Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas


Mindziule

Recommended Posts

Mano pirkinius jau antra patikra šiandien tikrino.

Tai čia naujus tikrino, ar antrą kartą tuos pačius? :eusa-think:

Antrą kartą tuos pačius pirkinius.Man išaiškino kad Panevėžyje tokia tvarka kad patikra vietoje būna du kartus bet dabar nebespėja,tai antrą kartą tikrina pasirinktinai.Tai aš papuoliau tarp tų laimingujų :) Na bet tikrintojai nebaisūs kai viską darai pagal reikalavimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 1.6k
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

[Na bet tikrintojai nebaisūs kai viską darai pagal reikalavimus.

Nustebčiau, jei pas tave kas nors būtų negerai :D Reikia kaip pavyzdį kitiems rodyti.

Nu jau... galiu ir aš suklysti. :icon-redface:

Manau kiekvienas gali pavyzdžiu būti...tereikia iš pradžių taisykles išsinagrinėti o po to jų laikytis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei dirbi tai SODRos mokesčius reik mokėt - 128 Lt kas mėnesį. Privalomo sveikatos draudimo (72 Lt) jei dirbi mokėt nereik.

Siandi nuejau i sodra ir man jie sako kad nuo 2010 sausio 1d. ar tu dirbi ar tu ne, jei tavo valda virs 14 EDV reik moket PSD (72 Lt).O tai kai susirgsiu man dvigubai kompensuos?Ukininkas vistiek biuletenio pasiimti negali.Ka jie cia daro nesuprantu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, npykit kat isiterpiau i diskusijas :icon-redface: pranese is agenturos, kad atvaziuos patikrinti technikos, tai gal ka jau yra tikrine, ka jie ten ziuri? kokiu dokumentu praso? :eusa-think: kazkaip neramu kat galiu kaiko neturet :eusa-doh:

Patyriau ta malonuma.Svarbu kad identiskai visi identifikavimo numeriai pirkimo pardavimo sutartyje ir realybeja butu ant identifikavimo kortele.Ne duok diev kablelis ar taskas ten iterptas.Su pastatais nezinau kaip.Apsisuko per 15 min pas mane.Ruosk brendzio bonka :eusa-clap: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

..tereikia iš pradžių taisykles išsinagrinėti o po to jų laikytis.

Čia tau reikėjo rašyti didelėmis raidėmis ir raudonu šriftu. Kad visi tai matytų ir žinotų. 23fe1ce8eac382c6bfc3ec92ec4cb5e7.gif

Na vieno dalyko taisyklėse neradau arba praleidau...pagal mano paramos sutartį man privaloma tobulinti žinias po 30 valandų kasmet iki projekto įgyvendinimo(pirkimų atlikimo).Už 2008-2009 metus jau pilnai asiskaičiau nes 2009 lapkritį atlikau pirkimus.

Tada darbuotoja davė lapą su kursų programa...dabar tiksliai nepamenu bet lankyti atskirų temų kursus arba leader programą,trunkančią daug valandų...aš turiu profesinį žemės ūkio ir inžinerinį ne žemės ūkio išsilavinimą...sakau gal kursų nebereikia...sako reikia net tiems kas aukštąjį žemės ūkio išsilavinimą turi...vadinasi kompetencijos ugdymo programa ir turi išklausyti per 36 mėnesius.Pasiskambinau į LŽŪKT...ten žino tik apie tas 30 valandų kasmet ir tas valandas ir vadina kompetencijos ugdymo programa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, npykit kat isiterpiau i diskusijas :icon-redface: pranese is agenturos, kad atvaziuos patikrinti technikos, tai gal ka jau yra tikrine, ka jie ten ziuri? kokiu dokumentu praso? :eusa-think: kazkaip neramu kat galiu kaiko neturet :eusa-doh:

Patyriau ta malonuma.Svarbu kad identiskai visi identifikavimo numeriai pirkimo pardavimo sutartyje ir realybeja butu ant identifikavimo kortele.Ne duok diev kablelis ar taskas ten iterptas.Su pastatais nezinau kaip.Apsisuko per 15 min pas mane.Ruosk brendzio bonka :eusa-clap: .

gera cia mintis su brendziu :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na vieno dalyko taisyklėse neradau arba praleidau...pagal mano paramos sutartį man privaloma tobulinti žinias po 30 valandų kasmet iki projekto įgyvendinimo(pirkimų atlikimo).Už 2008-2009 metus jau pilnai asiskaičiau nes 2009 lapkritį atlikau pirkimus.

Tada darbuotoja davė lapą su kursų programa...dabar tiksliai nepamenu bet lankyti atskirų temų kursus arba leader programą,trunkančią daug valandų...aš turiu profesinį žemės ūkio ir inžinerinį ne žemės ūkio išsilavinimą...sakau gal kursų nebereikia...sako reikia net tiems kas aukštąjį žemės ūkio išsilavinimą turi...vadinasi kompetencijos ugdymo programa ir turi išklausyti per 36 mėnesius.Pasiskambinau į LŽŪKT...ten žino tik apie tas 30 valandų kasmet ir tas valandas ir vadina kompetencijos ugdymo programa.

Pasakyčiau, kad per uolus NMA darbuotojas pasitaikė. Kažkodėl pas mus tai to nereikalauja. Išklausei tas valandas iki mokėjimo prašymo pateikimo ir viskas. Nes pagal taisykles reikia projekto įgyvendinimo metais ne mažiau kaip 30 val. gilinti profesines ūkininkavimo žinias.

Tačiau jeigu ūkininkas yra išklausęs tik minimalią ūkininkavimo pradmenų programą, tai jis turi per 36 mėnesius nuo sprendimo skirti paramą priėmimo datos išklausyti Jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą (arba profesinis, ar aukštasis ŽŪ išsilavinimas). Visa šita Ricardaas neaktualu, nes jis jau turi profesinį ŽŪ išsilavinimą.

Nors aš už tai, kad ir ūkininkai mokintųsi, tobulintųsi, bet ir kai NMA reikalauja, tai reikia pas juos eiti su JŪ taisyklių konkrečiu punktu ir drąsiai pasakyti "ponai, taisyklėse šito NĖRA".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keista , praso 6 su ju itraukimu i paramos suma :icon-rolleyes:

Jei su įtraukimu, vadinasi rašys akredituoti konsultantai. O tai yra įmonė. Įmonė turi sumokėti ne tik tam kur rašo, bet ir direktoriui, buhalteriui, sekretorei.... Taip kad normalu. Jei norit pigiau, bandykit susirasti akredituotą privatų asmenį. NMA puslapyje visas sąrašas yra. Tik nežinia kiek jų iki šiol veikia, nes sąrašas senokas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dekuj Dzukija reikes jau atlygy organizuot, ka mes be taves darytum :) ir seip butu idomu atsisest koke pora valandeliu su protingaja Dzukija ir apkalbet, jau i visus klausimus visus atsakymus ji jau perskaicius seniausei, ne taip kaip mes cia sedim zali ir skaitinejam analizuojam ...

Priimu atlygį visom formom. :icon-wink: CD ROMą dėl visa ko paliksiu atidarytą jei kas grynais sugalvotų... :eusa-dance: O jei jau reikia porą valandėlių pasikalbėt, tai jau teks link Alytaus minti :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip kad normalu. Jei norit pigiau, bandykit susirasti akredituotą privatų asmenį.

Bent jau anksčiau pastebėdavau tokį įdomų (su didžiosiomis paramomis) dalyką: akredituoto konsultanto paslaugos grubiai tariant kainuodavo bene dvigubai brangiau nei neakredituoto. :icon-cool: Teoriškai, ūkininkui kaip ir vienodai (nes tą kainų skirtumą padengs NMA iš paramos). Bet tuo pačiu ta kompensuota suma sumažės ir parama technikai įsigyti.

Žodžiu, nėra vieningo recepto, kaip gerai gyventi.:) Todėl kiekvienas gali pasirinkti, kaip jam būtų patogiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu klausima

1. Kad iregistruoti savo ukininko uki, uztenka tapti ukininko partneriu, ar butinai reikia tureti savo 1ha zemes?

Seniunijoj aiskino, kad uztenka but partneriu. (sutaupisiu ir laiko ir pinigu, jei nereikia :) )

2. To partnerio valda/ukis įregistruotas senai. Paskuj man dalivaujant JU programoje, ziures data kada iregistruota ta valda ar jau man isduoto ukininko ukio pazimejime irasyta Ukio iregistravimo data?

Dekoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patyriau ta malonuma.Svarbu kad identiskai visi identifikavimo numeriai pirkimo pardavimo sutartyje ir realybeja butu ant identifikavimo kortele.Ne duok diev kablelis ar taskas ten iterptas.Su pastatais nezinau kaip.Apsisuko per 15 min pas mane.Ruosk brendzio bonka .

A čia kartu išgėrėt ar išsivežė?

O šiaip tai norėjau paklaust tokio dalyko. Tarkim pats paramos gavėjas negali tuo metu dalyvaut kada atvažiuos patikrint. Ar jis gali palikt įgaliotą asmenį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patyriau ta malonuma.Svarbu kad identiskai visi identifikavimo numeriai pirkimo pardavimo sutartyje ir realybeja butu ant identifikavimo kortele.Ne duok diev kablelis ar taskas ten iterptas.Su pastatais nezinau kaip.Apsisuko per 15 min pas mane.Ruosk brendzio bonka .

A čia kartu išgėrėt ar išsivežė?

O šiaip tai norėjau paklaust tokio dalyko. Tarkim pats paramos gavėjas negali tuo metu dalyvaut kada atvažiuos patikrint. Ar jis gali palikt įgaliotą asmenį?

Geriausia aisku paciam buti.Bet niekas ten asmens dokumento netikrina.Svarbu kad ka paliksi gaudosi siuose reikaluose.Nes gali ir projekta paprasyt parodyt, ta prasme su orginalais sutikrint.Nu i taip kokiu kabliuku paklaust.Brendis isvaziavo (paguodos prizas) :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...