Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Dienos ilgesnės, šviesesnės, tai augalas gauna daugiau chlorofilo, dėl to po biškį žalėja.

Sėsk, 2 iš biologijos. Augalas žalėja dėl to, kad, vykstant vegetacijai, chloroplastai naudodami įsiurbtas mineralines medžiagas, vandenį, saulės energiją ir ore esantį anglies dvideginį gamina gliukozę. Iš pagamintos gliukozės jie gauna energiją gaminti naujoms ląstelėms. Taigi ląstelėje chloroplastų nedaugėja, tiesiog daugėja pačių ląstelių. Kazlauskaitė blogai biologiją dėstė ar kelias pamokas praleidai ? :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sėsk, 2 iš biologijos. Augalas žalėja dėl to, kad, vykstant vegetacijai, chloroplastai naudodami įsiurbtas mineralines medžiagas, vandenį, saulės energiją ir ore esantį anglies dvideginį gamina gliukozę. Iš pagamintos gliukozės jie gauna energiją gaminti naujoms ląstelėms. Taigi ląstelėje chloroplastų nedaugėja, tiesiog daugėja pačių ląstelių. Kazlauskaitė blogai biologiją dėstė ar kelias pamokas praleidai ? :D

visą procesą aš pukiai žinau, tik nerašiau taip išplėstai.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip... aš ir tokios minties, kad ir kaip nesinorėtų, bet reikia. Baigiu apvažiuoti visus plotus, tai kur pirmu etapu sėti, savaite anksčiau, į pūdymus, vaizdas geresnis. lapai nušalę, bet kamienai gyvi. Ten viskas susitvarkys. Pūdyme daugiau drėgmės buvo per sėją, matomai spėjo tinkamai pasiruošti žiemojimui.

Na, tokie orai kai dieną pliusas naktį minusas daugiausiai numatomi, tai tikrai situacijos nepagerins, bus tik blogyn vaizdas. Pagerintų situaciją šiluma ir šiltas lietus ir kad vėliau nebesvyruotų temperatūra labai. Bet vargu ar tai tikėtina. Dar labai ankstyvas metas, visko gali dar būti. Kad toks vaizdas būtų kovo mėnesį būtų daugiau šansų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, tokie orai kai dieną pliusas naktį minusas daugiausiai numatomi, tai tikrai situacijos nepagerins, bus tik blogyn vaizdas. Pagerintų situaciją šiluma ir šiltas lietus ir kad vėliau nebesvyruotų temperatūra labai. Bet vargu ar tai tikėtina. Dar labai ankstyvas metas, visko gali dar būti. Kad toks vaizdas būtų kovo mėnesį būtų daugiau šansų.

Kiek bandau susikloti prognozes, tai tokia temperatūra... nakti -2 -5, diena iki +8 žada būt iki Kovo vidurio. Aišku visos tos prognozės šakėm ant vandens rašytos, bet orientuotis galima.

Kalbant apie pasėlius, čia pas mus laukuose per 25 metus pirmas toks atvejis. Vis galvoju kaip sumažinti nuostolius. Žinočiau, kad vasara bus palanki žirniams, tai atsėčiau žirnius. Tik kad čia su jais gali į dar didesnę bačka įlipt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek bandau susikloti prognozes, tai tokia temperatūra... nakti -2 -5, diena iki +8 žada būt iki Kovo vidurio. Aišku visos tos prognozės šakėm ant vandens rašytos, bet orientuotis galima.

Kalbant apie pasėlius, čia pas mus laukuose per 25 metus pirmas toks atvejis. Vis galvoju kaip sumažinti nuostolius. Žinočiau, kad vasara bus palanki žirniams, tai atsėčiau žirnius. Tik kad čia su jais gali į dar didesnę bačka įlipt.

uz zirnius bent uz baltiminius gausi ir sutaupysi ant azotiniu trasu, dar ir dirvozemi pagerinsi, o rizika su gamtos pokstais visada isliks. mano skaiciavimais pas mus kur zemiu nasumas 30-40, geras pasirinkimas si kultura.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano dirbamam žemės plotui, manau per didelė rizika. Ir taip planuoju sėti jų 20 ha, kas sudaro 30 procentų pasėlių. O jei dar 25 ha atsėti žirniais tai jau būtų apie 70 procentų ploto ir kas sudarytų 45 ha. Esu aistringas pokerio žaidėjas, bet čia būtų su žemiausiom kortom all in... man galva.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu mano galva kai tokios grudu kainos laikosi tai zirniai gerai skaiciuojasi...kitiek metam fiksas 230 siulo siuo metu. kvieciam sukisti reikia daug trasu ir chemijos mano skaiciavimais gaunasi daugiau. as planuoju tokiai situacijai su grudu kainom esant set 20 ha kvieciu vietoj planuotu 10. zieminiu kvieciu pasejas 30 tik.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu mano galva kai tokios grudu kainos laikosi tai zirniai gerai skaiciuojasi...kitiek metam fiksas 230 siulo siuo metu. kvieciam sukisti reikia daug trasu ir chemijos mano skaiciavimais gaunasi daugiau. as planuoju tokiai situacijai su grudu kainom esant set 20 ha kvieciu vietoj planuotu 10. zieminiu kvieciu pasejas 30 tik.

 

Apie dabartinį kainų fiksavimą, tai manau, kad vienintelis fiksavimas šiuo metu galimas tuomet, jei žirnių pasėliai sudaro iki 20 procentų pasėlio ploto ir tai sudarytų kokius 100-200 ha. Visiems kitiems mažiukams, tai kilpa ant kaklo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie dabartinį kainų fiksavimą, tai manau, kad vienintelis fiksavimas šiuo metu galimas tuomet, jei žirnių pasėliai sudaro iki 20 procentų pasėlio ploto ir tai sudarytų kokius 100-200 ha. Visiems kitiems mažiukams, tai kilpa ant kaklo.

tai tipo kas dirba kokius 100 ha zirnius isvis neauginti ir pan....nu kiek jau cia yra tu kur dirba virs 1000ha?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As taip pat pritariu tom tom issakytai nuomonei,kad fiksuoti ankstinius labai rizikingas reikalas. Sie metai leido zirnius uzauginti ir tiems,kurie moka ir kurie nemoka auginti juos. Kiti metai gali nebuti tokie dosnus ramiais orais. Didelius plotus sejantys ukininkai dazniausiai ir moka juos auginti ir gali sau leisti pafiksuoti kazkokia dali, o mazesniems reikia gerai pasverti rizika. Krusa rapsus, zirnius ir pupas labai greitai is planuojamu 4-5 tonu gali paversti 400-500 kg, ir visa tai bus ant zemes isbarstyta. Kvieciai kad ir gules ant zemes,kad ir bus dregni bet su didesniais nuostoliais juos paimsi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...