Jump to content

zieminis rapsas


Algis...

Recommended Posts

1. bičių visai dienai tokiu oru neuždarysi. Pabandyk - pamatysi :icon-wink:

2. bitės yra svarbiau už tavo žydintį rapsą. O kieno jos, turi žinoti Tu, o ne bitininkas. Čia pagal įstatymą.

Su perspėjimu tai kai kur nelabai papulsi per tris aviganius, veršio didumo. Panašu, kad lengviau per TV perspėti :lol:

Jei bitininkas normalus, tai jis paliks savo kontaktus, kad galima būt suderint visų interesus. Jei jis vaidins pasaulio bambą, tai tikrai nukentės kada nors. Iki šiol gyvenom pakankamai draugiškai, bet čia turbūt tik todėl, kad žydinčių nepurškiu. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nezinau iskur tos bedos :D

Zieminiame rapse paprase bitininkas kad leisciau pastatyti biciu pastate gal kokiu dvidesimt seimu

pries purksdamas perspejau bet jis sake net nevaziavo purskiama buvo Cantus purskimo derintis ryte ar vakare nelabai gavosi nes plotai dideli tai purskeme kada galejome jokiu nusiskundimu nesulaukiau :D

Dabar laukiu medaus is bitininko sake kai issuks pavaisins :D

Kitoje vietoje mano lauke stovi kazkokios firmos bites tai paprasiau kai sejau rapsa ju kontaktu kad perspesiu ir taip toliau kad uzsidarytu tai pasisaipe ir sako jei mes visus avilius kai purskia uzdarinetume tai nebutu kada dirbti sako pursk ir nesuk galvos atsakomybe musu tai nematau jokiu jusu isvardintu bedu nebent purskiat netuo kuo reikia :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nezinau iskur tos bedos :D

Zieminiame rapse paprase bitininkas kad leisciau pastatyti biciu pastate gal kokiu dvidesimt seimu

pries purksdamas perspejau bet jis sake net nevaziavo purskiama buvo Cantus purskimo derintis ryte ar vakare nelabai gavosi nes plotai dideli tai purskeme kada galejome jokiu nusiskundimu nesulaukiau :D

Dabar laukiu medaus is bitininko sake kai issuks pavaisins :D

Kitoje vietoje mano lauke stovi kazkokios firmos bites tai paprasiau kai sejau rapsa ju kontaktu kad perspesiu ir taip toliau kad uzsidarytu tai pasisaipe ir sako jei mes visus avilius kai purskia uzdarinetume tai nebutu kada dirbti sako pursk ir nesuk galvos atsakomybe musu tai nematau jokiu jusu isvardintu bedu nebent purskiat netuo kuo reikia :icon-exclaim:

Įdomu ,kur mūs nuves toks abejingumas.Žemdirbiui nesvarbu ,kad jo laukę ganosi bitės,bitininkui nesvarbu kuom jos maitinasi .kulinarui gal nesvarbu kokia medaus kokybė Betgi medus suneštas iš užteršto ntktaro,kurį turgui nusipirkę tojau valgome.Arba schemkai,rašo nesamones,kad fungicidas kenksmingas akims, odai,karensijos laikas 50 dienų.Gal bitės ir nemiršta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nezinau iskur tos bedos :D

Zieminiame rapse paprase bitininkas kad leisciau pastatyti biciu pastate gal kokiu dvidesimt seimu

pries purksdamas perspejau bet jis sake net nevaziavo purskiama buvo Cantus purskimo derintis ryte ar vakare nelabai gavosi nes plotai dideli tai purskeme kada galejome jokiu nusiskundimu nesulaukiau :D

Dabar laukiu medaus is bitininko sake kai issuks pavaisins :D

Kitoje vietoje mano lauke stovi kazkokios firmos bites tai paprasiau kai sejau rapsa ju kontaktu kad perspesiu ir taip toliau kad uzsidarytu tai pasisaipe ir sako jei mes visus avilius kai purskia uzdarinetume tai nebutu kada dirbti sako pursk ir nesuk galvos atsakomybe musu tai nematau jokiu jusu isvardintu bedu nebent purskiat netuo kuo reikia :icon-exclaim:

medus su Cantus priemaišom..skanaus.. :icon-mrgreen::icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nezinau iskur tos bedos :D

Zieminiame rapse paprase bitininkas kad leisciau pastatyti biciu pastate gal kokiu dvidesimt seimu

pries purksdamas perspejau bet jis sake net nevaziavo purskiama buvo Cantus purskimo derintis ryte ar vakare nelabai gavosi nes plotai dideli tai purskeme kada galejome jokiu nusiskundimu nesulaukiau :D

Dabar laukiu medaus is bitininko sake kai issuks pavaisins :D

Kitoje vietoje mano lauke stovi kazkokios firmos bites tai paprasiau kai sejau rapsa ju kontaktu kad perspesiu ir taip toliau kad uzsidarytu tai pasisaipe ir sako jei mes visus avilius kai purskia uzdarinetume tai nebutu kada dirbti sako pursk ir nesuk galvos atsakomybe musu tai nematau jokiu jusu isvardintu bedu nebent purskiat netuo kuo reikia :icon-exclaim:

medus su Cantus priemaišom..skanaus.. :icon-mrgreen::icon-mrgreen:

Aciu :D:D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip tik skaiciavau ir idomu kaip pas kitus - koks tankumas ir kiek ankstaru. Pas mane tankumas 10vnt/m2, o anksciu 650-700, grudelius sunku suskaiciuoti, bet apie 20 bus kiek ziurejau. Dar nebaige zydet, koks trecdalis liko.

Pats paklausiau ir pats šiandien laukuose buvau. Pas mane rapsas daug tankesnis, nes peržiemojo ,kaip niekada 100 procentų (40 - 50 augalų kvadratiniame metre). Kiekvienas turi vidutiniškai po 300, kai kurie didesni ir po 400 ankštarų. Grūdų ankštarose, taipogi panašiai - apie 20 vidurkis maždaug. Pas mane tai tik pavienės šoninės šakelės dar žydi, šiaip jau nužydėjęs. Dar kas labai nustebino, tai jų aukštis, kuris vietom virš 2 metrų yra, o vidurkis apie 1,8 -1,9 metro :eusa-shifty: Šiaip labai gražus, tik įdomu ar neprisiplos prie žemės :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kur retas, po 1vnt/m2, tai neskaiciavau tu, jie kaip krumai suzele, po 1000ankstaru tikrai tures :lol: Ausktis 1.8m nevirsija niekur.

Tai Lexionai jeigu pas tave 1000seklu 5g svers kulsi po 13.5t/ha :lol:

aš irgi bandžiau skaičiuot, tai nerealūs skaičiai gaunasi. Gamta sudėlios viską į savo vietas, nes nerealiai kažkas gaunasi. Tai gal atmes ankštarose grūdų, gal dar ir masė sėklų bus daug mažesnė :eusa-hand: O jei kruša dar praeis, tai rekordinio derliaus tikrai neturėtų būti :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na taip rapso virs dvieju metru ir as nesu turejes :D

bet siemet vietomis jis tikrai toks yra :)

Sakykit gal zinot pas mane rapsas pradejo zydeti anksciau nei kaimyno na cia aisku trasu kiekyje buvo nes pyle gal septynis kartus toks riebus atrode tai jo zydet kazkur gal keturiomis dienomis anksciau pradejo siandien ziurejau jo jau kaipir baigia mano ne tai sakau kodel cia taip ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na taip rapso virs dvieju metru ir as nesu turejes :D

bet siemet vietomis jis tikrai toks yra :)

Sakykit gal zinot pas mane rapsas pradejo zydeti anksciau nei kaimyno na cia aisku trasu kiekyje buvo nes pyle gal septynis kartus toks riebus atrode tai jo zydet kazkur gal keturiomis dienomis anksciau pradejo siandien ziurejau jo jau kaipir baigia mano ne tai sakau kodel cia taip ?

Man atrodo lemia sėjos tikslumas. Jeigu sėklos vienmodai sudygsta augai kartu pražysta kartu baigia ir atvirkšciai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai cia yra tolygumas. O bendras zydejimo laikas kaip ir sakiau, manau nuo tresimo ir tankumo priklauso- turi augalas maisto ir erdves tai leidzia daugiau soniniu ugliu ir tie patys pagrindiniai auga didesni ir taip ilgeja ju zydejimo laikas. Pvz kampuose, kur trasos negavo, tai anksciu labai mazai, augalas nuzydejes jau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sudygt tai sudygo labai vienodai ir perziemojo puikiai del tresimo gal ir maziau gavo bet aukstis beveik du metrai ir toks rimtas atrodo :)

Kita mintis ar ngalejo amino rugstys pasidarbuoti nes buvo purksta pavasari su kasu ir zydejimo vyduryje su cantus :)

kokias amino rugstys naudojai, zydejimo metu? ir kokiu tikslu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...