Jump to content

Šienainio gamybos rulonuose reikalavimai


marius0722

Recommended Posts

Skirtumo jokio ar gaminsi rulonus iškart nupjovus ar po paros, jei viską atliksi tinkamai gausi arba silosą arba šienainį skirsis tik drėgnumas o kai reikės vilkti į tvartą svoris bus vis vien per didelis. Jei tau svarbu koks bus pašaro pavadinimas tai laikykis tų rekomendacijų, kaip vadovėliuose , bet mano patarimas- daryk kaip gausis (svarbu kad nepavestų technika) Kol neturėjau savo tai būdavo pasako sukėjai kad rytoj bus pas tave , nupjauni pievą o jie sugenda pas kaimyną ir tenka gaminti šieną. Aš sukau ir trijų dienų žolę, nieko gavosi. Buvo sausoka bet per šalčius nesušalo. Paros turi užtekti jei nebus lietaus o lauke bus+25, turėtų būti geras šienainis. Bet gali ir nelaukti bus silosas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei moki rusiškai,gali pažiūrėti ir pasirinkti miestą čia:

http://search.gismeteo.ru/?req=listbyco ... 0&lang=rus

Kiek pastebėjau jie dažniausia nemeluoja.Kai šiandien ten pasižiūrėjau,tai rodė tik šią naktį lietų,dabar rodo ir rytoj ryte(Panevėžyje),o be lietaus jau rodo iki sekmadienio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau Ricardai ar verta sukti per lietų, labai daug faktorių įtakoje pašaro kokybęir be lietaus, tai pasakyti užtikrintai kad lietus kenkia negaliu, kad kokybė pagerėja irgi nesiverčia liežuvis. Jei tai šienainis tai įtakos didelės nebus ( pavytinta žolė, per parą lastelės nežūsta ir vandenį geria iki natūralios drėgmės lygio. Aišku jei tai ne atogražų liūtis)bet jai silosas tai labai didelis klausimas. Koks skirtumas ar sausų medžiagų 40 ar 60 %, nuo rulio tai beveik 150 kg vandens. Matai kai aš turiu visą techniką savo, tai pasižiūrėti internete kada lietus man sunkumų nesudaro, todėl laiką galiu pasirinkti, tau aišku jau sunkiau. Bet kad plėvelė per lietų gerai sukibtų be tarpų ? Kas ten iš tų didelių fizikų sakė "Niekas iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta" tai kur dingsta tie lašai kur papuola tarp plėvelės sluoksnių?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokie kiti faktoriai ,įtakojantys pašaro kokybę,be lietaus :icon-question: Tai ko gero žolės sudėtis,pjovimo laikas...Į ką dar reikėtų atsižvelgti :icon-question:

Kiek suprantu,šienainį gyvuliai noriau ėda ir yra maistingesnis,nei silosas...silosas yra rūgštesnis...

O dėl to kad sunkiau vynioti per lietų ne vienas forumietis rašė-panašu kad sunkiau turėtų lipti plėvelė,na ir patys šlapi rulonai gal sunkiau apvyniojami...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienas pagrindinių faktorių tai suspaudimas, jei traktoriai su presu po lauką laksto tai neužtenka ir 160 Ag. Kai presuos žiūrėk kad neskubėtų, jiems laikas pinigai o tau svarbu kokybė. Vynioti rulonus ar šlapius ar sausus skirtumo jokio. Kas geriau silosas ar šienainis geriausiai žinosi kai karvės paragaus, pagal tai kaip ės suprasi iškart. Pasakyti kas gausis tai tolygu lažyboms.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei pamatau kokią velėną sustoju ir išmetu, aišku visko neišrenku tai žiemą kai randu supelėjusius gabalus žiūriu yra salytis su paviršiumi ar tai vidinis židinys, nuo žemių nedidelio kiekio būna supelija iki kibiro, kad supelytų daugiau turi būti masiškai užteršta presuojama masė. Ar gaminti šieną ar šienainį renkiesi pats, mano praktikoje atsisakyti šienainio galima jei yra kurmerausis prie kurmerausio ir kai nupjauni pievą ištisos pradalgės juodos nuo žemių, pjaunu su rotacine šienapjove. Ricardai nebijok rizikuok, kas nerizikuoja tas negeria šampano.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...