Jump to content

Sausra baigėsi


efrendas

Recommended Posts

vat pas mus tai sekmadieni dulke ir pirmadienio nakti lijo taip pat pirmadieni dulke lietus. tai vat sendien bandem kombaina(100m pavaziavom), dregme 19, bet problema kad grudai(zieminiai kvieciai alma) pradeda dygti :( nors sudygusiu nedaug bet jau yra :(

Pas mus irgi jau sudyge.. :icon-cry: Ka padarysi.. :(

Man praitais metais taip buvo, pradejo uodegites kaltis, taij galvojau kad bus sakes nebeprijims i supirkima bet kazkaip per valoma praleidom, supylem i priekaba taij kaip ir bendras vaizdas geras buvo :D mat kaip pradeda dykt grudas praranda maistine verte...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man praitais metais taip buvo, pradejo uodegites kaltis, taij galvojau kad bus sakes nebeprijims i supirkima bet kazkaip per valoma praleidom, supylem i priekaba taij kaip ir bendras vaizdas geras buvo :D mat kaip pradeda dykt grudas praranda maistine verte...

bet matai jau del to ir pasariniai, o seklos daigumas krenta iskart :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vietoj sausros dabar jau potvynis prasidėjo pas mus. Grūdai sudygo varpose, į laukus neįvažiuojam net arti, o apie kūlimą tai kalba neina išvis. Lietuvos žemos ūkio mokslo protai rankytėm plojo, tipo klimato pasikeitimai vos ne į naudą Lietuvos žemės ūkiui. Tipo galėsim auginti tas kultūras, kurios nepakelia žiemos šalčių ir pan. Bet panašu kad žemės ūkiui gamta išvis darosi nepalanki. Galėsim per trumputę vasarą ryžius balose augint.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vietoj sausros dabar jau potvynis prasidėjo pas mus. Grūdai sudygo varpose, į laukus neįvažiuojam net arti, o apie kūlimą tai kalba neina išvis. Lietuvos žemos ūkio mokslo protai rankytėm plojo, tipo klimato pasikeitimai vos ne į naudą Lietuvos žemės ūkiui. Tipo galėsim auginti tas kultūras, kurios nepakelia žiemos šalčių ir pan. Bet panašu kad žemės ūkiui gamta išvis darosi nepalanki. Galėsim per trumputę vasarą ryžius balose augint.

Na pas mane situacija panaši žirniai jau baigia byrėti o aš graudžiai žiūriu ir galvoju ar spėsiu nuimti tuos likusius, jau daug ankštarose radau sudygusių, taip kaip ir kviečių. :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikėtų pakeisti šios temos pavadinimą - pridėti žodelius ir prasidėjo potvynis :( . Pas mus žvyrkeliai dabar tapo tokios būklės, kokios jie būna anksti pavasarį, mano mašinos galas varomas, tai šiandien pabandęs paspaust geležėlę, turėjau gaudyt po visą kelią, pasijutau kaip ant ledo :) . Žieminius javus paskutinius kai kūliau, tai nesudygusių nebuvo. Miežiai ir tie su šaknelėm kai kurie buvo. Kiek teko girdėt, tai vasarinis rapsas irgi dygsta ankštarose. Man dar porai gerų dienų savo kūlimo liko, o tada jau galėsiu ir kaimynam rimčiau padėt. Vakar keletą senolių nuo širdies smūgio jau išgelbėjau :) , bet naktį vėl kai šveitė lietaus tai dabar ramu kelias dienas vėl.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Na rapsas mano tai atrodo tikrai gerai o kaip birs tai sužinosiu šiandien ,nes žadu važiuoti kulti :icon-cool:

pries kelias nuvazinejau 10ha rapso :) tai prikuliau 3bunkerius po 4t. zalio mases :icon-redface: kai atvalem liko kazkur 2t. gryno rapso :icon-cry: dregnumas nepamatuojamas nes per daug musu dregnomaciui :icon-mad

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na rapsas mano tai atrodo tikrai gerai o kaip birs tai sužinosiu šiandien ,nes žadu važiuoti kulti :icon-cool:

pries kelias nuvazinejau 10ha rapso :) tai prikuliau 3bunkerius po 4t. zalio mases :icon-redface: kai atvalem liko kazkur 2t. gryno rapso :icon-cry: dregnumas nepamatuojamas nes per daug musu dregnomaciui :icon-mad

tai tau gerai man tai kazkur po 1 t gryno rapso isejo kai isvalem ir isdziovinom

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rapso derliumi esu patenkintas tik bėda kad lietus neleidžia kulti. Drėgmė buvo 10,4 % o šiukšlių tik ankštarų galiukai, biro po 2,85 t/ha atmetus šiukšlias tai po 2,5 t/ha turėtų likti :icon-cool:

Tokiu vasarinio rapso derlingumu šiemet nekiekvienas gali pasigirti :)

Pas mane galiausiai po visų valymų ir džiovinimų tik 1,3 t/ha tesigavo :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...