Jump to content

Daržiukas šeimai


Loreta

Recommended Posts

  • Atsakymai 152
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Aš irgi pradedanti, tik trejus metus daržininkauju, todėl galime nesigėdydamos aptarinėti savo daržiukų reikalus.

O pernai orai buvo tokie, kad lauke pomidorai augo ko gero geriau , nei šiltnamyje. Laimei buvau prispirkusi lauke auginamų pomidorų sodinukų. Kai pirksi pomidorų sėklą, atkreipk dėmesį arba klausk pardavėjos, kurie skirti auginti lauko sąlygomis, kurie šiltnamio. Paprastai aukštaūgiai auginami šiltnamyje. Šįmet vėl pirskiu ir vienokių, ir kitokių

Šiltnamyje buvo per karšta ir dėl to nesimezgė vaisiai (vaisiams megztis turėtų būti apie 25C - max 30C), todėl negailėdama polietileno ventiliacijai išpjoviau langiukus, viršuj ir apačioj, bet kad abiejose pusėse nesusidarytų simetrija. Prieš lietų laksčiau užklijuoti juos su lipnia juostele - baisus vargas, tik kvailys gali prisigalvoti sau tokio vargo, bet užtat vėliau pagaliau turėjome pomidorų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi pradedanti, tik trejus metus daržininkauju, todėl galime nesigėdydamos aptarinėti savo daržiukų reikalus.

O pernai orai buvo tokie, kad lauke pomidorai augo ko gero geriau , nei šiltnamyje. Laimei buvau prispirkusi lauke auginamų pomidorų sodinukų. Kai pirksi pomidorų sėklą, atkreipk dėmesį arba klausk pardavėjos, kurie skirti auginti lauko sąlygomis, kurie šiltnamio. Paprastai aukštaūgiai auginami šiltnamyje. Šįmet vėl pirskiu ir vienokių, ir kitokių

Šiltnamyje buvo per karšta ir dėl to nesimezgė vaisiai (vaisiams megztis turėtų būti apie 25C - max 30C), todėl negailėdama polietileno ventiliacijai išpjoviau langiukus, viršuj ir apačioj, bet kad abiejose pusėse nesusidarytų simetrija. Prieš lietų laksčiau užklijuoti juos su lipnia juostele - baisus vargas, tik kvailys gali prisigalvoti sau tokio vargo, bet užtat vėliau pagaliau turėjome pomidorų.

na nezinau kaip pas jus,bet pernai tai pas mus siltnami,kuo puikiausiai derejo ir gausiai. Pomidorams langu virsui nereikia jie gi skersvejo nebijo,cia gi ne agurkai
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jokesta, o kaip su tais baklažanais, jei dar ne per vėlu? Labai norėčiau užsiauginti, bet gal ne kiekvienam mirtingajam tai lemta?

Ar sėti į pomidorams skirtą mišinį? Jiems juk ir šviesos tikriausiai reikia daugiau, nei dabar pro langus ateina. Gal kokią lempą sudygus pakabinti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jokesta, o kaip su tais baklažanais, jei dar ne per vėlu? Labai norėčiau užsiauginti, bet gal ne kiekvienam mirtingajam tai lemta?

Ar sėti į pomidorams skirtą mišinį? Jiems juk ir šviesos tikriausiai reikia daugiau, nei dabar pro langus ateina. Gal kokią lempą sudygus pakabinti?

na mes pernai pabandem ir pasiseke,tik reik rinktis kuo ankstyvesne veisle,nes jie rudeniop nokti pradeda,seip jau kazko gudraus ten nera,tik kai pradeda nokti koloradai uzpuola. visas dazoves sejam i darzovems seti skirta misini,mums tai labiausiai pasiteisino durpetos zemes,o tik pasetems daigams kol nesudigo sviesos nereikia paprika dygsta apie menesi,o pomidorus dar anksti set,lempos nekabinam ir prie lango sviesos uztenka,gi nedaug sejam :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

įsikišiu ir aš iš savo parapijos :lol:

pas mus pernai pomidorai tik lauke pasiteisino :(

visus daigus nu kokį 50-100 štukų įvairių daržovių ruošia mama, sodina persodina į puodelius, o kai gatava tai aš vežu pas save :D:icon-redface:

paprikas jau pats laikas, kad ne per vėlu, nes jos irgi vėliau pasodintos dera tik rudenį ant šalnų :icon-evil:

pomidorus sakė sodins apie kovo 23...turi kažkokį tai kalendorių ir baisingai laikosi terminų, kas mano pastebįjimu skirtumo neduoda :lol:

sėklas daro iš geriausių savo ar draugių daržovių

tai tiek :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

parasysiu kaip as baklazanus auginau :) bute susidaiginau ir mazdaug 20 cm aukscio daigus sodinau i siltnami geguzes 29 d., viskas butu buve gal ir okei, bet po 3 karto liuties, kuri buvo praejusia vasara, vyras atsisake issiurbti vandeni is siltnamio ( o jame vandens buvo iki kelenu) tai as viska iskasinejau (tame tarpe ir baklazanus) ir sodinau atvirame lauke/darze, nieko as jiems nedariau, netresiau, pasodinau gal koki 10 auginuku/baklazanu, zydejo puikiai, sviesiai violetiniai, rugsejo men. pries salnas nuskyniau 5 ar 6 vnt baklazanu, nei didelius nei mazus mazdaug apie 20 cm riebuiliukus :) kadangi tai ne daug, tai ilgai nelaikiau, suvalgeme :D

stai tokia mano auginimo istorija, siemet vel sodinsiu, tik nzn ar tiesiai i darza, ar i siltnami :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O jūs, Loreta, apie langelio pasidarymą nepagalvojot? :) dabar pjaustot - klijuojat, atklijuojat ir vėl užklijuojat :)

Žinoma, kad darysime, nes be jų prastai. Mūsų šiltnamis neaukštas, iš tų plastmasinių vamzdžių ir esame nekokie meistrai :icon-redface:

geriausia durys abiejuosia galuose siltnamio... :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai apibendrinant: pomidorus jau galima pradeti daiginti (jei lauke noresiu sodinti)? Ka dar pradeti daiginti? Lekciau seklu uzsipirkt. Ir kokias pomidoru veisles pirkt, kad lauke uzaugtu gerai?

Aš supratau, kad dabar kuo skubiau paprikas, pomidorai gali palaukti ir iki vasario galo, nors internte radau, kad pomidorus sėja įvairiai - kas dabar, kas vasario gale, kad kovo antroje pusėje. Vieniems vienais metais anksti pasėti pomidorai ištįso, tai jau kitais metais sėjo vėliau ir t.t. Pabandyk ir matysi.

Renkantis sėklas, jei naujokė, patarčiau eiti ten, kur gali ir patarti, nes ten dirba specės. Pvz., į kokią Žaliąją stotelę ar pan. Aš šiandien nusipirkau pomidorų laukui, žinoma šiltnamiui ankstyvų ir vidutinio ankstyvumo, bet ne aukštaūgiui, nes mano šiltnamiui pamačiau kad netinka. Juos reikia sėti ne tuo pačiu metu, kažkur skaičiau, kad su poros savaičių pertrauka.

Kalendoriuje mačiau, kad artimiausios dienos tinkamos daržovių sėjai yra vasario 5 ir 6:) Bandysiu baklažanus. Mano dvi kaimynės - puikios daržininkės - be kalendoriaus prišto nepajudins. O yra kita labai gera daržininkė - į kalendroių nekreipia dėmesio:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai apibendrinant: pomidorus jau galima pradeti daiginti (jei lauke noresiu sodinti)? Ka dar pradeti daiginti? Lekciau seklu uzsipirkt. Ir kokias pomidoru veisles pirkt, kad lauke uzaugtu gerai?

Aš supratau, kad dabar kuo skubiau paprikas, pomidorai gali palaukti ir iki vasario galo, nors internte radau, kad pomidorus sėja įvairiai - kas dabar, kas vasario gale, kad kovo antroje pusėje. Vieniems vienais metais anksti pasėti pomidorai ištįso, tai jau kitais metais sėjo vėliau ir t.t. Pabandyk ir matysi.

Renkantis sėklas, jei naujokė, patarčiau eiti ten, kur gali ir patarti, nes ten dirba specės. Pvz., į kokią Žaliąją stotelę ar pan. Aš šiandien nusipirkau pomidorų laukui, žinoma šiltnamiui ankstyvų ir vidutinio ankstyvumo, bet ne aukštaūgiui, nes mano šiltnamiui pamačiau kad netinka. Juos reikia sėti ne tuo pačiu metu, kažkur skaičiau, kad su poros savaičių pertrauka.

Kalendoriuje mačiau, kad artimiausios dienos tinkamos daržovių sėjai yra vasario 5 ir 6:) Bandysiu baklažanus. Mano dvi kaimynės - puikios daržininkės - be kalendoriaus prišto nepajudins. O yra kita labai gera daržininkė - į kalendroių nekreipia dėmesio:)

na ir jei nepaslaptis kokias veislias auginsite

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pomidorų veislių tiek daug, kad pačiam net sunku būtų susigaudyti.

Kai pirkau pasakiau, kad aukštų nenoriu, kad noriu l.ankstyvos, ankstyvos ir auginimui lauke. Gal dar ką nors pražiopsojau?:) Vieną siūlė kaip labai tinkamą konservavimui, bet žiūriu, kad nepasiėmiau. Miltingų nemėgstama, labiau puolame prie sulitngų pomodrų. Gla tokius ir nusipirkau:) O nusipirkau Žaliojoje stotelėje: l. ansktyvą Polfast (žiūriu, kad jau ne pirmą kartą juos auginsiu, man jie labai patiko), tinka šilt ir lauke; "Viltis" - ankstyva salotinio tipo, tinka šiltn ir lauke, ir "Sabala" - stiebai tvirti, nereikia atramos, tinka lauke. Šitą ko gero turėju pernai, l. patiko.

Gal dar reikėtų kokios vėlyvos veislės paieškoti, jeigu yra.

O baklažanas tai Black Beauty, vidu.t ankstyvumo, kitokio nebuvo. Šviesūs ir dryži baklažanai man per daug dekoratyvūs, juodieji gražesni. Be to man viena bičiulė pasakė, kad balti ir margi greičiausiai lepesni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...