Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Nereikia labai pergyventi,sestadeni isroviau kviecius,tai kur lapai kai ir tavo pageltonavusios,o sakneles,tai nelabai supratau,ar tai naujos gyvybes baltos siuliales apie 3-4 cm.,ar dar pernykstes,kaklelis yrgi graziai atrodo,zalias,tai galvokim kad viskas bus hokej.

tai gruodzio men paseliai pilnai vegetavo, tai tu sakneliu baltu turi but pilna, jei ju nera tai reiketu susimastyt jau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar čia man nuo iššalimų streso pradeda vaidentis, ar kas, bet toks jausmas, kad bent jau kvietrugiai turi šansų išgyventi, jei gamta nebedarys naujų siurprizų.

Na Drapox ne taip ir blogai viskas kaip, kad pries menesiuka snekejai :icon-wink: Tiesa mano visi kvieciai atrodo lygiai taip pat kaip tavo kvietrugis :eusa-clap:

Labiau šnekėjau apie kviečius, kvietrugiam daviau šansų, kurių manau yra. daugiausiai priklausys nuo to kaip susiklostys kovas. Vasaris lyg ir daug maž stabilus prognozuojamas ir orai sakyčiau augalam nekeliantys per daug stresų, karts nuo karto palaisto, šalčių didelių nėra, temperatūra nekyla iki tokios kad augalai pradėtų vegetaciją. Kove temperatūra dienom sukils, tikėtina kad prasidės vegetacija, o ir šalčių kove pasitaiko dar per 10 šalčio. Tai va tada ir apsispręs likimas visų pasėlių. Didelių stresų jie tikrai nebepakels nes leisgyviai ir taip yra.

Beje kviečius vakar irgi apžiūrėjau ir įvertinus pašalimo lygį pagal žiemkentiškumą tris veisles išrikiuočiau taip: Famulus, Skagen, Ada. Kaip bebūtų keista Ada apšalusi labiausiai, beveik nelikę žalių lapelių. Na lapeliai lapeliais, bet aplaupius lapus žalio stiebo daugiausiai yra pas Famulus, jei tas kažką sako. Sunku pasakyti, nesu labai įsigilinęs į to reikalo subtilumus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane veisle frontal (balticagro) turbut kapiec , scagenas galvoju dar isgiveno , ziurekit kokia situacija nuo 2006m kada viskas issalo , praktiskai 2009 isalao puse paseliu o 2010 vel viskas velniop , pernai t.y 2012 rapsu puse issalo o siemet vel vos neviskas. Taip iseina , kad rapsas issala kas du o kvieciai kas tris metus. Reikia daryti isvadas :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane veisle frontal (balticagro) turbut kapiec , scagenas galvoju dar isgiveno , ziurekit kokia situacija nuo 2006m kada viskas issalo , praktiskai 2009 isalao puse paseliu o 2010 vel viskas velniop , pernai t.y 2012 rapsu puse issalo o siemet vel vos neviskas. Taip iseina , kad rapsas issala kas du o kvieciai kas tris metus. Reikia daryti isvadas :eusa-think:

cia algis kaip ir formule bandai isvest apie zieminiu ziemojima :eusa-think:;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sakyciau nori buti mandresni siekti dreliu rekordu seji afrikine veisle, ir šast tau is gopšumo seji iš naujo,

Klaidinga nuomone.. retas kuris ir beseja tas lepesnes veisles, pagrinde eina i apyvarta gerai uzsirekomendavusios ir derlingos kaip scagen, julius, olivin ir panasiai

o poto reik dejuoti kad paseli reikia pavasari atseti :eusa-naughty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sakyciau nori buti mandresni siekti dreliu rekordu seji afrikine veisle, ir šast tau is gopšumo seji iš naujo,

Klaidinga nuomone.. retas kuris ir beseja tas lepesnes veisles, pagrinde eina i apyvarta gerai uzsirekomendavusios ir derlingos kaip scagen, julius, olivin ir panasiai

o poto reik dejuoti kad paseli reikia pavasari atseti :eusa-naughty:

o kaip manai ukdavidas, ar pas mus paseliai issale? as manau kad jie isgivens, pvz ziurint i 2012m rekordinius derlius, jei gerai pamenu pavasari buvo pliksala, tai viskas nurude buvo baisiau nei siemet, siemet bent po nurudusiu lapu matosi zaluma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaitau, kad pasalas beveik visur isejo, nes balu kaip ir neliko, rapsas issirauna gerai ikibus, saknis vis dar nenutruksta,.tas mane labai dziugina, bent kolkas.

Su kvieciais labai prastai ten kur buvo ankstyva seja ir po mieziu, dave antra banga pabiru kuriu nebesutvarkiau, dabar vaizdelis ten ne koks.

Kas keisciausia, pas mane rapsas setas rugpjucio ar tai 25 ar 24 ir buves pats prasciausias dabar regis jauciasi geriausiai, nes lapai buvo mazi ir po sveriu kilimu atlaike ziemos speiga, neaisku kuom baigsis, bet kartais buna ir tokiu paradoksu.

Kvietrugiai tikrai ok.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaitau, kad pasalas beveik visur isejo, nes balu kaip ir neliko, rapsas issirauna gerai ikibus, saknis vis dar nenutruksta,.tas mane labai dziugina, bent kolkas.

Su kvieciais labai prastai ten kur buvo ankstyva seja ir po mieziu, dave antra banga pabiru kuriu nebesutvarkiau, dabar vaizdelis ten ne koks.

Kas keisciausia, pas mane rapsas setas rugpjucio ar tai 25 ar 24 ir buves pats prasciausias dabar regis jauciasi geriausiai, nes lapai buvo mazi ir po sveriu kilimu atlaike ziemos speiga, neaisku kuom baigsis, bet kartais buna ir tokiu paradoksu.

Kvietrugiai tikrai ok.

Blyn vakar greziau tai baloj 30cm reikejo pavargt kol pragreziau pasala, bet ko tais balos geriasi labai palengva reikejo daugiau prigreziot. Pas mus dar pasalo yra nes laukai tyviuliuoja pilnumoj.

Kas del rapso pas mane lygiai tokia pati situacija seta 08-25 buta, garstuko ir kolkas vizualiai ziurint gyvas :icon-wink:

Net mano rapsas iskirstas pries geras dvi savaites dar zalias, bet matyt, kad giliai neiskirtom ir nukirtom pagrindine sakni, jis po biski vysta, bet laikos kol kas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaitau, kad pasalas beveik visur isejo, nes balu kaip ir neliko, rapsas issirauna gerai ikibus, saknis vis dar nenutruksta,.tas mane labai dziugina, bent kolkas.

Su kvieciais labai prastai ten kur buvo ankstyva seja ir po mieziu, dave antra banga pabiru kuriu nebesutvarkiau, dabar vaizdelis ten ne koks.

Kas keisciausia, pas mane rapsas setas rugpjucio ar tai 25 ar 24 ir buves pats prasciausias dabar regis jauciasi geriausiai, nes lapai buvo mazi ir po sveriu kilimu atlaike ziemos speiga, neaisku kuom baigsis, bet kartais buna ir tokiu paradoksu.

Kvietrugiai tikrai ok.

Blyn vakar greziau tai baloj 30cm reikejo pavargt kol pragreziau pasala, bet ko tais balos geriasi labai palengva reikejo daugiau prigreziot. Pas mus dar pasalo yra nes laukai tyviuliuoja pilnumoj.

Kas del rapso pas mane lygiai tokia pati situacija seta 08-25 buta, garstuko ir kolkas vizualiai ziurint gyvas :icon-wink:

Net mano rapsas iskirstas pries geras dvi savaites dar zalias, bet matyt, kad giliai neiskirtom ir nukirtom pagrindine sakni, jis po biski vysta, bet laikos kol kas :)

Kertant rapsą vieną augaliuką ir aš sužalojau :D šaknies liko apie 2 centimetrus :P iš pradžių numečiau aš jį į šoną :D bet paskui pagalvojau įkišti į žemę ir kaip bebūtų keista, jis kambary kuo puikiaisiai prigijo ir dabar žaliuoja :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasalas dar toli grazu neisejes, balu nebuvo nes nebuvo joms is kur atsirasti, bet lietutis kiek uzlyja tai ir randasi jos vis didesnes. Dar maziausiai savaite, prie tokiu oru, neiseis pasalas.

Kvieciai atrodo tragiskai, o rapsai kaip gyvi :)

Bent jau pas mus pašalas jau baigia išeiti :)) buvusios balos akyse geriasi, iš po kiekvienos nakties vis mažiau ir mažiau vandens ant laukų :icon-wink: O be to ir su tokiu iešmu dūriau į žemę, tai jau beveik visur kiauriai eina, vietom tik atsiremia giliai :icon-arrow: Kvailai čia užsiimu iš neturėjimo ką veikti, bet fainai po gamtą pavaikščiot pavasario belaukiant :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kur greziau skyle tai net ir didziausia bala bet geriasi greit :eusa-clap:

Siandien isrovus rapsa nustebau ir ziuriu beveik visas rapsas isgyvenes viena kita saknis isrovus jau atsiduoda puvesio kvapu, o daugiau issirauna su dideliu keru zemes nuplovus saknis matos daug nauju saknciaplaukiu :icon-wink:

Tai Viliau, jau varyk tręšt rapsą :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien isrovus rapsa nustebau ir ziuriu beveik visas rapsas isgyvenes viena kita saknis isrovus jau atsiduoda puvesio kvapu, o daugiau issirauna su dideliu keru zemes nuplovus saknis matos daug nauju saknciaplaukiu :icon-wink:

Nuo kada augalai pradeda prie tokios temperatūros vegetuoti? Čia tie šakniaplaukiai tiesiog likę nuo rudeninės vegetacijos. Ir taip kiekvienais metais nusi... Gal jau laikas įsikalt tai į galvą ir neskleist erezijų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo kada augalai pradeda prie tokios temperatūros vegetuoti? Čia tie šakniaplaukiai tiesiog likę nuo rudeninės vegetacijos. Ir taip kiekvienais metais nusi... Gal jau laikas įsikalt tai į galvą ir neskleist erezijų.

Jei reik gydytis Evaldai eik pas daktarus.... :eusa-doh: Pries geras dvi savaites iskastam rapso meginiui nebuvo jokiu baltu sakniaplaukiu. O dabar kiekviena diena turim po + 6 laipsnio natim 0+2, baltu yra vadinas saknis gyva :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...