Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Perkeliu čia savo klausimą apie mažų apimčių skerdimą, nes turėtų būti labiau aktualu smulkiems avių augintojams. Būsiu dėkinga, jei parašysite, ką apie tai manote:

"Kaip tik siuo metu labia domiuosi mazu apimciu skerdimo klausimu Mes pjauname avis savo kieme tradiciskai, kaip kaime pjove nuo amziu amzinuju ir manau, kad sis budas yra geriausias. Simet pjovem 15 galvu. Tai laikoma mazies apimties skerdimu. Vet tarnyboje mane ispejo, kad greitai toki "tradicini" skerdima uzrauks (atkreipe demesi, kad viena diena nurasiau po 5 galvas) ir lieps skersti pagal reikalavimus.

Pasiteiravau Vilniuje, kokie reikalavimai keliami mazos apimties skerdyklai, nes sunerimau, ar tie reikalavimai neprivers smulkaus ukininko naikinti savo bandos, kadangi savo skerdyklos pagal bendrus reikalavimus neisirengsi, vezti i skerdykla irgi labai brangu, ir tada isvis nepasimoka vargti ir auginti. Vilnius man atsake, kad yra tik bendri reikalavimai ir nusiunte i vietine vet tarnyba suzinoti konkreciau, bet dar neturejau progos ju paklausti.

Gal kas nors ka nors apie tai jau zinote? Kokia jusu patirtis?"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dauguma man zinomu augintoju manau issiparduoda tiesiogiai.

prekiaujant tuguje reiks skerdimo pazymos.

va cia ir susidursim su mazais skerdimais.

gal kas zinot kas tikrai skerdzia avis

nes pagal vet tarnybos pateiktus sarasus dauguma skerdyklu skerdzia tik kiaules, galvijus

tiesa yra vistu, triusiu

AR YRA NORINCIU SKESTI SKERDYKLOSE GAL GALIT KOKIUOSE MIESTUOSE KOKIAIS KIEKIASI

butu gera diskusija ar net poreikio tyrimas

:lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Pradejau laikyti Lietuvos juodgalves. 10 eriavedziu ir 1 avina. Deja truksta kompetencijos del avino laikymo salygu ir t.t. Klausimas butu toks:

Avys eriuosis kovo men. Siuo metu avinas kartu su visom avim( dalis ju jau eringos). Ar ji reikia atskirti siuo metu ar ne? Jei nereikia tai kada privalu jau tai padaryti? Ar jis visai netrugdo ir nereiketu jaudintis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Pradejau laikyti Lietuvos juodgalves. 10 eriavedziu ir 1 avina. Deja truksta kompetencijos del avino laikymo salygu ir t.t. Klausimas butu toks:

Avys eriuosis kovo men. Siuo metu avinas kartu su visom avim( dalis ju jau eringos). Ar ji reikia atskirti siuo metu ar ne? Jei nereikia tai kada privalu jau tai padaryti? Ar jis visai netrugdo ir nereiketu jaudintis?

as tai paciais avis pries eriavimasi atskiriu keliom dienom kad eriuku nesumintu kitos. O avina laikau visad kartu per ziema

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o koks turi buti tvoros apacios tarpas kad avis nepralystu?

pas mane buvo isitaisiusios vielos tinkla pakelti nuo apacios tai teko prie zemes tvirtinti

Pažiūrėkit pavyzdžių čia, gal gims įdėjų: čia nuotr-se kai kur matosi - žemiau esančiose nuotraukose, kaip užtverta apačia, kad mažieji neišlįstų - http://www.sheep101.info/201/fencing.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o koks turi buti tvoros apacios tarpas kad avis nepralystu?

pas mane buvo isitaisiusios vielos tinkla pakelti nuo apacios tai teko prie zemes tvirtinti

Siaip tai avys nera linkusios visur landzioti jei yra pakankamai zoles. Pas mane tvora medine 1.2m. aukscio ir horizontaliai sukalta is 4 alksniu rastu, todel tarpai gan dideli, bet problemu neturejau praeitais metais....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kokiame jos pavidale sausos,granuliuotos ar šlapios tiesiog iš kombinato suslėgtos.Šiaip tai geras priedas prie pagrindinių pašarų ypač laktuojančiom avim.

Labas rytas,

Nezinau :( passkaiciu internete, kad tokios yra, kad parduoda sukraus kombinatai ir tiesiog pagalvojau, kad butu galima serti avis. O kokio pavidalo net nesusimasciau. O kokios geriausiai butu ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kokiame jos pavidale sausos,granuliuotos ar šlapios tiesiog iš kombinato suslėgtos.Šiaip tai geras priedas prie pagrindinių pašarų ypač laktuojančiom avim.

Labas rytas,

Nezinau :( passkaiciu internete, kad tokios yra, kad parduoda sukraus kombinatai ir tiesiog pagalvojau, kad butu galima serti avis. O kokio pavidalo net nesusimasciau. O kokios geriausiai butu ?

Sveiki,

ko gero tai džiovintos,jei arti nėra kombinato.Sausas galima duoti pakaitomis su javais papratinus,tik reikės sočiai vandens.O natūralios paslėgtos ,tik baltos, vis tiek geriau .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...