Jump to content

zieminis rapsas


Algis...

Recommended Posts

Bet aš vis vien nesuprantu, kaip gali metazachloras arba metazachloras ir kvinmerakas paveikti vienaskilčius???.. Ir dar po žiemos.. Viliau, ką būtent tie tavo seni agronomai sako apie metazachloro poveikį vienaskilčiams po žiemos, šiuo atveju, vasariniams javams?..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o ką sultanas gali paveikti? nebent dviskiltes, o vienaskilčių juk sultanas (metazachloras) neveikia, tai nereikia čia nieko giliai dirbti.

Vidutiniškai naikina sudygusias piktžoles: Vasarinių miežių pabiras.. :eusa-think:

http://www.agrodema.lt/_sites/agrodema/ ... sultan.pdf

kaip iš tikro butu nenumanau..bet rekomenduoja arti arba giliai skusti.. :eusa-shifty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.vatzum.lt/uploads/documents/ ... r_2011.pdf

Jei žieminiai rapsai žūva o rugpjūčio mėnesį buvo naudotas Butisan Star, kitais metais galima auginti visus žemės ūkio augalus, išskyrus cukrinius runkelius. Lengvuose smėlio dirvožemiuose venkite auginti javus, ypač jei Butisan Star buvo naudotas vėlai rudenį. Tokiu atveju geriau auginkite vasarinius rapsus, žirnius, pupas, kopūstus, kukurūzus arba bulves. Šiuos augalus galite auginti ir kai tenka atsėti vasarinius rapsus, jau nupurškus Butisan Star. Žieminius kviečius sėti po žieminių ar vasarinių rapsų, purkštų su Butisan Star galima tik prieš tai įdirbus dirvą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet aš vis vien nesuprantu, kaip gali metazachloras arba metazachloras ir kvinmerakas paveikti vienaskilčius???.. Ir dar po žiemos.. Viliau, ką būtent tie tavo seni agronomai sako apie metazachloro poveikį vienaskilčiams po žiemos, šiuo atveju, vasariniams javams?..

Visi agronomai sutartinai šneka, kad dirviniai stelbia vasarinius javus ir kertą per derlių. Nesu atsėjęs nei karto tai praktikos toje vietoje nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet aš vis vien nesuprantu, kaip gali metazachloras arba metazachloras ir kvinmerakas paveikti vienaskilčius???.. Ir dar po žiemos.. Viliau, ką būtent tie tavo seni agronomai sako apie metazachloro poveikį vienaskilčiams po žiemos, šiuo atveju, vasariniams javams?..

pernai po issalusio rapso,padarius skutima buvo atseti mieziai,nieko nepastebejau kad augalas stresuotu,ar derlius zymei mazesnis butu,teisybe neparasiau kad rapsas buvo purkstas butizanu 2ltr,taip kad manau blefas ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vasariniu rapsu, skusiu arba germinuosiu. Tik neaisku kaip reiks su ziedinuko antpludziu susitvarkyt kai salia zieminis bus :eusa-think: Arba giliai suskusti ir seti miezius.... nebuciau is rudens butizan/butizan star misinio putes butu viskas kaip ir aisku

Ta pati problema ir pas mane.20ha laukas ,zverys visai sunaikino,nupurkstas sultanu, ar galeciau kviesiukais atset?

ramiau dušiai bus jei suarsi... kam rizikuoti..drėgmės žiema nebuvo gausu, sultanas dar veiks.. :eusa-think:

Zeme sunkoka, pavasari suarus susoks i gabalus,bus sunku su dygimu,but gerai isvenkt arimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia, aplink mane, yra tokiu keistu lauku. Jau buvom kaikuriuos laukus perzegnoje, bet rapsiukas eme ir bukvaliai is zemes islindo. Prarades absoliuc visus didesnius lapus, toks maziukas su suaugusio rapso saknimi. Zodziu, apie toki rapsa is dvieju skirtingu kontoru agronomu girdejau ta pacia minti:- toks rapsas greiciausiai nunyks geguzes menesi ir geriausia butu atset.

Kazkaip labai sutartinai skirtingos kontoros dainuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kodėl gegužės mėnesį? kuo tos kontoros motyvuoją tokią mintį? Jei jis gyvas, tai bus gyvas ir toliau. Principe, pas manęs, tai tie, kur prieš savaitę rodė gyvybę ir leido naujus lapelius, šiuo metu sėkmingai pūdo šaknis. Ir labai aiškiai matosi, kurio rapso šaknis nupuvusi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kodėl gegužės mėnesį? kuo tos kontoros motyvuoją tokią mintį? Jei jis gyvas, tai bus gyvas ir toliau. Principe, pas manęs, tai tie, kur prieš savaitę rodė gyvybę ir leido naujus lapelius, šiuo metu sėkmingai pūdo šaknis. Ir labai aiškiai matosi, kurio rapso šaknis nupuvusi.
\

Turbut reikia paklausyt Suliausko ir nebevaziuot kokia savaite i rapsus, o tai jau turbut gera gabala busiu "nuravejas" beziuredamas i tas saknis :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pastebėjau ir aš, kad rapsas žaliuoja, leidžia naujas šaknis, o perpjovus matosi ruduojanti šaknies šerdis..tai reiškia kad gali tas rapsas nebeilgai žaliuot. bet vistiek 33:3 užvarėm 300kg su viltim, kad jis liks gyvas :D

Saknies serdis ruduoja ar toks kaip ir plisys yra? tas plisys tai boro trukumo pozymis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pastebėjau ir aš, kad rapsas žaliuoja, leidžia naujas šaknis, o perpjovus matosi ruduojanti šaknies šerdis..tai reiškia kad gali tas rapsas nebeilgai žaliuot. bet vistiek 33:3 užvarėm 300kg su viltim, kad jis liks gyvas :D

Saknies serdis ruduoja ar toks kaip ir plisys yra? tas plisys tai boro trukumo pozymis

Yra ir plyšys, ir žinau kad tai boro trukumas, bet kad žemyn ruduoja šaknis ir lapai po biški džiūsta :eusa-think: dar lauksim savaite ir žiūrėsim kaip atrodys..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...