Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

kaip manote ar geras tinklas avims siulomas Avenos ,OVINET 90cm Art. 27252 * Ilgis 50m * 8 elektrifikuotos + apatinė neutrali linija * 14 stiklo pluošto kuoliukų su "h" formos smaigu - lengviau įsmeigti į žemę, stabilesnis.

kurio kaina 329 lt

http://www.avena.lt/category,cid.153

berods as toki pati pirkes neblogas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zmona kai buvo anglijoje tai ten ukyje kuriame dirbo ukininkas irgi laike kokis 30-40 aviu tai pas ji tvora buvo - kaulenio gyvatvore. Aisku jau didele ir iaugusi ir plati ir avys niekur per ja nepralysdavo. Yra ir man tokia mintis, aptverti tokiu budu avims koki 2,8ha savo zemes. Ant 20-40 galvu manau butu gan normaliai, plius pusyne nuo saules vasara galetu pasislepti ir miskeliai butu svarus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zmona kai buvo anglijoje tai ten ukyje kuriame dirbo ukininkas irgi laike kokis 30-40 aviu tai pas ji tvora buvo - kaulenio gyvatvore. Aisku jau didele ir iaugusi ir plati ir avys niekur per ja nepralysdavo. Yra ir man tokia mintis, aptverti tokiu budu avims koki 2,8ha savo zemes. Ant 20-40 galvu manau butu gan normaliai, plius pusyne nuo saules vasara galetu pasislepti ir miskeliai butu svarus.

Siaip geros ismokos eina už gyvatvores, bet ne visu rusiu. pasiziurek, ir dviguba nauda bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar tikrai kaulenio gyvatvorė, ne vienapiestė gudobelė? http://www.sodininkyste.lt/vienapieste-gudobele/

Britų salose gudobelės, manyčiau, įprastesnis krūmas. Bet tikriausiai reikėtų karpyti šonus. Super gyvatvorė, ir paukščiams būtų kas veikti, ir lizdus jose saugiai galėtų sukti. Be to tai vietinis augalas, o kaulenis - nelabai vietinis ir jų uogų paukščiai tikriausiai nelesa.

Reikia turėti minty, kad Britų salose viskas greičiau ir vešliau auga (įskaitant gyvatvores), nes Golfo srovės dėka daug minkštesnis klimatas. Bet ir Lietuvoj, žinoma, gyvatvorės auga:)

Kai gyvatvorėje atsiranda tarpai, galima lengvai juos užlopyti šakomis. Tik kol užaugs, gudobeles reikia pasaugoti, nes gudobelių pačius galiukus labai mėgsta stirnos ir avys. Šaknų sistemai reikia šiek tiek vietos ir laiko, nes jeigu krūmų šaknų plote voliosis avys, gal bus nelabai gerai - supluks žemę, šaknims nebus kuo kvėpuoti.

Už gyvatvores ir išmokas moka, tik reikia pasižiūrėti sąlygas - turi būti ne trumpesnės nei kažkiek m ir tam tikrais tarpais. Apie tai yra lygtai alinkosauginėse programose.

Aš apskritai esu tos nuomonės, kad šiltėjant klimatui ganyklose būtinai turi būti pavienių medžių ar jų grupelių. Ypač ten, kur ganyklos didesnės ir žemės ne taip gaila. Ir gražu, ir gyvuliams gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia l. geras strpsn. apie gyvatvores - pliusai, minusai ir kokie augalai -

http://www.lrytas.lt/-12118139671210367 ... %C5%B3.htm

Kraštovaizdžio elementų (gyvatvorių) valdoje tvarkymas - 1 509 lt/ha

Na taip bet gudobele ne taip stipriai auga. Na dar tujos labai gerai, bet jos irgi ilgokai auga.

Buvo dar mintis ir is tu greit auganciu zilvyciu planuoti gyvatvore. Butu galima graziai sakas perpinti. Bet nezinia kaip butu poto ar uztektu sienavimo kad neisplistu placiau. Siaip butu tikrai idomu nes zaliava nebrangi ju.

Kaulenis gan greit augantis ir vasara gyvatvores ju irgi efetingai atrodo pas mus prie daugiabuciu smelyne vaikams jais apsodinta. Tai jau n metu ji auga, as dar mazas buvau tam smeli kapsciaus. :lol: Tikrai nelepus krumai, nes kiek landziodavom ir t.t. per juos ir iki siolei auga. Tujos tai biski lepios, gali buti kad nudziutu, jei kokia avis apkakintu salia. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gyvatvorės jau galėtų būti atskira tema, tik nežinau kaip perkelti, kad kitiems neprapultų ir šie laiškai.

Jo, kaulenis žvilgantysis labai atsparus ir gražus, irgi pamenu iš vaikystės, vaikų darželyje aikštelėse jo gyvatvorės būdavo:))) Jis vienas anksčiausiai sužaliuoja, labai tiktų arčiau namų. Galioja toks želdinimo principas, gal jį ir žinote - prie pat namų gali būti sodinami labai dekoratyvųs, svetimžemiai augalai, bet kuo toliau nuo namų, kuo gilyn į natūralią gamtą, turėtų būti vietiniai augalai. Kaip gamtos mylėtoja natūralioje gamtoje svetimžemių augalų neplatinčiau, ir taip jau daug visko priplatinta ir išstumia vietinius (žr. mano nurodytą straipsnį)

Spygliuočių šaknys paviršinės, juos sunkiau prižiūrėti, nebent būtų prie pat namų (irgi žr mano nurodytą strp, ten yra ir apie priežiūros ypatumus). Jeigu šuniukai apšlapina spygliuosų apačią (juos būtent spygliuočiai labia traukia), apgadina augalą. O avyčių šlapimas tikriausiai tuo labjau.

O gudobelė yra labai įvairiapusė. Jai tinka ir prastesnis dirvožemis, trečiais augimo metais pagauna augti ir užauga. Jos priežiūra l. paprasta, neskaitant karpymo.

Kas greitai auga, greitai ir pasensta, perauga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

PATARKIT: vakar vakare avytė atsivedė tris gražius ėriukus, bet jie kažko liūdni, per daug apatiški atrodo, pasimečiau. Avytė patyrusi, anksčiau yra gražiai užauginusi kelias vadas, dabar tešmuo geras, prisileidžia žįsti, bandžiau pamelžti, davė man kelis lašiukus, bet ėriukams gal duoda daugiau? Kaip sužinoti, ar ji duoda pakankamai pieno, ar jie pakankamai pažinda? Šį vakarą jiems sueis viena para. Žinau, kad po kelių dienų galiu pasverti ir bus matyti ar jie priauga, o dabar?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

PATARKIT: vakar vakare avytė atsivedė tris gražius ėriukus, bet jie kažko liūdni, per daug apatiški atrodo, pasimečiau. Avytė patyrusi, anksčiau yra gražiai užauginusi kelias vadas, dabar tešmuo geras, prisileidžia žįsti, bandžiau pamelžti, davė man kelis lašiukus, bet ėriukams gal duoda daugiau? Kaip sužinoti, ar ji duoda pakankamai pieno, ar jie pakankamai pažinda? Šį vakarą jiems sueis viena para. Žinau, kad po kelių dienų galiu pasverti ir bus matyti ar jie priauga, o dabar?

jei matot kad eriukai zinda ir tikrinot kad pienas bega. tai manau viskas gerai. o kad atrodo liudni, tai pas mane ir tokiu gimsta :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu uz paguoda del eriuku:) Suleidau multivitaminu, gerai, kad turejau nusipirkusi Ir leisti ismokau. Atrodo, kad viskas gerai, bet pernai man regis buvo dar geriau:)

Pasodinus nauja gyvatvore, jei ten ganomi ir avinukai, aptvaro bent keleta metu tikriausiai vis vien reikes. Bet uz gyvatvores kaip supratau moka 5 metus ir visa neblogai. Tad kas labai nori, gali siek tiek ir pavargti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kuo nuo kirminu gydote? gal kam buvo, kad normaliai edantis ir geriantis triju menesiu baroniukas kristu nuo koju- nepastovetu?

Yra visokiu ir milteliu ir geremu ir leidziamu vaistu, pvz biomectin leidziami. o jis viduriavo, plikt pradejo ar kaip?

ne kirminai kalti,pasikeite pasarai ir pasilpo seimininko kalte nepriezura atskiriau ir nepadariau laiku seryklos bet dabar kombikormos,grudu,vitaminu,kobalto ir tarkuotu morku,turi but viskas gerai

o del kirminu ir kitu kenkeju kuriu buna pas suaugusias avis veterinaras patare ispradziu ismatas istirt o tada tik gydit nes ir vaistai brangus ir avims sveikatos nepriduoda zinoma reik atkreipt demesi kur banda ganosi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...