Jump to content

zieminis rapsas


Algis...

Recommended Posts

Mindaugai, kur čia matai vieskilčių piktžolių? Pirmoj foto gal tik 4 kerai jų matosi, o daugiau vien dviskiltės. O dviskiltes išimti, pagal nurodytas aplinkybes (esant sausai dirvai), tai dirvinai sudėtingai arba visai su tuo nesusitvarkė. Net pas manęs po lietaus puršta, su butisan star 2,5 l/ha, ir tai viena kita balanda, trikertė žvaginė liko žiemoti. O šiaip gerai išsilaikę rapsai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mindaugai, kur čia matai vieskilčių piktžolių? Pirmoj foto gal tik 4 kerai jų matosi, o daugiau vien dviskiltės. O dviskiltes išimti, pagal nurodytas aplinkybes (esant sausai dirvai), tai dirvinai sudėtingai arba visai su tuo nesusitvarkė. Net pas manęs po lietaus puršta, su butisan star 2,5 l/ha, ir tai viena kita balanda, trikertė žvaginė liko žiemoti. O šiaip gerai išsilaikę rapsai.

Yra net pabiru. Na del dirviniu teisingai pastebejai buvo sausa per pacia seja, tai visokiu variantu galejo but.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki ... Buvau rapsų pasėlyje vienam šiandien. Kažkaip labai nusigandau :eusa-think: Išroviau ir ant kelių augalų šaknų radau po gumbelį .. :eusa-doh: negi čia tas rapsų gumbas ??? Tame lauke rapsas pirmą kartą buvo pasėtas prieš 4 metus, o prieš tai niekada tame lauke nėra buvę rapso ... Dabar vėl tame lauke žieminis rapsas ... ir tokie dalykai ... Tikrai negalėjo jis atsirasti nuo per dažno grįžimo į tą patį lauką, todėl peršasi mintis ar negalėjo ši liga, jeigu čia tikrai ji, ateiti į šį mano lauką su sėkla, kuri buvo pirkta iš Dotnuvos projektų ? :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ... Buvau rapsų pasėlyje vienam šiandien. Kažkaip labai nusigandau :eusa-think: Išroviau ir ant kelių augalų šaknų radau po gumbelį .. :eusa-doh: negi čia tas rapsų gumbas ??? Tame lauke rapsas pirmą kartą buvo pasėtas prieš 4 metus, o prieš tai niekada tame lauke nėra buvę rapso ... Dabar vėl tame lauke žieminis rapsas ... ir tokie dalykai ... Tikrai negalėjo jis atsirasti nuo per dažno grįžimo į tą patį lauką, todėl peršasi mintis ar negalėjo ši liga, jeigu čia tikrai ji, ateiti į šį mano lauką su sėkla, kuri buvo pirkta iš Dotnuvos projektų ? :eusa-think:

tai gal pats atnesei su padargu kokiu nors, nes tai imanoma

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ... Buvau rapsų pasėlyje vienam šiandien. Kažkaip labai nusigandau :eusa-think: Išroviau ir ant kelių augalų šaknų radau po gumbelį .. :eusa-doh: negi čia tas rapsų gumbas ??? Tame lauke rapsas pirmą kartą buvo pasėtas prieš 4 metus, o prieš tai niekada tame lauke nėra buvę rapso ... Dabar vėl tame lauke žieminis rapsas ... ir tokie dalykai ... Tikrai negalėjo jis atsirasti nuo per dažno grįžimo į tą patį lauką, todėl peršasi mintis ar negalėjo ši liga, jeigu čia tikrai ji, ateiti į šį mano lauką su sėkla, kuri buvo pirkta iš Dotnuvos projektų ? :eusa-think:

tai gal pats atnesei su padargu kokiu nors, nes tai imanoma

Kad mes laikomės sėjomainos, rapsas į tą patį lauką grįžta tik į ketvirtus metus. o ir šiaip rapsą savo ūky pradėjom auginti tik prieš 4 metus, tai kai kur jis po kartelį buvęs, o kai kur jau antrą kartą ... anksčiau rapso iš vis neaugindavom ... tame ir keistumas :icon-exclaim::icon-exclaim::icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ... Buvau rapsų pasėlyje vienam šiandien. Kažkaip labai nusigandau :eusa-think: Išroviau ir ant kelių augalų šaknų radau po gumbelį .. :eusa-doh: negi čia tas rapsų gumbas ??? Tame lauke rapsas pirmą kartą buvo pasėtas prieš 4 metus, o prieš tai niekada tame lauke nėra buvę rapso ... Dabar vėl tame lauke žieminis rapsas ... ir tokie dalykai ... Tikrai negalėjo jis atsirasti nuo per dažno grįžimo į tą patį lauką, todėl peršasi mintis ar negalėjo ši liga, jeigu čia tikrai ji, ateiti į šį mano lauką su sėkla, kuri buvo pirkta iš Dotnuvos projektų ? :eusa-think:

tai gal pats atnesei su padargu kokiu nors, nes tai imanoma

Kad mes laikomės sėjomainos, rapsas į tą patį lauką grįžta tik į ketvirtus metus. o ir šiaip rapsą savo ūky pradėjom auginti tik prieš 4 metus, tai kai kur jis po kartelį buvęs, o kai kur jau antrą kartą ... anksčiau rapso iš vis neaugindavom ... tame ir keistumas :icon-exclaim::icon-exclaim::icon-exclaim:

Šaknų gumbo grybo sporos pasiskleidžia žemėje ir su sėklomis neplinta . Platina ne vien rapsai bet ir piktžolės , pav. tverikai , žvaginės ir kitos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai įdomu, kuo baigsis šis bandymas. Savo bandymą pernai aš nufotografau: kairėje sequoia, dešinėje banjo. Birėjo atitinkamai 2 ir 4 t/ha. Plius sequoia reikėjo kulti rugpjūčio viduryje, nors be glifosatų vargu ar kada būtų subrendusi. Bandymo išvada tokia, kad sequoia Lietuvoje labiau tinkama auginti tik kaip žalia trąša. Gal šie metai bus kitokie, bet nervus turėtų gerai patampyti, aišku, jei atsigaus... :)

Dar palukek , veliau bus matyt kas ir kaip. Turiu pasejes balticagr'iniu veisliu , abacus , sherpa , extorm ir zemauge sequoia.

post-3287-14152183522_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turejau labai nevienodai besivystancio rapso seto nuo rugpjucio 12 berods iki 25 pats pirmas laujas sunkiai vystesi bet dabar atrodo gan gerai.

Setas i sunkesne kazkur apie 20 d dirva buvo labai geros bukles is rudens bet dabar liudnai atrodo, bet gyvas irgi, tik pagrindinio stiebo manau beduos.

Siaip ko gero pats blogiausias is rudens buves dabar atrodo geriausiai ta prasme, kad nors ir mazas bet lyg ir gyvas visas.

Taciau dar syki pabreziu setos mazos normos.

Su vienu sejos vienetu apie 7 ha.

Tik patys paskutiniai (08 25) su vienu sv apie 5 ha

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turejau labai nevienodai besivystancio rapso seto nuo rugpjucio 12 berods iki 25 pats pirmas laujas sunkiai vystesi bet dabar atrodo gan gerai.

Setas i sunkesne kazkur apie 20 d dirva buvo labai geros bukles is rudens bet dabar liudnai atrodo, bet gyvas irgi, tik pagrindinio stiebo manau beduos.

Siaip ko gero pats blogiausias is rudens buves dabar atrodo geriausiai ta prasme, kad nors ir mazas bet lyg ir gyvas visas.

Taciau dar syki pabreziu setos mazos normos.

Su vienu sejos vienetu apie 7 ha.

Tik patys paskutiniai (08 25) su vienu sv apie 5 ha

matysi kaip derlius bus,bet as galvoju,kad per retai mano galvele butu idealu 25-30produktyviu stiebu kv/m. toki paseli kulsi daug veliau,nes daug sakosis is pazastiniu saku stiebsis is apacios pagrindinis ziedynas jau bus pribrendes,o sononiai dar zaloki... kazkada turejau toki paseli is tolo,kaip serbentynas atrode... ;) bet tikekimes dregmes usteks,kad issivystutu pakankamai pirnuose stadijuose pavasario... ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...