Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Na matai, vynova. Pats faktas, kad iš principo rašoma apie triušių gydymą (ir apie tai, kad jei bus skiepytas, gali sirgti lengviau, bet GALI SIRGTI, tai jei jau vis vien GALI, kam skiepyt?), jau yra įrodymas, kad pasveikę triušiai auginami toliau.

Toje literatūroje susidaro vaizdas kad kalba apie naminių triušių gydimą (tipo kambarinių o ne fermoje auginamu). Anksčiau skaičiau kad lieka viruso nešiotojas, bet šiuo metu nerandu patvirtinimo kad kas pasikeitė. Jei kas kur skaitėt, imeskit info.

(Vienas juokingas dalykas, nueini į Bioveta (čekų gamintojas, gamina ir Pestorin Mormyx) puslapį ir, jei žiūri anglišką versiją, vakcinos nuo hemoraginės ligos nerodo, bent jau man, o jei žiūri čekišką, išlenda ir CASTOMOR – būtent nuo VHD :); saviems laiko, begėdžiai! :lol: )

Biznis yra biznis, jei angliškai nerodo, vadinasi turi pašalinį poveikį ir dėl to draudžiama pardavinėti. Kiek girdėjau štatuose vakcina nuo miksomatozes neleidžiama pardavinėti, nes visos esamos turi per daug pašalinių poveikių. Pataisykit jei turit kitos info.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as manyciau kad tuo metu sergantis triusis tai tikrai gali buti kitu triusiu uzkretimo saltinis, del to ir atskiriamas arba musamas. Bet persirges kazkaip abejoju irgi. Nes kaip daug kur irgi raso sergancius triusius reikia atskirti nuo neserganciu ir t.t. tai ir rasytu sergancius iskart musk, kam dar atskyrineti? Beto kaip kazkas cia rase yra trys formos miksomatozes, matyt jei mano pernai 8 is 8 isgyveno persirge, tai bus ne ta pati pavojingiausia atmaina buvus. Kitas aspektas miksomatoze ir taip zmonems nepavojinga, berods 70 laipsniu temp. zusta viruso sukelejai. Tai kokios problemos.

Virusas zuva 55 laipsniu temp. per 25 min. Mano t p buvo isgyvenusiu (sasus tepliojau), bet daugiau neeksperimentuosiu. Persirge liko ciaudantys ir teko vis tiek pripjauti. Tai kam tiek kankinti padarelius ir save.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as manyciau kad tuo metu sergantis triusis tai tikrai gali buti kitu triusiu uzkretimo saltinis, del to ir atskiriamas arba musamas. Bet persirges kazkaip abejoju irgi. Nes kaip daug kur irgi raso sergancius triusius reikia atskirti nuo neserganciu ir t.t. tai ir rasytu sergancius iskart musk, kam dar atskyrineti? Beto kaip kazkas cia rase yra trys formos miksomatozes, matyt jei mano pernai 8 is 8 isgyveno persirge, tai bus ne ta pati pavojingiausia atmaina buvus. Kitas aspektas miksomatoze ir taip zmonems nepavojinga, berods 70 laipsniu temp. zusta viruso sukelejai. Tai kokios problemos.

Virusas zuva 55 laipsniu temp. per 25 min. Mano t p buvo isgyvenusiu (sasus tepliojau), bet daugiau neeksperimentuosiu. Persirge liko ciaudantys ir teko vis tiek pripjauti. Tai kam tiek kankinti padarelius ir save.

gali uzsukti i svecius parodysiu savo triusius nei vienas neciaudi, visos pateles stiprios, zvalios, riebios, vaiku veda normaliai ir vaikai stiprus grazus ir kol kas siemet dar nesirgo.

Cia tos paniskos miksomatozes manau reikia bijoti del galimu nuostoliu. Juk gaila butu ismesti tiek kg triusienos susirgus jiems.

O kaip zmonems tas gripas buvo ? Milijonus praplove uzpirko vakcinos, keli tukstanciai pasiskiepyjo ir niekam nebereikia... Manau ir cia panasiai ant tiek iskelta i padanges tokia propoganda kad tik visi bijotu ir vakcinas pirktu.

Asmeniskai as pasiliksiu ir toliau eksperementuosiu su savais "virusiniais", be to dabar del nieko negali buti garantuotas, kad ir is kito pirkdamas "skiepyta" gali gauti jau pries tai sirgusi ar jo tevai buve sirge. Jei kaip sakoma si liga jau siaucia 50 metu tai kokia tikimybe kad sveikuju triusiu dar like?

Taigi po keletos metu galesiu priimti uzsakymus "Donato myxo-akseleruotu triusiu" pardavimui. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dabar del nieko negali buti garantuotas, kad ir is kito pirkdamas "skiepyta" gali gauti jau pries tai sirgusi ar jo tevai buve sirge. Jei kaip sakoma si liga jau siaucia 50 metu tai kokia tikimybe kad sveikuju triusiu dar like?

Su sveikais triušiais turbūt kaip ir su sveikais žmonėmis. Ne tas yra sveikas, kurį steriliai augino. Sveikas tas, kuris prieš virusus, bakterijas ar kitus poveikius gyvas sveikas atsilaikė ir ateity atsilaikys.

Manau, džiaugtis reikia, jei triušis turi genetinį atsparumą ligai. Nors ir kaip vynova netiki. :)

Taigi po keletos metu galesiu priimti uzsakymus "Donato myxo-akseleruotu triusiu" pardavimui.

Kaupk įrodymus, kad sirgo. :D

--

Turiu klausimų tiems, kurie augina triušius lauke, visiškai palaidai (aptvare), ar yra dar tokių? Kelis eksperimentui gal taip paleisčiau – mėsai, kuri eitų šunims.

Kaip išvengiat kraujomaišos? Kas tam tikrą laiką įmetat naują patiną ir triušiai patys atsirenka, kam su kuo? Ar išvis nesukat dėl to galvos?

Spėju, veislinių nei netgi gerų mėsinių mišrūnų palaidai neleidžiat, tik Lietuvos ilgaausius. Pirmieji išstiptų ar, geriausiu atveju, per ilgą laiką susmulkėtų. Teisingai ar ne?

Ar bandėt bent maždaug skaičiuot, kiek triušiukų iš suaugusios patelės gaunat per metus, įskaitant visus atkritimus? Laukas tai ne narvas, įdomu skirtumas. Triušių apskaitą, laikant laisvai, aišku, tenka palaidoti, bet gal bent ką atperka eksperimentatoriaus-praktiko azartas. :eusa-dance:

Kiek girdėjau štatuose vakcina nuo miksomatozes neleidžiama pardavinėti, nes visos esamos turi per daug pašalinių poveikių. Pataisykit jei turit kitos info.

Radau tokią info, nežinau, ar naujausia:

Current vaccine status of different countries

Australia - RCD/RHD vaccine is legalised - No Myxomatosis vaccine allowed

USA -No RCD/RHD vaccine legalised -No Myxomatosis vaccine available

England -Yes RCD/RHD/VHD vaccine is available & legal - Yes Myxomatosis vaccine is available & legal

New Zealand - Yes RCD/RHD vaccine is available -No Myxomatosis vaccine is available

Šiandien dar daug skaitau apie myxo, visur vienodai rašo. Pasveikę triušiai įgyja imunitetą ligai visam gyvenimui. Jų palikuonys taip pat tampa atsparūs. Naminiai triušiai kartais pasveiksta patys, ypač jei jie labai gerai prižiūrimi: dirbtinis maitinimas, šiluma, antibiotikai. Šiluma ypač svarbu, taip pat ir lauke auginamą triušį reikia gydyti patalpoje. Myxoma virusas yra aktyvesnis žemoje temperatūroje, kuo temp. aukštesnė, tuo mažiau virusui lieka galimybių daugintis (na, čia jokio stebuklo, kiti virusai irgi nemėgsta aukštos temperatūros, tam ligoniui ir pačiam temperatūra kyla). (Nuoroda: www.konijnen.nl) Pasikartosiu, man tai pakankami įrodymai, kad persirgusį naminį triušį galima auginti toliau. Jau nebetikrinsiu nieko, užkniso tą patį skaityti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei nebezinau ka ir bedaryti, ne pirma vada triusiu uzauginau, bet taip dar nera buve.

Nusipirkau jauna kalifornu patineli bei atrinkau is saviskiu jauna kaliforna patele veislei. Jau visa menesi bandau juos sukergti ir ne velnio nesigauna. Pjaunasi kaip patinai. Patineliui tai tai pat pirmi meiles romanai, todel biskuti jam su patyrimu sunku, bet patele niekaip neprisileidzia ir pjaunasi. Pradzioje lipa vienas ant kiyo, bet nelabai teisingai - is priesingu galu. Ir taip jau antra karta...Gal dar jauni abu - po penkis su puse menesio... Net pradejau abejoti, gal jie ne skirtingu lyciu, bet kad viena patele tai tikrai, del patinelio, tai lyg esu keleta kartu suklydes, bet si karta jau labai atidziai apziurejau, nors dar labai tas peliukas neisryskejes.. Kaip butu jei butu abi pateles - kad suleistos is kitu narvu, pjaunasi, tai jau esu patyres. Bet ar buna taip, kad liptu pateles viena ant kitos?

Ar jums tai yra buve, ka daryti tokiu atveju. Dar bandyti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei nebezinau ka ir bedaryti, ne pirma vada triusiu uzauginau, bet taip dar nera buve.

Nusipirkau jauna kalifornu patineli bei atrinkau is saviskiu jauna kaliforna patele veislei. Jau visa menesi bandau juos sukergti ir ne velnio nesigauna. Pjaunasi kaip patinai. Patineliui tai tai pat pirmi meiles romanai, todel biskuti jam su patyrimu sunku, bet patele niekaip neprisileidzia ir pjaunasi. Pradzioje lipa vienas ant kiyo, bet nelabai teisingai - is priesingu galu. Ir taip jau antra karta...Gal dar jauni abu - po penkis su puse menesio... Net pradejau abejoti, gal jie ne skirtingu lyciu, bet kad viena patele tai tikrai, del patinelio, tai lyg esu keleta kartu suklydes, bet si karta jau labai atidziai apziurejau, nors dar labai tas peliukas neisryskejes.. Kaip butu jei butu abi pateles - kad suleistos is kitu narvu, pjaunasi, tai jau esu patyres. Bet ar buna taip, kad liptu pateles viena ant kitos?

Ar jums tai yra buve, ka daryti tokiu atveju. Dar bandyti?

pateles lipa viena ant kitos ir tai nesvarbu ar iš vienos vados ar iš skirtingu vadų(kadangi jos pasiruošusios poravimuisi) , galimas daiktas kad abi pas tave pateles , šiaip patina rekomenduočiau pradeti naudoti ne anksčiau kaip 7 men

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pateles lipa viena ant kitos ir tai nesvarbu ar iš vienos vados ar iš skirtingu vadų(kadangi jos pasiruošusios poravimuisi) , galimas daiktas kad abi pas tave pateles , šiaip patina rekomenduočiau pradeti naudoti ne anksčiau kaip 7 men

O kodel tu galvoji kad geriausia nuo 7 men.? Kas butu jei jaunesni pradedi naudoti?

Nepykit, bet cia visi kazka raso, visi skirtingai patarineja ir tik kai kurie savo patarimus argumentuoja. Noretusi kad visi kazka patarinedami placiau parasytu kodel taip ir kodel ne kitaip...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1,5 menesio jau viens an kito bando lipt, ar tai butu pateles ar patinai. tik va ta jaunyste kisa koja, ir nesvarbu kad lipa esme ta kad neiseina dar taip kaip priklauso, relax biskuti paaugink ji dar. pas mane flandras 5men lipa kaip pasiutes varo ten kur reik bet irgi :eusa-dance: taiko taiko ir neitaiko paprastas ir normalus dalykas cia :eusa-whistle::eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas visiems triušių mylėtojams. Aš pradedantysis veisėjas. Įsigyjau 12 patelių ir 2 patinus. Belgijos flandrai. Nu reiktų pradėti kergti, bet esu žalias visiškai. Suleidau vieną patelę, tai gal ir greitai patinas su ją susitvarkė, porą kartų sucypė, o dar 5 pateles bandžiau, tai suka ratus ir neprisileidžia. Norėčiau paklausti: ką tai reikštų, kiek laiko pas patiną reikia laikyti? nu gal dar kokių patarimų turite. Gal kokią literatūrą pasiūlytumėt šiuo reikalu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas visiems triušių mylėtojams. Aš pradedantysis veisėjas. Įsigyjau 12 patelių ir 2 patinus. Belgijos flandrai. Nu reiktų pradėti kergti, bet esu žalias visiškai. Suleidau vieną patelę, tai gal ir greitai patinas su ją susitvarkė, porą kartų sucypė, o dar 5 pateles bandžiau, tai suka ratus ir neprisileidžia. Norėčiau paklausti: ką tai reikštų, kiek laiko pas patiną reikia laikyti? nu gal dar kokių patarimų turite. Gal kokią literatūrą pasiūlytumėt šiuo reikalu

Paprastai kai patele rujoja, ji kelia uodega, ir patina prisileidzia. Ir susikergia gana greit.

Ilgam palikti pas patina nepatarciau, todel, kad taip ir nezinosi, susikerge ta patele ar ne. Geriau jau kiekviena diena bandyti imesti patele pas patina ir stebeti. Jei ilgai nerujoja, itakos gali tureti sviesos trukumas.

Is savo menkos patirties, galiu pasakyt, kad su Flandrais pastoviai didesnes problemos del kergimosi, nei kad su broileriniais. Nors pats siuo metu turiu kalifornu patele, kuri jau antra menesi niekaip nesukergiama, ir neturiu jokio paaiskinimo kodel. Reiks brokuot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei nebezinau ka ir bedaryti, ne pirma vada triusiu uzauginau, bet taip dar nera buve.

Nusipirkau jauna kalifornu patineli bei atrinkau is saviskiu jauna kaliforna patele veislei. Jau visa menesi bandau juos sukergti ir ne velnio nesigauna. Pjaunasi kaip patinai. Patineliui tai tai pat pirmi meiles romanai, todel biskuti jam su patyrimu sunku, bet patele niekaip neprisileidzia ir pjaunasi. Pradzioje lipa vienas ant kiyo, bet nelabai teisingai - is priesingu galu. Ir taip jau antra karta...Gal dar jauni abu - po penkis su puse menesio... Net pradejau abejoti, gal jie ne skirtingu lyciu, bet kad viena patele tai tikrai, del patinelio, tai lyg esu keleta kartu suklydes, bet si karta jau labai atidziai apziurejau, nors dar labai tas peliukas neisryskejes.. Kaip butu jei butu abi pateles - kad suleistos is kitu narvu, pjaunasi, tai jau esu patyres. Bet ar buna taip, kad liptu pateles viena ant kitos?

Ar jums tai yra buve, ka daryti tokiu atveju. Dar bandyti?

pateles lipa viena ant kitos ir tai nesvarbu ar iš vienos vados ar iš skirtingu vadų(kadangi jos pasiruošusios poravimuisi) , galimas daiktas kad abi pas tave pateles , šiaip patina rekomenduočiau pradeti naudoti ne anksčiau kaip 7 men

Visgi pasirodo tai dvi pateles, padejo dienos sviesa ir zmonos pagalba :icon-redface:

Taip ir buna skiriant triusius paskubomis ir vakare - dabar turiu vien pateles kitiems metams...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas visiems triušių mylėtojams. Aš pradedantysis veisėjas. Įsigyjau 12 patelių ir 2 patinus. Belgijos flandrai. Nu reiktų pradėti kergti, bet esu žalias visiškai. Suleidau vieną patelę, tai gal ir greitai patinas su ją susitvarkė, porą kartų sucypė, o dar 5 pateles bandžiau, tai suka ratus ir neprisileidžia. Norėčiau paklausti: ką tai reikštų, kiek laiko pas patiną reikia laikyti? nu gal dar kokių patarimų turite. Gal kokią literatūrą pasiūlytumėt šiuo reikalu

Paprastai kai patele rujoja, ji kelia uodega, ir patina prisileidzia. Ir susikergia gana greit.

Ilgam palikti pas patina nepatarciau, todel, kad taip ir nezinosi, susikerge ta patele ar ne. Geriau jau kiekviena diena bandyti imesti patele pas patina ir stebeti. Jei ilgai nerujoja, itakos gali tureti sviesos trukumas.

Is savo menkos patirties, galiu pasakyt, kad su Flandrais pastoviai didesnes problemos del kergimosi, nei kad su broileriniais. Nors pats siuo metu turiu kalifornu patele, kuri jau antra menesi niekaip nesukergiama, ir neturiu jokio paaiskinimo kodel. Reiks brokuot.

Turiu ir aš patelę , rujoja iki pamėlynavimo, o nesileidžia nors tu ką. Bet čia priėjo mano žmona... Trūko jai kantrybė ir ileidus patelę pas patina tiesiog ikišo ranką ir pakėlė uodega, o tada jau patinas padarė ką turėjo padaryt... Va taip kartais būna... Ką be tų žmonų darytume... :D:D:D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas visiems triušių mylėtojams. Aš pradedantysis veisėjas. Įsigyjau 12 patelių ir 2 patinus. Belgijos flandrai. Nu reiktų pradėti kergti, bet esu žalias visiškai. Suleidau vieną patelę, tai gal ir greitai patinas su ją susitvarkė, porą kartų sucypė, o dar 5 pateles bandžiau, tai suka ratus ir neprisileidžia. Norėčiau paklausti: ką tai reikštų, kiek laiko pas patiną reikia laikyti? nu gal dar kokių patarimų turite. Gal kokią literatūrą pasiūlytumėt šiuo reikalu

Paprastai kai patele rujoja, ji kelia uodega, ir patina prisileidzia. Ir susikergia gana greit.

Ilgam palikti pas patina nepatarciau, todel, kad taip ir nezinosi, susikerge ta patele ar ne. Geriau jau kiekviena diena bandyti imesti patele pas patina ir stebeti. Jei ilgai nerujoja, itakos gali tureti sviesos trukumas.

Is savo menkos patirties, galiu pasakyt, kad su Flandrais pastoviai didesnes problemos del kergimosi, nei kad su broileriniais. Nors pats siuo metu turiu kalifornu patele, kuri jau antra menesi niekaip nesukergiama, ir neturiu jokio paaiskinimo kodel. Reiks brokuot.

Turiu ir aš patelę , rujoja iki pamėlynavimo, o nesileidžia nors tu ką. Bet čia priėjo mano žmona... Trūko jai kantrybė ir ileidus patelę pas patina tiesiog ikišo ranką ir pakėlė uodega, o tada jau patinas padarė ką turėjo padaryt... Va taip kartais būna... Ką be tų žmonų darytume... :D:D:D

Taip galima padaryti, ir as kartais taip darydavau, bet tada didele galimybe, kad patele bus tuscia. Nes sukergus patele kuri nerujoja, daugiau sansu, kad kad tusciai praleisit menesi ir tiek naudos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, gal kas bandete uzauginti laukini zuikiuka?nes bepjaudamas javus pagavom 2.uzdarem y garda, tupi kampe kartas nuo karto pagriauzia zoles. gal zinote ka geriausiai eda jie?

Bandziau kazkada, is principo tai zvieries kankinimas, tai geriau paleisk. Bet is kitos puse - gal tu jam isgelbeji gyvybe, nes gamtoje tik apie 1 proc. liek gyvi.

Pirmiausia jam reikia kuo erdvesnio narvo - kitaip gali atsirasti problemos su raumenimis ir t.t.

Kiškiams reikia kuo ivairesnio maisto - lauko zoles ir butinai sakeliu - mėgstamiausi karklas, ažuolas, obelis, slyva, klevas, gudobelė, lazdynas, ozeksnis. Is zoliniu tai ir kaip rriusiams jiems patinka kiaulpienes, balandos, tai pat aitrus augalai - pvz. pelynai. Tai pat kiskiams reikia drusku, tai gali duoti palaizyti karvems skirtos druskos. Per para nelaisveje sueda apie puskilogrami pasaro. Ziema siena nenoriai eda, duok grudu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, gal kas bandete uzauginti laukini zuikiuka?nes bepjaudamas javus pagavom 2.uzdarem y garda, tupi kampe kartas nuo karto pagriauzia zoles. gal zinote ka geriausiai eda jie?

Na žiūrint kokio amžiaus... Aš prieš porą savaičių, tiksliau 08.08 parsinešiau keturis, tik visai mažučius, ką tik gimusius :) Maitinu pieno mišinuku, į kurį įlašinu premiksų VITAMINOACIDOS(jie būtini, nes vienam kiškučiui, pačiam didžiausiam ir atrodė, kad sveikiausiam, prasidėjo problemos su kojytėmis, vetė sako, kad dėl vitaminų stokos ir peršėrimo). Pieno duodavau dukart per dieną, bet vakar perėjau prie vieno karto, nes jau ir kitokio maistelio ragaut pradėjo. Apgyvendinau voljeriuke 1,5x1,5 m, pusės metro aukščio, tokio kol kas palakstymui užtenka :) Sukonstravau namuką, į kurį priklojau šieno, dar parūpinau jiems "mamką" - avikailio gabalą, kurį jie labai brangina ir šalia jo šildosi:D Jau ragauja kopūsto, dobiliukų ir pienių pasiskina, šienuko pagraužia.... Įmečiau jauną obels šakelę, bet jos dar negraužia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...