Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Rimuk, o kaip skiriasi ivairiu veisliu skonis? Gal skiriasi pati mesos kokybe? Pvz, riebumas, raumens faktura (cia jau fanazuoju) ar ar dar kas nors? Itariu, kad skonis labiau priklauso nuo kulinariniu sugebejimu? Bet gal turite praktikos ir del to noretumet pasigincyti?

sutinku kad nuo pagaminimo labai daug priklauso prieskoniai ir priedai daro stebuklus

jauno gyvulio mesa ir lieka jauno o vyresniu tai jau tikrai skires jei silta tai nelabai bet atsalus tai jau tikrai pernai pjoviau dvi avis abiem apie 3metus jodagalve ir romanavu tai ir mesos spalva ir saltos skonis net ir kvapas bent jau man skires romanavo ir lieka romanavo tikrai gera kokybe

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu atsiusite man savo el.pasto adresa, premesiu paveiksliuka su paaiskinimu, kaip pagal dantis pasiskaiciuoti amziu. Cia nemokesiu ideti, be to letas mano kompas.

pagal dantu skaiciu ar spalva skaicuojat :icon-eek: jei avis pensininke tai su dirbtiniais dantimis ir nakciai merke i stikline bet jei naudojo blend-a-med tai kaip tada nustatyt :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, dėl pensininkių avyčių dantų - tai jūsų išvardintom aplinkybėm taip ir būtų, bet jeigu jos rijo tik sveiką pašarą, tai suskaičiuoti galima :lol:

Senesnių mėsa turėtų labai tikti faršui. Sako, kad apskritai ruošiant avieną ar ožkieną, reikėtų dėti petražolių.

Kažkur internete radau, kad prieš pjaunant avį reikia ją nukirpti ne vėliau kaip prieš dvi savaites. Įdomu, ar tai dėl kailio, ar dėl mėsos kvapo ar skonio?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar chainyko ( naujoko) klausimas ir patirities pasidalinimas. Pirkausi neseniai (mėnesio bėgyje) du sufolkiukus avina ir avyte, aišku iš skirtingų ūkių, aišku ieškojau kad pigiau.

Radau po 300 už galvą, galvoju geras čia pirkinys, sujamiau. Aviukai gražūs, balti į sufolk iš paveiksliuko panašūs. Bet kai kitą dieną pasisvėriau namuose - tai avinas sveria 10 kg, avyte 15. O abu jie anot buvusių šeiminininkų atvesti balandį - gegužę. Tai kiek bandžiau aiškintis, kad tokio amžiaus bet kokios veislės avis turėtų svert gerokai daugiau.

Tai dabar intensyviai galvoju - ką daryti su savo pirkiniu, ar bandyti intensyviai atšerti, ar pasigaminti "auksinės" ėrienos, po 30 lt/kg gyvo svorio....

Kititiems naujokams nuoširdus patarimas - PIRKITE PAGAL SVORĮ. Bent jau taip man dabar atrodo.

Ką patartumėte jūs - atšerinėti ėriukus ar skersti ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar chainyko ( naujoko) klausimas ir patirities pasidalinimas. Pirkausi neseniai (mėnesio bėgyje) du sufolkiukus avina ir avyte, aišku iš skirtingų ūkių, aišku ieškojau kad pigiau.

Radau po 300 už galvą, galvoju geras čia pirkinys, sujamiau. Aviukai gražūs, balti į sufolk iš paveiksliuko panašūs. Bet kai kitą dieną pasisvėriau namuose - tai avinas sveria 10 kg, avyte 15. O abu jie anot buvusių šeiminininkų atvesti balandį - gegužę. Tai kiek bandžiau aiškintis, kad tokio amžiaus bet kokios veislės avis turėtų svert gerokai daugiau.

Tai dabar intensyviai galvoju - ką daryti su savo pirkiniu, ar bandyti intensyviai atšerti, ar pasigaminti "auksinės" ėrienos, po 30 lt/kg gyvo svorio....

Kititiems naujokams nuoširdus patarimas - PIRKITE PAGAL SVORĮ. Bent jau taip man dabar atrodo.

Ką patartumėte jūs - atšerinėti ėriukus ar skersti ?

jei tokio dydzio po 300lt tai ziauriai brangu tokius maziukus tai po 150-200lt brangiau neiseina nes i akis negalesi ziuret imdamas pinigus prarasi klijentus ir daugiau nebepirks del spalvos tai dar ne rodiklis reik kuno sudejima ziuret kaip galva atroda ir nera jie ideliai balti ziurek kad nebutu tik sufolko pavadinimas o del atserimo kombikormos paduok buna kat tokie mazi labai greit svori paema po menesio gali nepazint ukmerges boifabriko labai nebloga avims ir kaina padori maisuko 2aviukam menesiui uzteks

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ivyko koks nesusipratimas? Jeigu laiko daug aviu, kazka sumaise. 10 kg sveria mano misruniukai apie 1 men. amziaus. Jusiskiai turetu atrodyti ne "vaikiskai", "beveik suauge" neuzaugos, perkare. 4-5 men baroniukai jau lipa ant avyciu. Ar jie sunumeruoti? Gal pagal tai galima butu patikrinti vic duombazej, jeigu jusu ukis registruotas (ten reikia prisiregistruoti, pati dar nebandziau)? Arba paskambinti pardavejui ir paklausti ar jis ko nors nesumaise. Negi taip akiplesiskai apgaudines?

O gal pasitikrinkite svarstykles? Pameginkite kitas, pvz,kaimynu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dekui visiems atsakiusiems, na dar pameginsiu ant kitu svarstykliu, Nors jei mano svori rodo gerai, zmonos svorį rodo gerai, tai kodel turetu mano+avinuko svori rodyti blogai? Svarstykliu riba iki 150 kg, mano ir avinuko svorį rodo 103 kg, kai as be avinukos sveriu 92,5. Avies atatinkamai 108

Na dėl visa ko pasitikrinsiu dar ant kaimyno svarstyklių. Jei būsiu tikras avinuko ir avies svorių, manau, kad nesusilaikysiu nuo paviešinimo ūkių iš kurių pirkau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visažinis google sako, kad kaip ir Gaidamavičius augino ar tebeaugina nežinau.

Rašau su kita problema, vilkams iškilo realus pavojus. Jų sumedžiojimo kvotą ir kiekį žada dar didinti.

Valdžia nekalba civilizuotus sprendimus: kompensuoti apsaugos priemones, galų gale kompensuot pačią padarytą žalą, kaip ir visų kitų gyvūnų atveju. Tie pinigai lengvai sugrįštų per išsaugotus želdynus ir kitų kanopinių per didelių kiekių keliamų žalos sureguliavimą. Aišku lengviausiai imt ir iššaudyt, tik po to iš kur atgauti juos vėl ?

Nesu profesionalus gamtininkas (kaip ir avinininkas), bet pabandysiu paaiškinti kodėl man vilkai atrodo svarbūs. Tai vienintelė priemonė natūraliai sureguliuoti briedžių, stirnų ir kt. populiacijas. Likviduojant ne geriausius individus, kaip daro medžiotojai, bet paliegusius ir ligotus, kaip daro vilkai. Galų praradus gamtos duotas natūralias laukinių kanopinių reguliavimo priemones, gali jų tarpe pasirodyti tokių ligų perduodamų avims, kad buvusi vilkų žala atrodys visai juokinga...

Aišku aš ir už avis visom keturiom. Mes vis viena mes mėsą ėdam. Kuo daugiau LT bus avių :D , tuo mažiau reikės kiaulių kompleksų. :( Siūlomos priemonės padėtų ne tik nuo vilkų bet ir nuo šunų, galų gale tai būtų 100% apsauga (priemonės + komensacijos). Tuo tarpu net ir 100% vilkų išaudymas :icon-mad paliktų aktualią šunų problemą, bei galimus ligų proveržius.

Kam įdomu čia profo gamtininko argumentai ir peticija http://www.e-peticija.lt/peticija/56/. Įdomi profų avinininkų nuomonė...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visažinis google sako, kad kaip ir Gaidamavičius augino ar tebeaugina nežinau.

Rašau su kita problema, vilkams iškilo realus pavojus. Jų sumedžiojimo kvotą ir kiekį žada dar didinti.

Valdžia nekalba civilizuotus sprendimus: kompensuoti apsaugos priemones, galų gale kompensuot pačią padarytą žalą, kaip ir visų kitų gyvūnų atveju. Tie pinigai lengvai sugrįštų per išsaugotus želdynus ir kitų kanopinių per didelių kiekių keliamų žalos sureguliavimą. Aišku lengviausiai imt ir iššaudyt, tik po to iš kur atgauti juos vėl ?

Nesu profesionalus gamtininkas (kaip ir avinininkas), bet pabandysiu paaiškinti kodėl man vilkai atrodo svarbūs. Tai vienintelė priemonė natūraliai sureguliuoti briedžių, stirnų ir kt. populiacijas. Likviduojant ne geriausius individus, kaip daro medžiotojai, bet paliegusius ir ligotus, kaip daro vilkai. Galų praradus gamtos duotas natūralias laukinių kanopinių reguliavimo priemones, gali jų tarpe pasirodyti tokių ligų perduodamų avims, kad buvusi vilkų žala atrodys visai juokinga...

Aišku aš ir už avis visom keturiom. Mes vis viena mes mėsą ėdam. Kuo daugiau LT bus avių :D , tuo mažiau reikės kiaulių kompleksų. :( Siūlomos priemonės padėtų ne tik nuo vilkų bet ir nuo šunų, galų gale tai būtų 100% apsauga (priemonės + komensacijos). Tuo tarpu net ir 100% vilkų išaudymas :icon-mad paliktų aktualią šunų problemą, bei galimus ligų proveržius.

Kam įdomu čia profo gamtininko argumentai ir peticija http://www.e-peticija.lt/peticija/56/. Įdomi profų avinininkų nuomonė...

Jeigu medžiotojai bus sąžiningi, o vilkai nelies mano avyčių, aš nieko prieš vilkus neturiu :eusa-think:

Tik nesuprantu, kaip jų nebijo briedis miške, ir dar agituoja!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie vilkus:

"Šiais metais Lietuvoje leista sumedžioti 60 vilkų. Praėjusiais metais jų sumedžiota 40. Kodėl taip stipriai per keletą metų išaugo ši kvota?

Šį sprendimą priėmėme atsižvelgę į mokslininkų rekomendacijas ir į vietos bendruomenių, daugiausia iš Šiaurės Lietuvos, Biržų rajono, gaunamus raštus. Minėtas skaičius yra susijęs su šiandienykšte vilkų populiacijos apimtimi Lietuvoje. Pagal vasario mėnesį Gamtos tyrimų centro atliktą apskaitą šiuo metu vilkų skaičius Lietuvoje siekia 250. Taip pat buvo įvertintas ir prieauglis – kiekvienais metais vilkų populiaciją turėtų papildyti 200–250 jauniklių."

Visą str skaitykite čia - http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... inti/52524

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie vilkus:

"Šiais metais Lietuvoje leista sumedžioti 60 vilkų. Praėjusiais metais jų sumedžiota 40. Kodėl taip stipriai per keletą metų išaugo ši kvota?

Šį sprendimą priėmėme atsižvelgę į mokslininkų rekomendacijas ir į vietos bendruomenių, daugiausia iš Šiaurės Lietuvos, Biržų rajono, gaunamus raštus. Minėtas skaičius yra susijęs su šiandienykšte vilkų populiacijos apimtimi Lietuvoje. Pagal vasario mėnesį Gamtos tyrimų centro atliktą apskaitą šiuo metu vilkų skaičius Lietuvoje siekia 250. Taip pat buvo įvertintas ir prieauglis – kiekvienais metais vilkų populiaciją turėtų papildyti 200–250 jauniklių."

Visą str skaitykite čia - http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... inti/52524

na is birzu tai rase prasys atrodo 4 vilkus suedziot del tyrimu del tu papjautu sunu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pa2ioj Utenoj, sako, nebėra, yra Ukmergėj - karšykla-plovykla-džiovykla - 8 650 26 783, Molėtuose - 8 383 51766. Dar yra Užpalių sen. Paškonių k., bet ten tikriausiai tik savo reikmėms - 8 651 38 713

Ačiu už greita atsakima.Greitai begsiu kirpti ir vešiu.o gal dar karšymo kainas žinot? Ar neplauta karšia?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia skambinti ir klausti. Jeigu Ukmergėj, tai gal ir neplautą priim, o Molėtuose - tik plautą. Bet tik neplaukit su Fairy, kaip kai kas rekomenduoja, užtenka lengvai su ūkišku muilu, tada avies vilnos gydomosios savybės išlieka. Be to preiš vežant į Molėtus reikia vilną iškedenti rankomis, ją išskaidyti, kad nebūtų daug šiukšlių, gumulų ir pan. Kai skambinsit, paaiškins. Kartais stovėdama vilna sudrėksta (žiūrint kur stovi), reikia žiūrėti, kad nenuvežti drėgnos, paskleisti kambary ir porą trejetą dienų pavartant padžiovinti.

Ukmergėj gal viskas kitaip, jie ten turėtų turėti daug mašinų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...