Jump to content

TIK EKOLOGISTAM !!


Remis

Recommended Posts

14 minutes ago, kestoxs said:

Nu kvailas tu per visą pilvą, aš finansavimą užsitikrines, ir man tos šnekos tik tokiu kaip tu kailinimas, o kas bus po 2020, tai šita reikalą planuoja perimti Europa, ir finansavimas nesibaigs. Aš lygiai taip pat tau galiu pasakyti pagyvenai ant išmokų atstojai ant kojų, o dabar čiuožk sau laimingas...

Tu būk žmogus nekalbėjas nesąmonių geriau papasakok apie savo fermytes statybas, man labai įdomu...

jei ta europa iš vis išliks,o dėl manęs išmokų gali iš vis nelikt,nes jau turiu visą techniką,esu atsistojęs ant kojų kaip sakai,o tos išmokos man sudaro tik dešimtadalį pajamų.Aš visada orientavausi į didesnį derlių,karvių produktyvumą,o ne į įšmokas,nes jos yra laikinas dalykas šiandien yra o ryt gali ir nelikti.Kai rusija įvedė embargą,keli mano pažystami įstojo į ekologinius,vienas nebespėjo.Ir ką tai parodo? ogi tą,kad einama lengviausiu keliu,prarastas pajamas norima kompensuot išmokomis,o ne stengiantis didint pajėgumus,derlingumą ir tt.Ną štai ir aš didinu bandą,todėl kai tik normaliau pradžius pradedu statyt naują fermą,galėjau irgi stot į ekologinius,bet seniai supratau,kad tos išmokos laikinas dalykas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nustok, neverta, matai kitoj temoj kalba kad reiks grąžinti, tai taupyk traktorių nes gali atimti...

Tai papasakok kiek ferma kainuos kiek kvadratu,  koks laikymo būdas,  fermos tipas,  mėšlo šalinimas, kam čia rietis,  dėl skirtingų pažiūriu,  geriau pasidalinkime patirtimi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, kestoxs said:

Nustok, neverta, matai kitoj temoj kalba kad reiks grąžinti, tai taupyk traktorių nes gali atimti...

Tai papasakok kiek ferma kainuos kiek kvadratu,  koks laikymo būdas,  fermos tipas,  mėšlo šalinimas, kam čia rietis,  dėl skirtingų pažiūriu,  geriau pasidalinkime patirtimi...

ferma bus 12x42,iš silikatinių blokelių,52 vietų,saitinio laikymo.Mėšlas kaupsis giliuose kanaluose,bus išmaišymo siurblys,atidarius sklendę savitaka išbėgs į mėšlidę,tai pat fermos vienam gale bus pieno blokas ir pagalbinės patalpos.Už pastatymą sulygau 20000e,medžiagos kainuos kažkur apie 30000e,plius saitinio rišimo įranga,girdymo sistema ir melžimo linija,nes senosios linijos nekelsiu į naująją fermą.Manau,kad viskas sukainuos kažkur apie 70000e.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

34 minutes ago, kestoxs said:

Statysi pats ar firma? O saitinio rišimo tvartams dar išdavinėja leidimus? Kas projektą rengs?

statys patentininkai,nes firma dvigubai atluptų,o kodėl saitinio rišimo tipui turi neduot leidimo?projektą baigia parengt  architektų uab-as.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , kestoxs said:

Kažkaip atrodė kad nebėra leidžiamas toks laikymo būdas, pernai senoms fermoms bent jau ekologams reikėjo prašyti leidimo tokiam laikymui, pagrindžiant kodėl nėra galimybės laikyti palaidu...Na bet jei projektuoja tai matyt leidžia... 

neleidžiamas saitinis būdas ekologiniams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , kestoxs said:

Bet tuomet maciono aikštelė ir numatytas grupinis išleidimas,  galioja ir paprastiems gyvūnų kankintojams :icon-biggrin:

taip galioja,tik kodėl sakai,kad kankintojams.Pagal mane joks kankinimas kai gyvulys yra gerai pašertas,prižiūrėtas.Kankinimas yra tada kai dorai nepašeriama,nepagirdoma,gyvulys paskendes mėšle.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

"Sava" valdžia visai nupušo rengdama naujausią ekologinių taisyklių pakeitimo projektą. http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=1222113&p_org=13&p_fix=y

Pakeitimuose numatė, kad dirvožemio tyrimus reikės daryti ir pievose, kurios yra iki 5 metų.  Tai koks tikslas daryti tyrimą pievoje dabar, jei joje sėsiu grūdus gal tik po 6 metų.  Ta tvarka, kad pats ūkininkas negali paimti žemės mėginio irgi kažkas iš fantastikos srities. Šiaip ūkininkai yra visų galų meistrai, o valdžia mano, kad ūkininkas pats nesugebės paimti žemės tyrimo arba ministrui nubyrės dalis pinigų į kišenę.  Praėjusią savaitę skambinau į agrocheminių tyrimų laboratoriją dėl žemės tyrimų, tai pasakė, kad už 5 ha. žemės tyrimus reikės sumokėti apie 300 eurų (pats tyrimas+ mėginio paėmimas + kilometražas + darbuotojo valandinis įkainis už visą sugaištą laiką). Tiek turiu grūdinių, o visi kiti plotai pievos (virš 150ha).

  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nzn, daug tų reikalų, bet juk jei tręši mėšlu, tai turi turėti tręšimo planą kuriam irgi reikia žemės tyrimų, negauna to jau ir įprastiems ūkiams tyrimų pradeda reikalauti, matyt lobistine veikla labai paveikė šituos reikalavimus.

Mes šiaip kėlėm šitą klausimą kam pieva iki 5 metų reikia tirti ir kuriuo metu kai bus pieva ar paselis,  bet kažkokio rimtų išaiškinimu nebuvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia ir yra didžiausias skirtumas tarp ekologistų ir paprastų ūkių, kad paprastas ūkis gali pats paimti ir nuvežti ištirti žemę, o ekologinis ne. Būtinai turi samdyti. Šiaip aš tręšimo planą ir žemės tyrimus darausi jau 5 metus. Žemės tyrimai galioja 3 metus, paskutinį kartą dariausi praėjusiais metais, tačiau šie tyrimai jau šiais metais nebegalios, kadangi juos aš pats paėmiau, o ne korumpuotos valdžios nurodyta įmonė.     

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-03-25 at 10:35, Karve pranešimas:

ferma bus 12x42,iš silikatinių blokelių,52 vietų,saitinio laikymo.Mėšlas kaupsis giliuose kanaluose,bus išmaišymo siurblys,atidarius sklendę savitaka išbėgs į mėšlidę,tai pat fermos vienam gale bus pieno blokas ir pagalbinės patalpos.Už pastatymą sulygau 20000e,medžiagos kainuos kažkur apie 30000e,plius saitinio rišimo įranga,girdymo sistema ir melžimo linija,nes senosios linijos nekelsiu į naująją fermą.Manau,kad viskas sukainuos kažkur apie 70000e.

Čia jau bus po laiko nes projektas rengiamas, bet tokią fermą statėm prieš 2000metus, o po 2000metų palaido laikymo šalto tipo. Palaido laikymo visai kitas reikalas, patogumas gyvuliam ir pačiam, gyvuliai švaresni ir sveikesni. Plius pavasarį varant į lauką, kur buvo laikyti palaidi, nesipeša, karvės kaip karvės, bet anksčiau su telyčiom turėjom problemų, dabar kaip palaidos laikomos, išvarant pavasarį, viskas ramu būna. Sakysit per mažai gyvulių palaidam laikymui, nei velnio. Tada gali būti vienoj pusei melžiamos karvės, kitoj pusei sekcijose, užtrūkusios, telyčios ir prieauglis, patys mažiausi turi būti visai kitoj patalpoje. Tokioj fermoj turi viską po vienu stogu ir nereikia žabaliot po kiemą, tąsyt pašarus ir t.t. Saitinio laikomo fermoj sudėtingesnis melžimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 3 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Paskutinėmis gegužės dienomis gavau žemės, tai skubėdamas juoduoju pūdymu uždeklaravau, dar laksčiau pažymos pas seniūną kad chemija nenaudota 3 metus nes ekoagros iki 06.01 tik galima prašymą pateikti dėl pereinamojo laikotarpio sutrumpinimo, eilinį kartą kaip į durną pažiūrėjo kad užsimaniau pažymos. Žemė nedirbta 8 metus, suariau nuo 5 iki 15cm. gyliu nes sausa tai vietom plūgą iškeldavo. Gal patartumėt kaip toliau jį įdirbinėt, ar verta noraginiu skutiku kas kelias savaites pravažiuot?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O labai norei trumpina laikotarpį? Kiek girdėjau tau nelabai,  a ko nepurskiai prieš deklaravimą? Taip lengviau būtu, realiai tai imi cizeli ir drąskai visa vasara,  gerai gausis. 

 

Kilo klausimas,  kadangi taisyklė kad lauką mažinti galima tik iki 10 % dingo,  liko tik ūkio didžio mažinimas, ar galima viena sklypą pvz 10 arų susimažinti o kita pasididinti? Kaip traktuoja Nma ir kaip ekoagros?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...