Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Aciu vyruciai uz atsakymus;) Nusipurskiau, tikiuosi zolytes neaugs. Tik dabar stebiu saknis. Atrodo lyg ir nieko, bet lapai gelsvi, nepazalioja... Bandysiu dar nupurksti su karbamidu ir mikroelementais, kaip manot gal pades?

Gal ir padės o kad nepakenks,jai laikysies rekomenduojamu normu,tai žinau yra teke naudot,padidina lapu mase. :eusa-clap: tuo pačiu ir galvu dydi :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sugalvojau pernai rudenį, kad ir man reikia pabandyt žieminių česnakų pasisodint. Viskas buvo gerai,bet praejo gelsti laiškai. Nuo česnakų augimo vietos iki artimiausio miesto apie 30 km, trašų parduotuvės ten dirba šeštadieniais iki pietų geriausiu atveju, o kad šiek tiek pradėjo gelsti pamačiau sekmadienį, tad ką radau, tą ir užpyliau... :icon-eek:

Dabar suku galvą, ar gerai padariau ar blogai :eusa-think:

Česnakus pabarščiau baltarusiškomis Azofoskos 16:16:16 trąšomis.

O dabar laukiu, kas bus :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sugalvojau pernai rudenį, kad ir man reikia pabandyt žieminių česnakų pasisodint. Viskas buvo gerai,bet praejo gelsti laiškai. Nuo česnakų augimo vietos iki artimiausio miesto apie 30 km, trašų parduotuvės ten dirba šeštadieniais iki pietų geriausiu atveju, o kad šiek tiek pradėjo gelsti pamačiau sekmadienį, tad ką radau, tą ir užpyliau... :icon-eek:

Dabar suku galvą, ar gerai padariau ar blogai :eusa-think:

Česnakus pabarščiau baltarusiškomis Azofoskos 16:16:16 trąšomis.

O dabar laukiu, kas bus :lol:

Gal ir neblogai :eusa-think: azotas neturėtu pakenkti .Už 2 savaičiu pasidalink rezultatais visiems bus idomu lauksim :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sugalvojau pernai rudenį, kad ir man reikia pabandyt žieminių česnakų pasisodint. Viskas buvo gerai,bet praejo gelsti laiškai. Nuo česnakų augimo vietos iki artimiausio miesto apie 30 km, trašų parduotuvės ten dirba šeštadieniais iki pietų geriausiu atveju, o kad šiek tiek pradėjo gelsti pamačiau sekmadienį, tad ką radau, tą ir užpyliau... :icon-eek:

Dabar suku galvą, ar gerai padariau ar blogai :eusa-think:

Česnakus pabarščiau baltarusiškomis Azofoskos 16:16:16 trąšomis.

O dabar laukiu, kas bus :lol:

Gal ir neblogai :eusa-think: azotas neturėtu pakenkti .Už 2 savaičiu pasidalink rezultatais visiems bus idomu lauksim :icon-eek:

kažin ar šiemet dar pajausit rezultatą :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi čia toks sujudimas dėl tų pageltonavusių lapų,o man kaip ir SLIPlit irgi norisi miegoti ramiai, tai kurį fungicidą parekomenduotumėte (man jie apytamsis miškas) , nes čia ir pankocebas ir previkuras ir folikuras buvo paminėtas, kuris iš jų ar nepaminėtų būtų veiksmingiausias prieš tuos šaknų puvinius?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi čia toks sujudimas dėl tų pageltonavusių lapų,o man kaip ir SLIPlit irgi norisi miegoti ramiai, tai kurį fungicidą parekomenduotumėte (man jie apytamsis miškas) , nes čia ir pankocebas ir previkuras ir folikuras buvo paminėtas, kuris iš jų ar nepaminėtų būtų veiksmingiausias prieš tuos šaknų puvinius?

Berods veikli medžiaga ta pati tai rinkis kuris pavadinimas mielesnis,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausimas: ar pabarščius Azofoskos 16:16:16 trąšomis, šį savaitgalį galiu nupurkšti fungicidu, ar reikia palaukti?

Neskubekite purksti fungicidais pagelte lapai gali reiksti ir ne tik ligas ar maisto trukuma o tiesiog per dideli dirvos pH ar dregmes trukuma. Visi chemikalai palieka pedsakus galutiniame produkte.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sugalvojau pernai rudenį, kad ir man reikia pabandyt žieminių česnakų pasisodint. Viskas buvo gerai,bet praejo gelsti laiškai. Nuo česnakų augimo vietos iki artimiausio miesto apie 30 km, trašų parduotuvės ten dirba šeštadieniais iki pietų geriausiu atveju, o kad šiek tiek pradėjo gelsti pamačiau sekmadienį, tad ką radau, tą ir užpyliau...

Dabar suku galvą, ar gerai padariau ar blogai

Česnakus pabarščiau baltarusiškomis Azofoskos 16:16:16 trąšomis.

O dabar laukiu, kas bus

Nežinau kas padėjo( trąšos ar sekmadieninis lietus),bet česnakai atsigavo, smarkiai paūgėjo, nebegelsta, ir pasidarė tamsesni :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki česnakininkai. Trečiadienį palaisčiau savo česnakus kalio permanganato tirpalu, taip visados darydavome kai pradėdavo gelsti lapai. Bet šį kartą kažkaip įdomiai suveikė- apatiniai lapai nugelto, o visi likusieji žaliuoja, dabar sėdžiu ir krapštau savo kopūstą :icon-rolleyes:, ar nepadauginau su kalio permanganatu, tikiuosi šiandieninis lietus pagelbės. Dar česnakus nupurškiau karbamidu- 1 valgomasis šaukštas 10 litrų vandens. Prisieksperimentavau jaučiu. Tiesa dar norėjau pasiteirauti? Ar ne per vėlu herbicidus purkšti? Jeigu dar ne vėlu, tai kokį rekomenduotumėte? Kad efektyviausias herbicidas yra uošvė su kauptuku- tai šitą jau žinau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Piktžolės sudygusios ir gerokai paaugusios, ypač usnys, tai vat ir mastau, šaknys kaip ir nemažos tų pitžolių, ar duos naudos tas FENIXAS? Herbicidų niekados nenaudojome, o pasiskaitęs forume matau kad juos praktiškai visi purškia, ir kažin kaip jų purškimas atsiliepia fitosanitariniams tyrimams ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Fenix pagal gamintojo aprašyma rekomenduoja purkšti du kartu, pirmą nesudygus daržovėms- 1.5 litro hektarui, 2-ą kartą 1 litras hektarui, tai arui gaunasi 10 ml ir skiesti 2-3 litrais vandens. Čia yra jo aprašymas http://www.bayercropscience.lt/service.mtx?ca=1141 .

Tik vat toks klausimas- Kur Vilniuje perkate jus fenixa ? Ir kokia kaina litro?

Ką tik susiskambinau su atstovu importuojančiu Fenix, pats platintojas jeu nerekomenduoja fenixą leisti į darbą, nes slidus reikalas šiuo metu purkšti juos, kadangi piktžolės žieminiuose česnakuose jau per didelės, o padidinus doze gali nukentėti pačios daržovės. Tiesiai šviesiai pasakė kad rizikinga jau šiandien. Bet bulvėse pats purškimas šiomis dienomis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Fenix pagal gamintojo aprašyma rekomenduoja purkšti du kartu, pirmą nesudygus daržovėms- 1.5 litro hektarui, 2-ą kartą 1 litras hektarui, tai arui gaunasi 10 ml ir skiesti 2-3 litrais vandens. Čia yra jo aprašymas http://www.bayercropscience.lt/service.mtx?ca=1141 .

Tik vat toks klausimas- Kur Vilniuje perkate jus fenixa ? Ir kokia kaina litro?

Ką tik susiskambinau su atstovu importuojančiu Fenix, pats platintojas jeu nerekomenduoja fenixą leisti į darbą, nes slidus reikalas šiuo metu purkšti juos, kadangi piktžolės žieminiuose česnakuose jau per didelės, o padidinus doze gali nukentėti pačios daržovės. Tiesiai šviesiai pasakė kad rizikinga jau šiandien. Bet bulvėse pats purškimas šiomis dienomis.

Aš pats pirkau 'Litagroj", bet pakuotė gan didelė (5L) ir kaina nemaža, litras kažkur 60-70 Lt su PVM. Bėda ta, kad nelabai mačiau mažesnių pakuočių individualiam vartojimui. Prieš porą metų buvau radęs "Senukuose" 100ml buteliukais, bet ten jau seniai jų nesimato. O visokiose kitokiose vietose, kiek pernai teko domėtis, irgi neturėjo. Nors gal pernai tokie metai buvo, kad Fenix reikėjo iš anksto užsakyt. Reiktų pabandyti pasiklaust kad ir toj pačioj Litagroj, ar importuotojų, kas galėtų prekiauti. Nors, žiūrint kokiam plotui reikia, gal ir tie 5 l ne per daug :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, ar kas bandete is oriniu svoguneliu issiauginti seklos ir is tos seklos antrais metais isauginti cesnakus. Pasidalinkite patirtimi kaip sekesi pirmais ir antrais metais? Esu girdejes kad galima pasodinus orinius juos palikti ta parasme nekasti o palikti zemeje antrus metus.

Pasėjau keletą veislių, kol kas auga neblogai. Palikti gali jei nesvarbu rezultatas, ta prasme sėji daug saujomis, tada vistiek kažkiek išaugs iki normalių. Žiūrint kokia veislė iki normalių česnakų jie išauga per 2-3 metus. Oriniams svogūnėliams labai svarbu drėgmė, net ir trumpai jos negavę jie praded skursti.

Kadangi sėklos turėjau nedaug ir ji atkeliavo iš už jūrų marių tai užsiėmiau preciziniu sėjimu (vienus sodinau net supincetu :) ), o šiaip turint daugiau galima sėti kaip kokius burokėlius (ypač jei tos veislės oriniai l.smulkūs), kitus (pvz Russian Giant, Siberian) galima padėlioti taip jog šaknelės būtų apačioje, nes jų svogūnėliai gan stambūs, ir įtariu jog net po metų galima būtų vartoti maistui iš bėdos. Nors šiaip jokio skirtumo kur atsidurs šaknys česnakai vistiek išaugs (tas beje galioja ir normalioms skiltims)

Gali pracheck'inti mano albumą, kol kas neatnaujintas ,kitą savatę gal papildysiu jau paaugusiais:

https://picasaweb.google.com/1006053460 ... directlink

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Fenix pagal gamintojo aprašyma rekomenduoja purkšti du kartu, pirmą nesudygus daržovėms- 1.5 litro hektarui, 2-ą kartą 1 litras hektarui, tai arui gaunasi 10 ml ir skiesti 2-3 litrais vandens. Čia yra jo aprašymas http://www.bayercropscience.lt/service.mtx?ca=1141 .

Tik vat toks klausimas- Kur Vilniuje perkate jus fenixa ? Ir kokia kaina litro?

Ką tik susiskambinau su atstovu importuojančiu Fenix, pats platintojas jeu nerekomenduoja fenixą leisti į darbą, nes slidus reikalas šiuo metu purkšti juos, kadangi piktžolės žieminiuose česnakuose jau per didelės, o padidinus doze gali nukentėti pačios daržovės. Tiesiai šviesiai pasakė kad rizikinga jau šiandien. Bet bulvėse pats purškimas šiomis dienomis.

Aš pats pirkau 'Litagroj", bet pakuotė gan didelė (5L) ir kaina nemaža, litras kažkur 60-70 Lt su PVM. Bėda ta, kad nelabai mačiau mažesnių pakuočių individualiam vartojimui. Prieš porą metų buvau radęs "Senukuose" 100ml buteliukais, bet ten jau seniai jų nesimato. O visokiose kitokiose vietose, kiek pernai teko domėtis, irgi neturėjo. Nors gal pernai tokie metai buvo, kad Fenix reikėjo iš anksto užsakyt. Reiktų pabandyti pasiklaust kad ir toj pačioj Litagroj, ar importuotojų, kas galėtų prekiauti. Nors, žiūrint kokiam plotui reikia, gal ir tie 5 l ne per daug :)

http://www.e-senukai.lt/sodas-darzas/ox ... rekes1.htm

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...