Jump to content

Daržiukas šeimai


Loreta

Recommended Posts

  • Atsakymai 152
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

:icon-eek: dar tokio ciudo negirdejau, kad bulves is seklos setu :icon-rolleyes: Kaip jos atrodo? Kur tu jas pirkai? Papasakok placiau :eusa-pray: Arba gal kokia nuoroda imesk... is kur pati apie tokias suzinojai?

Aš taip pat buvau :icon-eek: Radau parodoj "Ką pasėsi" jie ką tik buvo pradėja sėklų biznį-dabar tai "Naujasis Limas" bazuojasi Kaune paguglink pagal pavadinimą.Šiaip standartinis pakelis,sėklos vos įžiūrimos auginamos :sėjamos į paletes kai sutvirtėja persodinamos gyliau, kai susiformuoja šaknynas kokia gegužę-birželį išnešamos į lauką,trešiamos,kaupiamos ir.....Auginau ausonija tai buvo ką valgyt ir sėklai Sėkla švari be jokių virusų.Reklamose apie rusiškas selekcines sėklas nerašo-reikia vietoj.Ten dar ne tokių čiūdų sėklų mačiau-tikrų pomidorų medis apie 3-jų metrų vienkamienis augalas kokių 4-ių kvadratinių metrų pločio laja visa nusagstyta slyviniais pomidorais-aiškų tai nuotrauka iš žurnalo, bet sėklos tikros,beje jog jų šefas jį buvo užsiaugines :icon-eek::o

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man atrodo toj parduotuvej as pernai visas savo seklas pirkau :eusa-dance: maciau pakeli tu pomidoru kur kaip medis auga :eusa-whistle: bet... Kad jis uzaugtu ir pradetu vesti, reikia keliu metu... pirmais metais galima aisku auginti kokiam dideliam vazone siltnamyje, po to inesti i namus, bet po antros vasaros, jis jau turetu pro duris netilpti :eusa-snooty:

O va apie bulves tai tikrai negirdejau , gerai, kad paroda jau geitai, tai paziuresiu...

Is idomesniu seklu tai buvau pernai dryzuotu pomidoru pasisodinus, bet neskanus buvo ir mazai ant daigo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man atrodo toj parduotuvej as pernai visas savo seklas pirkau :eusa-dance: maciau pakeli tu pomidoru kur kaip medis auga :eusa-whistle: bet... Kad jis uzaugtu ir pradetu vesti, reikia keliu metu... pirmais metais galima aisku auginti kokiam dideliam vazone siltnamyje, po to inesti i namus, bet po antros vasaros, jis jau turetu pro duris netilpti :eusa-snooty:

O va apie bulves tai tikrai negirdejau , gerai, kad paroda jau geitai, tai paziuresiu...

Is idomesniu seklu tai buvau pernai dryzuotu pomidoru pasisodinus, bet neskanus buvo ir mazai ant daigo...

Tai gal šneki apie cifomandrą[pomidormedį daugiametį geltonais vaisiais] ir orginalias Erfurto sėklas ar Sėkluvą,nes ten yra jų.Aš gi šneku apie raudonvaisį .Jo sėklos išfasuotos vietoj-į celofaninius maišelius.Naujas jų kioskelis Saulėtekio turgelyje,o pagrindas Maisto institute prie pieno kombinato. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O mano jau ir pomidorai, ir paprikos ir net agurkai paauge... Nezinau ar istrauks iki to laiko, kada jau galesiu persodint :eusa-doh::angry-screaming:

Manau, kad agurkus tai situs teks ismest :( nes bus labai suvarge...

Na kol kas tai viskas ok :eusa-pray: Agurkai uzauge, dideli, isleide jau kelis lapus, bet zali, storais kotukais bet bus matyt kaip toliau. Dar koki pora savaiciu islaukciau ir gana butu :banana-guitar: Tik del pomidoru pergyvenu.. Isstypo, kazin ar kotukai atlaikys.. Ne kokia darzininke is manes :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kol kas tai viskas ok :eusa-pray: Agurkai uzauge, dideli, isleide jau kelis lapus, bet zali, storais kotukais bet bus matyt kaip toliau. Dar koki pora savaiciu islaukciau ir gana butu :banana-guitar: Tik del pomidoru pergyvenu.. Isstypo, kazin ar kotukai atlaikys.. Ne kokia darzininke is manes :eusa-doh:

Kai tiks dienos persodink pomidorus gyliau gali iki skiltalapių ,o jei labai ilgi-gali pastrižai pakast.Išleis papildomas šaknis ir bus stipresni :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal jau dabar galima pomidornams aukščiau žemių pripilti. Ranšiau naksčiua, akdtaip daro mano sveinės - sėja į gilų indelį ir paskui vis auškčiau pripila žemių. Darau taip baklažanams ir suveikia.

O kada tos gerosios dienos? Turiu kažkokį "lievą" kalendorių.

Lolita, gal agurkams turi šildomą šiltnamį.

Vakar iš Utenos rajono pasviečio (šalia Zarasų r.) važiavome link. N. Akmenės (už Šiaulių 40 km, viso 265 km į vieną galą) žiūrėti traktoriaus ir gėrėjomės Lietuovs gamtos įvairove.. Aname krašte žmones sode jau lapus grėbia, o pas mus dar balti laukai, kuk ne kur aptirpę! Tad apie agurkus gali kol kas tik svajoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal jau dabar galima pomidornams aukščiau žemių pripilti. Ranšiau naksčiua, akdtaip daro mano sveinės - sėja į gilų indelį ir paskui vis auškčiau pripila žemių. Darau taip baklažanams ir suveikia.

O kada tos gerosios dienos? Turiu kažkokį "lievą" kalendorių.

Lolita, gal agurkams turi šildomą šiltnamį.

Vakar iš Utenos rajono pasviečio (šalia Zarasų r.) važiavome link. N. Akmenės (už Šiaulių 40 km, viso 265 km į vieną galą) žiūrėti traktoriaus ir gėrėjomės Lietuovs gamtos įvairove.. Aname krašte žmones sode jau lapus grėbia, o pas mus dar balti laukai, kuk ne kur aptirpę! Tad apie agurkus gali kol kas tik svajoti.

Loreta,"lievas"" man suprantamas kaip prastas.Dienos sėt,sodint persodint daržoves buvo vakar ir bus 31d.Persodinu daigus kai turiu laiko tik atsižvelgiu į didžiausio nepalankumo[kritines dienas], o tokia bus 29d.Šildomo neturiu,mano stacionarūs plastikiniai su apsauga nuo ultravioletinių saulės spindulių.Pas mus vakar snigo o buvo jau taip gražu :icon-neutral:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

ar kas mėginot šiltnamyje i maišus daržoves sodinti.man pernai agurkai tokie dideli ir gražūs , nuo šaltos žemės sunyko.tai po to pas pažįstama mačiau kad šiltnamyje suguldyti maišai su durpiu substratu ,išpjautas viršus o gal ir apačia,nzn,ir susodinti pomidorai.apytiksliai po 2 daigus,o derlius koks grazus buvo.bandysiu ir as siemet.nes zeme greičiau įšyla ir gal del to gerai auga?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki. vakar buvau pas dede o jis jau pomidorus ruosesi siltnami sodinti sodinukai jau su ziedais (siltnamis paprastas nesildomas is lanku) :o pirma karta givenime pamaciau toki dalyka :D kazkaip keista nes savuosius zadu sodinti uz menesio :) as jam sakau juk tau jie nusals :lol: jis sako as pora zvakiu kai salnu pranesa pakuriu ir nenusala :icon-eek: kasnors esat bande taip anksti sodinti? ir kas gavosi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ar kas mėginot šiltnamyje i maišus daržoves sodinti.man pernai agurkai tokie dideli ir gražūs , nuo šaltos žemės sunyko.tai po to pas pažįstama mačiau kad šiltnamyje suguldyti maišai su durpiu substratu ,išpjautas viršus o gal ir apačia,nzn,ir susodinti pomidorai.apytiksliai po 2 daigus,o derlius koks grazus buvo.bandysiu ir as siemet.nes zeme greičiau įšyla ir gal del to gerai auga?

esu augines panasiai savo stikliniame siltnamyje.

tik as darydavau siek tiek kitaip: ant zemes patiestavau mazdaug metro plocio pleveles juosta per siltnamio ilgi (4 juostos man tilpdavo). ant ju pildavau durpes per visa ta juosta. po to po plevele kas 40-50 cm perkisdavau sniura ir surisdavau ji. gaudavosi U formos 4 loviai (jei galima taip pavadinti) per visa siltnami. i tuos lovius ir sodindavau agurkus bei pomidorus. sone prie sienos virsuje istempiau viela, ant kurios su segtukais prisegiau agroplevele- ji tarnavo kaip uzuolaida nuo vejo (siltnamis nebuvo sandarus). rudeni durpes su pevele isnesdavau lauk. naujais metais tu paciu durpiu nebenaudodavau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. vakar buvau pas dede o jis jau pomidorus ruosesi siltnami sodinti sodinukai jau su ziedais (siltnamis paprastas nesildomas is lanku) :o pirma karta givenime pamaciau toki dalyka :D kazkaip keista nes savuosius zadu sodinti uz menesio :) as jam sakau juk tau jie nusals :lol: jis sako as pora zvakiu kai salnu pranesa pakuriu ir nenusala :icon-eek: kasnors esat bande taip anksti sodinti? ir kas gavosi?

Mano svainės ir kaimynės taip daro - uždega žvakes, gal ir kibirus su žarijomis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esu augines panasiai savo stikliniame siltnamyje.

tik as darydavau siek tiek kitaip: ant zemes patiestavau mazdaug metro plocio pleveles juosta per siltnamio ilgi (4 juostos man tilpdavo). ant ju pildavau durpes per visa ta juosta. po to po plevele kas 40-50 cm perkisdavau sniura ir surisdavau ji. gaudavosi U formos 4 loviai (jei galima taip pavadinti) per visa siltnami. i tuos lovius ir sodindavau agurkus bei pomidorus. sone prie sienos virsuje istempiau viela, ant kurios su segtukais prisegiau agroplevele- ji tarnavo kaip uzuolaida nuo vejo (siltnamis nebuvo sandarus). rudeni durpes su pevele isnesdavau lauk. naujais metais tu paciu durpiu nebenaudodavau.

Begidijau, o kodėl taip nebedarote? Atsibodo ar nevisai pasiteisino? Kokia prasmė taip daryti? - Kad atsinaujintų žemė ar laistymas patogesnis?

Koks durpių gylis reikalingas pomidorams?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esu augines panasiai savo stikliniame siltnamyje.

tik as darydavau siek tiek kitaip: ant zemes patiestavau mazdaug metro plocio pleveles juosta per siltnamio ilgi (4 juostos man tilpdavo). ant ju pildavau durpes per visa ta juosta. po to po plevele kas 40-50 cm perkisdavau sniura ir surisdavau ji. gaudavosi U formos 4 loviai (jei galima taip pavadinti) per visa siltnami. i tuos lovius ir sodindavau agurkus bei pomidorus. sone prie sienos virsuje istempiau viela, ant kurios su segtukais prisegiau agroplevele- ji tarnavo kaip uzuolaida nuo vejo (siltnamis nebuvo sandarus). rudeni durpes su pevele isnesdavau lauk. naujais metais tu paciu durpiu nebenaudodavau.

Begidijau, o kodėl taip nebedarote? Atsibodo ar nevisai pasiteisino? Kokia prasmė taip daryti? - Kad atsinaujintų žemė ar laistymas patogesnis?

Koks durpių gylis reikalingas pomidorams?

as taip pries 15-18 metu dariau

siuo metu nebeturiu siltnamio:(

zemes nebereikia dezinfekuoti. ligu tikimybe mazesne. laistymas patogesnis, nes durpes sugeria daug vandens. vanduo nebesusigeria i zeme. del sejomainos- juk metai is metu neauginsi tu paciu augalu toje pacioje vietoje.

radau foto internete:

Siltnamiai_9986.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Sveiki. vakar buvau pas dede o jis jau pomidorus ruosesi siltnami sodinti sodinukai jau su ziedais (siltnamis paprastas nesildomas is lanku) :o pirma karta givenime pamaciau toki dalyka :D kazkaip keista nes savuosius zadu sodinti uz menesio :) as jam sakau juk tau jie nusals :lol: jis sako as pora zvakiu kai salnu pranesa pakuriu ir nenusala :icon-eek: kasnors esat bande taip anksti sodinti? ir kas gavosi?

Už mėnesio lauke galima sodinti :icon-rolleyes:

Visada sodinu anksti (pabaigoj balandžio ar gegužės pradžioj) paprastam plėveliniam šiltnamyje, tik jis turi būti uždengtas min prieš 2-3 savaites, kad žemė įšiltų. Galima į duobutes įpilti karšto vandens. Aišku, jei reikia, nakčiai uždenginėju 1 ar 2 agrodangos sluoksniais. Užtat pirmi pomidorai jau Joninėms būna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi kelis pomidorus ir vieną agurką jau su vaisiais pasisodinau polietileno šiltnamyje (juos nusipirkau paaugintus turguje, jie sėtiv asario pab, o mano kambairuose tuo metu dar per maža šviesos, prie lango - per maža šilumos). Vakaro nelaukiu, kol dar įšilęs šiltnamis, viską uždengiu keliais sluoksniais. Turiu lauke saulėkaitoj po plėvele ridikėlių, salotų - dieną atidarau, kol dar šilta nakčiai uždengiu keliais sluoksniais. kadangi retai kada iš savo kiemo ilgesniam išvažiuoju, galiu šitiap žaisti:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, labai patiko tema ir dalijimasis informacija. :eusa-pray:

Bet aš visai jau žalia šioj srity. Ieškau informacijos apie daržus ir daržovių auginimą, bet atsimušu tik į pavienius abstrakčius straipsnius.

Pomidorų šiemet neauginsiu, sniegai šiltnamį sugriovė. Tai nusprendžiau kitom daržovėm užsiimt. O informacijos oi kaip trūksta.

Sėklų prisipirkau visokių pasižaidimui. Tik va net nežinau kur pavėlinau, kur ne.

Sakykit kaip yra su svogūnais? Kada juos galima sodint? Kiek suprantu jie iš mažyčių svogūnėlių sodinami. Bet niekur nebematau jų pirkt. Radau tik sėklų. Rašo, kad reikia sėti kovą-balandį. Pabandysiu subert dirvon, bent pamatysiu kas bus. Žemės suartos yra...

Morkos ir burokai taip pat jau susėti. Tikiuos šalnos nepakąs.

Liko moliūgai, agurkai, ankštiniai ir salotiniai...

Va dar labai noriu kopūstų, bet anyta jų nesėja, tai net info neturi... Juos iš sodinukų reikia sodinti? O kada maždaug? Po šalnų, gegužės antroj pusėj? Ar jau dabar?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...