Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Ruošiuosi avyčių gėriavimuisi. Pirmą kartą savo Romanovų mišrūnes (jos stambesnė už grynas Romanoves) kergiau su Suffolko baronu, truputį pergyvenu ar nebus per dideli ėriukai,a r lengvai gėriuosis. Gal galite patarti kaip pasiruošti, jei sunkiau eisis avytėms atsivesti?

Dė visa pikto apsirūpinau leidžiamais multivitaminais, jei kuriai nors sunkiau eisis, norėjau ir kalio su selenu nupirkti, bet paruodda tik 100 ml buteliuką - man tiek nereikės. Pernai viena avytė gimė tokia visa susitraukusi, vet gyd iškart suleido seleno ir užaugo kuo puikiausiai.

Kuo man dar patartumėt apsirūpinti? Kai reikės, staigiai į miestą nenulėksiu, kelio - 30 km ten ir atgal.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ruošiuosi avyčių gėriavimuisi. Pirmą kartą savo Romanovų mišrūnes (jos stambesnė už grynas Romanoves) kergiau su Suffolko baronu, truputį pergyvenu ar nebus per dideli ėriukai,a r lengvai gėriuosis. Gal galite patarti kaip pasiruošti, jei sunkiau eisis avytėms atsivesti?

Dė visa pikto apsirūpinau leidžiamais multivitaminais, jei kuriai nors sunkiau eisis, norėjau ir kalio su selenu nupirkti, bet paruodda tik 100 ml buteliuką - man tiek nereikės. Pernai viena avytė gimė tokia visa susitraukusi, vet gyd iškart suleido seleno ir užaugo kuo puikiausiai.

Kuo man dar patartumėt apsirūpinti? Kai reikės, staigiai į miestą nenulėksiu, kelio - 30 km ten ir atgal.

man kai eriavosi tai teko pilnevoti ir net traukti nes pacios nepajege,buvo ir kad nespejau supilnevot ir taip 5 eriukus paradau. pasiruosk ukinio muilo silto vandens gal dar kokia pirstinaite ir manau liks tik laukti ir sergeti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

genefondiniu aviu uztenka laikyt ir vienos,bet neapsimoka vienos augint.nes laikyt turesi 5m.geriausia laikyt nemaziau 12 eriavedziu nes tada gausi genefondo ismokas ir uz eriavedes (96.68lt +45lt uz viena avi).bet pagal genefondo salygas isipareigoji avis turet su kilmes dokumentais,islaikyt 5m,kergti tik su l,juodgalviu kilmingu ir negiminingu avinu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

genefondiniu aviu uztenka laikyt ir vienos,bet neapsimoka vienos augint.nes laikyt turesi 5m.geriausia laikyt nemaziau 12 eriavedziu nes tada gausi genefondo ismokas ir uz eriavedes (96.68lt +45lt uz viena avi).bet pagal genefondo salygas isipareigoji avis turet su kilmes dokumentais,islaikyt 5m,kergti tik su l,juodgalviu kilmingu ir negiminingu avinu.

o ar didelis vargas tokią kontroliuojamą bandą laikyti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pilnevoti-daznai eiti tikrinti kaip eriuojasi ir pan. O kergiau l.v. Su suffolku grynaveisliu. Ir aisku ten buvo senos avys.o apie jaunikliu kergima net nekyla mintis su mesiniu avinuku.

Paskubėjau su jauniklėm, reikės joms skirti daugiau dėmesio. Nusipirkom tekselių veislės baroną, kitą vasarą kergsime su juo. Perskaičiau, jog rekomenduojama su juo kergti mišrūnes. Bet vienas amerikonas avių augintojas internete perspėja, kad tekselių galva ir pečiai platesni (šiaip jie žemi, drūti, trumpom kojom), todėl ėriavimosi metu irgi tenka padėti avytėms.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

galiu pasakyt nesunku laikyt genefondine kontroliuojama banda.jei laikai aviu banda tai vedi apskaitas,zenklini ir avina parenki tinkama,tai ir kontroliuojamoje bandoje tas pas.tik tiek kad atvaziuoja patikrinti veislininkystes inspektorei ir nma patikrintojai.bet jei dokumentus tvarkai tvarkingai tai ko bijot ir patikru.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Neturiu skaitmeninio, bet avytes laikome klojime. Į rąstų tvartą perkeliame tik tas, kurios tuoj gėriuosis. bet mes laikome nedaug avių, todėl galime šitaip žaisti. Vakar radau seną strpsn "Mūsų ūkyje" kaip laikyti avis, kokių joms reikia sąlygų, galiu atsiųsti paprastu el. paštu, jei duosite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...