (5W), kuri neleidzia uzsalti vandeniui aplink save. kadangi vanduo eina ~ 50-60 triusiuku vamzdeliais, susalti nespeja.

http://smulkusukis.lt/sildykles/vandens_sildykle

Ziema, kai lauke -25 laipsniai patalpoj buna -10 ir uzsalus automatikai, naudoju atskiras girdyklas 1 litro, su nipeliu, is labai elastingo plastiko (netrukineja nuo salcio ir karscio). http://smulkusukis.lt/girdyklos/girdyklos-triusiams/DFK-10 1-2 kartus i para i talpele su ~200 ml suledejusio vandens pripilineju po 200ml verdancio vandens. per keleta minuciu atitirpsta nipelis, vanduo jau buna tik siltas. 10-20 minuciu uztenka triusiukams atsigerti.

Tokias girdyklas ir mes turime, tik kai buvo -4 laipsniai šalčio jos net nespėjo atšilti įpylus karšto vandens. Nes užšąla pagrinde metalinis nipelis, o iki jo karštas vanduo nepraeina per ledo sluosnį. :icon-confused: O vėliau ir tas viršutinis sluoksnis užšaldavo. Ne taip greitai užšaldavo mums nipelinės girdyklos 600 ml talpos, kur būna zoo prekių parduotuvėse graužikams. Ten nipeliai su ratuku tokiu, tai kažkaip triušiai greičiau juos atšildydavo, negu šiuos, kur nipeliai slankioja į aukštyn, žemyn. O ir vanduo 600 ml. plastmasiniuose buteliuose neužšaldavo taip greitai, kaip šitose.

prie -4 laipsniu kazkaip pas mus nesusaldavo taip stipriai.

Yra kita iseitis - narvuose kur labai jau reikia vandens (kitiems galima ir sniego padeti) - labai paprastai girdykla nusikabina. sustatai i vonele su karstu vandeniu - greit viskas atitirpsta. pats bandziau tas su sratuku - labai nepatogu pripildyt vandens, reikia viska nusukinet ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes neduodam žiemą gert.Koncentruotų pašarų negauna, tai labai ir netroškina. Paliekam kibiriukuose ledo, tai palaižo, arba sniego, jei yra įdedam. Runkelių įdedam, aišku tie taip pat sušąla, bet begrauždami kažkiek ir numalšina troškulį. Kitos galimybės neturim, ne kasdien būnam prie jų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...