Jump to content

Daržiukas šeimai


Loreta

Recommended Posts

Na va, kaip saunu! Sitam forume tiek info gaunu! :D O Kokias paprikas pirkt? Kad lauke eitu augint. Noriu pabandyt kelias siemet. Ir del agurku. Kokias veisles geriausia pirkt, kad lauke augint? Gal kas jau is patirties patartu?

mes lauke auginam jupiter veisles paprikas,gan neblogai pasiteisina,dar nebuvo kad neuzauktu.O del agurku tai kaip kas patinka jei patinka tamsus tai galima pabandyti oktopus derlius tikrai gausus buna,o is sviesiu mums patinka akord ir atomik

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 152
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Dėl agurkų: įsitikinau, kad mums būtinai reikia turėti ir dryžuotų (jei gaivesni,truputį lyg ir rūgštelės turi), ir žalių su dygliukais- jie labai skirtingi ir jeigu prisisodini tik vienos rūšies, vasarą atsibosta tą vieną rūšį valgyti. O šiaip valgyti mums skaniau dryžuoti, į salotas dryžuoti labiau patinka. O į stikalinius dedu ir vienus, ir kitus.

O sodinu ir į šiltnamį, ir į lauką, nes nežinai kaip bus tame lauke. Pernai lauke buvo visai neblogi, nors užpernai daug geriau. O šiltnamyje buvo, bet kažkokei nykoki, "be nuotaikos":). Padariau klaidą, paėmiau iš kaimynės sodinukų, nes ji per daug prisisodno. Pasirodė, kad tokia veislė man išvis nepatinka - stambūs ilgi žali, kokie būna parduotuvėse iš šiltnamių Vietą užėmė, neblogai augo, tai vis tiek reikėjo rinkti ir valgyti, ir rinkdama vis nervinausi, kam paėmiau. Daugiau, pamaniau, geriausia auginti ką žinai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

palankiausios dienos seti baklazanus, paprika ir pomidorus- vasario 7, 8, 16,17.

jei siltnamis nesildomas- pomidorus ga kiek ir ankstoka seti dar :icon-rolleyes:

kai sudyksta augalukai, reiketu juos beveik kas diena apsukineti (jei nepakankamai sviesos yra) nes jie "linksta" link tos puses, is kur sviesa sklinda.

paprikas galima lauke auginti, tik reikia parinkti sauleta, ir tokia vieta, kur uzuoveja jiems butu

AB "Seklos" turi situ tureti :icon-rolleyes:

Baklažanai

RONDE DE VALENCE. Vaisiai apvalūs, apie 250 g svorio, tamsiai violetinės spalvos odele. Minkštimas standus, baltas. Augalai reiklūs šilumai ir drėgmei. Didesnio derliaus galima tikėtis auginant po priedangomis. Geriausiai auga lengvo priemolio ir priesmėlio puveningoje dirvoje.

Paprikos

HAMIK. Vaisiai oranžiniai, maži (30–40 g), be sėklų. Tinka auginti šiltnamyje ir lauke, nuo vėjų apsaugotoje vietoje. Dera gausiai ir ilgai, veislė atspari ligoms.

HUNGARIAN YELLOW WAX HOT. Vidutinio ankstyvumo aitriųjų paprikų veislė. Vegetacijos laikas 75 dienos. Augalai neaukšti. Vaisiai pailgi, 13–18 cm ilgio, gelsvi. Tinka auginti šiltnamyje arba lauke, nuo vėjų apsaugotoje vietoje.

LAMUYO H. Ankstyvas hibridas. Augalai neaukšti. Vaisiai 16–18 cm ilgio, sunokę – raudoni. Galima auginti šiltnamyje ir lauke, nuo vėjo apsaugotoje saulėtoje vietoje. Hibridas atsparus tabako mozaikos virusui.

SUPERAMY H. Ankstyvas hibridas šiltnamiui. Augalai neaukšti, vaisiai gelsvai balti, storomis sienelėmis. Pomidorai

AURIS H. Labai ankstyvas aukštaūgis hibridas šiltnamiui. Augalai stipria šaknų sistema. Kekėje 6–7 vaisiai. Jie gana stambūs, 140–160 g svorio, puikaus skonio ir kokybės. Hibridas atsparus ligoms.

BEEFMASTER VFN H. Vidutinio vėlyvumo aukštaūgis hibridas. Vegetacija trunka 80 d. Vaisiai raudoni, dideli (iki 900 g), mėsingi.

FABIOLA H. Vidutinio ankstyvumo aukštaūgis hibridas šiltnamiui. Vaisiai apvalūs, šiek tiek briaunoti, 180–200 g svorio, be žalios dėmės prie vaiskočio. Kekėje 8–10 vaisių. Augalai atsparūs ligoms.

JASMINIA H. Ankstyvas, labai derlingas aukštaūgis hibridas šiltnamiui. Vegetacijos periodas 60–65 dienos. Augalai tvirtu stiebu, vešlūs, kekėje 5–6 vaisiai. Jie stambūs, 180–200 g svorio, apvalūs, blizgūs, šiek tiek briaunoti, be žalios dėmės prie vaiskočio, mėsingi, skanūs. Hibridas atsparus ligoms.

POTOMECH. Vidutinio ankstyvumo veislė. Augalai 0,8–1,1 m aukščio. Vaisiai raudoni, apie 80 g svorio, ištęsto ovalo formos, skanūs. Auginama šiltnamiuose ir lauke, nuo vėjo apsaugotoje, saulėtoje vietoje.

RADANA. Vidutinio vėlyvumo aukštaūgė, derlinga veislė. Vaisiai kriaušės formos, raudoni, smulkūs (15–20 g). Vienoje kekėje sunoksta apie 20 vaisių. Galima auginti šiltnamyje ir lauke (reikia atramų). Geriausiai auga esant 22–24 laipsnių C.

TAIKO. Vidutinio ankstyvumo, aukštaūgė, derlinga veislė. Vaisiai ovalūs, geltoni, 30–40 g svorio, skanūs. Vienoje kekėje sunoksta 10–15 vaisių. Ypač tinka konservuoti. Galima auginti šiltnamyje ir lauke, šiltoje vietoje. Auginant lauke reikia atramų.

ZLATAVA. Vidutinio ankstyvumo, aukštaūgė veislė. Tinka auginti šiltnamyje ir lauke, nuo vėjų apsaugotoje saulėtoje vietoje. Vaisiai oranžiniai, 80 g svorio.

http://verslas.delfi.lt/country/griztan ... d=41663605

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nesildomam polietileno plevele dengtam siltnamiui skirti pomidorai sejami kovo men 1o-15 dienomis ir veliau paprikos visa kovo menesi agurkai balandzio paskutine dekada pomidoru daigai uzauga per 50-65 dienas agurku per 25-35 paprikos 60-80 dienu perkant seklas reikia atkreipti demesi i uzrasa ant pakuotes pirkau pomidorus ir namo grizusi perskaiciau kad indeterminantine veisle tai reiskia kad uzauga virs 2 metru zemesniem siltnamiams netinka o determinantiniai uzauga iki 1-1.2 yra atsparumoligos nuorodos pvz;Tm-tabako mozaikos virusui ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As pernai pirma karta gyvenime turejau savo darza. Sejau seklas pavasari i indelius, auginau, laisciau ir.... niekas is tu mano puoseletu nuo ankstyvo pavasario neisgyveno - numire tik perkelti i darza (galvoju gal del grunto pasikeitimo... (cia kad negalvot, jog esu beviltiska darzininke :icon-geek: ). Tada pirkau turguj sodinukus ir tai isgelbejo mano darziuka, ypac pamidoru daug turejom. Agurkus, skirtus auginti lauke, sejau tiesiai i zeme, dengiau plevele, bet nieko nieko nesigavo. Is vis, mergaites, (manau sito temoj musu dauguma :) ), kiek "darote" darzo, ploto prasme, ir ka be agurku ir pomidoru auginate? As pernai prisisejau visokio avangardo, tai siemet jau sakiau ziuresiu kazka tradicisko. Be ko Jus neisivaizduojate savo darzo, kokiais kiekiais sodinate?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O ar kas bandete pasidaryti "protinga darza" pagal Kurdiumovo knyga? Perskaiciau ja neseniai ir nusprendziau isbandyti ta truputi fantastini buda praktikoje - is rudens pasidariau 2 pakeltas lysves 0.7x2m , dugna isklojau kartonu, pripildziau mulco pagal rekomendacijas. Jau prisipirkau bent 15 ivairiu darzoviu seklu - nuo salotu iki moliugu-, o pomidorus, agurkus ir paprikas nusipirksiu po kelis daigus, ir bandysiu prisiauginti darzoviu kiek kad uzteks dviem zmonems ir tikiuosi dar atliks konservavimui! Labiausiai kas man patiko toje knygoje (nors nesu naivus, bet itikino!) - kad beveik nereikes raveti. Tam vasara visai neturiu laiko. Gal kas jau isbandete tos knygos rekomendacijas ir galite atvesinti mano entuziazma? :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O ar kas bandete pasidaryti "protinga darza" pagal Kurdiumovo knyga? Perskaiciau ja neseniai ir nusprendziau isbandyti ta truputi fantastini buda praktikoje - is rudens pasidariau 2 pakeltas lysves 0.7x2m , dugna isklojau kartonu, pripildziau mulco pagal rekomendacijas. Jau prisipirkau bent 15 ivairiu darzoviu seklu - nuo salotu iki moliugu-, o pomidorus, agurkus ir paprikas nusipirksiu po kelis daigus, ir bandysiu prisiauginti darzoviu kiek kad uzteks dviem zmonems ir tikiuosi dar atliks konservavimui! Labiausiai kas man patiko toje knygoje (nors nesu naivus, bet itikino!) - kad beveik nereikes raveti. Tam vasara visai neturiu laiko. Gal kas jau isbandete tos knygos rekomendacijas ir galite atvesinti mano entuziazma? :D

Tai tikiuosi, Giedriau, kad nuolatos sulauksime reportažų iš Giedriasu daržo "a la Kurdiumov".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O ar kas bandete pasidaryti "protinga darza" pagal Kurdiumovo knyga? Perskaiciau ja neseniai ir nusprendziau isbandyti ta truputi fantastini buda praktikoje - is rudens pasidariau 2 pakeltas lysves 0.7x2m , dugna isklojau kartonu, pripildziau mulco pagal rekomendacijas. Jau prisipirkau bent 15 ivairiu darzoviu seklu - nuo salotu iki moliugu-, o pomidorus, agurkus ir paprikas nusipirksiu po kelis daigus, ir bandysiu prisiauginti darzoviu kiek kad uzteks dviem zmonems ir tikiuosi dar atliks konservavimui! Labiausiai kas man patiko toje knygoje (nors nesu naivus, bet itikino!) - kad beveik nereikes raveti. Tam vasara visai neturiu laiko. Gal kas jau isbandete tos knygos rekomendacijas ir galite atvesinti mano entuziazma? :D

Siaip apie bulves ten idomiai jis desto. As irgi galvoju, kad gal reiketu prie namu po siaudais pabandyt augint, bet kazkaip... nu nezinau...arba kazko nesupratau. Is ko tos bulves maista sau traukia, jei auga ant kartono po siaudais??????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane darzas, nei didelis nei mazas :) apie 10 aru, bet dar viso pilnai uzsodinusi nebuvau, pradedancioji ir as :D

As kaip pradedancioji, variau maksimuma. Maksimumas - tai riba iki kurios vyras dar kantriai linguoja galva. Pernai tas maksimumas buvo 40 aru. Rudeni saukiau, kad tiek kitais metais nebedarysiu, bet jau sedziu ir galvoju, o gal dar truputi praplest... jei negausiu is kepures....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip apie bulves ten idomiai jis desto. As irgi galvoju, kad gal reiketu prie namu po siaudais pabandyt augint, bet kazkaip... nu nezinau...arba kazko nesupratau. Is ko tos bulves maista sau traukia, jei auga ant kartono po siaudais??????

Kaip as supratau, ir tai logiska - ir bulves ir visos kitos darzoves turi augti gryname komposte. Sakniavaisiams kiek palengvinti smeliu, pjuvenomis, jei per rugstus - kiek pasarminti pelenais. Siaudai is virsaus dregmei palaikyti ir kad neleistu zelti piktzolems. O kartonas paklojus ji tiesiai ant velenos, turi sulaikyti velenos zoles kol jos supus, o augalu saknys ji peraugs ir skverbsis gilyn. Na, tai teorija, o kaip ten bus is tikruju - matysiu jau pavasario pabaigoje. Svarbiausia kad nedingtu viskas zoleje. Pas mane sodyboje dregnoka, zeme labai derlinga, tai birzeli zoles kyla ir viska uzgozia tiesiog akyse. 20 aru soda vos speju trimeriu apsienauti ir vel nuo pradziu reikia pradeti.

O ka tu Zalia su tiek darzoviu is 40 aru darai? Tai darziukas seimai ar verslas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

praeitais metais issikeliau viena vagute nuemiau velena priveziau molio maisyto su zeme komposto pelenu ir susodinau cukinijas jas laistant vanduo niekur nenubegdavo visas susigerdavo ten kur reikia tos iskeltas darzas man labai patiktu bet brangokai kainuotu medziagos siemet i iskelta lysve zadu sodinti orieskonius pirmais metais auginau pastarnokus labai patiko agurkus jeigu sodiname lauke tai seklas tiesiai i dirva sejam po dvi iskasam duobutes dedame komposto bet zemes neislyginam seklos duobuteje uzdengiam agro plevele ir auga puikiai tik morkos prastai auga turime ir darzo siauba tai kurklys daug zalos pridaro gal kas zinote kaip efektingai su jais nkovoti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man dvejų durų neužteko, nes pomidorai buvo aukštaūgiai, mano šiltnamis neaukštas, žiedai buvo uakštai ir jų ten nebeprapūsdavo.

Ir aš pasidalinsiu savo pastebėjimais.. :D

Šiltnamį geriausia statyti ten, kur nuo kokios 17-18 val. (iš vakarų pusės) krenta šešėlis. Tada šiltnamis neperkaista. Jam svarbiausia, kad kuo anksčiau sušiltų (ryte). Todėl ir vadinasi šiltnamis, o ne saulėnamis.. :D Pas mus geriausiai pomidorai auga prie seno sodo, kur nuo obelų po pietų pradeda kristi šešėlis.

Dėl pomidorų..tai yra tokios veislės kurios mezga ir prie labai aukštų ar svyruojančių temperatūrų: Brooklyn, Jasmin, Raisa, Tolstoj, Tamaris ir kiti pomidorai skirti profesionaliems augintojams. Jų sėklos yra brangesnės ir pardavinėjamos vienetais. 10 vnt kainuoja 7-13 Lt. Jie yra kietesni, sunokę ilgai stovi. Manau, kad verta kokį trečdalį tokių pasisodinti, kad netyčia nelikti visai be derliaus..

Paprikas, tai jau pats laikas sėti (pas mane jau sudygo). Persodinti sudygusius daigus reikėtų į pvz. 200 ml plastikines stiklinaites (po 2-3 ct/vnt). Tada sodinant į vietą nepažeidžiamos šaknys (stiklinaitė lengvai išsispaudžia apačios).

Pas mus pernai geriausiai užderėjo Maksiminės paprikos.. T.y. pirktos iš Maksimos parduotuvės, išimtos sėklos ir neužilgo pasodintos.. Tiesa, forma buvo kita (pailgos), nes ten hibridai. Už tai labai gausiai derėjo ir buvo l.gero skonio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip as supratau, ir tai logiska - ir bulves ir visos kitos darzoves turi augti gryname komposte. Sakniavaisiams kiek palengvinti smeliu, pjuvenomis, jei per rugstus - kiek pasarminti pelenais. Siaudai is virsaus dregmei palaikyti ir kad neleistu zelti piktzolems. O kartonas paklojus ji tiesiai ant velenos, turi sulaikyti velenos zoles kol jos supus, o augalu saknys ji peraugs ir skverbsis gilyn. Na, tai teorija, o kaip ten bus is tikruju - matysiu jau pavasario pabaigoje. Svarbiausia kad nedingtu viskas zoleje. Pas mane sodyboje dregnoka, zeme labai derlinga, tai birzeli zoles kyla ir viska uzgozia tiesiog akyse. 20 aru soda vos speju trimeriu apsienauti ir vel nuo pradziu reikia pradeti.

O ka tu Zalia su tiek darzoviu is 40 aru darai? Tai darziukas seimai ar verslas?

O as jau galvojau, kad man cia iseitis butu prie namu padet ant kartono, nes pas mane smelis, nieko gero. Tai reiskia vis tiek neaugs, kaip manai?

Cia tas mano 40 aru, su bulvem. Ar vis tiek daug 3 asmenu seimai? Gal as rimtai kokia abžora...... :icon-eek: Man svarbu, kad nepritruktumem. Praeitam gyvenime, matyt, badavau.... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal turėsite kokį sprendimą? - Baklažanas sudygo, bet gryčioje prie langų nėra taip šilta, kaip prie krosnies, o prie krosnies trūksta šviesos. Vadinasi, namų salygomis taip anksti nieko negaliu užsiauginti, išskyrus svogūnų laiškus ir pipirnes:) Reiks sėti antrą kartą, kovo pradžioje, kai jau ir prie langų bus šilčiau. O gal kas nors turite gerų idėjų?

Kažkada seniai angliškame žurnale mačiau tokį kambarinę daigyklą ir kaip ją pasidaryti. Jo sudedamosios dalys tokios: nedidelis stalas, panašus į virtuvinį, gal mažesnis, ant jo išraitytas šildymo gyvatukas (panašiai kaip elektrinėse šildymo pagalvėlėse), smėlios sluoksnis, ant viso to augaliukai, lempa ir gaubtas, na kažkaip panašiai. Iki šiol apie tokį svajoju, tik reikia susirasti gudrų meistriuką. Man labai gražu tos pavasarinės daigų "džiunglės" kambariuose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Loreta, as tai daryciau taip: kai jau lauke nera sviesu, tai daigiukus nesciau arciau peciaus i siluma ir laikyciau per nakti kol saulute pasirodys, o ryte saulutes apsviestoje vietoje padeciau daigu dezutes, bet jei palange salta, padek rankslosti ar koki kita nemaza skuduriuka po dezuciu apacia, kad daigyklos deze nekontaktuotu su saltu pavirsiumi :) Pas mane bute irgi yra ta beda, kad saule matau trumpai, nes kiti namai uzstoja. Pernai sejau vasario men. dauguma darzoviu, viskas isstypo, nieko gero/per anksti, tai siemet sakiau sodinsiu tik kovo men., eksperementuoju :):D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš perku iš parduotuvės žemių mišinį pomidorams, ten visko turi būti pakankamai, o sėju į jį viską, atskirai kitokių mišinių neperku. Gal negerai darau? Žinau, kad pomidorų daigelius vėliau indeliuose dar kažkuo tai laisto, kad sutvirtėtų. Lygtai deda kalio permanganato.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Jungiuos ir aš prie jūsų. Pomidorus ir agurkus auginu 3 metus, šie bus ketvirti. Kitas daržoves irgi teko auginti, bet geriausiai auga pomidorai. Šiemet bandysiu užsiauginti paprikų, nors vienais metais bandžiau, tai kažkodėl užsimezgę vaisiai ant krūmo supuvo. Dar noriu prasiplėsti daržą, bet pernai buvau užsisėjus žolyte. Tai darbo prisidariau, kai reikės paruošti dirvą sodinimui. Gal kas patars, ar būtina nuimti tą velėną, ar užtektų sukasti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...