Jump to content

Senu fermų, ūkio pastatų atstatymas ir t.t.


Donatas

Recommended Posts

Gilus kraikas neblogai, bet turi vieną didelę bėda, reikia karvei 10-15kg per parą sausų šiaudų, kad būtų švaru, be to vistiek prie šėrimo vietos reikėtų daryti taką kurį kiekvieną dieną išvalyti reikėtų. Geriausias variantas būtų įrengti boksus, karvias guldyti ant čiužinių arba gilaus kraiko "lovas" daryti, bet irgi reikia 3-4kg šiaudų vienai karvei per parą + vis papildyti reikėtų ir kiekvieną dieną valyti, vienu žodžiu didesnės darbo sąnaudos, bet turi ir savo pliusų. Kaip ir minėjau, karvės  guldyti ant čiužinių ir įrengti mėšlo skreperius ir visą mėšla surinkti į priešduobę tvarto viduryje, o iš jo pumpuoti į mėšlidę. Aišku reikėtų žiūrėti kokio ilgio ferma yra, gal užtektų vieno skreperio.

Kiek matau ferma 21m pločio, jei finansinės galimybės leistų galima dar praplatinti į šonus po kokius 2,5m, taip eitų padaryti 4mėšlo takus, 2eilės dvigubų boksų ir kraštuose dar po eilę boksų, viso gautūsi apie 25m pločio ferma su 4,5m pločio šėrimo taku viduryje...

Pinigų kaip yra galima prigalvoti daug visko, bet manau pats ekonomiškiausias variantas būtų laikyti karves ant skysto mėšlo, su juo ir darbo mažai, visą procesą beveik įmanoma automatizuoti ir paskleidimas laukuose paprastesnis, didžiausios išlaidos tai mėšlidę įsirenkti, o taip daugumą darbų sąlyginai nebrangiai eina padaryti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zmogus aiskiai raso, kad MINIMALIOMIS ISLAIDOMIS, o cia ciuzinius karvem siulot :):):):):) 

jei pradet bet kokia mandresne rekonstrukcija, tai prasides grindu betonavimas, yrangos bet kokio tipo guoliavietei irgi uz dyka niekas nedalina, o tai kainuoja didelius pinigus, plius rezervuaras ar meslide, cia jau kiokia sistema pasirinks, zodziu pinigai kosminiai

gilus kraikas yra pigiausias variantas, o kad gyvuliai butu svarus ir tvarkingi, tai bet kokiam laikymo variante reikia ir pakreikti ir pavalyti, karves pacios to nepadaro :):):) 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 minutes ago, agriman pranešimas:

zmogus aiskiai raso, kad MINIMALIOMIS ISLAIDOMIS, o cia ciuzinius karvem siulot :):):):):) 

jei pradet bet kokia mandresne rekonstrukcija, tai prasides grindu betonavimas, yrangos bet kokio tipo guoliavietei irgi uz dyka niekas nedalina, o tai kainuoja didelius pinigus, plius rezervuaras ar meslide, cia jau kiokia sistema pasirinks, zodziu pinigai kosminiai

gilus kraikas yra pigiausias variantas, o kad gyvuliai butu svarus ir tvarkingi, tai bet kokiam laikymo variante reikia ir pakreikti ir pavalyti, karves pacios to nepadaro :):):) 

 

Ok, gilus kraikas. Jei turi savo šiaudų problemų mažiau, bet jei neturi ir reikia eiti prašyti, kad parduotų šiaudų ir pradeda kelti sąlygas, kad po nupjovimo šiaudų neliktų per 12valandų, tada skreperiai ir rezervuarai ne tokie ir brangūs atrodo. Dar nepasakė, kiek karvių laikyti planuoja, jei 20 tai dar gali žaistis, o jei karvių koks 60 ar 100, kiek rulonų šiaudų reiks(pvz. vienai karvei 12kg šiaudų per parą, 60x12kg=720kg  , sakykim šiaudų rulonas sveria apie 250kg, tai 3rulonai per parą susinaudos, per tvartinį laikotarpį 210dienos  x 3rulonai per dieną =630vnt, jei karvės laikomos ištisus metus fermoje gaunasi jau 1300rulonų, jei visą kiekį nupirkti šiaudų irgi atitinkamai suma susidaro. Betonuoti bet kokiu atvėju reiks ir nekažką pritaupysi nuo  to, brangiausias momentas tai yra mėšlidės įrengimas, pati didžiausia investicija.  Iš pradžių gali ir skreperiu nepirkti, su traktoriumi išstumdyti, guoliaviečių lankų irgi būna dėvėtų, 100vnt už kokius 3k e įmanoma nupirkti. Kai viską susumuoji laikymas ant gilaus kraiko nekažką brangiau ir gaunasi  + darbo daug mažiau ir patogiau dirbti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek skreperiai kazin kainuoja, pvz metras? ferma si, tai labai ilga, bent jau man taip atrodo:)..viso gal 2000 kv.

O jei tik dali irengti, po to jei reikes irengineti toliau..dabar yra 20 karviu. Reikia kazkaip padaryti pirmus teisingus zingsnius, kad nereiketu vel visko griauti ir perdarineti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 minute ago, Emi pranešimas:

Praeita ziema samdziau du zmones, tai tiesiog su karuciais kasdien veze lauk

pas mus vienas turi gal virs 30 galvu vienoje ilgoje eileje suristos, tai i para karta isveza su karuciu mesla is griovio, ir tai vienas zmogus samdomas tik tam reikalui, o cia du jau prabanga ant tiek galvu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

18 minutes ago, woldass pranešimas:

pas mus vienas turi gal virs 30 galvu vienoje ilgoje eileje suristos, tai i para karta isveza su karuciu mesla is griovio, ir tai vienas zmogus samdomas tik tam reikalui, o cia du jau prabanga ant tiek galvu

kazkodel nenoriu as saitinio laikymo, atrodo karves bus nesvarios ir del ju psichines bukles pergyvenu, gal liudes labai, ar depresija susirgs:D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

39 minutes ago, Emi pranešimas:

Kiek skreperiai kazin kainuoja, pvz metras? ferma si, tai labai ilga, bent jau man taip atrodo:)..viso gal 2000 kv.

O jei tik dali irengti, po to jei reikes irengineti toliau..dabar yra 20 karviu. Reikia kazkaip padaryti pirmus teisingus zingsnius, kad nereiketu vel visko griauti ir perdarineti...

Siaip gal ziauriai nuskambes (tirkai ne is blogos valios) - bet gal reiketu nedaryti nieko? Ir siaip pirmi teisingi pamastymai butu nuo to - kiek as turiu zemes? T.y. pasaru pasiruosimas, meslo pasalinimas. Antra - kiek man reikia uzdirbti is tos zemes? Cia is karto klausimas su atsakymu kodel tamsta samdei du zmones kai tuo tarpu su mesiniais dvigubai daugiau apsidirba vienas. Kauno raj. - nepigi zeme, jei salyga kad kazkada plestis - bus dideles investicijos i zeme. Investicijos i pastata nesibaigs -  kaip pieno blokas? Kaip melziama, kas melzia ir kaip planuojama....??? Teisingas zingsnis arba daryti simtui melziamu (kadangi pastatas leidzia) arba nedaryti, nes kitu atveju bus tik kisimas pinigu ir nebus naudos. Beje man tai kvepia kaip ir informacijos surinkimas "projekto rasymui", o ne realios veiklos modeliavimui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 minutes ago, dzipas pranešimas:

Siaip gal ziauriai nuskambes (tirkai ne is blogos valios) - bet gal reiketu nedaryti nieko? Ir siaip pirmi teisingi pamastymai butu nuo to - kiek as turiu zemes? T.y. pasaru pasiruosimas, meslo pasalinimas. Antra - kiek man reikia uzdirbti is tos zemes? Cia is karto klausimas su atsakymu kodel tamsta samdei du zmones kai tuo tarpu su mesiniais dvigubai daugiau apsidirba vienas. Kauno raj. - nepigi zeme, jei salyga kad kazkada plestis - bus dideles investicijos i zeme. Investicijos i pastata nesibaigs -  kaip pieno blokas? Kaip melziama, kas melzia ir kaip planuojama....??? Teisingas zingsnis arba daryti simtui melziamu (kadangi pastatas leidzia) arba nedaryti, nes kitu atveju bus tik kisimas pinigu ir nebus naudos. Beje man tai kvepia kaip ir informacijos surinkimas "projekto rasymui", o ne realios veiklos modeliavimui.

Nu as manau, kad jus cia visi rimti ir simtus galviju turite bet gi visi nuo kazko pradejote...veikla vyksta reali..bet klausimas ,gal nedaryti nieko ir mane pacia kartais kankina...nes taip kaip yra dabar, tai man paciai nepatinka ir sueda be galo daug darbo, laiko ir nervu, todel ir klausineju, galvoju, kaip man cia padarius, kad pakilt is to tasko.

p.s. Is tu 20 dar siuo metu nera visos melziamos, bet bus (telycios, ivairaus amziaus)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš laikau mėsinius galvijus, bet yra tekę laikyti ir pieninių karvių(didžiausia klaida, bet kita tema).

Siūlau daryti taip - išvalyti tvartą, kad būtų daug erdvės, jokių šiaudų nereikia - tinka bet koks šienas, kad ir pūvenos. Tada, jei yra žemės aplink fermas, aptveriat piemeniu ir laikote visą šaltąjį sezoną lauke su galimybe gyvuliui užeiti po pastoge. Tokiu būdu nereiks nieko samdyti bus galima patiems pasidarbuoti, nes mėšlo žymiai sumažėja. Aš laikiau gyvulius šiltam tvarte, pririštus ir galiu pasakyti, kad daugiau gyvenime tokio vargo sau neužsikrausiu, net pagalvoti baisu, kad kaip kokiuose viduramžiuose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

11 minutes ago, Emi pranešimas:

Nu as manau, kad jus cia visi rimti ir simtus galviju turite bet gi visi nuo kazko pradejote...veikla vyksta reali..bet klausimas ,gal nedaryti nieko ir mane pacia kartais kankina...nes taip kaip yra dabar, tai man paciai nepatinka ir sueda be galo daug darbo, laiko ir nervu, todel ir klausineju, galvoju, kaip man cia padarius, kad pakilt is to tasko.

p.s. Is tu 20 dar siuo metu nera visos melziamos, bet bus (telycios, ivairaus amziaus)

Tai kiek žemės turit ir kiek karvių planuose yra laikyti? šiaip aš irgi toks tik ūkininkas(30 melžamų) jei daugiau nei 50karvių nėra planuose manau neverta kišti į tą pastata pinigų, nes ūkis suvalgys daug darbo, o finansiniu atžvilgiu visada ant "ribos" būsit. Mano pastatas beveik toks pat tik, kad trumpesnis, aš irgi iš pradžių galvojau visokius variantus pigius, bet dabar esu priėjas prie to, kad statyti normalia mėšlidę (rezervuarą arba lagūna) ir įrengti skreperius mėšlo takų valymui.

Skreperio kaina priklauso nuo ilgio, šiaip tokiai fermai manau vieno neužteks, reikės 2, tai kaina abiejų kažkur 25k e turėtų būti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zemes as pati turiu tik kelis ha. Is kur pasarai? Is nuomuojamu plotu..pvz siemet naujai uzseti 9 ha pasariniu zolynu ir dirbu as prie gyvuliu, apskritai, tik metai. Kodel as cia atsiradau? Nes tevai laike, kai mire, tai buvo iskiles klausimas, ar parduoti viska, ar bandyti kazka daugiau ir kitaip. Kas padeda pvz siena suruosti, grudais aprupina? Brolis, kuris yra ukininkas ir uzsiima tik augalininkyste, jis i tuos gyvulius nelabai nori ziuret. Per tuos metus jau investuota mano kazkiek, tai dabar nezinau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Traktorius ivaziuoja i ferma? Ardyt lauk tuos gardus, vietos daug, tad metuose karta isvalytu mesla su kokiu krautuvu ir pigu ir paprasta ir nereikia investuot ne cento i jokias meslides, lagunas ar skreperius. Prie tokiu kainu neatsipirks tos investicijos, tad daryt reikia viska kuo paprasciau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

35 minutes ago, stumbras pranešimas:

Traktorius ivaziuoja i ferma? Ardyt lauk tuos gardus, vietos daug, tad metuose karta isvalytu mesla su kokiu krautuvu ir pigu ir paprasta ir nereikia investuot ne cento i jokias meslides, lagunas ar skreperius. Prie tokiu kainu neatsipirks tos investicijos, tad daryt reikia viska kuo paprasciau.

Neivaziuoja..duris platint ir aukstint reikia ir apskritai nezinau, ar, jei ziurint i ateiti, ju vieta nereiketu iskart pakeist? Nes nei sone pastato, nei per viduri

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

idomus Jus zmones, cia uzdave klausima kaip pigiau padaryt, o Jus iskarto nuo prabangumo praderdate, cia tas patc kaip ir su traktoriu ar kokio kito daikto pirkimu, iskarto nuo Fendu ar JD pradedat, blyn isigilinkit i esme, zmogus turi 20 karviu ir bando kazka pradeti, nemanau kad jei turetu kruva pinigu tai cia klausimus uzdavinetu, nusisamdytu rimta kontora ir pasidarytu brangiai ir prabangiai

saunuole EMI kad kazka bandai :):):) 

seip cia kliuskine ferma, durys turetu buti pakankamai placios ir aukstos, nebent uzmurytos yra, pas mane pora tokiu fermu, tai durys visur vienodos, su  belarusu telpi drasiai

pradedama nuo gilaus kraiko sutaupysi kruva pinigu, o siaudai netokia ir didele beda palyginus su meslo kaupyklom, grindu betonavimu ir t.t.

o jei nieko neiseis, tai bent nebusi sukisusi kruvos pinigu i ta ferma, duris langus uzkalsi ir atostogu :):):):) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na čia žinai kaip kas žiūri, siūlai rišti,  netinka,  gilus kraikas,  turėsi vistiek duobę kasti,  ir betonuoti,  nesvarbu kaip,  bet grindis betonuosi,  griauti siena dėl 20 galvų... Kam? Ką tu ten laikysi,  kas kad didelė ferma,  jei ji bus tuščia,  kuom dabar melžia? Bitoneliais, kaip ateitį melši?  Linijos,  aikštelė, viskas kainuoja.  Mėšlą vežė į lauką,  o kur meslide?  Sankcija gausi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 minutes ago, kestoxs pranešimas:

Na čia žinai kaip kas žiūri, siūlai rišti,  netinka,  gilus kraikas,  turėsi vistiek duobę kasti,  ir betonuoti,  nesvarbu kaip,  bet grindis betonuosi,  griauti siena dėl 20 galvų... Kam? Ką tu ten laikysi,  kas kad didelė ferma,  jei ji bus tuščia,  kuom dabar melžia? Bitoneliais, kaip ateitį melši?  Linijos,  aikštelė, viskas kainuoja.  Mėšlą vežė į lauką,  o kur meslide?  Sankcija gausi...

o kam ta duobe kasti ir dar kazka betonuoti?

grindys juk yra, vietos pakankamai,daug meslo net ir metus laikant nepriaugs daug.

o apie kokias sankcijas sneki? o kam ta meslide , jei ant gilaus kraiko laikai? dar negirdejau kad kas uzdraude mesla kratyt ant dirvu

kazkaip labai sudetingai ziurite i visa si reikala :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Abejoju kad išlaikysi 6 mėnesius karvės ant mėšlo,  grindų neifilines,  ir nereikės mėšlo išsivalyti... Koks bus melžimas? Palaidam laikymui reikia aikštelės,  ką dabar turi nepasakė.  Pagal Nma dabar nuo 5 sg nebegalima mėšlo laikyti rietuvese. Tvartiniu laikotarpiu mėšlo skleidimas draudžiamas. 

Nežinau ar daug Lietuvoje pienininku gyvulius laiko ant gilaus kraiko,  bet šis laikymo būdas turi ir minusų... 

Vokietijoje esu matęs laikymą ant medžio žieviu,  bet ir jos buvo šalinamos kartą per mėnesį, bent jau, galima būtų sutikti padarius bendra guoleviete ant šiaudų,  bet visa tai šalinti ne kas 6 mėn.  

Galbūt tu turi mintį paskirti visus 2000 kv/m 20 karvių,  tuomet taip mėšlo kaip ir nereikės šalinti,  bet žiemą tokiam kiekiui tokia patalpa bus per šalta net ir šalto laikymo būdui... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

minusu ir pliusu turi visi laikymo budai, bet siuo atveju kalbama apie ukininkavimo pradzia su minimaliomis investicijomis, ir aplamai dar neaisku ar isvis kas nors iseis, ir pradeti visa si reikala nuo statybu ir brangiu irengimu manau nelogiska

is foto matosi kad ferma ne tik isilgai per puse perskirta, bet ir skersai dar padalyta, tai manau galima pritaikyti viska savo reikmem, o isitikinus kad karviu melzimas yra tikrai ta sritis su kuria norima susieti savo gyvenima, tada jau galima pradeti planuoti investicijas, o ne is pradziu investuoti, o paskui susimastyt kad cia ne man

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...